4 kreatívne spôsoby, ako netradične využiť OSB dosky

pexels.com

Zaujímavé steny

Na výrobu stien, prípadne na ich finálny dizajn, si dnes môžete vybrať zo širokej ponuky všemožných materiálov. OSB dosky na stenách možno nie sú v našich končinách až také rozšírené, no o to originálnejší interiér dokážete vďaka nim vytvoriť. Na mysli máme predovšetkým priznané OSB dosky bez ďalších veľkých zásahov, ktoré sú cenovo dostupné a dodajú každému priestoru nádych unikátnosti. Navyše do miestností vnesú kus prírody, no a keď ich ešte doplníte napríklad nástennými kvetináčmi s izbovými rastlinami, túto časť domova si rozhodne zamilujete. 

pexels.com

Podlahy

Použiť OSB dosky ako podkladový materiál na podlahy má hneď viacero výhod. Medzi ne patrí napríklad vysoká pevnosť, schopnosť odolávať nárazom či flexibilita samotných dosiek, vďaka čomu sú ideálnym riešením na frekventované miesta nielen vo vašej domácnosti. Disponujú tiež relatívnou rezistenciou voči vlhkosti, a tak sú skvelou voľbou aj do priestorou, kde práve zvášenú vlhkosť očakávate. Navyše sú cenovo dostupné, čo z nich robí ideálnu možnosť pri každej stavbe či rekonštrukcii.

Výroba nábytku

OSB dosky ponúkajú pri výrobe nábytku takmer nekonečné možnosti. Okrem toho, že sa z nich dá vyrobiť prakticky čokoľvek, na výber máte aj rôzne povrchové úpravy. Stoly, stoličky, posteľ, skrine, či rovno celá obývačková zostava? Pre OSB dosky žiaden problém. Vďaka svojim vlastnostiam vám nábytok z OSB dosiek vydrží roky, a tak sa z hotového produktu budete tešiť naozaj dlho.

pexels.com

Ak by vás ich dizajn po čase omrzel, prípadne by sa vám po modernizácii bývania už do interiéru nehodil, jednoducho ich dokážete natrieť napríklad inou farbou a razom získate nový dizajnový kúsok. Do výroby tohto typu nábytku sa môžete smelo pustiť aj v domácej dielni, no ak si na podobný počin netrúfate, oslovte miestneho stolára, ktorý vám splní všetky vaše očakávania.

Výroba pomôcok na voľnočasové aktivity

To, že sa z OSB dosiek dá vyrobiť takmer čokoľvek, sme si už povedali. Tento fakt dokážete ľahko využiť vo svoj prospech a pomocou páru šikovných rúk vyrobiť niečo, čo zabaví vás alebo vaše ratolesti na dlhé hodiny. Zapojte kreativitu a zostrojte si napríklad vlastné rampy na skateboard, prípadne sa pustite rovno do výroby celého skateparku. OSB dosky sú dostatočne flexibilné na to, aby vydržali všetky skoky a odmenou za ťažkú prácu vám bude nezabudnuteľné detstvo vašich potomkov. 

Kreatívne nápady, ako využiť záhradný domček celoročne

Unsplash.com

Ešte predtým, ako sa pustíte do samotnej realizácie vašich kreatívnych nápadov, nemali by ste zabúdať na ochranu svojho novovybudovaného priestoru, a to bez ohľadu na to, akým spôsobom ho napokon využijete. Nehody sa stávajú, preto myslite na kvalitné poistenie nehnuteľnosti a domácnosti s možnosťou pripoistenia hnuteľných vecí nachádzajúcich sa na vašom pozemku, medzi ktoré patrí okrem iného aj záhradný domček.

pexels.com / Filipp Romanovski

Oáza pokoja

Medzi celoročne obľúbené aktivity mnohých ľudí patria návštevy wellness centier. Ak patríte medzi nich, mali by ste zvážiť vybudovanie jedného súkromného priamo u vás na pozemku. Na prvý pohľad nenápadný záhradný domček tak v sebe môže ukrývať hotovú oázu pokoja v podobe vírivky či sauny. Atmosféru dolaďte oddychovými lehátkami, správnym tlmeným osvetlením a vydajte sa za poriadnym relaxom bez toho, aby ste museli opustiť brány vášho domova.

Priestor na kreativitu

Ak ste kreatívna duša, záhradný domček je ideálnym priestorom pre vašu sebarealizáciu. V tomto prípade môže poslúžiť ako zručným domácim kutilom, tak aj šikovným žienkam. Pokojne si do záhradného domčeka umiestnite napríklad stojan na plátno a časom si vytvoríte celú záhradnú galériu. Ak ste zas vášnivým čitateľom, jednoducho doň umiestnite celú sedaciu súpravu, nepoužívanú posteľ či pohodlné kreslo a vytvorte si knižnicu snov, kde bude radosť utiecť pred realitou. Bez ohľadu na to, akej tvorivej činnosti sa vo voľnom čase venujete, inak nevyužitý priestor je ideálnym riešením pre vaše záľuby.

 

pexels.com / cottonbro studio

Záhradný home office

Pandémia nás mnohých uväznila doma spolu s našou prácou, a tak sme boli nútení hľadať kreatívne riešenia, ako možno pracovať naozaj efektívne aj z domu. Táto situácia nehrala do karát obzvlášť ľuďom, ktorí na zariaďovanie kancelárie už vo svojich príbytkoch nemali priestor, preto ostali pri práci za jedálenským stolom. Možno to znie netradične, no práve záhradný domček by mohol byť skvelým priestorom pre vašu domácu kanceláriu. Základom je dostatočný prísun denného svetla a útulné zariadenie, z ktorého bude radosť pracovať.

Domáca posilňovňa

Domáca posilňovňa vytvorená priamo v záhradnom domčeku poteší predovšetkým milovníkov športu. V tomto prípade nehrá rolu ani tak veľkosť domčeka, pretože každý správny športovec predsa vie, že nepotrebuje stroje od výmyslu sveta na to, aby si poriadne zacvičil. Úplne stačí pár základných cvičebných prvkov, napríklad hrazda, expandery, lavička a závažia, no ak vám to priestor dovolí, pokojne si zaobstarajte aj multifunkčné stroje, vďaka ktorým precvičíte celé telo.

 

pexels.com / Karl Solano

Splňte si svoj chlapčenský sen

Táto možnosť využitia záhradného domčeku poteší predovšetkým pánov, ktorí už od detstva túžili vytvoriť si priestor, kde by sa mohli nerušene stretávať so svojimi priateľmi, hrať hry na  hernej konzole, pozerať športové zápasy, či len tak kecať o živote. Pretvorte zdanlivo nudný domček na epicentrum zábavy s kamarátmi a vedzte, že tento nápad poteší dozaista aj vaše ratolesti.