Aj malá zmena materiálu vie pretvoriť a zútulniť interiér

rozhovor s dizajnérom
Aj malá zmena materiálu vie pretvoriť a zútulniť interiér
4.7 13 hodnotení

Kedy prišla chvíľa, keď si si povedala „takto sa chcem živiť“ ?

Táto chvíľa, ak to môžem tak nazvať, išla so mnou odmala. Už ako dieťa ma bavilo stavať domčeky z lega a predstavovala som si ako by asi boli zariadené. Môžem povedať, že mám prácu snov, ktorú som si vysnívala už ako dieťa.

Čo ťa najviac ovplyvňuje v práci?

Najviac ma ovplyvňujú súčasné trendy a konkurencia, v tom dobrom. Predovšetkým dizajnéri z Ruska, ich prepracované interiéry, nové štýly a materiály, ktoré pomaly idú už aj k nám do Európy. Práve toto ma ženie dopredu, aby som na sebe pracovala a bola ešte lepšia v tom, čo robím.

Aká je prvá otázka, ktorú kladieš klientovi?

Pýtam sa akú má predstavu o navrhovanom priestore a aký štýl sa mu páči. Toto je asi najdôležitejšie pri návrhu interiéru – aby som sa mu vedela trafiť do vkusu a jeho predstáv o vysnívanom bývaní.

Mám radšej, keď klient povie iba svoju predstavu alebo malé detaily a všetko ostatné nechá na mňa. Môžem sa tak nechať unášať fantáziou a navrhnúť priestor ako najlepšie viem. Nemusím sa pridržiavať niečoho, čo mi klient striktne zadal.

Čo považuješ za najväčšiu výzvu pri navrhovaní interiéru?

Najväčšou výzvou je pre mňa rustikálny a historický interiér, zložité členité nábytky a prepracované detaily v interiéri, ktoré sú komplikované a náročné na modeláciu v programe. Takýto priestor sa veľmi líši od tých klasických moderných interiérov.

Preferuješ, keď je klient viac angažovaný, alebo skôr keď ti nechá voľnú ruku?

Mám radšej, keď klient povie iba svoju predstavu alebo malé detaily a všetko ostatné nechá na mňa. Môžem sa tak nechať unášať fantáziou a navrhnúť priestor ako najlepšie viem. Nemusím sa pridržiavať niečoho, čo mi klient striktne zadal.

Kde nachádzaš inšpirácie?

Dnes máme k dispozícii sociálne siete, mnoho stránok či aplikácií, ktoré nám umožňujú inšpirovať sa. Ako som už spomínala, ruskí dizajnéri sú mojou srdcovkou. Keď budem vytvárať interiéry ako oni, budem veľmi spokojná so svojou prácou. Hlavne klienti sa však musia stotožniť s dizajnom, ktorý postupne prichádza aj na Slovensko.

Ruská spoločnosť Antonovich Design má dlhoročné skúsenosti s tvorbou interiérov elitných domov, bytov, kancelárií a hotelov. Luxus a pohodlie spája so silnou osobnosťou, ktorá je najcennejším prvkom v interiéri.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ДИЗАЙН ИНТЕРЬЕРА (@antonovich.design.official) on

Ktorý svoj projekt považuješ za vydarený a si naň špeciálne pyšná?

Toto je ťažká otázka. Každý jeden projekt, nad ktorým strávim dlhé hodiny a týždne, má u mňa špeciálne miesto. Na každý jeden som špeciálne hrdá, lebo ma posunul o kúsok vpred. Či už to bola zrubová chalupa s veľkou kachľovou pecou alebo moderná kuchyňa zladená s obývačkou v goralskom štýle, či môj obľúbený štýl Glamour.

Ako samú seba zlepšuješ a posúvaš ďalej?

Vpred ma posúva každý nový projekt, pretože v každom sa objaví niečo čo si vyžaduje špeciálny prístup a musím sa s tým popasovať. Je pre mňa novou skúsenosťou a hlavne výzvou. Nie všetko je na prvý pohľad také jednoduché ako sa to môže zdať a nie, nerobí to za mňa všetko počítač! 😊 (smiech)

Ktorý dizajnér je pre teba inšpiráciou / vzorom?

Nikdy som nemala konkrétny jeden dizajnérsky vzor, skôr sú mi vzorom dizajnéri či osobnosti, ktoré dokázali v danú chvíľu niečo nové vymyslieť, navrhnúť a posunúť tak dizajn na inú úroveň.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Aká je tvoja obľúbená forma prokrastinácie?

Odmalička som bola vedená k zodpovednosti a samostatnosti. Tieto vlastnosti som si počas školy ešte viac osvojila a preniesla aj do pracovného života. Nerada riešim veci na poslednú chvíľu, pod tlakom a narýchlo. Neraz je veľmi ťažké sa tomu vyhnúť, hlavne keď mám veľa projektov a neplánovane sa predlžuje ich ukončenie. Preto si priebežne vypracúvam časový harmonogram s úlohami, ktorý sa snažím dodržiavať.

Čo raz viac sa do popredia tlačí Glamour štýl, čo je presne moja šálka kávy. Ide o štýl, v ktorom sa používajú rôzne farebné kombinácie so zlatými či striebornými prvkami, krásne lustre, zaujímavé kusy nábytku...skrátka štýl, ktorý ma chytá za srdce.

Farba, materiál, vzor, štýl – aké sú tvoje najobľúbenejšie?

Milujem farby. Každý rok sú trendové iné farby či vzory, ktoré sa snažím aplikovať aj vo svojich návrhoch. Stačí ich použiť iba na doplnkoch a interiér má hneď iný nádych a vzhľad. Mnoho klientov sa farieb alebo rozličných vzorov bojí, čo je škoda. Samozrejme netreba to preháňať, ale aj malá zmena materiálu vie pretvoriť a zútulniť interiér.

Čo raz viac sa do popredia tlačí Glamour štýl, čo je presne moja šálka kávy. Ide o štýl, v ktorom sa používajú rôzne farebné kombinácie so zlatými či striebornými prvkami, krásne lustre, zaujímavé kusy nábytku…skrátka štýl, ktorý ma chytá za srdce.

Na čom práve teraz pracuješ?

Momentálne navrhujem luxusný butik Podobne ako v každom projekte, aj v tomto mám problém, ktorý treba vyriešiť. Nakoľko ide o menší priestor bude veľmi dôležité zvládnuť dispozičné riešenie, tak aby mohol klient využiť ponúknutý priestor na maximum.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa spokojných klientov!

V ďalšom článku pre vás Ľudka Lešánek z LL design vyberie 4 svoje srdcovky a 4 súčasné trendy. Nenechajte si ich ujsť!

Ktoré doplnky do kúpeľne vám nesmú chýbať?

shutterstock
Ktoré doplnky do kúpeľne vám nesmú chýbať?
5 4 hodnotení

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Práve doplnky do kúpeľne sú prvkami, ktoré dotvárajú interiér nielen po dizajnovej, ale aj po úžitkovej stránke. Do modernej kúpeľne vnášajú pohodlie a estetiku. Zariaďte si aj vy kúpeľňu, ktorá bude dýchať relaxom.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11[su_note note_color=“#eef0f2″ radius=“0″]Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.[/su_note]

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Foto: Pinterest