Ako umiestniť rohovú sedačku v malej obývačke?

agatanabytok.sk

Typy rohových sedačiek do obývacej izby

Rohové sedacie súpravy sú dostupné v mnohých veľkostiach, variantoch a štýloch povrchovej úpravy, vďaka čomu si ľahko nájdete model, ktorý dokonale zapadne do vášho interiéru. Vzhľadom na použité konštrukčné riešenia možno rozlíšiť:

  • rozkladacie rohové sedacie súpravy – s funkciou príležitostného alebo každodenného spania, ktoré cez deň plnia funkciu pohovky a po zotmení ich ľahko môžete zmeniť na pohodlnú posteľ,
  • modulárne rohové sedacie súpravy – ktorých prvky je možné  zostavovať, rozoberať a znovu skladať podľa potreby,
  • rohové sedačky so vstavanými zásuvkami alebo policami – ktoré zároveň poskytujú ďalší úložný priestor a miesto na vystavenie rôznych predmetov.

Výrobcovia nábytku sa snažia vyjsť v ústrety vkusu priaznivcov všetkých módnych štýlov zariaďovania interiéru. Na milovníkov moderného dizajnu čakajú rohové sedačky s jednoduchými, geometrickými tvarmi. Nadšenci škandinávskej útulnosti nájdu modely s ľahkým prešívaným čalúnením a drevenými nohami. Milovníci trendu glamour sa zasa môžu rozhodnúť pre si zase môžu zvoliť elegantnú rohovú sedaciu súpravu potiahnutú tmavou velúrovou látkou. Tieto varianty a ďalšie modely rohových sedačiek nájdete v obchode agatanabytok.sk.

Prečo je rohová sedacia súprava ideálnym riešením do malej obývačky?

Moderná rohová sedačka je ako stvorená do obývacej izby s obmedzeným priestorom, taktiež aj do garsónky. Môže byť umiestnená v strede miestnosti, pri stene alebo vyplniť prázdny priestor a umožňuje efektívne využiť priestor, kde by sa iný nábytok už nezmestil. Ďalším benefitom postavenia rohovej sedačky do miestnosti je rozdelenie priestoru na funkčné zóny.

Do malého interiéru sa oplatí vybrať malú rohovú sedaciu súpravu s dĺžkou cca 2 metre, ktorá bude mať ideálne tvar L a možnosť rozloženia na spaciu plochu. Rozkladacia rohová sedačka do obývačky slúži cez deň ako pohodlný a dizajnový nábytok a v noci, po rýchlom rozložení, umožňuje kráľovský spánok. Moderná rohová sedačka má často veľký úložný priestor, do ktorého môžete ráno uložiť napr. posteľný set.

Kompaktné rozkladacie rohové sedačky dostupné vo viac ako 200 variantoch si môžete objednať online alebo kúpiť v kamenných predajniach agatanabytok.sk.

Čo treba zvážiť pri výbere sedačky do malej obývačky?

V prvom rade si izbu dôkladne premerajte a vyznačte v nej miesto pre sedací nábytok. Na základe týchto údajov sa rozhodnite, aké budú rozmery rohovej sedačky. Pri výbere zohľadnite takisto počet členov domácnosti a ich individuálne potreby. Ak má obývačka slúžiť aj ako spálňa alebo hosťovská izba, si vyberte rohovú sedaciu súpravu, ktorú viete rozložiť na priestor na spánok. Odporúčame vám prezrieť si systém rozkladania pre tiché, rýchle a jednoduché rozkladanie danej sedacej súpravy.

Premyslite si, či to má byť sedačka do L alebo do U. Sedačky v tvare L sú populárnejšie v menších obývačkách. Venujte pozornosť tomu, na ktorej strane je otoman, teda kratší diel. Niektoré modely sú univerzálne – počas montáže sami rozhodujete o strane, na ktorej bude tento diel namontovaný. Funkčné riešenie predstavujú modulárne rohové sedačky.

Dbajte tiež na estetickú stránku daného modelu, najmä typ a farbu čalúnenia. Do malej obývačky sa oplatí zvoliť kompaktnú rohovú sedačku s minimalistickým dizajnom, bez zbytočných dekorácií. Malá, svetlá, jednoduchá rohová sedačka priestor opticky zväčší a rozjasní ho. Ak v obývačke dominuje biela, pokojne sa môžete rozhodnúť pre model vo výraznej, kontrastnej farbe.

Zhrnutie

Moderná kompaktná rohová sedačka s funkciou spania ktorú viete rozložiť na spaciu plochu vám umožní vychutnať si efektnú, praktickú a dobre usporiadanú obývačku bez ohľadu na jej veľkosť. A keď vás navštívia hostia, ktorí budú u vás aj nocovať, môžete im rýchlo pripraviť pohodlné miesto na spanie.

Ktorý retro nábytok by ste po starých rodičoch nemali vyhadzovať?

Dom vašich starých rodičov skrýva množstvo prekvapení.

Ak si myslíte, že nič v ňom už nevyužijete, tak sa určite mýlite. Práve dnes je veľmi populárne dávať starým veciam nový život a funkčne ich využiť v rôznych izbách vášho domu či bytu.

Ktorý retro nábytok po starých rodičoch by ste teda rozhodne nemali vyhadzovať?

Nebojte sa retro nábytok umiestniť v modernom dome

Prvé, čo vás možno napadlo, je to, či sa štýlovo starý nábytok hodí do moderného domu.

Prečo nie?

Vďaka rôznym retro kúskom nadobudne váš dom oživenie a okrem toho získa punc nevšednosti, romantiky, a zároveň z toho starého budete mať znova úžitok.

Špeciálne využitie majú všetky retro a starožitné nábytky zvlášť v rustikálnom, vidieckom, či provensálskom štýle bývania. Ktorý z nich si vyberiete, je teda na vás. My vám ponúkame tipy, ako tento retro nábytok v dome použiť.

Skrine a komody

Každá nevšedná spálňa obsahuje aspoň jeden retro kúsok. Môže byť práve v podobe skrine alebo komody.

Tieto staré môžete smelo natrieť, patinovať, dať im lesk, či použiť techniku krakelovania, ktorá na nich vytvorí popraskaný efekt.

stará skriňa využitá v modernej spálniAk sú tieto retro kúsky nábytku zachovalé, nemusíte robiť nič, stačí ich len umiestniť na vhodné miesto a doladiť k nim zvyšné doplnky.

Kreslá a pohovky

Nový nádych a využitie môže zažiť aj kreslo a pohovka vášho dedka a babky. Ak sa vám nepáči ich poťah, pokojne ich môžete dať čalúnnikovi, aby ich opäť oživil a vy môžete ukázať svetu svoje dokonalé kúsky v obývačke.

staré kreslá, ktoré prešli redizajnomStaré dvere

Páčia sa vám staré dvere?

Dajte si ich za svoju posteľ v spálni. Vytvoria vám starý antický nádych a zároveň premeníte niečo staré na skutočné umelecké dielo.

staré dvere za posteľou v spálniStará knihovníčka

Našli ste starú knihovníčku bez kníh? Obnovte ju a vytvorte z nej malý bar, v ktorom budete mať po ruke alkohol, poháre či iné dôležité veci.

stará knižnica zmenená na bar
Zo starých kufrov nočný stolík

Staré kufre rozpovedia množstvo príbehov. Vedeli by ste si ich však predstaviť vedľa svojej postele ako nočný stolík?

Skúste to!

staré kufre ako nočný stolíkTento vintage štýl si rýchlo obľúbite, a ani nebudete vedieť ako, a budete v starých veciach doslova namočený.

Starý sekretár ako bielizník

Pamätáte si staré sklenené sekretáre a kredence plné vecí, ktoré vaši starí rodičia dostali ako svadobný darček?

sekretár využitý ako šatník na bielizeňTak si v nich predstavte všetky biele uteráky, župany, a ďalšiu bielizeň.

Celkom dobrý nápad, čo poviete?

Drevená truhlica ako stolík v obývačke

Pokiaľ ste našli tento zaujímavý kúsok v dome vašich starých rodičov, máte šťastie. Drevená truhlica vám môže poslúžiť ako stolík v obývačke. Tento obľúbený druh retro nábytku sa využíva väčšinou v anglickom vidieckom štýle, takže vintage nádych máte zaručený.

stará truhlica použitá ako stolík v obývačkeStoličky, podnosy, hodiny

Ide už o skutočné maličkosti. No pokiaľ ich premaľujete, použijete patinovanie, a rôzne ďalšie techniky, prostredníctvom ktorých ožijú, zabezpečíte si dokonalý a štýlový domov.

stará stolička v prírodnom duchuĎalšie doplnky

Aj starý kávovar, hrnček, šijací stroj, či dokonca kvetináče dokážu vynikajúco poslúžiť v každom dome. Ako doplnky, ktoré z neho vytvoria miesto príbehov.

Do hrnčeka môžete dať pokojne kytičku levandulí. Starý kávovar si môžete položiť na policu v kuchyni. Šijací stroj môže poslúžiť v chodbe na kvety.

starý šijací stroj našiel využitie v kúpeľniČo hovoríte na tieto nápady?

Stojan, či rebrík

Aj toto sú kúsky, ktoré budú zapadať do vašej predstavy. Stojan, ktorý možno slúžil na maľovanie môžete využiť na TV v obývačke.

Rebrík môžete použiť v spálni či v inej izbe na svoje spomienky, či kvety.

Každý retro nábytok je plný fantázie a unikátnych vlastností. Spája sa nám s tým, že to staré nemusí by hneď na vyhodenie, ale stačí trošku starostlivosti, či života, a stane sa z neho výnimočný kúsok, ktorý vám budú všetci závidieť.

Obrázky: Pinterest.com