Ako vybrať tonery do tlačiarne HP?

CIGI / Shutterstock.com

Vďaka tonerom do tlačiarne HP dosiahnete dokonalú kvalitu tlače a výsledky bez starostí, pričom sa môžete tešiť ich spoľahlivosti. HP tonery a náplne vynikajú najmä svojimi inteligentnými funkciami, ktoré vám uľahčujú ich používanie. 

Aké výhody ponúkajú HP tonery

Pri zakúpení HP toneru sa môžete tešiť mnohým výhodám, ktoré sú spojené s jeho používaním. Okrem sýtych farieb a ostrej tlače určite oceníte možnosť ochrany proti nelegálnemu falšovaniu a funkciou, ktorá vás informuje o dochádzajúcej náplni. Môžete si tak sledovať spotrebu náplne a v prípade potreby ju vymeniť. HP ponúka najmä vysoko kvalitné čierne atramentové kazety, ktoré sú cenovo dostupné. 

Náplň na tlačenie textu

Na tlač textov je vhodný toner HP CE285A, ktorý je kompatibilný s tlačiarňami HP. Výhodou originálnych tonerov HP je aj to, že majú bezpečnostné označenie spoločnosti. Náplň dokážete vymeniť aj svojpomocne bez odborníka. 

Výber toneru

Laserovú farebnú tlač je možné vyžiť výlučne v jednotlivých kazetách. Ak máte laserovú tlačiareň, tak budete potrebovať čierny toner alebo 4 tonery CMYK, ktoré sa skladajú zo štyroch farieb. Táto kombinácia tonerov sa využíva pre farebné tlačenie. 

Keďže sa na trhu stretnete s veľkým výberom rôznych typov a modelov tlačiarní, budete sa tiež musieť oboznámiť s tonermi, ktoré sú pre zariadenie dôležitá súčasť. Ak máte doma tlačiareň, tak je nutné, aby ste vedeli jej model a značku. Uľahčí vám to výber toneru, ktorý môže náročný, najmä pre ľudí, ktorí nepatria k technickým typom. Dobrou voľbou sú HP tonery, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť.

Ako vybrať drez do kuchyne, ktorý vám uľahčí jej údržbu a spríjemní varenie

Zivica Kerkez / Shutterstock.com

Ako si ale z množstva ponuky vybrať drez do kuchyne, ktorý vám uľahčí jej údržbu, hygienu a zároveň spríjemní varenie?

Umiestnenie kuchynského drezu

Pri umiestňovaní drezu by ste mali mať predstavu o rozmiestnení ostatných spotrebičov a brať ohľad aj na dispozičné riešenie kuchyne či umiestnenie odpadu. Medzi drezom a varnou doskou by mal byť priestor aspoň 60 cm, ideálne až 120 cm. 

Pri používaní drezu by vám mohla zavadzať napríklad aj chladnička, ktorá by v ideálnom prípade mala byť vzdialená aspoň tak ako varná doska. Veľa ľudí chce mať z kuchyne výhľad na záhradu, no mali by ste si dať pozor na drez do kuchyne umiestnený pod oknom. Ľahko sa môže stať, že výška batérie vám neumožní úplné otváranie okna.  

Rovnako sa z hľadiska nepísaných pravidiel kuchynskej ergonómie odporúča umiestniť drez do stredu kuchyne, medzi chladiacu a varnú zónu. Ak máte v blízkosti drezu elektrickú zásuvku, jej vzdialenosť od tohto zdroja vody by mala byť minimálne 60 cm, inak vám profesionálny elektrikár neschváli revíziu rozvodov elektrickej siete. 

Veľkosť, tvar a typ drezu

Rozmery drezu sa samozrejme odvíjajú od veľkosti kuchynskej linky, takže dĺžka, šírka, prípadne priemer okrúhleho drezu by mali zodpovedať rozmerom kuchynskej dosky. Čo sa týka hĺbky, ideálnych je 19 – 20 cm, aby sa vám do drezu vošli aj hlbšie hrnce. Blanco drezy sú dostupné v rôznych veľkostiach aj materiáloch, takže si môžete vybrať jednodrezy aj dvojdrezy. 

Jednodrez je praktický najmä v menších kuchyniach a môže disponovať plochami na odkvapkávanie riadu. Dvojdrez zasa ocenia rodiny alebo kuchári, ktorí pri varení zašpinia viac riadu. Dvojdrez pozostáva z klasického a menšieho drezu, ktorý je vhodný na umiestnenie odkvapkávača na zeleninu a podobne. 

Vybrať si môžete aj rohovú verziu, ktorá sa inštaluje, ak nie je možné použiť klasický typ, prípadne chcete využiť kút kuchynskej linky. Drez do kuchyne má najčastejšie tvar obdĺžnika, ale nájdu sa aj okrúhle či oválne verzie. Či bude drez okrúhly alebo hranatý, to už v podstate záleží najmä na vašom vkuse a preferenciách.