Ako vybrať tonery do tlačiarne HP?

CIGI / Shutterstock.com

Vďaka tonerom do tlačiarne HP dosiahnete dokonalú kvalitu tlače a výsledky bez starostí, pričom sa môžete tešiť ich spoľahlivosti. HP tonery a náplne vynikajú najmä svojimi inteligentnými funkciami, ktoré vám uľahčujú ich používanie. 

Aké výhody ponúkajú HP tonery

Pri zakúpení HP toneru sa môžete tešiť mnohým výhodám, ktoré sú spojené s jeho používaním. Okrem sýtych farieb a ostrej tlače určite oceníte možnosť ochrany proti nelegálnemu falšovaniu a funkciou, ktorá vás informuje o dochádzajúcej náplni. Môžete si tak sledovať spotrebu náplne a v prípade potreby ju vymeniť. HP ponúka najmä vysoko kvalitné čierne atramentové kazety, ktoré sú cenovo dostupné. 

Náplň na tlačenie textu

Na tlač textov je vhodný toner HP CE285A, ktorý je kompatibilný s tlačiarňami HP. Výhodou originálnych tonerov HP je aj to, že majú bezpečnostné označenie spoločnosti. Náplň dokážete vymeniť aj svojpomocne bez odborníka. 

Výber toneru

Laserovú farebnú tlač je možné vyžiť výlučne v jednotlivých kazetách. Ak máte laserovú tlačiareň, tak budete potrebovať čierny toner alebo 4 tonery CMYK, ktoré sa skladajú zo štyroch farieb. Táto kombinácia tonerov sa využíva pre farebné tlačenie. 

Keďže sa na trhu stretnete s veľkým výberom rôznych typov a modelov tlačiarní, budete sa tiež musieť oboznámiť s tonermi, ktoré sú pre zariadenie dôležitá súčasť. Ak máte doma tlačiareň, tak je nutné, aby ste vedeli jej model a značku. Uľahčí vám to výber toneru, ktorý môže náročný, najmä pre ľudí, ktorí nepatria k technickým typom. Dobrou voľbou sú HP tonery, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť.

Ako si vybrať závesy do obývačky – pozrite si 9 inšpirácií

pexels.com

Závesy do obývačky sú síce malým, ale o to dôležitejším doplnkom, ktorý určí celkový charakter miestnosti. Už dávno sú preč časy starých nevzhľadných záclon, na ktoré len padal prach.

Dnešná moderná obývačka si pýta záves, ktorý nielen dobre vyzerá, ale plní i funkciu roliet a žalúzií. Na trhu totiž nájdete závesy s vonkajšou nepriehľadnou vrstvou, ktorá dokáže zatemniť izbu presne tak ako potrebujete.

V tomto článku sa pozrieme na inšpirácie ako si správne vybrať závesy do vašej novej obývačky.

Závesy do obývačky – inšpirácie

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-9

Závesy majú v obývačke dôležitú funkciu akcentu. Zvýraznia a oživia celkový dojem z miestnosti. V tomto prípade žiarové oranžové závesy presvetlia neutrálny čierno-biely tón izby.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-8

Ak nad interiérom premýšľate koncepčne, je dobré zladiť farby závesov s nábytkom, tak ako v tomto prípade. Oceľovo modrá farba pohovky a kresiel vynikajúco ladí so závesmi, ale aj ďalšími doplnkami ako je obraz alebo váza. Všimnite si, ako takáto kombinácia príjemne lahodí oku.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-7

Niekedy je lepšie použiť vzorovaný záves, ktorý veľkú jednoliatu plochu opticky rozbije.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-6

Členité okno skvele dopĺňa tento vzorovaný bielo-čierny záves.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-5

Závesy nemusia nutne ladiť  s nábytkom. Vhodnou alternatívou sú interiérové doplnky, ako napríklad vankúše a koberc.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-4

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-2

Aj v tomto prípade majiteľ bytu zvolil kombináciu závesu s doplnkami v interiéri. Výrazná zelená perfektne oživí a zosvetlí aj malú obývačku.

zavesy-do-obyvacky-inspiracie-1

Ak preferujete biele farby, je lepšie ak idete do jemných vzorov. Ak by sme použili len bielu, bola by to nuda.

Obrázky: Pinterest.com