Ako vybrať tonery do tlačiarne HP?

CIGI / Shutterstock.com

Vďaka tonerom do tlačiarne HP dosiahnete dokonalú kvalitu tlače a výsledky bez starostí, pričom sa môžete tešiť ich spoľahlivosti. HP tonery a náplne vynikajú najmä svojimi inteligentnými funkciami, ktoré vám uľahčujú ich používanie. 

Aké výhody ponúkajú HP tonery

Pri zakúpení HP toneru sa môžete tešiť mnohým výhodám, ktoré sú spojené s jeho používaním. Okrem sýtych farieb a ostrej tlače určite oceníte možnosť ochrany proti nelegálnemu falšovaniu a funkciou, ktorá vás informuje o dochádzajúcej náplni. Môžete si tak sledovať spotrebu náplne a v prípade potreby ju vymeniť. HP ponúka najmä vysoko kvalitné čierne atramentové kazety, ktoré sú cenovo dostupné. 

Náplň na tlačenie textu

Na tlač textov je vhodný toner HP CE285A, ktorý je kompatibilný s tlačiarňami HP. Výhodou originálnych tonerov HP je aj to, že majú bezpečnostné označenie spoločnosti. Náplň dokážete vymeniť aj svojpomocne bez odborníka. 

Výber toneru

Laserovú farebnú tlač je možné vyžiť výlučne v jednotlivých kazetách. Ak máte laserovú tlačiareň, tak budete potrebovať čierny toner alebo 4 tonery CMYK, ktoré sa skladajú zo štyroch farieb. Táto kombinácia tonerov sa využíva pre farebné tlačenie. 

Keďže sa na trhu stretnete s veľkým výberom rôznych typov a modelov tlačiarní, budete sa tiež musieť oboznámiť s tonermi, ktoré sú pre zariadenie dôležitá súčasť. Ak máte doma tlačiareň, tak je nutné, aby ste vedeli jej model a značku. Uľahčí vám to výber toneru, ktorý môže náročný, najmä pre ľudí, ktorí nepatria k technickým typom. Dobrou voľbou sú HP tonery, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť.

Ako si vybrať moderné obklady do kuchyne?

pexels.com

Estetická funkcia obkladu je v kuchyni nepopierateľne prvoradá. Hneď pri vstupe do nej podvedome hodnotíte. Pekný, či gýčový? Netreba však zabudnúť že obklady do kuchyne majú mať aj úlohu praktickú.

Každá gazdiná chce, aby z jej kuchyne vyžaroval súlad. Množstvo spôsobov, technických riešení, bohaté spektrum farieb a materiálov privádza, nás viacerých, do šialenstva. Čo napríklad s tým hluchým miestom v oblasti kuchynskej linky, tzv. kuchynská zástena. Áno, presne to pod hornými skrinkami a spodnými. Rozhodne to miesto nenechajte len tak. Nie len preto, že by to pôsobilo veľmi fádne, ale aj kvôli tomu, že v kuchyni sa už nejaká tá „nehoda pri varení“ môže pritrafiť. Cviklová šťava na stene rozhodne nie je najvhodnejšie riešenie vidieckeho štýlu.

Obklad vašu kuchyňu dotvorí a vdýchne jej šmrnc

Zvoľte správny štýl

Čo myslíme pod pojmom štýl? Predstavte si retro linku zo 70. rokov vo výraznej červenej farbe s bielym veľkoformátovým obkladom, po ktorom sú rozsiate fialové ľalie z provensálskeho štýlu. Dobre si rozmyslite váš domáci projekt a nechajte sa inšpirovať. Predstavte si štýl ako sprievodcu vašou fantáziou a súčasnými možnosťami na trhu. Zostaňte v tých správnych hraniciach a vytvorte si váš kuchynský priestor ako kompaktnú a celistvú jednotu. Nasledujúcimi otázkami vám chceme vnuknúť, ktorým smerom sa vydať.

Prísna farebná kombinácia či kreatívne tónovanie?

Tradičnou kombináciu, a to nie len vo farbe, býva v kuchyni kombinácia obklad a dlažba. Dbajte preto vo  vami zvolenom štýle na dobrú harmóniu farby dlažby pred kuchynskou linkou a v medzilinkovom priestore, kam patria obklady do kuchyne.

Obklady do kuchyne by mali ladiť s dlažbou

Akú zvoliť veľkosť obkladu do kuchyne?

Dá sa povedať, že prakticky môžeme vytvoriť tri skupiny veľkostí obkladačiek. Najmenšie sú tzv. mozaiky, ktoré sú nadčasovým a kreatívnym riešením, a to nie len v experimentálnom štýle. Potom máme klasické rozmery, štvorcovej plochy s dĺžkou strany 10, 15 a 20 cm. Tie sa celkom hodia k štýlom konzervatívnym, kde je plocha členená. Napokon, v moderných štýloch, kde je dôraz na veľké a celistvé plochy, sa používajú obklady obdĺžnikového tvaru (20×60 cm, 30×60 cm) s čo najmenším využitím špárovania.

Aké môžete dať špárovanie?

Opäť treba zdôrazniť polaritu estetickej a funkčnej potreby. Špárovacia hmota sa vtiera do špár medzi obkladom a môžete ju zohnať v akejkoľvek farbe. Dôležité je však zvoliť správnu kvalitu. V kuchyni, kde, ako sme už spomínali, môže dôjsť k nehodám, sa nevyhnete umývaniu obkladu. Postupom času špárovačka stratí svoju pôvodnú farbu. Ak nechcete aby sa to stalo zvoľte typ, ktorý nemá saciu schopnosť. Farba špárovačky môže zdôrazniť hravú farebnosť, ak ju použijete v inej farbe ako obklad.

Pri obkladoch do kuchyne nepodceňte špárovanie

Aké sú materiály pre obklady do kuchyne?

Pýtate sa, či musíte použiť kameň? Správna otázka pre milovníkov moderných či experimentálnych štýlov. Z materiálov, ktoré nie sú zatiaľ veľmi tradičné možno použiť napríklad nerez. Vďaka svojej chladnej lesklosti pôsobí luxusne, má však jednu obrovskú nevýhodu, a to je práve jeho nablýskanosť, ktorú stratí veľmi ľahko.

Ešte nie veľmi udomácneným trendom v našich kuchyniach je obklad do kuchyne z kaleného skla, v ktorom môže byť zaliaty obraz, či látka so vzorom. Povrch sa dobre umýva, je nerozbitný a odolá teplotám do 200 stupňov. Často využívanou možnosťou je použitie laminátovej dosky ako obkladu. Najmä kvôli pohodlnej údržbe a jednoduchej výmeny.

Ako vhodný obklad do kuchyne poslúži aj kameň

Kuchyňa je vaša, vy v nej budete variť, vy v nej budete žiť. Nech vám už ktokoľvek bude radiť, či odborník alebo priateľ s výborným vkusom, alebo si rozhodne chcete v tomto projekte pomôcť výlučne sami, vtedy si odpovedzte na otázky, ktoré vám teraz zhrnieme:

  • kuchyňa by mala byť jeden štýlový celok, nemixujte v jednom celku viac štýlov
  • farba kuchynského obkladu by mala byť skombinovaná s farbou podlahy v kuchyni
  • ak využijete veľkoformátové obklady, nechajte vyniknúť celistvosť priestoru, preto by ste mali využiť rovnakú farbu špárovačky ako obkladu
  • ak siahnete po modernom štýle, nebojte sa využiť „grafosklo“ ako obklad do vašej kuchyne