Ako zútulniť svoju terasu aj počas zimných mesiacov?

pexels.com

Drevo zútulní všetky priestory, vnesie do betónovej džungle kus prírody a navyše ide o mimoriadne odolný materiál. Jednoduchá údržba je tak už len čerešničkou na torte, prečo zvoliť drevo na terasu. Terasová podlaha vyniká okrem svojho vzhľadu aj nenáročnou inštaláciou, preto ju ľavou zadnou zvládne každý domáci kutil. Jemné povrchové drážky ponúkajú zaujímavý efekt, no tiež slúžia ako bezpečnosť proti pošmyknutiu. Tieto vlastnosti si zamilujete nielen počas zimných mesiacov, preto neváhajte a vyberte si už dnes novú modernú terasovú podlahu.

pexels.com

Vychutnávajte si chvíle na čerstvom vzduchu čo najdlhšie

Zima sa nezastaviteľne blíži, ale vy sa aj napriek tomu zubami-nechtami držíte svojho vytúženého relaxu so šálkou teplého čaju na terase? Nechcete sa vzdať oddychu vonku, ani keď sa už prebúdzate do mrazivých rán? Chcete sa stále kochať výhľadom do vašej, hoc aj zasneženej, záhrady? Zrejme prišiel najvyšší čas zaobstarať si externý ohrievač. Stačí si už len vybrať medzi elektrickým, plynovým či infračerveným, a svoju terasovú sezónu nemusíte ukončiť ani s príchodom zimy. S takto vyhrievanou terasou sa teda ničoho vzdávať nemusíte a naďalej si vychutnáte relax pod teplou dekou na vašej útulnej zimnej terase.

Vždyzelené rastliny

Chladnejšie počasie znamená veľké sťahovanie rastlín. Všetky črepníkové padavky, ktoré nezvládnu vonku prežiť prichádzajúcu zimu, si už pravdepodobne našli svoje útočisko na svojom interiérovom stanovisku. Terasy a balkóny domov preto počas zimy zívajú prázdnotou, sú bez života a bez farieb. Staňte sa hviezdou celého okolia a stavte na vždyzelené rastliny či ihličnany. Reč je napríklad o brečtane popínavom, skimie japonskej, vresovci, ale nič nepokazíte ani rokmi overenou klasikou – tujou. Výhodou je, že ich môžete vysádzať prakticky kedykoľvek. Do jesenného skrášľovania svojej terasy sa teda môžete pustiť hneď alebo si počkajte na slnečnejšie dni.

pexels.com

Rozžiarte svoju terasu

Svetielok nikdy nie je dosť. O to viac to platí pre terasu, ktorá je doslova výstavnou skriňou vášho vkusu. Ak sa nechcete vzdať útulnej terasy ani počas chladnejších mesiacov, vybavte ju poriadnym osvetlením. Industriálna žiarovková reťaz ulahodí oku aj v prípade, že ste už pred rannými mrazmi odložili všetky ostatné dekorácie. Zo súčasnej širokej ponuky všemožných exteriérových osvetlení si rozhodne vyberiete, a tak môžete ísť okrem svetelných reťazí aj do lampášov alebo sviečok.  Navyše s prichádzajúcimi Vianocami poslúži svetelná girlanda aj ako vianočná výzdoba, a tak si nebudete musieť lámať hlavu nad dodatočnými ozdobami.

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest