Apple TV vás tak pohltí, že stratíte kontakt s okolitým svetom

Spoločnosť Apple sa sústreďovala vo vývoji a technológiách najmä na obrazovky menších formátov. Ak vlastníte iPhone, iPad  či Mac neraz ste museli zachytiť, aké novinky sa vzťahujú na vaše súčasné zariadenie.

S rýchlosťou pokrokov sa už čoraz častejšie stáva, že aj súčasnú novinku na trhu pomerne rýchlo zatieni jej vynovenejšia verzia a netrvá ani tak dlho, než sa zase tá stane absolútnym trhákom. Ešte o niečo zaujímavejšie je to však v konkurenčnom boji, kde sa každý jeden výrobca snaží dostať na popredné priečky a výnimkou nie je ani značka Apple so svojím zariadením Apple TV.

Chvályhodná kvalita obrazu

Chcete sledovať živé prenosy športových podujatí? V tom prípade určite oceníte rozlíšenie 4K HDR, ktorým Apple TV disponuje. Pre porovnanie oproti bežnému HD rozlíšeniu predstavuje rozlíšenie 4K kvalitnejší obraz vďaka štvornásobku pixelov. High Dynamic Range (HDR) umožňuje zase ďaleko detailnejší obraz a bežný divák uvíta aj lepšiu ostrosť a prepracovanejšie premietanie farieb. Tie vás úplne vtiahnu do deja a povýšia ešte súčasný level televízneho vysielania o niekoľko úrovní vyššie.

(Africa Studio / Shutterstock.com)
Kvalitný obraz vtiahne diváka do deja a presiahne súčasné limity televízie.


Vstup do sveta zábavy priamo z obývačky

Výrobcovia Apple stavili pri svojich produktoch na absolútnu neviazanosť a možnosť nájsť si akúkoľvek aplikáciu podľa vašich predstáv. Vlastníci iPhonov či iPadov tieto praktiky vývojárov už okúsili, táto možnosť sa však naskytla aj divákom priamo v priestoroch vlastnej obývačky. To, že televízia nie je len zariadenie na bežné sledovanie, potvrdzuje aj široké spektrum zábavného obsahu.

Nemusíte sa tak riadiť striktne zadanou ponukou programov na bežných televíznych staniciach, zapnúť si môžete napríklad aj kvalitné filmy prostredníctvom iTunes. Zaujímavé je aj samotné spracovanie diaľkového ovládania. To totiž nahrádza to dotykové a pomocou Apple TV Remote máte zľahčenú aj túto manipuláciu s ovládaním.

(Proxima Studio / Shutterstock.com)
Multimediálne zariadenie ponúka nespočetne veľa možností, ako sa zabaviť či inak vyplniť váš voľný čas. 


Poteší sa aj hráčska komunita

Ak hľadáte ďalšiu možnosť zábavy, App Store ponúka množstvo hier. Núdza ale nie je ani o hry pre viacerých hráčov, zabudnite tak na zdĺhavé večery pri neustále sa opakujúcej ponuke televízie. Okrem výbornej kvality obrazu však hráča poteší aj zvukové riešenie prostredníctvom Dolby Atmos. Hrať akčnú hru s trojrozmerným zvukom sa stane prvotriednym zážitkom, oceniť ale môžete aj certifikáciu Dolby Vision.

Realistické povzbudzovanie davu, autentický zvuk dažďa či hodnoverné stvárnenie okoloidúceho vlaku. Nech ide o akýkoľvek sluchový vnem, s Dolby Atmos vás zvuk úplne pohltí. Nielenže stratíte kontakt s okolitým svetom, nadobudnete pocit, že ste priamo účastníkom hry.

Program priamo na mieru

Aplikácia Apple TV umožňuje prvotriedny zážitok z pozerania v akomkoľvek zariadení. Prostredníctvom nej si totiž aj z mobilného zariadenia dokážete vytvoriť televíziu a sledovať obľúbené programy. Stačí si akýkoľvek z nich zakúpiť, prípadne požičať a následne neobmedzene prehrávať aj v režime offline. Táto aplikácia je stavaná priamo na mieru rôznemu typu obrazovky, zariadenie však musí byť kompatibilné.

Nezaostáva ani v novinkách

Len nedávno pribudla nová streamovacia služba Apple TV+ do konkurenčného boja internetových televízií a výnimkou nebolo ani jej spustenie na slovenskom trhu. Táto služba sa ale týka nielen vlastníkov produktov spoločnosti, ale vzťahuje sa aj na niektoré novšie modely smart televízorov s aplikáciou Apple TV, čím mnohých prekvapila. V porovnaní s HBO GO či Netflixom ale nemá zatiaľ takú rozsiahlu ponuku, no aj napriek tomu si získava čoraz viac priaznivcov vďaka prvotriednemu spracovaniu.

(Vasyl Shulga / Shutterstock.com)
Prostredníctvom multimediálneho zariadenia získate maximálny zážitok z pozerania. 


Pokiaľ váhate pri kúpe predplatného Apple TV+, no aj naďalej chcete otestovať streamovaciu službu, získate ju na celý rok zadarmo aj zakúpením najnovšieho multimediálneho zariadenia Apple TV 4K. Aj napriek tomu, že sa výrobca orientoval najmä na menšie obrazovky, aj s touto relatívne ešte novinkou dokáže Apple konkurovať a priniesť hodnoverný zážitok z pozerania priamo do vašich obývačiek.

Podarilo sa vám získať dom, po ktorom ste dlho túžili a už si pýta len dotvoriť do krásy?

Poradíme vám, ako si zariaďovanie domu užiť a z vašej nehnuteľnosti vyčarovať útulne rodinné hniezdo.

Papierovanie a vybavovačky v procese kúpy, prevodu nehnuteľností alebo starosti okolo stavby dokážu poriadne vyčerpať. A tak sa ľahko stane, že pred finále dokončenia vysnívaného domu vám zostane už len trochu energie, ktorú ste ochotní vložiť do výberu obkladu do kúpeľne či dverí. O farbe kobercov, či vôbec o kobercoch alebo takých závesoch nieto ani reči.

zar-2Pred koncom sa však netreba vzdávať. Vybraný nábytok, farby a doplnky by mali spoločne nielen fungovať, ale aj hrať. Melódiu, ktorá vás neomrzí ani po 10-tich rokoch. Bolo by škodou kupovať a meniť zariadenie domu za krátky čas opäť, len preto, že sa ste sa nechali ovládnuť pesimizmom úradov, bánk či dokonca povrchným prístupom v predajniach a na zariaďovanie dôkladne nesústredili.

zar-1Zariadenie domu – viete, čo chcete?

Podarilo sa vám buď dom kúpiť, postaviť alebo ste ho zdedili. Už len tým ste podstúpili proces, ktorý si vyžaduje čas, trpezlivosť a obetu rôzneho druhu aj v prospech financovania rôznych úprav a stavebných prác.

Dôležitý začiatok vytvoril váš zodpovedný vzťah k príbytku a s ním prichádzajú aj vaše prvé úvahy o jeho interiéri. Obraz a nálada, ktorá sa vám dostatočne dostane pod kožu potrebuje jediné: konkrétny a funkčný návrh pre každý jeden centimeter priestoru domu.

Dispozičné riešenie musíte poznať z pamäti

Vaša predstava kráča ruka v ruke s dispozíciou. Samozrejme, existuje rozdiel, ako ju vnímate. Ak ste dom postavili už jeho samotný návrh v sebe ukrýva rozvrhnutie miestností s napojením na inžinierske siete a ak nie hotový, minimálne načrtnutý dizajn interiéru. Výhodou stavby domu je to, že vy sami si ju určíte. Ak však prerábate hotový dom, jeho zariaďovanie bude vychádzať z dispozície, ktorej sa jeho prípadné úpravy musia prispôsobiť.

Zmerajte si svoje možnosti

Predtým, ako začnete premýšľať a vymýšľať, pomerajte si všetky dôležité rozmery, aby ste už od začiatku pracovali s reálnymi číslami a teda aj s reálnymi nápadmi a návrhmi. Predídete tak možnému sklamaniu pri výbere napríklad nábytku do kuchyne.

zar-3Profesionála si zaplatíte, ale jeho pomoc je na nezaplatenie

Výborným začiatkom je nákres dispozície, do ktorého si môžete navrhnúť rozloženie najdôležitejších nábytkových častí a spotrebičov do jednotlivých miestností. Poskytne vám jasný prehľad o tom, čo bude kde stáť. Nezabudnite vyznačiť okná dvere či pomyselné rozdelenie dennej a nočnej ćasti.

Ak neovládate špeciálne programy, vystačíte si aj s vkreslením jednoduchej poznámky ceruzkou.

Tu je však na mieste spomenúť, že nič nenahradí presnú vizualizáciu, ktorá navrhne jasné riešenie pre zariaďovanie celého domu. Pomôžu vám s ňou interiéroví dizajnéri. Ide o službu, ktorú si na jednej strane zaplatíte, na druhej jej využitím získate čas aj zdravé nervy.

zar-4Trh ponúka more možností od výberu farieb, cez obklady, nábytok až po dekorácie. Veľmi ľahko sa v ňom môžete utopiť. Predstavu, ktorú ste získali pozeraním iných interiérov domov už máte, ale pri realizácii vašej, prídete na to, že podlahy, ktoré sa vám tak páčili v časopise, sú príliš drahé na váš rozpočet alebo sa vám nebudú vôbec hodiť k nábytku, ktorý ste už vybrali.

Rady dizajnéra sa nemusíte držať do bodky, hoci ak mu poskytnete dostatok informácii o sebe a vašich želaniach, jeho návrhu možno neodoláte. Minimálne sa však stane výborným plánom, do ktorého budete už len vyberať konkrétne kúsky skladačky.

Venujte čas zoznamu

Na základe finálneho návrhu si urobte zoznam položiek spotrebičov, v ktorom si aspoň predbežne stanovte plánovanú sumu, do ktorej by ste sa chceli zmestiť. Pri jeho vytváraní strávite chvíľku času, ktorá vám však plne vynahradí momenty lovenie v pamäti:

“Máme všetko? čo ešte nemáme? Koľko nám ešte ostáva peňazí?…”

Zároveň si doň môžete ku jednotlivým položkám vkladať obrázky, ktoré vás zaujali či po ich realizácii aj sumu, ktorú vás reálne stáli.

Najdôležitejšie na začiatok

Úvod patrí prvkom, ktoré sa meniť nebudú najbližšie desaťročie alebo aj nikdy. Začnite kľúčovými časťami, ktoré určia výsledný charakter príbytku ako sú podlahy, farby na steny, podlahy, dlažba a obklady do kúpeľne a zvyšku domu, kuchynská linka, štýl obývacej steny a sedačky či typ osvetlenia.

Inšpirujte sa

Nebojte sa inšpirovať časopismi, praktickými článkami na kupujemebyvanie.sk, obrázkami na sociálnych sieťach či pri návštevách u vašich známych. Zaujímavé nápady si prispôsobíte podľa seba. A vždy to urobíte inak, aby ste sa odlíšili. Predsa len, každý sme iný, a naše bývanie nebude nikdy rovnaké. Aj keď nakupujeme na jednom mieste či čítame tie isté články o bývaní.

Nechajte si poradiť

Rozhliadnite sa vo svojom okolí po niekom, kto nedávno riešil zariaďovanie domu. Popýtajte sa na skúsenosti s výrobou nábytku na mieru, či spotrebičov.

Alebo aj všetkého.

Osobné referencie a odporúčania sú nad zlato a môžu vás nasmerovať priamo na dobrý kontakt bez toho, aby ste blúdili po predajniach, vypytovali sa a zisťovali.

Overeného pomocníka spoznáte aj v praktických radách na domadoma.sk. V našich článkoch vám pravidelne predstavíme nápomocné rady, tipy a triky.

Zariadenie domu by malo byť radostným obdobím, v ktorom dolaďujete finálny vzhľad vášho bývania. A popravde nezariaďujete si len bývanie, zariaďujete si aj život. Dom by mal byť radostný vrelý a na prvý aj tisíci pohľad váš, aby ste všetko, čo vám budúcnosť prinesie zvládali v pohode.

Fotografie: Pinterest