Chráňte svoj majetok pred akýmikoľvek záškodníkmi

Drevo – osvedčená a kvalitná klasika

Drevené okná boli od nepamäti súčasťou rodinných domov. Ľudia v minulosti nepoznali iný materiál, z ktorého by si mohli okná vyrobiť a drevo im prinášalo maximálnu ochranu a bezpečie pred všetkými nepriaznivými vplyvmi. Prednosťou takýchto okien boli a sú aj dnes vynikajúce tepelno – izolačné vlastnosti, pretože práve okná predstavujú najväčší potenciál strát tepla.

Výrobcovia dnešných drevených okien posunuli ich kvalitu a životnosť ešte ďalej vďaka modernému prevedeniu a štýlovému dizajnu okien. Rovnako to platí aj o ich bezpečnosti. Na súčasnom trhu sú veľmi populárne drevené eurookná, ktorým sa kvalitou len tak iný materiál nevyrovná. Okrem ušetrených nákladov za energie veľmi dobre poslúžia v letných mesiacoch ako „chladiče“ a v zime zasa ako „šetriče“ kúrenia.

Investícia na niekoľko rokov

Ak chcete mať interiérové dvere, ale za najnižšiu cenu, tak by ste na túto kombináciu – za málo peňazí, veľa muziky – mali čo najskôr zabudnúť. Treba si hneď na začiatku stanoviť priority. Ak nám príliš nezáleží na kvalite interiérových dverí, tak sa môžeme orientovať v nižších cenových ponukách. Nakoľko však ide o dlhodobú investíciu, tak by sme rozhodne na interiérových dverách šetriť nemali.

Ak rozmýšľame nad kúpou interiérových dverí mali by sme mať na pamäti tieto základné faktory: materiál, spôsob otvárania, zárubne, miestnosti, v ktorých budú umiestnené a v neposlednom rade aj moderný dizajn. To všetko záleží od konkrétneho domu či bytu, v ktorom sa budú interiérové dvere nachádzať.  Je to aj otázka štýlu, veľkosti samotnej miestnosti a jej využitia. Niekde sa hodia posuvné dvere kvôli nedostatku priestoru,  inam zasa potrebujeme umiestniť dvere s tepelno – izolačnými vlastnosťami.

Skontrolujte si poistku k vašej nehnuteľnosti: podpoistenou domácnosťou zbytočne riskujete svoj majetok

unsplash.com

Ak do týchto 54 % nepatríte, je to krok dobrým smerom, no ešte nemáte vyhraté. Zamyslite sa, aké poistenie ste uzatvorili a najmä, kedy to bolo. Väčšinou ide o poistenie, ktoré vyžadovala banka pri poskytovaní hypotéky. Suma, na ktorú je nehnuteľnosť poistená, však už nemusí zodpovedať jej aktuálnej trhovej cene.

V tomto prípade hovoríme o podpoistenej domácnosti. Je toto prípad aj vašej nehnuteľnosti? Možno práve nastal čas, aby ste si skontrolovali vašu poistnú zmluvu a podmienky vášho poistenia.

Čo je podpoistená domácnosť?

Ceny nehnuteľností každým rokom rastú. Za posledných 6 rokov je to nárast na Slovensku až o 61 %. Povedzme, že ste si vašu nehnuteľnosť kúpili pred rokmi za 104 000 €, čo je priemerná hodnota bytu s rozlohou 80 m2 v SR v roku 2016 a na túto sumu ste ju poistili. Ak by vás dnes postihlo nečakané nešťastie, z poistenia by ste dostali iba 62 % z aktuálnej ceny vašej nehnuteľnosti.

Ako je na tom vaša poistka?

Ako by dopadla vaša domácnosť? Nechajte nám váš kontakt a radi vo VSE vaše poistenie skontrolujeme, samozrejme bezplatne.

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Prečo je dôležité poistenie nehnuteľnosti a majetku?

Áno, poškodenia domácnosti nie sú na dennom poriadku. Keď k nim však dôjde, pocítime ich intenzívne. Víchrica, požiar alebo prasknuté vodovodné potrubie u suseda, majú jeden spoločný menovateľ. Starosti.

Poistné krytie môžeme rozdeliť na dve základné skupiny:

  1. pri nečakanom poškodení nehnuteľnosti
  2. pred stratami na vybavení domácnosti

Poistenie majetku vás chráni pred týmito najčastejšími rizikami

Vodovodné škody a prasknuté potrubie

Prasknutie vodovodného potrubia môže nemilo prekvapiť vás, alebo vašich susedov. Poistenie kryje škodu spôsobenú vytekajúcou vodou z vodovodného zariadenia spôsobená poruchou, tiež vytekajúcou kvapalinou alebo parou z vykurovacích systémov, vrátane kotlov alebo solárneho systému.

Záplavy a povodne

Rozvodnená rieka, alebo potok po silných zrážkach môže poškodiť váš dom a spôsobiť poškodenie fasády alebo pivničných priestorov.

Požiar a oheň

Oheň je právom jedným z najobávanejších živlov. Štatisticky najviac požiarov v domácnosti vzniká práve v zime. Len za rok 2020 evidovali hasiči 576 požiarov v domácnostiach, spôsobených nevyhovujúcim stavom vykurovacích telies, dymovodov a komínov. Celkové škody boli vyčíslené na viac ako 1,3 milióna €.

Krádeže

V neposlednom rade správne poistenie chráni aj majetok vo vašej domácnosti. Najlepším príkladom sú krádeže bicyklov alebo alebo elektrobicyklov, ktoré doma uschovávame.

Ako si vybrať a skontrolovať poistenie majetku?

Dnes si môžete vybrať poistenie od rôznych poskytovateľov. Heslo, ktorým by ste sa pri výbere poistky mali riadiť, je „zrozumiteľnosť a jednoduchosť“. Na prvý pohľad by vám malo byť jasné, koľko mesačne budete za poistenie vašej domácnosti platiť, a čo všetko poistenie zahŕňa. Poistenie od VSE spĺňa obe podmienky.

Vybrať si môžete z niekoľkých variantov, ktoré obsahujú rôzne úrovne krytia Vašej domácnosti a majetku. Mesačný poplatok je fixný, podľa variantu, ktorý si vyberiete. Môžete sa teda spoľahnúť, že sa nezmení.

Výnimočnou na slovenskom trhu je ponuka ŽOLÍK, teda dorovnanie doplnkového poistenia z konkurenčnej ponuky. Vďaka ŽOLÍKU vám VSE vie dorovnať aj ponuku konkurencie. Získate tak trvalo najširšie poistné krytie všetkých, nielen aktuálnych rizík. Žolík sa týka totiž všetkých rizík, ktoré sú teraz alebo budú v budúcnosti ponúkané na trhu.

Skontrolujte si, či je vaša nehnuteľnosť poistená na správnu výšku

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia so správnou výškou poistenia.

 

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Oplatí sa byť pripravený na všetko

Vyčíňanie živlov alebo vandalizmu nie je nič, čím by sa ktokoľvek z nás chcel zaoberať. Avšak ak sa do takejto situácie dostanete, za kvalitné a výhodné poistenie budete určite svojmu „minulému ja“ vďačný. Pritom stačí tak málo, vyplniť formulár a skontrolovať si kondíciu vášho aktuálneho poistenia. S poistením od VSE budete môcť opäť pokojne spávať s vedomím, že ste pre ochranu svojej domácnosti urobili maximum.