Čo všetko zohľadniť pri výbere priemyselného vysávača?

Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Priemyselné vysávače sú oveľa multifunkčnejšie než ich štandardné verzie. Či už ho plánujete používať pri domácom majstrovaní alebo si vaša domácnosť vyžaduje náročnejšie upratovanie, práve tento typ vám to umožní. Čistenie kobercov a čalúnenia viac nemusí byť náročné, kým klasický vysávač to bežne nezvláda, ten priemyselný si s tým hravo poradí. Na čo sa teda pri výbere upriamiť?

Rozhodujúci je materiál

Potenciál priemyselného vysávača využijete naplno, keď prispôsobíte jeho voľbu podmienkam, v akých budete vysávač používať a tomu, o aký materiál vlastne pôjde. Kombinácie vysávania mokrého aj suchého materiálu sú už bežné, väčšina je tomu aj prispôsobená. Ak ste sa doposiaľ nazdávali, že pri vysávaní bude problematická najmä voda, sú aj oveľa náročnejšie materiály či zmesi. Kombinácia vody s niečím iným ľahko vytvorí bahno a toho je už oveľa náročnejšie sa zbaviť. Medzi najčastejšie výzvy patria ale najmä lepivé, ťažké a pomerne sypké materiály. Jemné čiastočky prachu sa bez sáčkov rozhodne nezaobídu, prednosť tu majú ale tie textilné.

Zvážiť treba aj filter

Aj v tomto prípade je kľúčový opäť materiál, ten totiž výber filtra ovplyvňuje. Ak plánujete vysávať štandardné typy, postačí vám ten klasický. Pri vysávaní vody je vhodné zvoliť ten umývateľný, kým pri prachových nečistotách siahnuť zase po filtri HEPA. V tomto prípade treba zohľadniť jeho veľkosť, ako rýchlo sa zanesie a spôsob čistenia. Všeobecne však platí, že čím je väčšia veľkosť, tým vám dlhšie vydrží.

Dôležitosť parametrov

Nemýľte si príkon za výkon, ide o rozdielne pojmy a pre vás bude kľúčový najmä výkon. Ten zahŕňa okrem výkonnosti motora aj rýchlosť prúdenia, ktorá taktiež zohráva významnú rolu. Čím je vyššia, tým viac objemu dokáže nazbierať za rovnaký čas. O niečo dôležitejšia je ale miera podtlaku. Pri vyššom podtlaku, máte rýchlosť nižšiu, no práve vďaka tomu je vysávač prispôsobený vysávať konkrétne materiály.

Priemyselný vysávač je šikovným pomocníkom pri upratovaní a je možné ho využívať takmer všade, podstatné je tomu konečnú voľbu prispôsobiť. Inšpirovať sa pri výbere môžete na Madmat.sk, kde nájdete ako vysávač na hobby práce, tak aj na vysávanie prachu v dielni, ale aj ten na náročné každodenné činnosti.

Čo sledovať pri výbere kuchynskej batérie?

Gorodenkoff / Shutterstock.com

Zariaďovanie kuchyne nie je len o správnom výbere kuchynskej linky, ktorá dokonale zapadne do vášho interiéru. 

Nemenej dôležitou súčasťou sú aj menšie časti, ako napríklad kuchynská batéria. 

Či už si to uvedomujete alebo nie, kuchynské batérie sú spoločne s drezom mimoriadne dôležité časti celej kuchyne, keďže práve vďaka nim dokážeme umyť špinavý riad a udržať celú kuchyňu čistú. 

Tieto batérie nestrácajú na svojom význame ani v prítomnosti čoraz populárnejších umývačiek riadu. 

Ako si vybrať kuchynskú batériu 

Pri výbere kuchynskej batérie je potrebné sledovať hneď niekoľko faktorov, ktoré vás môžu ovplyvniť. 

Od typu umiestnenia kuchynskej batérie, kde sa môžete stretnúť so stojankovými alebo podomietkovými batériami, cez možnosti ovládania až po materiál, z ktorého sú vyrobené. 

Toto sú len základné faktory, ktoré by vás pri jej výbere mali zaujímať. 

Zamerať sa však musíte aj na správnu veľkosť či jej prídavné funkcie, ako napríklad vyťahovacia sprška, možnosť sklápania či filtrácia vody. 

Dbajte na kvalitného výrobcu 

Ak ste si vyjasnili aký typ a veľkosť kuchynskej batérie chcete, je dôležité si vyberať aj spomedzi kvalitných výrobcov. 

Práve oni vám dokážu garantovať, že nebudete musieť túto batériu po dvoch rokoch meniť za druhú. 

Takýchto kvalitných výrobcov dokážete nájsť aj na stránke Glast.sk, kde sa špecializujú na zariaďovanie kuchýň a kúpeľní a ponúkajú produkty a doplnky len od rokmi overených výrobcov. 

Nechajte si poradiť

Výhodou nakupovania v obchodoch ako je Glast.sk je samozrejme aj zákaznícky servis, kde vám pracovníci obchodu dokážu s vašim výberom odborne poradiť.