Domáca posilňovňa nie je prepychová záležitosť, môžete ju mať za pár eur

freepik.com

Domáca posilňovňa vám ušetrí peniaze

Ak ste aktívnym športovcom a necvičíte vyslovene len vo voľnej prírode alebo chcete nabrať svalovú hmotu čo najrýchlejšie dennodenným intenzívnym cvičením, domáca posilňovňa vám v každom prípade ušetrí nejaké peniaze. Nebudete musieť míňať na permanentku do fitnes centra alebo jednorazové vstupné, a z dlhodobého hľadiska to môže byť jedna celkom slušná suma. Pripravte sa však na to, že na začiatku tohto projektu budete mať trošku väčšie výdavky na zariadenie, ale bude to len jednorazové. Navyše, ak sa vám do prípravy bude chcieť investovať trošku viac času a energie, môže ísť len o pár eur, a nie je nemožné ani to, že to vyriešite úplne zadarmo. Pri prechode na fit životný štýl vám zostanú výdavky len na stravu, ale o tom si už prečítajte viac informácií od odborníkov na chudnutie na internetovom portáli bezhladovania.sk.

freepik.com

Kreativita je šetrná k peňaženke

Ako sú na tom pneumatiky na vašom aute? Ak máte taký pocit, že už je najvyšší čas na výmenu, navštívte stránku oponeo.sk a kúpte si nové, kvalitné a za veľmi priaznivú cenu. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Ako to súvisí s domácou posilňovňou? Dnes je veľkým fitness hitom takzvaný funkčný tréning, v rámci ktorého sa na posilňovanie využívajú aj rôzne predmety z bežného života, napríklad pneumatiky. Na internete môžete nájsť niekoľko zaujímavých videí od profesionálnych trénerov s cvičeniami práve s touto pomôckou.

Môžete využiť aj schodíky, len sa presvedčte o tom, že na podlahe stoja stabilne. Stará, ale silná železná lavička bez sedacej časti zavesená na stenu zas môže slúžiť ako hrazda na zhyby. Nezabudnite ani na staré dobré fľašky naplnené vodou, ktoré budú nahrádzať činky. Uvoľnite svoju kreativitu, spoliehajte sa na vlastnú tvorivosť, ale posurfujte aj po internete, ktorý je plný šikovných nápadov na výrobu športových pomôcok.

freepik.com

Inšpirujte sa udržateľnosťou

Udržateľný životný štýl je stále väčším globálnym trendom, a je to naozaj veľmi pozitívna zmena. Okrem obrovských ekologických benefitov má aj ekonomické výhody. Pre netrpezlivých odporúčame kúpiť zariadenie do posilňovne vo vysokej kvalite, ideálne z materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Toto je síce to rýchlejšie, na druhej strane nie lepšie a lacnejšie riešenie.

Zožeňte športové náradie z druhej ruky. Najprv rozhoďte siete medzi svojimi známymi. Za tento pokus nič nedáte, a nikdy neviete, čo sa váľa v pivniciach vašich kamarátov. Pozrite sa aj na inzeráty online bazárov, na niektorých stránkach si môžete nastaviť notifikácie na nové ponuky podľa preferencií. Výborné veci viete nájsť aj v rôznych skupinách na sociálnych sieťach, ktoré sú zamerané buď na predaj používaných vecí za priaznivé ceny alebo na výmenu, čomu sa hovorí swap.

Ak máte známych, ktorí pracujú vo fitness centre, je to to najlepšie, čo sa vám pri udržateľnom zariaďovaní domácej posilňovne môže stať. Opýtajte sa, kedy plánujú vymeniť staršie stroje a náradie, a ponúknite sa, že ich zbavíte „starých harabúrd“.

freepik.com

Najlepší čas na kúpu spotrebičov a vybavenia domácnosti

Každý produkt má svoju hodnotu, svoju cenu. Aj tá sa ale časom mení a nie náhodne. Nákup želaného spotrebiča si môžete naplánovať doslova podľa kalendára a my vám poradíme, kedy je najvhodnejší čas na kúpu vysnívaného zariadenia.

Január

Ak ste sa po vianočných sviatkoch opäť aj tento rok rozhodli chudnúť a zhodiť nabraté kilá, najlepšie je začať hneď v januári. Práve v tomto mesiaci sú obvyklé zľavy na fitness výbavu, napríklad na bežecké pásy.

V tomto období nájdete vo výhodnej zľave často aj televízory a či ich už použijete na pozeranie motivačných videí k cvičeniu, alebo len na bežnú zábavu, január je ideálny mesiac pre ich kúpu.

Február

Málokedy si uvedomujeme aký dôležitý je dobrý spánok. Základom dobrého spánku je pohodlný matrac. Ideálne obdobie pre jeho nákup je práve vo februári, kedy nájdete cestu k príjemným ránam vo veľmi priaznivých cenách.

Nízku cenovku nájdete vo februári aj pre zvlhčovače vzduchu. Práve v zimných mesiacoch, kedy sú byty často prehriate kvôli vykurovaniu a plné suchého vzduchu tento spotrebič oceníte naplno.

Marec

V marci nájdete často zľavy na fotoaparáty či kamery. Práve prichádzajúca jar je tou najlepšou príležitosťou pre nádherné zábery, ktoré vám takto neujdú.

Rovnako ak plánujete vo svojom domove meniť podlahy, najlepšie je ich kúpu načasovať práve na marec.

Apríl

Ak si v marci poviete, že miesto podlahy by to chcelo koberce, nemusíte čakať dlho. V apríli totiž nájdete dobré ceny práve na ne.

Okrem toho sú obvyklé výhodné ceny pre počítače a notebooky. A ak vás marec nepresvedčil, že je čas fotiť, možno to dokáže práve apríl. Aj v ňom veľmi často nájdete fotoaparáty a kamery v zľave.

Máj

Koniec jari je, možno nečakane, plný možností na kúpu vybavenia do domácnosti. V zľave môžete očakávať hlavne matrace, vysávače a klimatizačné jednotky. Na svoje si ale prídete aj ak obľubujete záhradné grilovanie, keďže práve v máji môžete kúpiť nový gril za veľmi priaznivú cenu.

A síce asi nebudete zbytočne otáľať s kúpou kočíka, ale ak zvažujete nový, najlepšie práve v tomto mesiaci.

Jún

Ak pomýšľate nad výmenou okien, začiatok leta je na to ideálny. Nielen vďaka dobrému počasiu, ale aj vďaka dobrej cene.

Na svoje si príde aj vaša záhradka. Hoci budú už v tomto čase prvé vlny kosenia za vami, práve v júni odporúčame nákup novej kosačky.

Júl

Hoci sa v horúcich mesiacoch málokedy potýkate s vlhkým vzduchom, práve odvlhčovač môžete často nájsť za výhodnú cenu. Ten je skvelým pomocníkom hlavne v boji proti plesniam v domácnosti.

Na júl odporúčame naplánovať aj kúpu tej najdôležitejšej bielej techniky, a to chladničky.

August

August je ďalším mesiacom vhodným na kúpu podlahy. Ak už podlahu máte, ale potrebujete ju udržiavať čistú, nový vysávač za zvýhodnenú cenu nájdete pravdepodobne tiež práve v auguste.

Okrem toho si môžete naplánovať nákup aj kancelárskej, či audio techniky, hlavne slúchadiel a tlačiarní.

September

Ak premýšľate nad kúpou práčky, toto rozhodnutie je najlepšie spraviť v septembri. Rovno k nej môžete nájsť za výhodné ceny aj sušičky prádla. Okrem toho, že ušetríte, je to ideálne načasovanie, keďže s prichádzajúcim ochladením už asi nebudete sušiť prádlo vonku.

Priaznivé ceny a zľavy robia september ideálnym aj pre kúpu počítačov, či už stolových alebo notebookov. A nájdete sa aj niečo pre vašu kuchyňu, konkrétne umývačky riadu.

Október

V prípade, že odhadzovanie snehu nie je váš obľúbený zimný šport, práve v októbri máte šancu rozlúčiť sa s ním za dobrú cenu. V akcii totiž nájdete zimné frézy, ktoré z tejto nepríjemnosti spravia prakticky prechádzku. Okrem toho odporúčame kúpu matracov, ale napríklad aj náterov, či farieb.

November

V novembri sa už aj u nás začína objavovať Black friday, ktorý so sebou prináša veľké zľavy na všetky druhy elektroniky. Obzvlášť sa v tomto období oplatí kúpa televízorov. Veľmi výhodné ceny nájdete aj pre kuchynské spotrebiče, chladničky, mixéry ale aj presso stroje pre milovníkov kávy.

December

S prichádzajúcimi sviatkami a nimi spojenou nákupnou horúčkou nie je núdza o zľavy na všetky druhy produktov. Aj tu sa ale nájdu také, ktoré je najlepšie kupovať v decembri. Ušetríte predovšetkým pri nákupe slúchadiel a bezdrôtových reproduktorov.

Za veľmi dobrú cenu často nájdete aj tablety, ktoré sú často ideálnym darčekom na Vianoce. Spojíte tak príjemné s užitočným.