Domáca posilňovňa nie je prepychová záležitosť, môžete ju mať za pár eur

freepik.com

Domáca posilňovňa vám ušetrí peniaze

Ak ste aktívnym športovcom a necvičíte vyslovene len vo voľnej prírode alebo chcete nabrať svalovú hmotu čo najrýchlejšie dennodenným intenzívnym cvičením, domáca posilňovňa vám v každom prípade ušetrí nejaké peniaze. Nebudete musieť míňať na permanentku do fitnes centra alebo jednorazové vstupné, a z dlhodobého hľadiska to môže byť jedna celkom slušná suma. Pripravte sa však na to, že na začiatku tohto projektu budete mať trošku väčšie výdavky na zariadenie, ale bude to len jednorazové. Navyše, ak sa vám do prípravy bude chcieť investovať trošku viac času a energie, môže ísť len o pár eur, a nie je nemožné ani to, že to vyriešite úplne zadarmo. Pri prechode na fit životný štýl vám zostanú výdavky len na stravu, ale o tom si už prečítajte viac informácií od odborníkov na chudnutie na internetovom portáli bezhladovania.sk.

freepik.com

Kreativita je šetrná k peňaženke

Ako sú na tom pneumatiky na vašom aute? Ak máte taký pocit, že už je najvyšší čas na výmenu, navštívte stránku oponeo.sk a kúpte si nové, kvalitné a za veľmi priaznivú cenu. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Ako to súvisí s domácou posilňovňou? Dnes je veľkým fitness hitom takzvaný funkčný tréning, v rámci ktorého sa na posilňovanie využívajú aj rôzne predmety z bežného života, napríklad pneumatiky. Na internete môžete nájsť niekoľko zaujímavých videí od profesionálnych trénerov s cvičeniami práve s touto pomôckou.

Môžete využiť aj schodíky, len sa presvedčte o tom, že na podlahe stoja stabilne. Stará, ale silná železná lavička bez sedacej časti zavesená na stenu zas môže slúžiť ako hrazda na zhyby. Nezabudnite ani na staré dobré fľašky naplnené vodou, ktoré budú nahrádzať činky. Uvoľnite svoju kreativitu, spoliehajte sa na vlastnú tvorivosť, ale posurfujte aj po internete, ktorý je plný šikovných nápadov na výrobu športových pomôcok.

freepik.com

Inšpirujte sa udržateľnosťou

Udržateľný životný štýl je stále väčším globálnym trendom, a je to naozaj veľmi pozitívna zmena. Okrem obrovských ekologických benefitov má aj ekonomické výhody. Pre netrpezlivých odporúčame kúpiť zariadenie do posilňovne vo vysokej kvalite, ideálne z materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Toto je síce to rýchlejšie, na druhej strane nie lepšie a lacnejšie riešenie.

Zožeňte športové náradie z druhej ruky. Najprv rozhoďte siete medzi svojimi známymi. Za tento pokus nič nedáte, a nikdy neviete, čo sa váľa v pivniciach vašich kamarátov. Pozrite sa aj na inzeráty online bazárov, na niektorých stránkach si môžete nastaviť notifikácie na nové ponuky podľa preferencií. Výborné veci viete nájsť aj v rôznych skupinách na sociálnych sieťach, ktoré sú zamerané buď na predaj používaných vecí za priaznivé ceny alebo na výmenu, čomu sa hovorí swap.

Ak máte známych, ktorí pracujú vo fitness centre, je to to najlepšie, čo sa vám pri udržateľnom zariaďovaní domácej posilňovne môže stať. Opýtajte sa, kedy plánujú vymeniť staršie stroje a náradie, a ponúknite sa, že ich zbavíte „starých harabúrd“.

freepik.com

13 skvelých inšpirácií a nápadov do kúpeľne

inšpirácie do kúpeľne
pixabay

Ak rekonštruujete kúpeľňu alebo ju plánujete zariadiť, v tomto článku nájdete inšpirácie do vašej novej kúpeľne. Rekonštrukcia kúpeľne je jedna z najťažších prác pri kompletnej rekonštrukcii. Nielenže sa tu nachádzajú všetky rozvody energií, ale mnohokrát musíte byť kreatívny kvôli priestoru.

Väčšina kúpeľní má totiž málo miesta. Pri plánovaní a zariaďovaní si tak musíte zodpovedať, či dáte radšej prednosť sprchovému kútu alebo si necháte vaňu. Nemenej podstatným sú odkladacie priestory. Mnohé dizajnové kúpeľne vyzerajú skvele, ale nie sú praktické.

Pozrite si tieto inšpirácie, ktoré vám pomôžu pri výbere vašej kúpeľne.

Kúpeľňové inšpirácie

inspiracie-kupelne-13

Sprchový kút si môžete aj takto šikovne vymurovať a doplniť bezpečnostným kaleným sklom.

inspiracie-kupelne-12

Pre správne osvetelenie tváre pred zrkadlom použite dve lampy z každej strany zrkadla. V takomto rozložení nebudete mať na tvári nechcené tiene.

inspiracie-kupelne-11

Zemité farby nepodliahujú trendom a vydržia vám dlhé roky. Mnoho ľudí robí chybu, že si vyberú jednu výraznú farbu, ktorá sa ich za chvíľu omrzí alebo vyjde z módy. A kúpeľňu si zariaďujete minimálne jedno desaťročie.

inspiracie-kupelne-10

Najmä v malých kúpeľniach sa nevyhnete spájaniu WC a kúpeľne. Ale aj v takomto malom priestore môžete ponechať vaňu. Majitelia to vyriešili šikovnou zástenou kvôli ochrane pred vodou.

inspiracie-kupelne-9Tzv. niky sú veľmi šikovným odkladacím priestorom. Vyhnete sa tak nezvhľadným odkladací priestorom na stenách. V nike môžete tiž použiť iný obklad a pekne sa dizajnovo vyhrať.
inspiracie-kupelne-8

Moderné kúpeľne sa vyznačujú hlavne jednoduchými a kvalitnými materiálmi, ktoré vydržia minimálne dekádu.

inspiracie-kupelne-7

Do murovanej steny môžete šikovne vopchať práčku a priečky využiť ako odkladací priestor napr. na uteráky.

inspiracie-kupelne-6

Pri malých kúpeľniach sa niekedy nevyhnete nábytku na mieru. V tomto prípade však majitelia mohli šikovne vedľa umývadla umiestniť práčku. Farebné zladenie je už len čerešničkou na torte.

inspiracie-kupelne-5

inspiracie-kupelne-4

Veľmi trendovým je momentálne bezbarierový sprchovací kút, ktorý je v jednej rovine s podlahou. Niekedy sa dá takéto riešenie realizovať i v panelových bytoch.

inspiracie-kupelne-3

Veľmi šikovnou stenou viete skryť všetky rušivé prvky v kúpeľni.

inspiracie-kupelne-2

inspiracie-kupelna-1

Skrinka na mieru vám umožní šikovne skryť množstvo vecí a využiť každý milimeter priestoru.

luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne potrebujú množstvo priestoru, peňazí v podobe drahých materiálov.

Foto: pinterest