Inovatívny spôsob, ako využiť profesionálnu optiku na ochranu vášho majetku

Brookgardener / Shutterstock.com

A aby sme vás o tom presvedčili, ponúkame vám prehľad výhod a dôležitých informácií o týchto zariadeniach na spoľahlivé zabezpečenie vášho domu alebo pozemku.

Prečo použiť na ochranu a pozorovanie vášho domova fotopascu?

Fotopasce sú v súčasnosti veľmi obľúbeným doplnkom a produktom, pomocou ktorého je možné vyriešiť viacero náročných situácií. Za ich úspechom sú najmä vlastnosti ako vysoká výdrž batérie, vďaka čomu slúžia svojmu účelu mimoriadne dlhú dobu. V niektorých prípadoch, v závislosti od výberu modelu fotopasce a typu zdroja napájania, dokážu fungovať v plynulej prevádzke aj niekoľko mesiacov.

Zachytené fotografie alebo videá dokážu ukladať na pamäťovú kartu, alebo ich posielať priamo na váš smartfón prostredníctvom MMS. Mnohé z nich sú vďaka aplikáciám pre iOS a Android systémy schopné ešte pohodlnejšieho prepojenia a ovládania bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate. 

anselmus / Shutterstock.com

Dokonalý strážca so schopnosťou splynúť s prostredím

Fotopasce posielajú do mobilu alebo iného pripojeného zariadenia fotografie rýchlo, vo vysokom rozlíšení a s tým najlepším nočným prísvitom. To všetko pri dokonalej schopnosti zariadenia splynúť s prostredím a nevyvolať nechcenú pozornosť, ktorá by rozpoznanie neželanej návštevy znemožnila. Dôvodom je tiež optimálna veľkosť fotopasce s obrovským potenciálom poskytovaných služieb. 

Fotopasce vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam odhalia aj ten najmenší pohyb v okolí vášho domova alebo pozemku. Napríklad v prípade, že si hladná líška robí chuť na vašu hydinu alebo iné domáce zvieratá v chove. 

Špeciálne funkcie bez náročnej obsluhy

Fotopasca, ktorá v mnohých prípadoch funguje na rovnakom princípe ako profesionálna termovízna kamera, nezaznamenáva to, čo sa deje 24 hodín denne, ale pracuje len vtedy, keď je pohybom z okolia aktivovaná. 

Minimálna obsluha je zaistená aj tým, že fotopasca alebo termovízna kamera, podľa toho, čo si v závislosti od typu podmienok vyberiete, je vybavená dokonalými senzormi a systémovou výbavou. Kapacitu pamäte a batérie neovplyvní dlhé video alebo veľké série fotografií. 

S dostatočnou SD kartou s kapacitou niekoľko stoviek GB a kvalitným zdrojom napájania ste pred takýmto problémom v bezpečí.

Neunikne im ani ten najmenší pohyb

Ochrániť svoj majetok, dom a pozemok pomocou kamerového systému nie je dnes nič nové ani výnimočné. Klasické kamery však počas noci alebo za zhoršených podmienok viditeľnosti zlyhávajú, čo je chyba, pretože práve v týchto podmienkach sú nechcení návštevníci najviac aktívni.

Preto sa na zlepšenie zaostrenia na potenciálnu hrozbu používajú spomínané kamery so schopnosťou zachytiť objekt, vďaka jeho vyžarovanému teplu. V noci, aj pri veľmi slabom osvetlení, tak dokážu tieto špeciálne kamery zaznamenať aj ten najmenší pohyb.

Všetky telesá s teplotou nad absolútnou nulou vyžarujú elektromagnetické vlny v infračervenom frekvenčnom rozsahu. A termovízna kamera, ktorá je nezávislá od osvetlenia vo viditeľnej oblasti, schopnosť zachytiť elektromagnetické vlny a preniesť ich do zodpovedajúceho obrazu.

S fotopascou a termovíziou tak bude pod drobnohľadom nielen váš obľúbený záhradný nábytok, ale celý pozemok a všetko, čo sa na ňom nachádza. Tak to smelo vyskúšajte a pohodlie spolu s bezpečím si užívajte.

Ktorý retro nábytok by ste po starých rodičoch nemali vyhadzovať?

Dom vašich starých rodičov skrýva množstvo prekvapení.

Ak si myslíte, že nič v ňom už nevyužijete, tak sa určite mýlite. Práve dnes je veľmi populárne dávať starým veciam nový život a funkčne ich využiť v rôznych izbách vášho domu či bytu.

Ktorý retro nábytok po starých rodičoch by ste teda rozhodne nemali vyhadzovať?

Nebojte sa retro nábytok umiestniť v modernom dome

Prvé, čo vás možno napadlo, je to, či sa štýlovo starý nábytok hodí do moderného domu.

Prečo nie?

Vďaka rôznym retro kúskom nadobudne váš dom oživenie a okrem toho získa punc nevšednosti, romantiky, a zároveň z toho starého budete mať znova úžitok.

Špeciálne využitie majú všetky retro a starožitné nábytky zvlášť v rustikálnom, vidieckom, či provensálskom štýle bývania. Ktorý z nich si vyberiete, je teda na vás. My vám ponúkame tipy, ako tento retro nábytok v dome použiť.

Skrine a komody

Každá nevšedná spálňa obsahuje aspoň jeden retro kúsok. Môže byť práve v podobe skrine alebo komody.

Tieto staré môžete smelo natrieť, patinovať, dať im lesk, či použiť techniku krakelovania, ktorá na nich vytvorí popraskaný efekt.

stará skriňa využitá v modernej spálniAk sú tieto retro kúsky nábytku zachovalé, nemusíte robiť nič, stačí ich len umiestniť na vhodné miesto a doladiť k nim zvyšné doplnky.

Kreslá a pohovky

Nový nádych a využitie môže zažiť aj kreslo a pohovka vášho dedka a babky. Ak sa vám nepáči ich poťah, pokojne ich môžete dať čalúnnikovi, aby ich opäť oživil a vy môžete ukázať svetu svoje dokonalé kúsky v obývačke.

staré kreslá, ktoré prešli redizajnomStaré dvere

Páčia sa vám staré dvere?

Dajte si ich za svoju posteľ v spálni. Vytvoria vám starý antický nádych a zároveň premeníte niečo staré na skutočné umelecké dielo.

staré dvere za posteľou v spálniStará knihovníčka

Našli ste starú knihovníčku bez kníh? Obnovte ju a vytvorte z nej malý bar, v ktorom budete mať po ruke alkohol, poháre či iné dôležité veci.

stará knižnica zmenená na bar
Zo starých kufrov nočný stolík

Staré kufre rozpovedia množstvo príbehov. Vedeli by ste si ich však predstaviť vedľa svojej postele ako nočný stolík?

Skúste to!

staré kufre ako nočný stolíkTento vintage štýl si rýchlo obľúbite, a ani nebudete vedieť ako, a budete v starých veciach doslova namočený.

Starý sekretár ako bielizník

Pamätáte si staré sklenené sekretáre a kredence plné vecí, ktoré vaši starí rodičia dostali ako svadobný darček?

sekretár využitý ako šatník na bielizeňTak si v nich predstavte všetky biele uteráky, župany, a ďalšiu bielizeň.

Celkom dobrý nápad, čo poviete?

Drevená truhlica ako stolík v obývačke

Pokiaľ ste našli tento zaujímavý kúsok v dome vašich starých rodičov, máte šťastie. Drevená truhlica vám môže poslúžiť ako stolík v obývačke. Tento obľúbený druh retro nábytku sa využíva väčšinou v anglickom vidieckom štýle, takže vintage nádych máte zaručený.

stará truhlica použitá ako stolík v obývačkeStoličky, podnosy, hodiny

Ide už o skutočné maličkosti. No pokiaľ ich premaľujete, použijete patinovanie, a rôzne ďalšie techniky, prostredníctvom ktorých ožijú, zabezpečíte si dokonalý a štýlový domov.

stará stolička v prírodnom duchuĎalšie doplnky

Aj starý kávovar, hrnček, šijací stroj, či dokonca kvetináče dokážu vynikajúco poslúžiť v každom dome. Ako doplnky, ktoré z neho vytvoria miesto príbehov.

Do hrnčeka môžete dať pokojne kytičku levandulí. Starý kávovar si môžete položiť na policu v kuchyni. Šijací stroj môže poslúžiť v chodbe na kvety.

starý šijací stroj našiel využitie v kúpeľniČo hovoríte na tieto nápady?

Stojan, či rebrík

Aj toto sú kúsky, ktoré budú zapadať do vašej predstavy. Stojan, ktorý možno slúžil na maľovanie môžete využiť na TV v obývačke.

Rebrík môžete použiť v spálni či v inej izbe na svoje spomienky, či kvety.

Každý retro nábytok je plný fantázie a unikátnych vlastností. Spája sa nám s tým, že to staré nemusí by hneď na vyhodenie, ale stačí trošku starostlivosti, či života, a stane sa z neho výnimočný kúsok, ktorý vám budú všetci závidieť.

Obrázky: Pinterest.com