Inovatívny spôsob, ako využiť profesionálnu optiku na ochranu vášho majetku

Brookgardener / Shutterstock.com

A aby sme vás o tom presvedčili, ponúkame vám prehľad výhod a dôležitých informácií o týchto zariadeniach na spoľahlivé zabezpečenie vášho domu alebo pozemku.

Prečo použiť na ochranu a pozorovanie vášho domova fotopascu?

Fotopasce sú v súčasnosti veľmi obľúbeným doplnkom a produktom, pomocou ktorého je možné vyriešiť viacero náročných situácií. Za ich úspechom sú najmä vlastnosti ako vysoká výdrž batérie, vďaka čomu slúžia svojmu účelu mimoriadne dlhú dobu. V niektorých prípadoch, v závislosti od výberu modelu fotopasce a typu zdroja napájania, dokážu fungovať v plynulej prevádzke aj niekoľko mesiacov.

Zachytené fotografie alebo videá dokážu ukladať na pamäťovú kartu, alebo ich posielať priamo na váš smartfón prostredníctvom MMS. Mnohé z nich sú vďaka aplikáciám pre iOS a Android systémy schopné ešte pohodlnejšieho prepojenia a ovládania bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate. 

anselmus / Shutterstock.com

Dokonalý strážca so schopnosťou splynúť s prostredím

Fotopasce posielajú do mobilu alebo iného pripojeného zariadenia fotografie rýchlo, vo vysokom rozlíšení a s tým najlepším nočným prísvitom. To všetko pri dokonalej schopnosti zariadenia splynúť s prostredím a nevyvolať nechcenú pozornosť, ktorá by rozpoznanie neželanej návštevy znemožnila. Dôvodom je tiež optimálna veľkosť fotopasce s obrovským potenciálom poskytovaných služieb. 

Fotopasce vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam odhalia aj ten najmenší pohyb v okolí vášho domova alebo pozemku. Napríklad v prípade, že si hladná líška robí chuť na vašu hydinu alebo iné domáce zvieratá v chove. 

Špeciálne funkcie bez náročnej obsluhy

Fotopasca, ktorá v mnohých prípadoch funguje na rovnakom princípe ako profesionálna termovízna kamera, nezaznamenáva to, čo sa deje 24 hodín denne, ale pracuje len vtedy, keď je pohybom z okolia aktivovaná. 

Minimálna obsluha je zaistená aj tým, že fotopasca alebo termovízna kamera, podľa toho, čo si v závislosti od typu podmienok vyberiete, je vybavená dokonalými senzormi a systémovou výbavou. Kapacitu pamäte a batérie neovplyvní dlhé video alebo veľké série fotografií. 

S dostatočnou SD kartou s kapacitou niekoľko stoviek GB a kvalitným zdrojom napájania ste pred takýmto problémom v bezpečí.

Neunikne im ani ten najmenší pohyb

Ochrániť svoj majetok, dom a pozemok pomocou kamerového systému nie je dnes nič nové ani výnimočné. Klasické kamery však počas noci alebo za zhoršených podmienok viditeľnosti zlyhávajú, čo je chyba, pretože práve v týchto podmienkach sú nechcení návštevníci najviac aktívni.

Preto sa na zlepšenie zaostrenia na potenciálnu hrozbu používajú spomínané kamery so schopnosťou zachytiť objekt, vďaka jeho vyžarovanému teplu. V noci, aj pri veľmi slabom osvetlení, tak dokážu tieto špeciálne kamery zaznamenať aj ten najmenší pohyb.

Všetky telesá s teplotou nad absolútnou nulou vyžarujú elektromagnetické vlny v infračervenom frekvenčnom rozsahu. A termovízna kamera, ktorá je nezávislá od osvetlenia vo viditeľnej oblasti, schopnosť zachytiť elektromagnetické vlny a preniesť ich do zodpovedajúceho obrazu.

S fotopascou a termovíziou tak bude pod drobnohľadom nielen váš obľúbený záhradný nábytok, ale celý pozemok a všetko, čo sa na ňom nachádza. Tak to smelo vyskúšajte a pohodlie spolu s bezpečím si užívajte.

Ako si žena môže zariadiť dom na americký spôsob

pics721 / Shutterstock.com

Každá žena je kráľovnou vo svojej kráľovskej domácnosti, zatiaľ čo muž zabezpečuje stavbu či prerábanie domu, žena vytvára domov. Kráľovná je tá, ktorá vo svojom kráľovstve rozmiestni nábytok, vyberie dekorácie, upečie koláče a rozvonia tak celý interiér.

Žena je tá, ktorá vytvára ducha príbytku. Nie sú žiadne predpísané pravidlá ako by mal interiér vyzerať a ako by mal domov pôsobiť. Najdôležitejšie je, aby sa jeho obyvatelia cítili ako ryby vo vode, príjemne, doslova ako vo vatičke. Sto ľudí sto chutí, tak si len zoberte sto žien. Každá bude mať predstavu o svojej dokonalej domácnosti úplne inú.

Hoc je teraz cestovanie do USA skomplikované, avšak čo takto si aspoň oživiť domov a zariadiť si dom na americký spôsob. Pre milovníčky Ameriky je už len predstava domácnosti na americký štýl potešujúca. Ako na to? Jednoducho, takto:

Všetko musí byť veľké

Určite poznáte americké domácnosti z filmov. Hneď na prvý pohľad sú odlíšiteľné od tých našich tradičných slovenských – a to svojou veľkosťou. Či sa už pozrieme do histórie na roky dávno minulé, alebo do súčasnosti, americké gazdinky vždy museli a stále musia mať veľké príbytky. V dome sa nachádza niekoľko miestností, nechýba hosťovská izba, samostatné detské izby, minimálne dve kúpeľne. Kuchyňa je zložená z veľkých spotrebičov, sporák ma minimálne päť platní na varenie, chladnička dve krídla. Jedáleň je v samostatnej miestnosti. V obývačke sa vyníma obrovský gauč a kreslá.

Krb je srdce

Američanky zbožňujú teplo domova, ktoré sa snažia vizuálne dotvoriť krbom umiestneným v obývačke. Na Vianoce nad nim nechýbajú zavesené vianočné čižmy a vedľa sa pýši bohato vyzdobený vianočný stromček. V súčasnosti sa na Slovensku stavajú nové domčeky už aj s krbmi takže americký štýl vytvoríte mávnutím ruky. Ak by ste chceli predsa len dotvoriť romantickú atmosféru, televízor v obývačke umiestnite tak, že na prvý pohľad bude skrytý alebo ho do obývačky vôbec nedávajte. Američania častokrát dávajú televízor do tzv. zábavno-hracej miestnosti a hlavná obývačka tak patrí rodinným rozhovorom, stretnutiam či romantickému posedeniu vo dvojici.

Pohodlie a prvý dojem

Na jednej strane si Američania potrpia na pohodlie a na druhej strane je pre nich dôležitý prvý dojem. Preto zvyčajne hneď, keď vstupujete do domu vkročíte do obývačky alebo do krásne presvetlenej vstupnej haly. A čo sa týka pohodlia? Pohodlná musí byť posteľ, gauč, nechýba množstvo vankúšov. Hlavne tie postele majú radi veľké, klasické dvojlôžko ako posteľ pre novomanželov nestačí.

Súkromie v kúpeľni

A aby sme nezabudli na kúpeľne, nielen veľké, ale aj veľa. Jedna kúpeľňa na rodinu v Amerike rozhodne nestačí. Zvyčajne rodičia majú svoju vlastnú súkromnú kúpeľňu, do ktorej vchádzajú cez spálňu a deti majú zas svoju kúpeľňu. No a častokrát ani hosťovská izba nie je ukrátená a je vybavená možno menšou, ale rovnako vybavenou kúpeľnou.

Čerešnička na torte, dotvorenie atmosféry

A predsa by to chcelo ešte niečo viac americké? Hmmm, čo by to mohlo byť? No predsa koláč! Ak máte radi ovocné, tak bezpochyby upečte jablkový koláč Apple pie a ak ste viac na čokoládu, tak potom zvoľte mäkkučký Brownies. Už sa vám zbiehajú slinky, všakže?

Ako do USA

Ak by ste chceli predsa len raz navštíviť americkú pôdu, nezabúdajte, že potrebujete ESTA viza. Našťastie nejde o víza, ide len hovorené pomenovanie cestovného povolenia ESTA, ktorá vám dovoľuje vycestovať do USA. Tak čo si vyberiete? Počkáte na priaznivú situáciu a vycestujete za oceán, alebo si urobíte Ameriku doma?