Koľko stojí zateplenie domu?

Artazum / Shutterstock.com

Prostredníctvom dopytového formulára môžete nielen zistiť, koľko za kamennú vlnu zaplatíte, ale môžete zároveň osobne čokoľvek prebrať s odborníkom spoločnosti ROCKWOOL. Prípadný dopyt sa potom ešte upraví o novo zistené skutočnosti.

Kde dopytový formulár nájdete? Stačí navštíviť webovú stránku tu: Nechajte si spočítať cenu za izoláciu z kamennej vlny ROCKWOOL

Ako zistiť, na koľko vás izolačný materiál vyjde?

Aby ste zistili cenu izolácií priamo pre váš projekt, nemusíte nikam chodiť, ani volať.

Môžete použiť veľmi jednoduchý a intuitívny nástroj na stránkach spoločnosti ROCKWOOL. Stačí zadať, koľko metrov štvorcových a aký typ konštrukcie potrebujete izolovať a zástupcovia ROCKWOOL sa vám ozvú s konkrétnou ponukou priamo od oficiálneho distribútora spoločnosti ROCKWOOL.

Ako to funguje?

V niekoľkých málo krokoch zistíte predpokladané náklady na materiál pre zateplenie vášho domu.

  1. Vo formulári si vyberiete, aké typy konštrukcií domu plánujete zatepliť (fasáda, strecha, podlaha, priečka a ďalšie) a napíšete rozmer ich plochy v metroch štvorcových.
  2. Ak chcete produkty z kamennej vlny ROCKWOOL dodať na konkrétnu adresu a v konkrétnom termíne, vyplníte požadované údaje a ponuka sa spočíta vrátane prepravy.
  3. Vyberiete si oblasť, kde sa stavba nachádza, aby systém oslovil ROCKWOOL oficiálnych distribútorov v jej okolí.
  4. Poskytnete svoje kontaktné údaje a zástupcovia ROCKWOOL sa vám ozvú späť, pre upresnenie vášho dopytu.
  5. Dopyt potvrdí u oficiálnych distribútorov a pošlú vám ponuku priamo pre váš projekt.

Prečo dopytový formulár používať?

  • Dostanete ponuky na nákup izolácie z kamennej vlny priamo od oficiálnych distribútorov ROCKWOOL bez toho, aby ste opustili dom alebo strávili veľa času zisťovaním, čo je pre váš dom práve najlepšie.
  • Môžete sa poradiť s ROCKWOOL odborníkmi.
  • Získáte výhodnou ponuku od oficiálních distributorů ROCKWOOL.

Trvanlivosť izolácie

Pri výpočte celkových nákladov na zateplenie je potrebné vziať do úvahy aj životnosť izolácie. Oplatí sa investovať do izolácie, ktorá vydrží minimálne 50 rokov. Takým izolačným materiálom je bezpochyby kamenná vlna – je odolná, nehorľavá, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň tlmí nežiaduci hluk. Kamenná vlna je tiež paropriepustná, zabraňuje hromadeniu vlhkosti, takže neprispieva k vzniku plesní a húb. Dôležité je, že kamenná vata nestráca svoje vlastnosti ani po 55 rokoch používania!

A prečo má kamenná vlna také dobré parametre? Súvisí to so surovinami použitými na jej výrobu. Táto izolácia je vyrobená z 97 % z prírodných surovín – z kameňa, takže je nehorľavá, stála, veľmi dobre drží v konštrukciách, nezosadá a nemení tvar, neprispieva k šíreniu požiaru, zabraňuje hromadeniu vlhkosti, je odolná voči rôznym chemickým zlúčeninám, ako aj voči slnečnému žiareniu. Je k dispozícii vo forme dosiek, rolí alebo granulátu o rôznej hustote vlákna, veľkosti a hrúbky, takže sa hodí pre izoláciu akejkoľvek časti budovy – či už sa jedná o strechu, podkrovie, podlahy a stropy, fasádu, priečky a ďalšie typy konštrukcií.

Koľko peňazí približne stojí zateplenie domu kamennou vlnou?

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom ako na túto otázku odpovedať je použiť formulár na webových stránkach spoločnosti ROCKWOOL. Nielenže získate cenovú ponuku, ale tiež vám poradí, aké produkty sú práve pre váš projekt vhodné. Môžete si byť istí, že izolačné materiály ROCKWOOL spĺňajú technické normy a majú vysoký štandard kvality.

Ako si zvoliť správnu farbu na fasádu? Zateplenie je len začiatok

unsplash.com

Rekonštrukcia bývania vie byť finančne i časovo náročná. Úprava interiéru či exteriéru si vyžaduje dlhodobé plánovanie a dokonalú predstavivosť. Fasádna farba môže zmeniť celkový charakter domu či chaty.  

Prvým krokom, ako oživiť staré zatuchnuté fasády, je zateplenie fasády polystyrénom, ktorý má dobré izolačné vlastnosti. Tento materiál je paropriepustný, zdravotne nezávadný a manipulácia s ním je jednoduchá aj pre domáceho majstra. Po aplikácii zateplenia prichádza na rad nanášanie stierky, na ktorú sa aplikuje výstužná vrstva, penetračný náter a následne fasádna omietka. Tá vytvorí želanú štruktúru.

unsplash.com

Kde začať pri výbere farby na fasádu?

O dokonalej fasádnej farbe sa častokrát rozhoduje počas zateplenia fasády domu. Keď je táto fáza ukončená, prichádza na rad návšteva fasádneho štúdia alebo obchodu s farbami. Tu však nastávajú prvé chyby, ktoré môžu za prekvapený výraz pri nanesení prvej vrstvy. Tieto tri jednoduché kroky vás môžu navigovať pri výbere správnej fasády.

1. Farby prírody a prostredia

Inšpirujte sa farbami vo vašom okolí. Sledujte ráz krajiny, prostredie, v ktorom sa dom nachádza, aby ste vytvorili jednoliaty dojem. Cieľom je, aby vaša nehnuteľnosť či už dom, chalupa, pôsobili, že sú v súlade s okolitým prostredím. Výrazné farby, ako sýtomodrá či oranžová musia byť zapracované s obozretnosťou. 

2.  Charakter budovy

Pri výbere farebných odtieňov fasády zvážte aj to, či ide o dom, chalupu, industriálnu budovu alebo predajňu poskytujúcu služby. Pre industriálne budovy, ktoré majú vzbudzovať dojem profesionality a odbornosti, sa odporúča sivá v kombinácii s modrou farbou. Ideálnou voľbou na chaty a chalupy sú odtiene hnedej, pieskovej či kapučíno. Fasádnu farbu vyberajte vždy na základe prostredia.

3. Fasádna farba na budove a v predajni

Farbu nevyberajte len na základe toho, či sa vám daný odtieň páči v obchode. Zoberte si vzorku alebo dózu s farbou domov a sledujte, ako sa bude meniť na dennom svetle. Počas dňa dopadá svetlo na dom v rôznych uhloch. Farba tak môže môže pôsobiť iným dojmom v závislosti od času, kedy sa na ňu pozeráte. 

Ďalším faktorom je veľkosť plochy. Vzorka farby vás možno zaujala v obchode, no na stene dvojposchodového domu môže pôsobiť tmavým dojmom.

unsplash.com

Aktuálne trendy vo fasádnych farbách

Farba fasády je prvou indíciou pri odhalení charakteru majiteľa domu. Žiarivé farby hovoria o extravagantnom a spoločenskom majiteľovi. Odtiene sivej a hnedej v kombinácii so sklom či kameňom o introvertovi, ktorý má rád čas pre seba. Fasádna farba hovorí o tom, kto v dome býva a ako chceme, aby sa v ňom ľudia cítili. Aké sú aktuálne trendy pri výbere farby na fasádu?

  • Biela farba na fasádu

Bielou farbou na fasáde nikdy nič nepokazíte. Dom bude dlhodobo pôsobiť ako novostavba. Bielu môžete navyše kombinovať s drevom, kameňom či tehlou. Spolu s okrasnými rastlinami a stromami vytvoríte krásnu symbiózu bielej a zelenej, ktoré pôsobia upokojujúco. 

unsplash.com
  • Betón nemusí byť len chladným

Ďalším trendom vo farbách fasád sú rôzne odtiene sivej, ktoré pripomínajú neopracovaný betón. Pri nanášaný môžete použiť svoju fantáziu, čím dosiahnete rôzne odtiene a štruktúry. Šedá dokáže zázraky. Tmavšie odtiene šedej pôsobia elegantne a dramaticky. Tie svetlejšie, ktoré sú bližšie k bielej, zasa jemným a moderným dojmom.