Koľko stojí zateplenie domu?

Artazum / Shutterstock.com

Prostredníctvom dopytového formulára môžete nielen zistiť, koľko za kamennú vlnu zaplatíte, ale môžete zároveň osobne čokoľvek prebrať s odborníkom spoločnosti ROCKWOOL. Prípadný dopyt sa potom ešte upraví o novo zistené skutočnosti.

Kde dopytový formulár nájdete? Stačí navštíviť webovú stránku tu: Nechajte si spočítať cenu za izoláciu z kamennej vlny ROCKWOOL

Ako zistiť, na koľko vás izolačný materiál vyjde?

Aby ste zistili cenu izolácií priamo pre váš projekt, nemusíte nikam chodiť, ani volať.

Môžete použiť veľmi jednoduchý a intuitívny nástroj na stránkach spoločnosti ROCKWOOL. Stačí zadať, koľko metrov štvorcových a aký typ konštrukcie potrebujete izolovať a zástupcovia ROCKWOOL sa vám ozvú s konkrétnou ponukou priamo od oficiálneho distribútora spoločnosti ROCKWOOL.

Ako to funguje?

V niekoľkých málo krokoch zistíte predpokladané náklady na materiál pre zateplenie vášho domu.

  1. Vo formulári si vyberiete, aké typy konštrukcií domu plánujete zatepliť (fasáda, strecha, podlaha, priečka a ďalšie) a napíšete rozmer ich plochy v metroch štvorcových.
  2. Ak chcete produkty z kamennej vlny ROCKWOOL dodať na konkrétnu adresu a v konkrétnom termíne, vyplníte požadované údaje a ponuka sa spočíta vrátane prepravy.
  3. Vyberiete si oblasť, kde sa stavba nachádza, aby systém oslovil ROCKWOOL oficiálnych distribútorov v jej okolí.
  4. Poskytnete svoje kontaktné údaje a zástupcovia ROCKWOOL sa vám ozvú späť, pre upresnenie vášho dopytu.
  5. Dopyt potvrdí u oficiálnych distribútorov a pošlú vám ponuku priamo pre váš projekt.

Prečo dopytový formulár používať?

  • Dostanete ponuky na nákup izolácie z kamennej vlny priamo od oficiálnych distribútorov ROCKWOOL bez toho, aby ste opustili dom alebo strávili veľa času zisťovaním, čo je pre váš dom práve najlepšie.
  • Môžete sa poradiť s ROCKWOOL odborníkmi.
  • Získáte výhodnou ponuku od oficiálních distributorů ROCKWOOL.

Trvanlivosť izolácie

Pri výpočte celkových nákladov na zateplenie je potrebné vziať do úvahy aj životnosť izolácie. Oplatí sa investovať do izolácie, ktorá vydrží minimálne 50 rokov. Takým izolačným materiálom je bezpochyby kamenná vlna – je odolná, nehorľavá, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň tlmí nežiaduci hluk. Kamenná vlna je tiež paropriepustná, zabraňuje hromadeniu vlhkosti, takže neprispieva k vzniku plesní a húb. Dôležité je, že kamenná vata nestráca svoje vlastnosti ani po 55 rokoch používania!

A prečo má kamenná vlna také dobré parametre? Súvisí to so surovinami použitými na jej výrobu. Táto izolácia je vyrobená z 97 % z prírodných surovín – z kameňa, takže je nehorľavá, stála, veľmi dobre drží v konštrukciách, nezosadá a nemení tvar, neprispieva k šíreniu požiaru, zabraňuje hromadeniu vlhkosti, je odolná voči rôznym chemickým zlúčeninám, ako aj voči slnečnému žiareniu. Je k dispozícii vo forme dosiek, rolí alebo granulátu o rôznej hustote vlákna, veľkosti a hrúbky, takže sa hodí pre izoláciu akejkoľvek časti budovy – či už sa jedná o strechu, podkrovie, podlahy a stropy, fasádu, priečky a ďalšie typy konštrukcií.

Koľko peňazí približne stojí zateplenie domu kamennou vlnou?

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom ako na túto otázku odpovedať je použiť formulár na webových stránkach spoločnosti ROCKWOOL. Nielenže získate cenovú ponuku, ale tiež vám poradí, aké produkty sú práve pre váš projekt vhodné. Môžete si byť istí, že izolačné materiály ROCKWOOL spĺňajú technické normy a majú vysoký štandard kvality.

Podarilo sa vám získať dom, po ktorom ste dlho túžili a už si pýta len dotvoriť do krásy?

Poradíme vám, ako si zariaďovanie domu užiť a z vašej nehnuteľnosti vyčarovať útulne rodinné hniezdo.

Papierovanie a vybavovačky v procese kúpy, prevodu nehnuteľností alebo starosti okolo stavby dokážu poriadne vyčerpať. A tak sa ľahko stane, že pred finále dokončenia vysnívaného domu vám zostane už len trochu energie, ktorú ste ochotní vložiť do výberu obkladu do kúpeľne či dverí. O farbe kobercov, či vôbec o kobercoch alebo takých závesoch nieto ani reči.

zar-2Pred koncom sa však netreba vzdávať. Vybraný nábytok, farby a doplnky by mali spoločne nielen fungovať, ale aj hrať. Melódiu, ktorá vás neomrzí ani po 10-tich rokoch. Bolo by škodou kupovať a meniť zariadenie domu za krátky čas opäť, len preto, že sa ste sa nechali ovládnuť pesimizmom úradov, bánk či dokonca povrchným prístupom v predajniach a na zariaďovanie dôkladne nesústredili.

zar-1Zariadenie domu – viete, čo chcete?

Podarilo sa vám buď dom kúpiť, postaviť alebo ste ho zdedili. Už len tým ste podstúpili proces, ktorý si vyžaduje čas, trpezlivosť a obetu rôzneho druhu aj v prospech financovania rôznych úprav a stavebných prác.

Dôležitý začiatok vytvoril váš zodpovedný vzťah k príbytku a s ním prichádzajú aj vaše prvé úvahy o jeho interiéri. Obraz a nálada, ktorá sa vám dostatočne dostane pod kožu potrebuje jediné: konkrétny a funkčný návrh pre každý jeden centimeter priestoru domu.

Dispozičné riešenie musíte poznať z pamäti

Vaša predstava kráča ruka v ruke s dispozíciou. Samozrejme, existuje rozdiel, ako ju vnímate. Ak ste dom postavili už jeho samotný návrh v sebe ukrýva rozvrhnutie miestností s napojením na inžinierske siete a ak nie hotový, minimálne načrtnutý dizajn interiéru. Výhodou stavby domu je to, že vy sami si ju určíte. Ak však prerábate hotový dom, jeho zariaďovanie bude vychádzať z dispozície, ktorej sa jeho prípadné úpravy musia prispôsobiť.

Zmerajte si svoje možnosti

Predtým, ako začnete premýšľať a vymýšľať, pomerajte si všetky dôležité rozmery, aby ste už od začiatku pracovali s reálnymi číslami a teda aj s reálnymi nápadmi a návrhmi. Predídete tak možnému sklamaniu pri výbere napríklad nábytku do kuchyne.

zar-3Profesionála si zaplatíte, ale jeho pomoc je na nezaplatenie

Výborným začiatkom je nákres dispozície, do ktorého si môžete navrhnúť rozloženie najdôležitejších nábytkových častí a spotrebičov do jednotlivých miestností. Poskytne vám jasný prehľad o tom, čo bude kde stáť. Nezabudnite vyznačiť okná dvere či pomyselné rozdelenie dennej a nočnej ćasti.

Ak neovládate špeciálne programy, vystačíte si aj s vkreslením jednoduchej poznámky ceruzkou.

Tu je však na mieste spomenúť, že nič nenahradí presnú vizualizáciu, ktorá navrhne jasné riešenie pre zariaďovanie celého domu. Pomôžu vám s ňou interiéroví dizajnéri. Ide o službu, ktorú si na jednej strane zaplatíte, na druhej jej využitím získate čas aj zdravé nervy.

zar-4Trh ponúka more možností od výberu farieb, cez obklady, nábytok až po dekorácie. Veľmi ľahko sa v ňom môžete utopiť. Predstavu, ktorú ste získali pozeraním iných interiérov domov už máte, ale pri realizácii vašej, prídete na to, že podlahy, ktoré sa vám tak páčili v časopise, sú príliš drahé na váš rozpočet alebo sa vám nebudú vôbec hodiť k nábytku, ktorý ste už vybrali.

Rady dizajnéra sa nemusíte držať do bodky, hoci ak mu poskytnete dostatok informácii o sebe a vašich želaniach, jeho návrhu možno neodoláte. Minimálne sa však stane výborným plánom, do ktorého budete už len vyberať konkrétne kúsky skladačky.

Venujte čas zoznamu

Na základe finálneho návrhu si urobte zoznam položiek spotrebičov, v ktorom si aspoň predbežne stanovte plánovanú sumu, do ktorej by ste sa chceli zmestiť. Pri jeho vytváraní strávite chvíľku času, ktorá vám však plne vynahradí momenty lovenie v pamäti:

“Máme všetko? čo ešte nemáme? Koľko nám ešte ostáva peňazí?…”

Zároveň si doň môžete ku jednotlivým položkám vkladať obrázky, ktoré vás zaujali či po ich realizácii aj sumu, ktorú vás reálne stáli.

Najdôležitejšie na začiatok

Úvod patrí prvkom, ktoré sa meniť nebudú najbližšie desaťročie alebo aj nikdy. Začnite kľúčovými časťami, ktoré určia výsledný charakter príbytku ako sú podlahy, farby na steny, podlahy, dlažba a obklady do kúpeľne a zvyšku domu, kuchynská linka, štýl obývacej steny a sedačky či typ osvetlenia.

Inšpirujte sa

Nebojte sa inšpirovať časopismi, praktickými článkami na kupujemebyvanie.sk, obrázkami na sociálnych sieťach či pri návštevách u vašich známych. Zaujímavé nápady si prispôsobíte podľa seba. A vždy to urobíte inak, aby ste sa odlíšili. Predsa len, každý sme iný, a naše bývanie nebude nikdy rovnaké. Aj keď nakupujeme na jednom mieste či čítame tie isté články o bývaní.

Nechajte si poradiť

Rozhliadnite sa vo svojom okolí po niekom, kto nedávno riešil zariaďovanie domu. Popýtajte sa na skúsenosti s výrobou nábytku na mieru, či spotrebičov.

Alebo aj všetkého.

Osobné referencie a odporúčania sú nad zlato a môžu vás nasmerovať priamo na dobrý kontakt bez toho, aby ste blúdili po predajniach, vypytovali sa a zisťovali.

Overeného pomocníka spoznáte aj v praktických radách na domadoma.sk. V našich článkoch vám pravidelne predstavíme nápomocné rady, tipy a triky.

Zariadenie domu by malo byť radostným obdobím, v ktorom dolaďujete finálny vzhľad vášho bývania. A popravde nezariaďujete si len bývanie, zariaďujete si aj život. Dom by mal byť radostný vrelý a na prvý aj tisíci pohľad váš, aby ste všetko, čo vám budúcnosť prinesie zvládali v pohode.

Fotografie: Pinterest