Ktorý koberec sa najviac hodí do vašej domácnosti?

New Africa / Shutterstock.com

Riešením sú koberce. Hoci ste si možno predstavili staré veľké hrubé koberce, ktoré mali ešte vaše babky v kuchyni, my máme na mysli iné. Dnes sa dajú kúpiť krásne moderné koberce, ktoré zaujmú aj náročnejších ľudí.

Aké vzory sú najobľúbenejšie medzi kupujúcimi? Nechajte sa inšpirovať:

  1. Geometria

Či už symetrické alebo asymetrické, geometrické vzory sú jedny z najobľúbenejších. Deti možno ocenia to, že tvary vytvárajú pomyselné bludisko a oni sa môžu snažiť nájsť cestu von. Dospelí ocenia fakt, že takéto koberce sa hodia do každej miestnosti a dodávajú elegantnosť a symetrickú jednoduchosť. Ak sa nebojíte farieb, môžete staviť aj na výraznejšie kúsky.

  1. Abstrakt

Koberce s abstraktným motívom sa hodia pre každého, kto oceňuje jednoduchosť. Ak si vyberiete nejaký svetlý abstraktný koberec, nielen, že bude v izbe vyzerať výborne, ale zároveň nebude pútať toľko pozornosti, ak si to neželáte. Ak si na druhú stranu kúpite takýto koberec vo výrazných farbách, zistíte, že všetky oči sa upierajú práve na dlážku.

  1. Etno

Ľudia, ktorí sa snažia ladiť svoj dom do tónov zemitej a neutrálnej farby, ocenia etno koberce. Niektoré z týchto kobercov majú priam exotický nádych, vďaka čomu bude vaša izba vyzerať ešte zaujímavejšie. Na výber máte klasický hladký koberec, alebo tzv. shaggy koberec, ktorý sa vyznačuje svojou mäkkosťou.

Výhodou dnešnej doby je, že napriek tomu, že sú mnohé obchody zatvorené, koberce si môžete prezerať a kúpiť aj online z pohodlia domova.

Vonkajšie rolety podporia zabezpečenie vašej domácnosti

Kto by to bol povedal, že aj vonkajšie tienenie môže pomôcť ochrániť okná pred nepozvanými hosťami? A je to tak. Aj keď sa rolety oficiálne neradia medzi bezpečnostné prvky, vytvárajú pomerne odolnú bariéru medzi oknami a exteriérom. A v kombinácii s inteligentnou domácnosťou sa môžu stať neprekonateľným pomocníkom.

Kvalita vonkajších roliet

Jedným z plusov vonkajších roliet je ich využitie ako podpora bezpečnostných prvkov v ochrane domácnosti proti zlodejom. Gro je voľba kvalitných materiálov pri výrobe. Napríklad vonkajšie rolety Minirol vyrába spoločnosť BUILDING Shutter Systems z hliníka a sú vyplnené PUR penou. Vďaka tomu sú jednotlivé lamely veľmi ľahké, zároveň však dostatočne pevné a odolné voči poškodeniu.  

Vytiahnuť a zatiahnuť kedykoľvek potrebujete

Vonkajšie rolety sa dajú okrem manuálneho spôsobu ovládať aj elektronicky. A ak ich napojíte na svoje inteligentné hodinky, smartfón, tablet či počítač, môžete s nimi pohybovať na diaľku kedykoľvek budete chcieť. A odkiaľkoľvek! Odchádzate na pracovný víkend? Chystáte sa na dovolenku? Načasujte si zatiahnutie roliet na konkrétny čas a ani vaši susedia, tobôž prípadní zlodeji, nebudú tušiť, že práve nie ste doma. 

Chránia aj pred počasím

Súčasťou inteligentného tienenia sú aj zabudované veterné snímače. Tie zaisťujú, aby sa rolety pri nepriazni počasia automaticky zatiahli a uzamkli do seba. Okrem nepozvaných hostí tak chránia okná aj pred krúpami, víchrom či silným dažďom.

Vonkajšie rolety majú mnoho výhod – skvele tienia, šetria energiu, ochladzujú miestnosti, odhlučňujú a tiež, ako sme si dnes povedali, sú skvelým doplnkom k bezpečnostným prvkom vášho domu. Nemožno sa preto čudovať, že ich do svojich domov a bytov inštaluje čoraz viac ľudí. Presvedčili sme aj vás?