Kupujete novú manželskú posteľ? Inšpirujte sa trendmi, ktoré sú stále in!

Atribúty kvalitnej postele

Je dôležité si uvedomiť, že posteľ si vyberáme na dlhý čas a nie je to len sezónna záležitosť. Pri kúpe postele treba brať do úvahy nielen jej vzhľad, ale najmä kvalitu matracu a roštu. Ako a podľa čoho si teda máme vybrať správnu posteľ?

Prvým atribútom pri výbere postele je jej materiál. Najčastejšie sú postele vyrobené z drevotriesky a plastových komponentov. Sú síce cenovo výhodné a pomerne lacné, ale nie kvalitné. Po čase sa rozpadajú a vŕzgajú. Takže by sme rozhodne nemali kupovať posteľ z tohto materiálu, ale radšej investovať do síce drahšej, ale kvalitnej postele. A takou je napr. drevená, kovová alebo čalúnená posteľ.

Ďalším atribútom je rozmer postele. Pohodlná posteľ musí byť dostatočne veľká a mať optimálnu dĺžku, v prípade manželskej postele sa odporúča 180 až 200 cm.

Ak vyberáte manželskú posteľ, najlepšie je rozhodnúť sa pre manželské postele, ktorých súčasťou je čelo a bočnice – je to vlastne rám postele, v ktorom sú uložené rošty a matrace. Čelo postele pôsobí esteticky, je dobrou pomôckou pri čítaní v posteli, môžeme sa oň pohodlne oprieť a vankúš vďaka nemu nepadá.

Súčasné trendy v posteliach

Vždy je niečo, čo momentálne letí. Či už ide o svet módy v oblečení, v obuvi alebo aj o nábytok. Takmer všetci podliehame novým alebo opakujúcim sa trendom a možno si to niekedy ani neuvedomujeme. Žijeme v obklopení neustále meniacej sa alebo vracajúcej sa módy a snažíme sa kráčať s dobou. Nové trendy sa dostali už doslova aj do našich spální a ovplyvňujú zariadenie nášho domu či bytu.

Veľmi obľúbenými sú postele s čelom a bočnicami, mohutnejšieho vzhľadu, na vyšších nôžkach, ale aj v rustikálnom štýle či kovovej konštrukcie. Možno povedať, že trend je aj otázkou vkusu a štýlu, ktorý každý z nás preferuje. A podľa toho si vyberáme aj vhodné doplnky do spálne, napr. nočný stolík. Ten je veľmi dobrým pomocníkom, pretože vďaka nemu máme všetko potrebné vždy poruke.

Nezabudnite na správny matrac a rošt

Pri výbere postele treba brať do úvahy aj jej dôležité súčasti, ako sú matrac a rošt. Pri rozhodovaní by sme mali upriamiť pozornosť  najmä na tvrdosť a materiál matraca a jeho vhodnú kombináciu s roštom. Po ako tvrdom matraci treba siahnuť, nám napovie telesná hmotnosť. Ľudia s vyššou hmotnosťou majú voliť tvrdšie matrace. Pre nižšie hmotnostné kategórie sú určené mäkšie matrace.

Úlohou roštu je zabezpečiť pohodlie. Existujú dva typy roštov: lamelové a pevné. Niektoré lamelové sú polohovateľné, a tie sa skôr hodia pre starších ľudí. Najobľúbenejšie sú lamelové rošty, lebo príjemne pružia a zabezpečujú dobré odvetrávanie.

Veľkonočné dekorácie na stôl: Inšpirujte sa originálnymi nápadmi

veľkonočné dekorácie na stôl

Najkrajšia časť Veľkej noci sa odohráva pri stole, keď sa rodina a priatelia stretnú, aby sa podelili o skvelé jedlo a všetky tajomstvá tohto sviatočného obdobia. Ak ešte stále neviete ako ho prestrieť v tento výnimočný čas, nezúfajte. Pripravili sme pre vás veľkonočné dekorácie na stôl, ktoré sú neprehliadnuteľné. Pekná a veselá výzdoba je tradične tvorená kraslicami, čerstvými kvetmi, ale aj inými prvkami.

Niektoré inšpirácie sme pre vás priniesli aj na našom instagrame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Kým v minulosti sme boli zvyknutí na čo najfarebnejšie prevedenie dekorácií, dnes sú veľmi trendy aj tlmené pastelové odtiene, palety farieb “tón v tóne” a monochromatizmus. Nech už preferujete čokoľvek, určite si vyberiete.

Prajeme krásne, požehnané chvíle strávené za spoločným stolom, nech sú pre vás tieto sviatky plné pohody a radosti zo vzájomnej prítomnosti!