Kúsok prírody v každom modernom dome. Zamerajte sa na drevený nábytok a tapety

Nostre.sk


Šum borovíc a praskot lámajúcich sa vetvičiek pri každom kroku sa vám do domu preniesť nepodarí, ale to neznamená, že sa po príchode z práce doma nemôžete cítiť ako v pravej prírodnej oáze pokoja. Okrem spomenutých zemitých odtieňov upriamte svoju pozornosť aj na prírodné materiály a nos neohŕňajte ani nad tapetami, ktoré sa po dlhých rokoch opäť dostávajú do popredia.

Tapety v obývacej izbe aj v spálni

Zaspomínajte si na svoje detstvo a prázdniny pri starej mame. Spávali ste v izbe oblepenej tapetami. Lákali vás ich odstávajúce rohy. Túžili ste ich potiahnuť a ešte viac ich od steny odlepiť. Väčšinou ste pri tom dostali poriadne po rukách. Vtedy ste vôbec nepredpokladali, že sa tapety opäť dostanú medzi módne trendy.

Nostre.sk


Do vášho štýlového interiéru, ktorý má do domácnosti vniesť kúsok prírody, je práve tapeta na stenu tým pravým orechovým. Nemusíte ňou oblepiť všetky štyri steny v miestnosti. Popustite uzdu svojej fantázii a tapetou ozdobte jednu, maximálne dve steny. Vyberte si krásny motív kvetov alebo si do domácnosti vneste kus lesa. Súčasná ponuka je naozaj pestrá. Tapety môžete dostať v rôznych zaujímavých prevedeniach.

Izbových rastlín nikdy nie je dosť

Keď sa v domácnosti nenachádzajú žiadne izbové rastliny, nikdy nebude dostatočne útulná a príjemná. Rozhodli ste sa žiť v domácnosti, ktorá nápadne pripomína les alebo prírodu ako celok. Bez izbových rastlín sa v tomto prípade nezaobídete. Najlepšie urobíte, keď si vyberte izbové rastliny, ktoré sa ľahko udržiavajú a nevyžadujú veľa vašej pozornosti. Trefou do čierneho sú stálozelené rastliny, ktoré vyžadujú len občasné polievanie a pokropenie vodou.

Nostre.sk


Mimochodom, aj v kvetináči môžete pestovať rastliny, ktoré bežne nájdete aj v lesoch. Napríklad do kúpeľne alebo obývacej izby sa hodí papradie, pri ktorom si vždy spomeniete na nedávnu prechádzku lesom, ktorú ste podnikli s rodinou. Alebo vám viac učaroval brečtan? Ten sa vám z kvetináča začne skôr či neskôr krásne ťahať.

Drevený nábytok namiesto plastu

Na drevo, ktoré má v domácnosti svoje čestné miesto, (najmä v tej, ktorá má pripomínať les alebo rozkvitnutú lúku), samozrejme nemôžeme zabudnúť. Aby vám celú domácnosť krásne prevoňalo, oplatí sa investovať do nábytku na mieru, o ktorý sa postarajú skúsení stolári. Z konferenčného stolíka alebo komody z nemenovaného obchodného reťazca zaplatíte skoro rovnako, ale svojou vôňou a príjemnosťou sa nábytku vyrobenému skúsenými remeselníkmi nikdy nevyrovnajú.

Nostre.sk


Dekorácie majú zelenú

O výsledný, veľmi príjemný, efekt sa postarajú dekorácie. Voľte ich v prírodnom duchu. Povolené sú kvety, kamene, mušle a tiež vetvičky, ktoré sa nemusíte báť zavesiť na stenu. Všetky spoločne dodajú miestnosti osobitý charakter. Keď ich doplníte suvenírmi alebo fotografiami prírody, dodáte spálni alebo obývacej izbe istý nádych nostalgie.

Ktorý retro nábytok by ste po starých rodičoch nemali vyhadzovať?

Dom vašich starých rodičov skrýva množstvo prekvapení.

Ak si myslíte, že nič v ňom už nevyužijete, tak sa určite mýlite. Práve dnes je veľmi populárne dávať starým veciam nový život a funkčne ich využiť v rôznych izbách vášho domu či bytu.

Ktorý retro nábytok po starých rodičoch by ste teda rozhodne nemali vyhadzovať?

Nebojte sa retro nábytok umiestniť v modernom dome

Prvé, čo vás možno napadlo, je to, či sa štýlovo starý nábytok hodí do moderného domu.

Prečo nie?

Vďaka rôznym retro kúskom nadobudne váš dom oživenie a okrem toho získa punc nevšednosti, romantiky, a zároveň z toho starého budete mať znova úžitok.

Špeciálne využitie majú všetky retro a starožitné nábytky zvlášť v rustikálnom, vidieckom, či provensálskom štýle bývania. Ktorý z nich si vyberiete, je teda na vás. My vám ponúkame tipy, ako tento retro nábytok v dome použiť.

Skrine a komody

Každá nevšedná spálňa obsahuje aspoň jeden retro kúsok. Môže byť práve v podobe skrine alebo komody.

Tieto staré môžete smelo natrieť, patinovať, dať im lesk, či použiť techniku krakelovania, ktorá na nich vytvorí popraskaný efekt.

stará skriňa využitá v modernej spálniAk sú tieto retro kúsky nábytku zachovalé, nemusíte robiť nič, stačí ich len umiestniť na vhodné miesto a doladiť k nim zvyšné doplnky.

Kreslá a pohovky

Nový nádych a využitie môže zažiť aj kreslo a pohovka vášho dedka a babky. Ak sa vám nepáči ich poťah, pokojne ich môžete dať čalúnnikovi, aby ich opäť oživil a vy môžete ukázať svetu svoje dokonalé kúsky v obývačke.

staré kreslá, ktoré prešli redizajnomStaré dvere

Páčia sa vám staré dvere?

Dajte si ich za svoju posteľ v spálni. Vytvoria vám starý antický nádych a zároveň premeníte niečo staré na skutočné umelecké dielo.

staré dvere za posteľou v spálniStará knihovníčka

Našli ste starú knihovníčku bez kníh? Obnovte ju a vytvorte z nej malý bar, v ktorom budete mať po ruke alkohol, poháre či iné dôležité veci.

stará knižnica zmenená na bar
Zo starých kufrov nočný stolík

Staré kufre rozpovedia množstvo príbehov. Vedeli by ste si ich však predstaviť vedľa svojej postele ako nočný stolík?

Skúste to!

staré kufre ako nočný stolíkTento vintage štýl si rýchlo obľúbite, a ani nebudete vedieť ako, a budete v starých veciach doslova namočený.

Starý sekretár ako bielizník

Pamätáte si staré sklenené sekretáre a kredence plné vecí, ktoré vaši starí rodičia dostali ako svadobný darček?

sekretár využitý ako šatník na bielizeňTak si v nich predstavte všetky biele uteráky, župany, a ďalšiu bielizeň.

Celkom dobrý nápad, čo poviete?

Drevená truhlica ako stolík v obývačke

Pokiaľ ste našli tento zaujímavý kúsok v dome vašich starých rodičov, máte šťastie. Drevená truhlica vám môže poslúžiť ako stolík v obývačke. Tento obľúbený druh retro nábytku sa využíva väčšinou v anglickom vidieckom štýle, takže vintage nádych máte zaručený.

stará truhlica použitá ako stolík v obývačkeStoličky, podnosy, hodiny

Ide už o skutočné maličkosti. No pokiaľ ich premaľujete, použijete patinovanie, a rôzne ďalšie techniky, prostredníctvom ktorých ožijú, zabezpečíte si dokonalý a štýlový domov.

stará stolička v prírodnom duchuĎalšie doplnky

Aj starý kávovar, hrnček, šijací stroj, či dokonca kvetináče dokážu vynikajúco poslúžiť v každom dome. Ako doplnky, ktoré z neho vytvoria miesto príbehov.

Do hrnčeka môžete dať pokojne kytičku levandulí. Starý kávovar si môžete položiť na policu v kuchyni. Šijací stroj môže poslúžiť v chodbe na kvety.

starý šijací stroj našiel využitie v kúpeľniČo hovoríte na tieto nápady?

Stojan, či rebrík

Aj toto sú kúsky, ktoré budú zapadať do vašej predstavy. Stojan, ktorý možno slúžil na maľovanie môžete využiť na TV v obývačke.

Rebrík môžete použiť v spálni či v inej izbe na svoje spomienky, či kvety.

Každý retro nábytok je plný fantázie a unikátnych vlastností. Spája sa nám s tým, že to staré nemusí by hneď na vyhodenie, ale stačí trošku starostlivosti, či života, a stane sa z neho výnimočný kúsok, ktorý vám budú všetci závidieť.

Obrázky: Pinterest.com