Muuto: severský design nevšedne

DesignVille.sk

Môžu tradičné dizajnové prístupy a nová perspektíva fungovať dohromady? Dánska značka Muuto ukazuje, že áno. Samotný názov, ktorý je fínskym výrazom pre zmenu, odkazuje na snahu obohatiť klasický severský dizajn o nevšedný pohľad a jedinečné kolekcie nábytku, svietidiel a doplnkov. Značka, ktorú na Slovensko prináša e-shop so škandinávskym nábytkom DesignVille.sk, tak vo svojich kúskoch spája precízne spracovanie, funkčnosť aj hravú estetiku.

DesignVille.sk

Značka pôvodom z Kodane reprezentuje súčasný škandinávsky dizajn. Ten približuje ľuďom prostredníctvom radov stoličiek, stolov, pohoviek, svietidiel i praktických doplnkov a dekorácií, ktoré vznikajú v spolupráci s poprednými dizajnérmi. Obohatiť ním svoj interiér môžete aj vy – v nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ktoré kúsky by vám nemali uniknúť.

DesignVille.sk

Časom overený design

Ikonické rady nábytku a svietidiel značky Muuto sú charakteristické jednoduchými, napriek tomu nápaditými tvarmi, rovnako ako jemnými farbami nesúcimi sa v duchu severského štýlu. Do sŕdc milovníkov nordického dizajnu sa značka Muuto zapísala celým radom produktov.

Medzi tie najvýraznejšie patrí sedacia súprava Outline, rad stoličiek a barových stoličiek Fiber či kolekcia stolíkov Around. Medzi svietidlami nemožno zabudnúť kolekcie ručne lakovaných lámp Ambit, odolných závesných svietidiel Unfold alebo lampy E27 vychádzajúce z klasických žiaroviek. Osobitý štýl môžete do svojho domova vniesť aj pomocou vešiakov The Dots.

DesignVille.sk

Novinky zo Škandinávie

Najnovšia kolekcia rozšírila sortiment o novú pohovku In Situ vo vzdušnom, elegantnom štýle. Dizajnérske duo Anderssen & Voll ju navrhlo s ohľadom na rôzne interiérové ​​riešenia. Vďaka deviatim modulom si pohodlné sedenie navrhnete presne podľa svojich predstáv.

DesignVille.sk

S novou perspektívou pristupuje značka aj k zavedeným kolekciám, ktoré obohacuje o ďalšie dizajnové prevedenia. O nové kúsky sa rozrástla napríklad kolekcia Workshop dizajnérky Cecilie Manz. Rad stoličiek a konferenčných stolíkov charakteristický perfektným remeselným spracovaním a minimalistickým dizajnom teraz ponúka aj jedálenské stoly.

DesignVille.sk

Za severským dizajnom do DesignVille

Vybrať si z rozmanitého sortimentu značky Muuto môžete na e-shope DesignVille.sk alebo osobne v brnenskom showroome v ČR, kde na vás čaká selekcia spomínaných zástupcov dánskeho dizajnu, ale aj ďalší nábytok, tapety, svietidlá a doplnky značiek, ako sú Vitra, HAY, Bomma, &Tradition a ďalšie.

Hľadáte inšpiráciu na zariaďovanie dievčenskej izby? Pozrite sa na tieto kreatívne a zábavné nápady na kráľovstvá pre vaše princezné. Aby ste začali budovať priestor snov, naplníme všetky vaše vizuálne potreby k tomu, aby sa sen stal skutočnosťou.

aKeď nezostane nazvyš žiadna farba

Dúha sa v tejto detskej izbe dotýka všetkého od stien až po vankúše. Ak chcete niečo skutočne dievčenské, dúhová izba to splní. Samozrejme, aby nepôsobila príliš ostro, vyberte si tvar, ktorý sa bude opakovať, ako napríklad kruhy. Na zjemnenie použite bielu farbu.

bZábavne a funkčne

Pokiaľ chcete dievčatku vytvoriť pracovný, funkčný, no zároveň zábavný priestor, skúste to! Dôkazom, že sa to dá, je aj táto izba. Pracovnú zónu tvorí stolík so stoličkou. Zábavná zóna je doplnená hravými doplnkami ako stvorenými pre dievčenské chichotanie a zábavu.

cBez ružovej, prosím

Upustite od tradičnej dievčenskej ružovej farby a všetkých jej odtieňoch. Skúste to s oranžovou farbou a odtieňmi modrej. Pridajte kvetinky, a dievčenská izba bez ružovej bude dokonalá.

dSila v detailoch

Pri tvorbe dievčenského kráľovstva môžete využiť aj vlastnú kreativitu. Obdĺžniky, štvorce, nápisy. V kurze sú aj samolepky, fotografie a ďalšie detaily, ktoré robia izbu čarovnou.

eIzba, ktorá rastie

Ak túžite po izbe, ktorá bude rásť spolu s vekom vášho dievčatka, dôležitým prvkom je biela farba v podobe postele, skríň a iného nábytku. K bielej farbe si môže ona sama doladiť ten zvyšok presne podľa veku, v ktorom sa bude nachádzať.

fAko pre princeznú

Trošku dospeláckej a tradičnej sofistikovanosti do dievčenskej izby neuškodí. Kráľovské rámy postele, tradičná drevená posteľ, kozub, mäkká biela farba kombinovaná s kvetmi ruže. Elegantnosť a tradičnosť – to je niečo pre skutočné princezné.

Čo vy na to?

gStaré a nové

Zmiešajte staré prvky s novými a modernými kúskami. Vytvoríte tak jedinečný vzhľad, ktorý sa hodí do každej dievčenskej izby.

hVšade samé bodky

Rozhodnite sa pre konkrétnu tému, ktorou sa bude niesť izba vášho dievčatka. Jednou z nich môžu byť aj bodky. Veselosť a aktuálnosť týchto typov miestností budú milovať do svojej osemnástky.

iIzba v zónach

Z dievčenskej izby môžete spraviť miesto, kde má každý kút svoju zónu. Priestor pri okne bude slúžiť na čítanie. Poličky s hračkami na hranie. V strede izby vytvorte kútik pre umelecké činnosti či štúdium. Tieto zóny sa postarajú o funkčnú a rozprávkovú izbu.

jZábava pre všetkých

Máte dve dcéry, a keď sa pohádajú, tak je o zábavu postarané? Nemusíte sa báť! Aj v ich spoločnej izbe môžete vytvoriť priestor a zakomponovať prvky tak, aby mala každá z nich svoje malé kráľovstvo.

kRomantické závesy

Za skutočnou a lacnou inšpiráciou na dievčenskú izbu nemusíte chodiť ďaleko. Romantické kráľovstvo jej vyčaríte prostredníctvom závesov. To, či ich dáte okolo postele, okna, či nejakého kútika je na vás. Baldachýn má svoje čaro. A tak to aj u mňa vyhráva posteľ!

lJednoducho odvážne

Nebojte sa pre svoje dievčatko vytvoriť odvážnu izbu prostredníctvom kontrastných farieb. Podporíte v nej zvedavosť, fantáziu a nebojácnosť.

mV zajatí kvetín

Možno si aj vy myslíte, že kvety sú už v dievčenských izbách také obyčajné. Nuž, nie, nikdy v rámci interiérového dizajnu nevyjdú z módy. Ak chcete byť iní, hľadajte nevšedné kvety, ktoré umiestnite aj na rámy postele. Alebo si vyrobte vlastné.

nHlavne nevšedne

Keď túžite zanechať dojem, urobte dievčenskú izbu trochu inak. Spravte z postele centrum miestnosti, dajte ju k oknu, obklopte farebnými závesmi a nech je taká veľká ako vaša manželská.

oDievčenská izba a jej inšpirácie – to môžu byť všetky spomenuté rady, ale aj to, čo vaša malá princezná miluje. Spojte jej sny do reality a vytvorte izbu, ktorá bude jej malým kráľovstvom.

pObrázky: Pinterest.com