Ochráňte svoju záhradu pred škodcami – ako na to?

Zdroj foto: VH-studio / Shutterstock.com

Ak hľadáte kvalitné insekticídy a prípravky na hubenie škodcov, ste na správnom mieste. Na trhu nájdete široký sortiment vysokokvalitných chemických prípravkov, ktoré sú určené na boj proti rôznym druhom hmyzu, škodcom a chorobám, no musíte si medzi nimi zvoliť ten správny produkt. Kvalitné insekticídy a prípravky na hubenie škodcov sú vyrobené z bezpečných, účinných a ekologicky šetrných zložiek, takže si môžete byť istí, že škodcovia budú zničení bezpečne a pritom efektívne. 

Čítajte etikety

Všetky insekticídy a prípravky proti škodcom sú navrhnuté tak, aby poskytli čo najlepšie výsledky, mali by sa ľahko používať a zároveň pôsobiť rýchlo a účinne. Skúmajte aj podrobné pokyny na príbalových letákoch, ako dané výrobky aplikovať, aby ste z nich vyťažili čo najviac. Tým sa zabezpečí, že sa výrobky budú používať správne a zníži sa riziko poškodenia životného prostredia. 

Insekticídy pomáhajú chrániť nielen záhradu, ale aj váš domov pred širokou škálou škodcov, od pavúkov, cez mravce, až po termity. Kvalitné prípravky proti škodcom vám okrem iného zabezpečia pokojnú myseľ, keď viete, že váš domov a záhrada sú v bezpečí.

Cenovo dostupné a spoľahlivé prípravk

Efektívne produkty proti škodcom sú tiež cenovo dostupné, takže môžete ušetriť peniaze a zároveň získať najlepšie výsledky. Vaša záhrada vám bude vďačná. Niekedy sa vám môže hodiť aj využitie služieb odborného poradenstva a podpory, aby vám predajca pomohol urobiť najlepšie rozhodnutia pre vaše potreby v oblasti ochrany plodín a rastlín proti škodcom.

Význam insekticídov a iných prípravkov na ochranu proti škodcom nemožno preceňovať. Možno ich použiť na kontrolu širokého spektra škodcov, vrátane mravcov, švábov, bĺch, kliešťov a iného hmyzu. Tieto prípravky sú účinné aj pri regulácii burín a iných nežiaducich rastlín.

ADragan / Shutterstock.com

Kvalitné insekticídy sú bezpečné na použitie a poskytujú účinnú a dlhotrvajúcu kontrolu škodcov. Takisto sa ľahko používajú a ich aplikácia si vyžaduje minimálne úsilie. Ak vás však trápia „len“ vošky, poľahky si s nimi poradíte napríklad aj vodným obstrekom, prípadne manuálnym odstránením. Nezabudnite, že ak sú niektoré časti rastlín napadnuté príliš, je dobré sa ich zbaviť úplne.

5 užitočných tipov, ako pripraviť záhradu na zimu

Unsplash.com

1. Prevzdušnite pôdu

Pred samotným úkonom najprv zem poriadne vyčistite. Odstráňte z neho lístie, burinu a iný odpad. Následne pôdu môžete prevzdušniť. Urobiť tak môžete hrabaním, oraním alebo rýľovaním. Ak máte trávnik, najneskôr ho pokoste začiatkom novembra. Nechajte tiež trochu vyššiu trávu – aspoň 5 cm nad zemou.

2. Pripravte rastliny na zimu

Kvety, ktoré máte v črepníkoch, preneste dovnútra. Tie ostatné prikryte pri koreni vrstvou rašeliny. Nezabudnite ani na stromčeky. Jablone, hrušky či iné malvice môžete orezať už teraz. Myslite na to, že čím väčšia je úroda, tým menej vetiev treba odstrániť.

Orezávanie menších stromčekoch zvládnete s klasickými záhradnými nožnicami. Pre hrubšie vetvy je lepším riešením akumulátorová reťazová píla.Oplatí sa vybrať rovno takú, ktorá si poradí aj s pílením masívnejšieho dreva. Ak máte kozub či piecku, výkonnejšiu pílu môžete využiť napríklad pri pílení dreva, ktorým si budete kúriť v zime.

EGO POWER+

3. Sadiť môžete aj na jeseň

Ak na jeseň zasadíte cibuľu či cesnak, tešiť sa z nich môžete už na jar. Sadiť môžete tiež tulipány, narcisy, snežienky a krokusy. Tiež je vhodné zvážiť pôdopokryvné rastliny, ktoré možno poznáte skôr ako oziminy. Ďatelina či bôb dodá pôde dostatok živín a ochráni ju pred eróziou. Myslite na kompost. Do pôdy ho môžete zapracovať hrabľami, vďaka čomu bude pôda úrodnejšia.

4. Uzavrite všetky kohútiky

Dôkladne skontrolujte, či sú všetky kohútiky v záhrade uzavreté. V hadici by nemala zostať žiadna voda. Nechajte ju otvorenú, aby z nej vytiekla prebytočná voda. Ak môžete, presuňte ju do pivnice alebo na iné suché miesto. V opačnom prípade riskujete jej poškodenie, najmä počas väčších mrazov.

Unsplash.com

5. Presuňte nábytok do bezpečia

Všetky stoličky, stoly a iné doplnky dajte dovnútra. Ochránite ich tak pred chladom, dažďom a prípadným snehom. Ak nemáte voľné miesto, môžete ich prikryť plachtou alebo špeciálnym obalom. Nezabudnite tiež odstrániť odpad z odkvapu. Prezrite ho dôkladne a uistite sa, že všetky spoje sú v poriadku.