Praktické a pohodlné možnosti na uloženie dôležitých vecí i nevyhnutných drobností

Keď sa v dome objaví malé dieťa, svet rodičov sa okamžite naplní úsmevmi, nehou, ale aj  hračkami. Udržiavanie poriadku a čistoty v tomto priestore je preto nesmierne dôležité.  Len tak zaistíte svojmu dieťaťu ideálne a pohodlné podmienky na rozvoj, hru i odpočinok. Formovanie osobnosti pomocou  vhodných návykov a veku adekvátnych príkazov ale nie je všetko.

Nesmierne nápomocné vám v tomto smere budú aj správne úložné systémy od Majster Regál.

Uzavreté skrine s dvierkami a zásuvkami pomôžu odstrániť „z dohľadu“ všetko, čo vyzerá na oko nedbalo. Ak sú ale všetky veci v skriniach za dverami, dieťa nebude vedieť, kde a čo je uložené a nebude schopné samo nič nájsť.

Odborníci preto odporúčajú kombinovať uzavreté moduly s otvorenými policami a regálmi do detskej izby, kde sa dajú veci ukladať i do priehľadných nádob.

Nielenže vyzerajú menej objemne a vizuálne nepohltia celý užitočný priestor, ale tiež pomáhajú dieťaťu orientovať sa vo svojich veciach už od detstva a učiť ho udržiavať poriadok v miestnosti. Pozrime sa spolu na to, ako to celé funguje.

Farebné regály na hračky od Majster Regál

Regál je veľmi praktický kus nábytku, ktorý môže plniť nielen svoju hlavnú funkciu – skladovania, ale slúžiť aj ako zaujímavý prvok a detail interiéru, ktorý, okrem organizácie, pomáha i pri zónovaní priestoru.

Kovové regály oceníte všade, pretože sú druhom nábytku, bez ktorého nie je možná plná prevádzka mnohých verejných miest. Vo vzdelávacej inštitúcii a priemyselných priestoroch, šatniach a skladoch športových klubov sa tieto systémy stávajú nenahraditeľnými.

Otvorené a farebné regály na hračky od Majster Regál však dodajú detskej izbe ľahkosť, a to aj napriek tomu, že toho veľa unesú. Je to tiež lacná a pohodlná možnosť na uloženie mnohých rôznych vecí, ktorými je vaše dieťa v izbe obklopené. Stačí si zvoliť správny typ konštrukcie, počet políc, ich nosnosť a doladiť to vhodným farebným prevedením regálu.

Regál, ktorý rastie spolu s potrebami vášho dieťaťa

Hľadáte na organizáciu detskej izby niečo originálne, bezpečné a pohodlné? Zvýšená pevnosť kovových regálov zaručuje ich bezproblémovú prevádzku po mnoho rokov. Môžu byť umiestnené v priestore s vysokou vlhkosťou, pretože sú z odolného kovu a doplnkových materiálov, ktoré nemajú s vodou najmenšie problémy.

V priestore určenom na množstvo aktivít, vzdelávanie, hru i zábavu určite oceníte aj to, že akékoľvek znečistenie, ktoré sa pri ich dlhodobom používaní vyskytne, je možné odstrániť behom niekoľkých minút obyčajnou vlhkou handričkou.

Konštrukcia je tiež skrutková alebo bezskrutková, vďaka čomu bude jednoduchá aj preprava kovového nábytku, no rovnako rýchla a pohodlná i montáž na novom mieste. Regály sú navyše navrhnuté tak, aby sa ich rozmer mohol kedykoľvek zväčšiť o ďalšie sekcie. Takže spolu s vaším dieťaťom rastie aj regál.

Nezabudnite preto, že nielen farby stien, nábytok a použitie moderných technológií, ale aj správna organizácia priestoru detskej izby ovplyvňuje pohodlie, komfort a zdravie vášho dieťaťa. Preto mu vytvorte na bezproblémový rozvoj, zábavu, vzdelanie, hru a odpočinok čo najviac voľného miesta.

Farebné regály na hračky od Majster Regál vám v tom určite pomôžu a naučia zároveň vaše deti, že každá vec má svoje miesto.

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest