Prebaľovací pult, komoda, alebo podložka? Čomu dať prednosť?

New Africa / Shutterstock.com

Prebaľovací pult zaobstaráte buď samostatne, alebo ako súčasť komody. Samostatný pult vyzerá ako ohrádka s tromi zvýšenými okrajmi, ktorú je možné položiť na akúkoľvek rovnú plochu. Vymieňať plienky tak môžete napríklad na práčke alebo na posteli, ako sa vám to práve hodí.

S nedostatkom priestoru si poradí skladací pult

Bojujete o každý centimeter, ale bez prebaľovacieho pultu sa nezaobídete? Kúpte si skladací pult, ktorý rozložíte až vo chvíli, keď nastane čas na výmenu plienky. Medzitým môžete mať zložený pult za dverami alebo v skrini, aby vám zbytočne neprekážal a nezaberal miesto.

Prebaľovacia komoda vám bude slúžiť dlhé roky

Nelimituje vás stiesnený priestor? V tom prípade investujte buď do prebaľovacieho pultu na kolieskach, ktorý býva vybavený niekoľkými policami na odkladanie vecí, alebo do prebaľovacej komody. Tá nielen že disponuje úložným priestorom na plienky a detskú kozmetiku, ale navyše vám poslúži ešte dlho potom, čo vaše dieťatko vyrastie z plienok. Prebaľovací pult totiž ľahko odmontujete a do komody miesto plienok schováte detské oblečenie alebo hračky.

Ako vybrať prebaľovací pult alebo komodu?

Pri výbere prebaľovacieho pultu alebo komody sa zamerajte na rozmery hornej dosky, ktorá by mala mať aspoň 70 × 90 cm. Samozrejme platí, že čím väčšia prebaľovacie plocha, tým väčší komfort ako pre bábätko, tak pre vás, pretože budete mať po ruke všetky nevyhnutnosti ako plienky, vlhčené obrúsky alebo zásyp. Dôležitá je ale tiež výška pultu – pri prebaľovaní by ste mali stáť vzpriamene a k bábätku sa neskláňať.

Kedy si vystačíte s prebaľovacou podložkou?

Neoddeliteľnou súčasťou prebaľovacieho pultu je podložka. Niekto si dokonca vystačí iba s ňou – stačí ju položiť na akúkoľvek rovnú plochu a pustiť sa do prebaľovania. Ak ju plánujete pokladať cez postieľku alebo cez vaňu, vyberte typ s pevným dnom. Podložka nielenže významne ušetrí miesto, ktoré by zabral rozmerný pult alebo komoda, ale navyše vám umožňuje prebaliť bábätko doslova kdekoľvek.

Po ideálnej prebaľovacej podložke pre svoje bábätko sa porozhliadnite na Heureka.sk – k dispozícii tam máte širokú ponuku produktov. Zoradiť si ich môžete podľa obľúbenosti alebo najnižšej ceny. Podložky, ktoré vám padnú do oka, medzi sebou jednoducho porovnáte a zvolíte tú, ktorá vám bude vyhovovať najlepšie.

Myslite na bezpečie svojho bábätka

Počas prebaľovanie nespúšťajte bábätko z dohľadu – neodchádzajte od neho a všetky toaletné potreby skladujte mimo jeho dosahu. Myslite tiež na to, že citlivá pokožka bábätka prichádza do priameho styku s podložkou, preto voľte takú, ktorá je vyrobená z netoxických materiálov, ako je napríklad polyetylén alebo polypropylén. Pri prebaľovacom pulte a komode sa uistite, že sú stabilné. Pokiaľ si vyberiete pult na kolieskach, zvoľte variant, pri ktorej sa dajú aspoň dve kolieska zaistiť proti pohybu.

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest