Prehľad a systém. Ako mať poriadok v elektronike

freepik.com

Inventúra – základ poriadku

Počuli ste o metóde kúzelného upratovania od Marie Kondo? Môže vám pomôcť aj pri organizácii elektroniky. Pre redukciu chaosu možno potrebujete najskôr vytvoriť ešte väčší chaos. V tomto prípade to bude vyzerať tak, že pozbierate všetky elektronické predmety vo svojom byte a položíte ich na podlahu v strede izby. Inventúra bude prebiehať triedením tejto veľkej kopy. Na pravú stranu dajte to, čo potrebujete, na ľavú to, čo nepoužívate alebo už je pokazené. Buďte nekompromisní, odmenou bude prehľadný poriadok a veľa uvoľneného priestoru.

freepik.com

Táto inventúra bude relevantnou ukážkou toho, či máte nejaké nedostatky v starostlivosti a údržbe elektroniky. Ak výsledok nebude priaznivý, čiže zistíte, že máte veľa pokazených alebo poškodených vecí, nebuďte zúfalí. Žijeme v dobe, ktorá dennodenne ponúka nové objavy a predmety na uľahčenie každodenného života. Môžete si na svoje cennosti dávať pozor, keď ich však nepoznáte dostatočne, malé nehody sú bežné. Našťastie tento inovatívny trend sa týka aj ochrany elektroniky. Napríklad, pozrime sa na smart hodinky. Najprv ich nebolo veľa, neskôr sa sortiment rozšíril, a to nielen o nové modely, ale aj doplnky. A tak si už ľahko môžete kúpiť kryt na hodinky na bhcase.sk za veľmi priaznivé ceny. Zvyšuje životnosť, znižuje riziko poškodení a predčasnej potreby vymeniť hodinky za nové.

freepik.com

Nezabudnite na to, že elektroniku by ste nemali vyhadzovať do komunálneho odpadu. Najjednoduchšie bude, ak zbehnete do najbližšieho obchodu s elektronikou a odovzdáte svoje nepotrebné predmety. S drobnými vecami nebudete mať žiadny problém, viete sa naraz zbaviť veľkého množstva zbytočností. Odovzdávanie veľkých elektronických predmetov (práčka, rúra atď.) funguje na spätný odber, čiže „kus za kus“. To isté platí na zberné dvory alebo mobilné odberné miesta.

Viac je viac

V zariaďovaní interiéru a organizácii nástrojov domácnosti platí zvyčajne pravidlo „menej je viac“. Opačným postojom vyjadrenom v nadpise tohto odseku vás nechceme nabádať k hromadeniu veľkého množstva elektroniky alebo nebodaj k nakúpu zbytočností. Narážame na krabice, boxy, košíky, ktoré majú pomáhať pri triedení menších položiek.

freepik.com

Mnohí využívajú jeden jediný šuplík alebo obrovskú krabicu na tento účel. Vyžaduje si obrovskú námahu udržať poriadok pri takomto riešení, no a ten sa môže zrútiť vytiahnutím napríklad jedinej baterky zo spodku hromady. Majte radšej niekoľko menších boxov. Viete takto rozdeliť svoju drobnú elektroniku na malé skupinky, budete mať lepší prehľad a silnejší systém. Každú sekciu označte etiketou, na ktorú napíšete, čo daná krabica obsahuje. „Nálepkovanie“ by ste nemali vynechať ani vtedy, ak vidíte, čo sa v daných boxoch nachádza. Znižuje to riziko pomiešania vecí v uponáhľané dni alebo keď sa jedna sekcia preplní a pokušenie uložiť danú vec „zatiaľ“ do inej bude príliš silný. Všetci predsa vieme, že „zatiaľ“ trvá do najbližšieho veľkého upratovania a dovtedy môže byť zdrojom mnohých nervóznych chvíľ.

Možno, že nechcete alebo nemôžete zmeniť pôvodné miesto na uskladňovanie drobnej elektroniky. To vám však nebráni v rozdeľovaní. Rozčlenenie toho jedného veľkého šuplíka alebo obrovskej krabice na samostatné sekcie zvládne každý. Stačí na to veľmi pevný kartón alebo tenšie drevené dosky.

freepik.com

Multifunkčnosť šetrí miesto

Pamätáte si ešte dobu vreckových kalkulačiek, mp3 prehrávačov alebo digitálnych budíkov? Pre väčšinu ľudí už všetky tieto nástroje upadli do zabudnutia. Predstavte si, že by ste ich nemali v telefóne s ďalšími podobnými funkciami, ktoré nahrádzajú rôzne inštrumenty. Logicky, potrebovali by vo vašej domácnosti svoje miesto. Vďaka multifunkčnosti smart telefónov to ale nie je potrebné. Preto, preferujte elektroniku s touto vlastnosťou. Určite si pozrite obľúbenú pomôcku posledných rokov, smart hodinky v internetovom obchode mistores.sk. Tieto modely sú nielen dizajnové, ale i pohodlné a cenovo priaznivé. No a samozrejme sú aj multifunkčné.

Interiér, v ktorom sa budete cítiť ako v rozprávke

V réžii laikov to však celé môže dopadnúť katastrofálne.

S jeho zariadením vám pomôže interiérové štúdio

Nakombinovať jasné akcenty, materiály a nábytok v jednom priestore je pre bežných ľudí často náročné. Nielen preto je dobré pri plánovaní a návrhu osloviť dobré interiérové štúdio. Poradí vám s každým jedným detailom, zohľadní aktuálne možnosti a vytvorí návrh, vďaka ktorého transformácii do reality sa ocitnete v rozprávke. Splníte si sen o modernom a krásnom bývaní plnom estetického cítenia, v ktorom dominuje vkus a elegancia špičkových profesionálov.

Vyskúšajte motorické závesy

Tieto tieniace doplnky idú dnes opäť do módy. Krásne a ťažké dlhé závesy navodia vo vašom interiéri dojem luxusu, ku ktorému nepotrebujete veľa zbytočných dekorácií. V súčasnosti si ale môžete vybrať modernejšie verzie.

Nové motorické závesy sa obsluhujú samé a veľmi jednoducho. V prípade potreby si ich jednoducho zatiahnete ovládaním z aplikácie v mobile alebo klasickým ovládaním na diaľku. Reagujú aj na potiahnutie rukou. Ich využitie, praktická stránka a funkčnosť sú  plnohodnotné a zvyšujú váš komfort a pohodlie na maximum.

Nechajte si vyrobiť moderné schody na mieru

V kombinácii s tými najlepšími materiálmi sa postarajú o potrebné pohodlie tiež. Moderné schody dnes plnia aj estetické funkcie, vďaka ktorým sa stávajú v interiéri dominantným prvkom. Samozrejme, mali by ste si na ich výrobu alebo renováciu prizvať odborníkov z tej najlepšej dielne. Pretože rovnako ako moderné interiérové štúdio sa postarajú o splnenie všetkých vašich požiadaviek.