Pripravte auto na zimnú sezónu. Na čo by ste nemali zabudnúť?

Galina_Lya / Shutterstock.com

Aby nás zima nezaskočila

Pravdepodobne najhoršie podmienky pre auto vytvárajú zimné mesiace, ktoré vedia neraz poriadne potrápiť nepríjemným počasím a silnými mrazmi. A vtedy, viac ako inokedy, je dôležitá správna funkčnosť garážových brán. Práve kvalitné garážové brány majú najmä v tomto období nenahraditeľnú funkciu.

Lomax-brany.sk

Je veľmi dôležité začať včas s prípravou automobilu na zimnú sezónu, aby nás neprekvapila prudká zmena počasia. Samozrejme, podstatnú úlohu zohráva aj vek vozidla a starostlivosť oň pravidelne počas celého roka.

Krasula / Shutterstock.com

Nezabudnime na dôležité úkony

Keď sa blíži chladnejšie počasie a zimná sezóna, každý motorista vie, že treba prezuť pneumatiky. A hoci tento krok urobíme ako prvý, rozhodne by nemal ostať jediným. Čo všetko by sme mali ešte vykonať v rámci kontroly auta pred zimou? Ako sa čo najlepšie pripraviť na chladné večery, tuhé mrazy a studené rána?

Nezabudnite doplniť nemrznúcu kvapalinu a myslite aj na zimnú zmes do ostrekovačov. Samozrejmosťou je aj kontrola stavu batérie, ktorá v zime dostáva poriadne zabrať. Nemožno podceniť celkový technický stav vozidla, jeho motora a v neposlednom rade aj príslušenstvo, ktoré patrí k zimnej výbave: škrabku na sklá, odťahový kábel, rozmrazovač zámky a pod. Detaily, ktoré sú veľmi dôležité.

AlemOmerovic / Shutterstock.com

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí majú garáž, je vhodné urobiť aj údržbu garáže, prípadne skontrolovať tesnosť garážových dverí alebo garážových brán, aby ste vytvorili svojmu automobilu tie najoptimálnejšie podmienky počas zimných mesiacov. Kvalitné garážové brány dokážu zamedziť nepriaznivým vonkajším vplyvom počasia a ochrániť vaše auto pred dažďom, vetrom, snehom, mrazom a v letnom období zasa pred horúcim slnkom.

Detské izby: 11 inšpirácií, ktoré budú vaše deti milovať

Pri zariaďovaní detskej izby máte najväčšie možnosti, ako sa doslova kreatívne vyhrať. Kde inde znamená menej je viac, pri detskej izbe to platí presne naopak.

Viac je viac a to doslova.

Detské izby by mali podporovať vnímanie detí a ich fantáziu. Zapojte preto množstvo farieb, použite nábytok a doplnky, ktoré môžu slúžiť ako hračky alebo môžu deti učiť nové veci.

Pozrite si tieto inšpirácie pre detské izby, ktoré vo vás prebudia časy, keď ste boli sami deťmi.

detske-izby-inspiracie-2

Ak chcete deti učiť poriadku a pravidlám, môžete to spraviť takýmto hravým spôsobom. Na každú zásuvku napíšte, čo kde kam patrí a najlepšie iným písmom.

detske-izby-inspiracie-3

Detské izby môžete skrášliť úplne jednoduchými doplnkami ako sú napr. tieto vlajky.

detske-izby-inspiracie-4

Deti milujú bunkre a rôzne skrýše, kde sa dospelí nikdy nedostanú. Vytvorte im vlastný priestor, kde môžu skrývať svoje vlastné poklady.

detske-izby-inspiracie-5

Kto ako malý nechcel záves okolo postele?

detske-izby-inspiracie-6

Poličky v detskej izbe nemusia byť vôbec nudné. Stačí im pridať strechu a hneď z nich máte veľký dom.

detske-izby-inspiracie-7

Detské izby by nemali byť nudné. Farbu im môžete pridať napr. takýmto štvorcovým kobercom.

detske-izby-inspiracie-8

Tabuľa na kreslenie rozvíja detskú fantáziu a nič vás nestojí.

detske-izby-inspiracie-9

Kto povedal, že steny musia byť len jednej farby? Nechajte ich vyniknúť peknou tapetou alebo zaujímavou kresbou.

detske-izby-inspiracie-10

detske-izby-inspiracie-11

Detské izby by nemali mať množstvo ostrých a výrazných farieb, ktoré pôsobia agresívne. Pastelové farby sú omnoho príjemnejšie.

detske-izby-inspiracie-12

Ak máte radi provensálsky štýl, môžete si v tomto štýle zariadiť v bielej farbe v kombinácii s prírodnými materiálmi.

Obrázky: Pinterest.com