Pripravte auto na zimnú sezónu. Na čo by ste nemali zabudnúť?

Galina_Lya / Shutterstock.com

Aby nás zima nezaskočila

Pravdepodobne najhoršie podmienky pre auto vytvárajú zimné mesiace, ktoré vedia neraz poriadne potrápiť nepríjemným počasím a silnými mrazmi. A vtedy, viac ako inokedy, je dôležitá správna funkčnosť garážových brán. Práve kvalitné garážové brány majú najmä v tomto období nenahraditeľnú funkciu.

Lomax-brany.sk

Je veľmi dôležité začať včas s prípravou automobilu na zimnú sezónu, aby nás neprekvapila prudká zmena počasia. Samozrejme, podstatnú úlohu zohráva aj vek vozidla a starostlivosť oň pravidelne počas celého roka.

Krasula / Shutterstock.com

Nezabudnime na dôležité úkony

Keď sa blíži chladnejšie počasie a zimná sezóna, každý motorista vie, že treba prezuť pneumatiky. A hoci tento krok urobíme ako prvý, rozhodne by nemal ostať jediným. Čo všetko by sme mali ešte vykonať v rámci kontroly auta pred zimou? Ako sa čo najlepšie pripraviť na chladné večery, tuhé mrazy a studené rána?

Nezabudnite doplniť nemrznúcu kvapalinu a myslite aj na zimnú zmes do ostrekovačov. Samozrejmosťou je aj kontrola stavu batérie, ktorá v zime dostáva poriadne zabrať. Nemožno podceniť celkový technický stav vozidla, jeho motora a v neposlednom rade aj príslušenstvo, ktoré patrí k zimnej výbave: škrabku na sklá, odťahový kábel, rozmrazovač zámky a pod. Detaily, ktoré sú veľmi dôležité.

AlemOmerovic / Shutterstock.com

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí majú garáž, je vhodné urobiť aj údržbu garáže, prípadne skontrolovať tesnosť garážových dverí alebo garážových brán, aby ste vytvorili svojmu automobilu tie najoptimálnejšie podmienky počas zimných mesiacov. Kvalitné garážové brány dokážu zamedziť nepriaznivým vonkajším vplyvom počasia a ochrániť vaše auto pred dažďom, vetrom, snehom, mrazom a v letnom období zasa pred horúcim slnkom.

Chcete si užiť chvíle nakupovania? Vopred sa na ne pripravte malým prieskumom cien

Radosť z nákupov i z ušetrených peňazí

Zdá sa Vám toto spojenie nemožné? Aj Vy máte pocit, že míňate nakupovaním viac a viac peňazí? Nemusí to tak byť! Skúste si nájsť chvíľu času predtým, než sa rozhodnete vydať do obchodov a spíšte si zoznam všetkého potrebného. Potom sa vydajte na menší prieskum online a zistite, aké ponuky sú aktuálne – akcie, výpredaje, zľavy a na ktorý tovar sa vzťahujú. Možno zistíte, že sú výhodné ceny napr. na potraviny či drogériu, ktoré potrebujete do svojej domácnosti alebo na nejaký spotrebič, ktorý Vám práve vypovedal službu. Výhodou tejto domácej „prípravy“ je to, že Vám nezaberie príliš veľa času a poradí Vám, ako ušetriť peniaze, ktoré by ste možno za iných okolností minuli.

Mnohí obchodníci lákajú svojich zákazníkov zaujímavými ponukami, akciami či zľavami alebo novinkami. Jednou z nich je napr. rozhodnutie vedenia Tesca o nákupe niekoľkých kusov defibrilátorov do nákupných centier Tesca. Môžu zachrániť v nevyhnutnej chvíli ľudský život. Skvelá myšlienka, čo poviete?

Nepremeškajte akciové ponuky

Mať prehľad o dianí okolo nás sa určite oplatí! Obzvlášť v prípade, keď mnohí obchodníci lákajú zákazníkov niekedy až megazľavami na vybraný sortiment napr. vo forme Black Friday. Jedným z nich je aj webový portál Letakomat.sk, na ktorom to doslova žije momentálnymi výpredajmi, akciami, výhodnými cenami akékoľvek tovaru – od potravín až po potreby pre domáce zvieratá.

Nájdete tu všetky akcie pod jednou „strechou“, ktoré sú veľkým lákadlom pre zákazníkov. Či už potrebujete doplniť chladničku, oživiť svoj šatník novým oblečením, darčeky pre svojich blízkych alebo pre svojho domáceho miláčika kúpiť maškrty, z bohatej ponuky akcií si určite vyberiete.

Zdroje:

  1. Informácie o aktuálnych akciách, Letakomat.sk
  2. Tesco dalo do hypermarketov a distribučných centier v strednej Európe 347 defibrilátorov, 28.10.2019, viac informácií na Dennikn.sk
  3. Ako výhodne nakupovať,02.2015, viac informácií na Gazduj.etrend.sk