Screenové rolety – dvojitý efekt v jednom výrobku

Užite si súkromie

Screenové rolety značky Minirol dokážu zatieniť plochu 20 m², takže sa montujú na veľkoformátové okná, ale aj terasy, do zimných záhrad a pergol. Tam všade okrem tienenia vytvárajú príjemný pocit súkromia, pretože je vždy vidieť len na tú svetlejšiu stranu. Z ulice vás počas dňa nikto za oknom alebo v záhradnom posedení neuvidí. Vy, naopak, von uvidíte vždy.

Tkanina funguje ako vstup pre svetlo

Hlavnou súčasťou vonkajších roliet proti slnku Minirol je špeciálne navrhnutá textília, ktorá má niekoľko vyhotovení s rôznym pomerom pohltenia, priepustnosti a odrazu svetla, čo clonám dodáva niekoľko výhod. Vo chvíli, keď na screen dopadne slnečný lúč, sa vďaka tkanine časť absorbuje, časť odrazí a vzniknuté teplo je vyžiarené. Z týchto typov látok najvyššiu ochranu poskytuje Soltis B92, ktorým neprejde viditeľné, infračervené ani UV žiarenie.

Clony, ktoré znižujú energetickú náročnosť domu a šetria náklady na energie

Vplyv vonkajšej tieniacej techniky na úsporu vynaloženej energie využívanej v lete na ochladzovanie interiéru a v zime na ohrev vzduchu je preukázateľný. Aj vďaka tomu môžeme tieniace rolety, žalúzie alebo screeny vidieť čím ďalej častejšie, pretože tienenie sa stáva štandardom moderného bývania. Konkrétne čísla hovoria v prípade textilných protislnečných roliet jasne. Správnym používaním môžete znížiť teplotu v miestnosti o  3 až 7 °C, pričom zníženie teploty pomocou ventilácie o každý 1 °C je trikrát drahšie.

Máte doma tínedžerku? Máme pre ňu 5 štýlových izieb

Zariaďovanie a dekorovanie osobného priestoru tínedžerky je v mnohom špecifické.

Predovšetkým ide o multifunkčný priestor. Bez preháňania možno povedať, že izba je pre dospievajúce dievča celým bytom. V jednom jedinom priestore je potrebné situovať spálňu, pracovňu, obývačku, šatník, oddychový i kozmetický kútik.

Ďalším nemenej náročným kritériom je naplnenie estetických predstáv majiteľky. Dievčenská izba sa v tomto ohľade od chlapčenskej diametrálne odlišuje. Tínedžerky majú poväčšine vyhranený vkus a silný zmysel pre detaily. Kritikou obyčajne nešetria.

Prvé a základné pravidlo preto znie: nikdy nezariaďujte izbu pre tínedžerku bez tínedžerky.

1. Nežné osvieženie

detska-izba-01Pre jemné a nežné mladé slečny je voľbou číslo jeden kombinácia pastelov. Horúcim trendom medzi farbami je aktuálne mentolová. Výborne sa kombinuje s pastelovo ružovou, bielou a sivou. Pristane jej hladký povrch, vzory aj kovové dekorácie.

Nežné tínedžerské izby si pýtajú minimalistický biely nábytok, prípadne dekor svetlého dreva. Nezabúdajte na mäkké doplnky. Ideálne sú vankúše, dečky, prestieradlá, rolety a ďalšie textílie, ktoré priestor opticky oteplia a zútulnia.

2. Romantická elegancia

detska-izba-02Dospievajúce slečny neraz odmietajú “detinskosť” jemných odtieňov a trvajú na ustálenejšom dizajne. Výbornou voľbou je v tomto prípade elegancia tmavých farieb. Perfektne pôsobí šedá, hnedá, odtiene béžovej, ale aj čierna. Priestor opticky zjemnia a oživia farebné doplnky v moderných odtieňoch.

Staviť môžete napríklad na staroružovú, horčicovú alebo tmavý smaragd. Nezabudnite na početné svietidlá a svietniky.

3. Minimalistická krása

detska-izba-03Populárny minimalizmus dobyl srdce nejednej tínedžerky. Absencia zbytočností, ornamentov, farebnosti a dôraz na funkčnosť si rozumie aj s moderným dizajnom.

Minimalistická tínedžerská izba sa nesie v základných farbách s uprednostňovaním bielej a čiernej, ctí jednoduché línie a otvorený priestor. Dizajn s heslom “menej je viac” si výborne rozumie najmä s obmedzenými metrami štvorcovými.

4. V námorníckom dizajne

detska-izba-04Námornícky štýl už nejakú tú sezónu nie je výsadou chlapcov. Usídlil sa v dámskych šatníkoch i v dievčensky aranžovanom interiéri. V priestore dominujú odtiene modrej a červenej, ktorá môže zachádzať až do ružovej. Samozrejmosťou je biela, prúžky, vzory a námornícke symoboly.

Výborne pôsobí kombinácia námorníckej modrej a nežných dievčenských odtieňov a potlačí. Skvelými doplnkami v súhlasom dizajne sú kovové svietniky, mušle, biele kamene a jemný piesok v sklenených nádobách. Námornícky štýl si rozumie s bielym dreveným obkladom stien a s prírodnými materiálmi ako je drevo či dizajnové prútie.

5. Škandinávska inšpirácia

detska-izba-05Obľúbený škandinávsky dizajn si v mnohom tyká s už spomínaným minimalizmom. Jeho charakteristikami je svetlo, vzdušnosť, jednoduchosť a prírodné materiály. Farbou farieb je biela, ktorá vyvoláva ilúziu čistoty a priestoru. Nábytok je v dekore prírodného dreva, prípadne sa drží v neutrálnych farbách.

Alfou a omegou škandinávskej dievčenskej izby je funkčnosť. Studený priestor zmäkčujú teplé textílie, najmä vlna a kožušina. Dekoračné detaily sú v prírodných farbách, v kontrastnej čiernej, sivej, ale na mieste je aj žltá či modrá.

Obrázky: Pinterest