Screenové rolety – dvojitý efekt v jednom výrobku

Užite si súkromie

Screenové rolety značky Minirol dokážu zatieniť plochu 20 m², takže sa montujú na veľkoformátové okná, ale aj terasy, do zimných záhrad a pergol. Tam všade okrem tienenia vytvárajú príjemný pocit súkromia, pretože je vždy vidieť len na tú svetlejšiu stranu. Z ulice vás počas dňa nikto za oknom alebo v záhradnom posedení neuvidí. Vy, naopak, von uvidíte vždy.

Tkanina funguje ako vstup pre svetlo

Hlavnou súčasťou vonkajších roliet proti slnku Minirol je špeciálne navrhnutá textília, ktorá má niekoľko vyhotovení s rôznym pomerom pohltenia, priepustnosti a odrazu svetla, čo clonám dodáva niekoľko výhod. Vo chvíli, keď na screen dopadne slnečný lúč, sa vďaka tkanine časť absorbuje, časť odrazí a vzniknuté teplo je vyžiarené. Z týchto typov látok najvyššiu ochranu poskytuje Soltis B92, ktorým neprejde viditeľné, infračervené ani UV žiarenie.

Clony, ktoré znižujú energetickú náročnosť domu a šetria náklady na energie

Vplyv vonkajšej tieniacej techniky na úsporu vynaloženej energie využívanej v lete na ochladzovanie interiéru a v zime na ohrev vzduchu je preukázateľný. Aj vďaka tomu môžeme tieniace rolety, žalúzie alebo screeny vidieť čím ďalej častejšie, pretože tienenie sa stáva štandardom moderného bývania. Konkrétne čísla hovoria v prípade textilných protislnečných roliet jasne. Správnym používaním môžete znížiť teplotu v miestnosti o  3 až 7 °C, pričom zníženie teploty pomocou ventilácie o každý 1 °C je trikrát drahšie.

Vonkajšie rolety podporia zabezpečenie vašej domácnosti

Kto by to bol povedal, že aj vonkajšie tienenie môže pomôcť ochrániť okná pred nepozvanými hosťami? A je to tak. Aj keď sa rolety oficiálne neradia medzi bezpečnostné prvky, vytvárajú pomerne odolnú bariéru medzi oknami a exteriérom. A v kombinácii s inteligentnou domácnosťou sa môžu stať neprekonateľným pomocníkom.

Kvalita vonkajších roliet

Jedným z plusov vonkajších roliet je ich využitie ako podpora bezpečnostných prvkov v ochrane domácnosti proti zlodejom. Gro je voľba kvalitných materiálov pri výrobe. Napríklad vonkajšie rolety Minirol vyrába spoločnosť BUILDING Shutter Systems z hliníka a sú vyplnené PUR penou. Vďaka tomu sú jednotlivé lamely veľmi ľahké, zároveň však dostatočne pevné a odolné voči poškodeniu.  

Vytiahnuť a zatiahnuť kedykoľvek potrebujete

Vonkajšie rolety sa dajú okrem manuálneho spôsobu ovládať aj elektronicky. A ak ich napojíte na svoje inteligentné hodinky, smartfón, tablet či počítač, môžete s nimi pohybovať na diaľku kedykoľvek budete chcieť. A odkiaľkoľvek! Odchádzate na pracovný víkend? Chystáte sa na dovolenku? Načasujte si zatiahnutie roliet na konkrétny čas a ani vaši susedia, tobôž prípadní zlodeji, nebudú tušiť, že práve nie ste doma. 

Chránia aj pred počasím

Súčasťou inteligentného tienenia sú aj zabudované veterné snímače. Tie zaisťujú, aby sa rolety pri nepriazni počasia automaticky zatiahli a uzamkli do seba. Okrem nepozvaných hostí tak chránia okná aj pred krúpami, víchrom či silným dažďom.

Vonkajšie rolety majú mnoho výhod – skvele tienia, šetria energiu, ochladzujú miestnosti, odhlučňujú a tiež, ako sme si dnes povedali, sú skvelým doplnkom k bezpečnostným prvkom vášho domu. Nemožno sa preto čudovať, že ich do svojich domov a bytov inštaluje čoraz viac ľudí. Presvedčili sme aj vás?