Šesť inšpirácií pre chlapčenskú izbu

V detskej izbe trávi chlapec veľa voľného času najprv pri hrách a oddychu, neskôr pri učení sa alebo záľubách s kamarátmi.

Chlapčenská detská izba s nadčasovým nábytkom

Pri zariaďovaní detskej izby pre chlapca myslite dopredu a investujte do základného vybavenia, ktoré poslúži viac rokov. Kľúčový je v tomto smere kvalitný nábytok zo zdravotne nezávadného a ekologického materiálu, akým je napríklad drevo. Jednoznačne sa oplatí staviť na jednoduchosť a neutrálne farby.

Chlapčenská izba, v ktorej to hrá farbami

S doplnkami si ťažkú hlavu robiť nemusíte – obmieňajte ich podľa potrieb a predstáv potomka, aby sa chlapčenská izba stala jeho skutočným kráľovstvom. Doplnky môžete ladiť k pestrejším odtieňom stien, ktoré v budúcnosti ľahko premaľujete. Báť sa nemusíte ani tapety do detskej izby s vhodným motívom, ktorou oživíte jednu stenu v miestnosti.

Izba pre chlapca s bezpečným priestorom na hru

V mladšom veku potrebuje chlapec hlavne dostatočný a bezpečný priestor na hru. Väčšinou vyhráva podlaha. Do detskej izby sa hodia najmä podlahy v drevenom, korkovom či bambusovom prevedení. Praktickou i bezpečnou voľbou sú aj materiály ako linoleum či marmoleum.

Priestor na hranie môžete v chlapčenskej izbe vytvoriť aj použitím detského koberca z prírodných materiálov, ako sú vlna či juta,  v rozličnom farebnom vyhotovení. Výbornou voľbou do detskej izby pre chlapca sú rôzne bunkre, skrýše vytvorené pod posteľou, farebné stany, hojdačky alebo preliezačky.

Chlapčenská študentská izba

V študentskej izbe hrá dôležitú úlohu písací stôl a stolička. Ak zvolíte písací stôl s nastaviteľnou výškou, veľkosťou i sklonom pracovnej plochy, poslúži vášmu synovi niekoľko rokov. Dobrou voľbou je aj otočná stolička s nastaviteľnou výškou sedacej plochy.

Detská izba pre chlapca s tabuľovou stenou

Snáď každý chlapec ocení v detskej izbe nástenku či magnetickú tabuľu, ktorej obsah sa bude meniť s pribúdajúcim vekom. Skúste mu teda takúto pomôcku do izby zaobstarať. Praktickým riešením je aj tabuľová stena, na ktorú sa dá písať kriedou. Stačí ju natrieť popisovateľnou tabuľovou farbou na stenu.

Moderná chlapčenská izba s úložnými boxami namiesto klasického nábytku

Ďalšou dôležitou súčasťou modernej chlapčenskej izby sú úložné priestory v podobe boxov. Pri menších deťoch môžete vyberať z ponuky úložných boxov s detskými motívmi, pri starších stavte skôr na jednoduchosť. Pestrosť farieb i výber rôznych materiálov je však povolený.

Hľadáte inšpiráciu na zariaďovanie dievčenskej izby? Pozrite sa na tieto kreatívne a zábavné nápady na kráľovstvá pre vaše princezné. Aby ste začali budovať priestor snov, naplníme všetky vaše vizuálne potreby k tomu, aby sa sen stal skutočnosťou.

aKeď nezostane nazvyš žiadna farba

Dúha sa v tejto detskej izbe dotýka všetkého od stien až po vankúše. Ak chcete niečo skutočne dievčenské, dúhová izba to splní. Samozrejme, aby nepôsobila príliš ostro, vyberte si tvar, ktorý sa bude opakovať, ako napríklad kruhy. Na zjemnenie použite bielu farbu.

bZábavne a funkčne

Pokiaľ chcete dievčatku vytvoriť pracovný, funkčný, no zároveň zábavný priestor, skúste to! Dôkazom, že sa to dá, je aj táto izba. Pracovnú zónu tvorí stolík so stoličkou. Zábavná zóna je doplnená hravými doplnkami ako stvorenými pre dievčenské chichotanie a zábavu.

cBez ružovej, prosím

Upustite od tradičnej dievčenskej ružovej farby a všetkých jej odtieňoch. Skúste to s oranžovou farbou a odtieňmi modrej. Pridajte kvetinky, a dievčenská izba bez ružovej bude dokonalá.

dSila v detailoch

Pri tvorbe dievčenského kráľovstva môžete využiť aj vlastnú kreativitu. Obdĺžniky, štvorce, nápisy. V kurze sú aj samolepky, fotografie a ďalšie detaily, ktoré robia izbu čarovnou.

eIzba, ktorá rastie

Ak túžite po izbe, ktorá bude rásť spolu s vekom vášho dievčatka, dôležitým prvkom je biela farba v podobe postele, skríň a iného nábytku. K bielej farbe si môže ona sama doladiť ten zvyšok presne podľa veku, v ktorom sa bude nachádzať.

fAko pre princeznú

Trošku dospeláckej a tradičnej sofistikovanosti do dievčenskej izby neuškodí. Kráľovské rámy postele, tradičná drevená posteľ, kozub, mäkká biela farba kombinovaná s kvetmi ruže. Elegantnosť a tradičnosť – to je niečo pre skutočné princezné.

Čo vy na to?

gStaré a nové

Zmiešajte staré prvky s novými a modernými kúskami. Vytvoríte tak jedinečný vzhľad, ktorý sa hodí do každej dievčenskej izby.

hVšade samé bodky

Rozhodnite sa pre konkrétnu tému, ktorou sa bude niesť izba vášho dievčatka. Jednou z nich môžu byť aj bodky. Veselosť a aktuálnosť týchto typov miestností budú milovať do svojej osemnástky.

iIzba v zónach

Z dievčenskej izby môžete spraviť miesto, kde má každý kút svoju zónu. Priestor pri okne bude slúžiť na čítanie. Poličky s hračkami na hranie. V strede izby vytvorte kútik pre umelecké činnosti či štúdium. Tieto zóny sa postarajú o funkčnú a rozprávkovú izbu.

jZábava pre všetkých

Máte dve dcéry, a keď sa pohádajú, tak je o zábavu postarané? Nemusíte sa báť! Aj v ich spoločnej izbe môžete vytvoriť priestor a zakomponovať prvky tak, aby mala každá z nich svoje malé kráľovstvo.

kRomantické závesy

Za skutočnou a lacnou inšpiráciou na dievčenskú izbu nemusíte chodiť ďaleko. Romantické kráľovstvo jej vyčaríte prostredníctvom závesov. To, či ich dáte okolo postele, okna, či nejakého kútika je na vás. Baldachýn má svoje čaro. A tak to aj u mňa vyhráva posteľ!

lJednoducho odvážne

Nebojte sa pre svoje dievčatko vytvoriť odvážnu izbu prostredníctvom kontrastných farieb. Podporíte v nej zvedavosť, fantáziu a nebojácnosť.

mV zajatí kvetín

Možno si aj vy myslíte, že kvety sú už v dievčenských izbách také obyčajné. Nuž, nie, nikdy v rámci interiérového dizajnu nevyjdú z módy. Ak chcete byť iní, hľadajte nevšedné kvety, ktoré umiestnite aj na rámy postele. Alebo si vyrobte vlastné.

nHlavne nevšedne

Keď túžite zanechať dojem, urobte dievčenskú izbu trochu inak. Spravte z postele centrum miestnosti, dajte ju k oknu, obklopte farebnými závesmi a nech je taká veľká ako vaša manželská.

oDievčenská izba a jej inšpirácie – to môžu byť všetky spomenuté rady, ale aj to, čo vaša malá princezná miluje. Spojte jej sny do reality a vytvorte izbu, ktorá bude jej malým kráľovstvom.

pObrázky: Pinterest.com