Silvestrovská dekorácia ako odraz originality? Nápadov máme dosť

freepik.com

Ľahko a prirodzene

Pri dekorovaní interiéru má väčšina ľudí tendenciu chcieť niečo nové. Pritom skutočne stačí otvoriť dvere špajzy, pozrieť sa do šuplíka s „haraburdami“ alebo sa prejsť medzi stromami. Použiť dary prírody alebo to, čo kuchyňa dá nie je len šetrné k životnému prostrediu a k vašej peňaženke, ale i oveľa originálnejšie.

Kto by nepoznal osviežovač vzduchu z pomaranča s klinčekmi? Jeho výroba je jednoduchá, ale výsledok je mimoriadne efektný jednak z vizuálneho hľadiska, ale taktiež je zdrojom úžasnej vône. Keď vyrobíte niekoľko kusov, bude to pôsobivé, a to, ako ich usporiadate, je iba na vašej kreativite. Napríklad, položte všetky na jednu drevenú tácňu alebo ich zaveste na luster. Pre tých, ktorí by náhodou nepoznali túto dekoráciu, uvádzame aj návod: zoberte jeden celý pomaranč a do jeho kôry napichajte klinčeky.

Keď máte viac času, svoju dekoráciu upečte. Ak chcete, aby neskôr, v zápale zábavy nezmizla v žalúdkoch vašich hostí, tak použite slané cesto z vody, soli a múky. Pokiaľ by vám ale nevadilo, že o odzdobenie interiéru by sa eventuálne mohla postarať vaša návšteva, klasické perníky majú vždy úspech.

freepik.com

Lov dekorácie z prírody je realizovateľný aj v zime, domov by ste sa nevrátili s prázdnymi rukami dokonca ani keď je krajina zasnežená. Pekný pevný suchý konár môže slúžiť na zavesenie fotiek, nápisov alebo písmen, farebných cukríkov, trblietavých stužiek, šišiek a podobne. Aj v období, keď príroda spí, môžete nájsť výrazné farby. Vysušené vetvičky s bobuľovitými plodmi v jednoduchých zaváraninových pohároch alebo sklenených vázičkách budú vyzerať čarovne.

Vyrobené návštevou

Chystáte aj nejaké zábavné aktivity na silvestrovskú party? Spojte ich s výrobou výzdoby. Toto riešenie poteší neustále zaneprázdnených hostiteľov, ktorí na druhej strane bežné dekorácie z obchodu nepovažujú za dostatočne originálne. Spoločné maľovanie je obrovská zábava, okrem toho môže mať priam až terapeutické účinky. Posilnite teda kamarátske vzťahy výrobou fotosteny. Budete potrebovať len jeden veľký kartón alebo starú plachtu a farby, fixky, ceruzky. Nezabudnite na ochranný odev. Nemusí to byť nič komplikované, veď aj jednoduché odtlačky dlaní vyzerajú perfektne. Táto aktivita je výhrou aj vtedy, ak vás čaká organizácia detského žúru.

freepik.com

Potom príde na rad ďalšia aktivita, fotenie pred vlastným dielom. Ak ste vlastníkom instantného fotoaparátu, tak z vyhotovených fotiek vyrobte nástenku. Atmosféru viete ešte viac uvoľniť s kostýmami, maskami, vtipnými nápismi. Pozrite si kreatívne fotodoplnky na stránke cookito.sk, medzi ktorými nájdete milé, vtipné, pikantné, zábavné, no v každom prípade cenovo skutočne výhodné.

Hra so svetlom

Zapnete hlavný zdroj svetla a daná izba vyzerá ako bežne. Kúpite malú lampu, umiestnite ju do rohu a miestnosť sa premení na útulnú skrýšu. Svetlo dokáže zmeniť atmosféru miestnosti zázračným spôsobom, či už upokojiť alebo práve opačne, rozprúdiť.

Viete, prečo sú nočné koncerty oveľa epickejšie ako tie, ktoré sa uskutočňujú pred západom slnka? Kvôli hre so svetlami. Ak chcete svojich hostí roztancovať, službu vám urobí disco guľa. Vytiahnite aj všetky farebné vianočné reťaze a rozmiestnite ich po miestnosti. Ešte väčší priestor na experimentovanie ponúkajú žiarovky. Viete si predstaviť, že by niektoré lampy v izbe svietili inými odtieňmi ako bežne? Kúpte farebné žiarovky a vyskúšajte.

freepik.com

Ak namiesto stimulácie máte skôr upokojujúcejšie úmysly, na sviečky by ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť. Kúpte dlhé, tie vyzerajú elegantnejšie a horia dlhšie. Môže ich byť niekoľko, a keď máte doma prázdne fľaše, použite ich ako držiaky, bude to originálne a magické. Keď už vyťahujete tie sklenené nádoby zo špajzy, tak zoberte aj jednu väčšiu na výrobu stolnej lampičky. Je to veľmi jednoduché: umiestnite do nej jednu dlhú svetelnú reťaz. No a aký by to bol Silvester bez niečoho veselého aj v komornejšej nálade? Lampión je na túto kombináciu ideálny. Ak hľadáte cenovo dostupný a kvalitný, nájdete ho na heliumking.sk, avšak pri návšteve tejto stránky vám hrozí riziko zamilovania sa do ďalších vecičiek potrebných na silvestrovskú párty. 

freepik.com

Zariaďovanie domácnosti nie je lacný špás: Máme návod, ako získať za nákup peniaze späť

pexels.com

Aj keď sa zdá, že vám už nič podstatné k bývaniu nechýba, každodenné potreby vás chtiac či nechtiac dovedú k ďalším nákupom. Nedá sa im vyhnúť, možno ich maximálne odložiť. Toto však už nie je potrebné, pretože vďaka odmeňovaciemu programu novej slovenskej banky 365.bank dostanete za vybrané nákupy u partnerov programu peniaze späť. Týka sa to aj nákupov do domácnosti. Stačí si vybrať v kategórii – Bývanie, dom a záhrada to, čo potrebujete, zaplatiť a tešiť sa na cash back.

Poďme na konkrétny príklad: Predstavte si, že si kúpite nové uteráky a obliečky za 100 EUR a 5 EUR dostanete späť na účet. Presne tak funguje zaujímavá funkcia v mobilnej appke 365 banky – program odmeňovania Peniaze s5.

Najlepšie na tom je, že nepotrebujete pritom žiadne body, vernostné karty, alebo iné poukazy. Stačí si len danú ponuku jednorazovo aktivovať a zaplatiť platobnou kartou 365. Pri nákupe zaplatíte plnú cenu a potom vám banka vráti cash back v % výške z nákupu. Ušetrené peniaze vám pripíše na účet dva krát do mesiaca.

Život prináša množstvo výziev a potrieb. Aj preto má banka momentálne dohodnutých vyše 60 partnerov, u ktorých si môžete uplatniť zľavy. Pre spokojnú domácnosť, pekné bývanie alebo zelenú záhradu môžete nakúpiť napríklad v Soft Cotton, SCANquilt, Tescoma, zavlahari.sk, Gardena, Leifheit či 4home.sk. To, koľko peňazí pri nákupe ušetríte sa dozviete vopred hneď z aplikácie. Každý z partnerov má zverejnené %, ktoré sa z každého nákupu vrátia späť na váš účet.

4 kroky, ako si možno uplatniť zľavy na nákup do domácnosti:

  1. Stiahnite si appku 365.bank a založte si účet. Kľudne aj na gauči v obývačke.
  2. Aktivujte si program Peniaze s5
  3. Zaplaťte kartou u jedného z partnerov, ktorých nájdete priamo v appke
  4. 365 banka vám vráti peniaze späť z každého nákupu priamo na účet alebo si ich môžete posielať na sporenie.

Tento článok vznikol v spolupráci s 365 bankou.

365 banka je nová slovenská banka, kde si vybavíte všetko online za pár minút mobilom, nikam nemusíte chodiť a účet s kartou máte zadarmo. Okrem toho môžete platiť cez Google Pay a v mobilnej appke nájdete množstvo šikovných funkcií a výhod, ako napr. vrátenie peňazí z nákupu u vybraných partnerov alebo Syslenie s úrokom až 3,65 % ročne do sumy 1 500 €.