Silvestrovská dekorácia ako odraz originality? Nápadov máme dosť

freepik.com

Ľahko a prirodzene

Pri dekorovaní interiéru má väčšina ľudí tendenciu chcieť niečo nové. Pritom skutočne stačí otvoriť dvere špajzy, pozrieť sa do šuplíka s „haraburdami“ alebo sa prejsť medzi stromami. Použiť dary prírody alebo to, čo kuchyňa dá nie je len šetrné k životnému prostrediu a k vašej peňaženke, ale i oveľa originálnejšie.

Kto by nepoznal osviežovač vzduchu z pomaranča s klinčekmi? Jeho výroba je jednoduchá, ale výsledok je mimoriadne efektný jednak z vizuálneho hľadiska, ale taktiež je zdrojom úžasnej vône. Keď vyrobíte niekoľko kusov, bude to pôsobivé, a to, ako ich usporiadate, je iba na vašej kreativite. Napríklad, položte všetky na jednu drevenú tácňu alebo ich zaveste na luster. Pre tých, ktorí by náhodou nepoznali túto dekoráciu, uvádzame aj návod: zoberte jeden celý pomaranč a do jeho kôry napichajte klinčeky.

Keď máte viac času, svoju dekoráciu upečte. Ak chcete, aby neskôr, v zápale zábavy nezmizla v žalúdkoch vašich hostí, tak použite slané cesto z vody, soli a múky. Pokiaľ by vám ale nevadilo, že o odzdobenie interiéru by sa eventuálne mohla postarať vaša návšteva, klasické perníky majú vždy úspech.

freepik.com

Lov dekorácie z prírody je realizovateľný aj v zime, domov by ste sa nevrátili s prázdnymi rukami dokonca ani keď je krajina zasnežená. Pekný pevný suchý konár môže slúžiť na zavesenie fotiek, nápisov alebo písmen, farebných cukríkov, trblietavých stužiek, šišiek a podobne. Aj v období, keď príroda spí, môžete nájsť výrazné farby. Vysušené vetvičky s bobuľovitými plodmi v jednoduchých zaváraninových pohároch alebo sklenených vázičkách budú vyzerať čarovne.

Vyrobené návštevou

Chystáte aj nejaké zábavné aktivity na silvestrovskú party? Spojte ich s výrobou výzdoby. Toto riešenie poteší neustále zaneprázdnených hostiteľov, ktorí na druhej strane bežné dekorácie z obchodu nepovažujú za dostatočne originálne. Spoločné maľovanie je obrovská zábava, okrem toho môže mať priam až terapeutické účinky. Posilnite teda kamarátske vzťahy výrobou fotosteny. Budete potrebovať len jeden veľký kartón alebo starú plachtu a farby, fixky, ceruzky. Nezabudnite na ochranný odev. Nemusí to byť nič komplikované, veď aj jednoduché odtlačky dlaní vyzerajú perfektne. Táto aktivita je výhrou aj vtedy, ak vás čaká organizácia detského žúru.

freepik.com

Potom príde na rad ďalšia aktivita, fotenie pred vlastným dielom. Ak ste vlastníkom instantného fotoaparátu, tak z vyhotovených fotiek vyrobte nástenku. Atmosféru viete ešte viac uvoľniť s kostýmami, maskami, vtipnými nápismi. Pozrite si kreatívne fotodoplnky na stránke cookito.sk, medzi ktorými nájdete milé, vtipné, pikantné, zábavné, no v každom prípade cenovo skutočne výhodné.

Hra so svetlom

Zapnete hlavný zdroj svetla a daná izba vyzerá ako bežne. Kúpite malú lampu, umiestnite ju do rohu a miestnosť sa premení na útulnú skrýšu. Svetlo dokáže zmeniť atmosféru miestnosti zázračným spôsobom, či už upokojiť alebo práve opačne, rozprúdiť.

Viete, prečo sú nočné koncerty oveľa epickejšie ako tie, ktoré sa uskutočňujú pred západom slnka? Kvôli hre so svetlami. Ak chcete svojich hostí roztancovať, službu vám urobí disco guľa. Vytiahnite aj všetky farebné vianočné reťaze a rozmiestnite ich po miestnosti. Ešte väčší priestor na experimentovanie ponúkajú žiarovky. Viete si predstaviť, že by niektoré lampy v izbe svietili inými odtieňmi ako bežne? Kúpte farebné žiarovky a vyskúšajte.

freepik.com

Ak namiesto stimulácie máte skôr upokojujúcejšie úmysly, na sviečky by ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť. Kúpte dlhé, tie vyzerajú elegantnejšie a horia dlhšie. Môže ich byť niekoľko, a keď máte doma prázdne fľaše, použite ich ako držiaky, bude to originálne a magické. Keď už vyťahujete tie sklenené nádoby zo špajzy, tak zoberte aj jednu väčšiu na výrobu stolnej lampičky. Je to veľmi jednoduché: umiestnite do nej jednu dlhú svetelnú reťaz. No a aký by to bol Silvester bez niečoho veselého aj v komornejšej nálade? Lampión je na túto kombináciu ideálny. Ak hľadáte cenovo dostupný a kvalitný, nájdete ho na heliumking.sk, avšak pri návšteve tejto stránky vám hrozí riziko zamilovania sa do ďalších vecičiek potrebných na silvestrovskú párty. 

freepik.com

Úložného priestoru nie je nikdy dosť

{UfaBizPhoto} / Shutterstock.com

Ľudia sú materiálne bytosti. Nanešťastie, je to tak, že už od útleho detstva zbierame množstvo vecí a počas plynúcich rokov sa nám toto množstvo už len nabaľuje a nabaľuje. Problém však nastáva vtedy, keď zistíme, že všetky tieto veci si vyžadujú veľký priestor, ktorý nie v každej domácnosti musí zaručene byť.

So zbieraním a uchovávaním materiálnych vecí sa spája jeden zaujímavý fakt, ktorý každý človek pochopí, až keď sa do danej situácie dostane. Tento fakt nastáva pri sťahovaní z jednej domácnosti do druhej. Často až vtedy reálne zistíte, koľko vecí máte a koľko úložného priestoru si vyžadujú. S tým vám však vieme pomôcť. Priestor na odkladanie sa dá efektívne vyriešiť v rôzne veľkých interiéroch, len musíte vedieť, ako na to.

Do komody sa toho zmestí!

Ak máte vo svojom byte či dome problém nájsť dostatok úložného priestoru, pomôcť vám môžu zásuvkové komody, ktoré sú ideálne do každého interiéru. Vy si len musíte zvoliť takú, ktorá splní vaše praktické a estetické požiadavky. Našťastie, na trhu je ich v ponuke naozaj veľké množstvo a nájde sa tu model pre každého, aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Ste fanúšikom minimalizmu, vintage alebo moderného štýlu? Medzi zásuvkovými komodami si nájdete favorita v každom prevedení.

Výhodou zásuvkových komôd je to, že sú pomerne dosť vysoké, čím vám nezaberajú príliš veľkú plochu na úkor odkladacieho miesta. Ďalším plusom tohto nábytku je to, že sa hodí do každej miestnosti, pričom stačí prispôsobiť len jej štýl. Nie je problém ju mať v obývačke, detskej izbe, chodbe, ale ani v kúpeľni či v záchode.

Zásuvkové komody vám ponúkajú zásuvky s úchytkami alebo s vrchným výrezom na otváranie bez úchytiek, pričom niektoré modely sú vybavené tichým chodom zatvárania, kedy sa pohyb zásuvky pred úplným zatvorením spomalí a nevydá zvuk pri kontakte s telom komody. Na vás je zvoliť si počet zásuviek a ich hĺbku, akú pri komode potrebujete. To, že úložného priestoru nie je nikdy dosť, sa pokúste vyvrátiť dostatočne veľkou komodou, kam uložíte množstvo svojich vecí. Komody sa líšia aj v tom, z akého materiálu sú vyrobené, aký majú vzor a či sú umiestnené na nožičkách, alebo je nábytok priamo na zemi. Ak si potrpíte na štýlový vzhľad, potom je možné zadovážiť si zásuvkovú komodu s LED podsvietením. Do detskej izby môžete zvoliť krásny kreslený rozprávkový motív na čele, nemusí ísť len o jednoliaty vzor komody.

{New Africa} / Shutterstock.com

Využite prázdne steny

Každý, kto bojuje s nedostatkom úložného priestoru v domácnosti, sa snaží využiť všetky možnosti, ako nejaké extra miesto získať. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že by ste mohli využiť prázdne steny a umiestniť na ne police, ktoré vám poskytnú miesto na ďalšie veci? Nástenné police sú ideálne v tom, že ich môžete umiestniť kdekoľvek v interiéri, stačí si len zvoliť vhodnú dĺžku. Nemusíte hneď siahať po dlhých policiach, niekde stačia kratšie a nakombinujete ich viacero.

Možno si poviete, že police sú všedné, no opak je pravdou! Nemusíte vyberať len bežné rovné modely z jedného kusu, skúste si zvoliť niečo nápadnejšie napríklad s okrajovými hranami, prípadne prepojenie viacerých políc alebo sady rôznych veľkostí umiestnených pod sebou. Vyberajte ale tak, aby vám tento kus nábytku poskytol čo možno najviac úložného priestoru a vy ste tak vyťažili z police maximum.

Ak sa trápite nad tým, že neviete, kde by ste mali spomínané kusy nábytku kupovať, aby ste mali záruku kvality, voľte overených predajcov s množstvom kladných recenzií a históriou na trhu. Keď budete mať vybraté, nájdite si online zľavové kupóny k danému predajcovi a využite lepšiu cenu. Pri nákupe nábytku sa každá zľava predsa oplatí, no nie?