Škodcovia v záhradách a v domovoch

galitsin / Shutterstock.com

Čo používajú záhradkári? 

Veľa ľudí nechce používať chémiu, pretože by podľa nich úroda už nebola ekologicky vypestovaná. Treba ale podotknúť, že všetky účinné prípravky proti škodcom boli kvôli niečomu vyrobené a doteraz sa aj vyrábajú. Je jednoduché povedať, že chemikálie vo svojej záhrade používať nebudú, ale bez nich môže úroda vplyvom škodcov klesnúť o niekoľko desiatok percent. Síce budú mať zopár pekných paprík, ktoré v sebe nemajú dierky, ale zasadených ich bolo desaťnásobne viac – a tie len boli zbytočne zničené hmyzom. Ide o falošný a zlý argument, ktorý si musia záhradkári prestať hovoriť, pretože po striekaní alebo ošetrení zeleniny a ovocia nie je úroda toxická. Je len zabezpečená a vy sa na ňu celú môžete tešiť pri zbere. Neskôr si ju len umyjete a môžete konzumovať. Nezmení to taktiež ani chuť alebo zloženie látok v danej plodine. Veľmi častým zdrojom napadnutia je hrozno alebo vínna réva, ktorá by mala byť naozaj pravidelne striekaná a ošetrovaná proti niektorým chorobám listov alebo bobúľ. Nielen slimáky, ale aj molice, pásavka zemiaková alebo vijačka môžu vašu úrodu naozaj nepekne zničiť a vy si budete chytať hlavu príliš neskoro. Pozrite sa preto na internete na účinné prípravky a nezabudnite si nejaké objednať. 

VH-studio / Shutterstock.com

Aj väčšie tvory ničia úrodu

Najväčší škodca z predošlej časti článku je pravdepodobne slimák. Existuje ale viac nechcených návštevníkov, ktorí sú výrazne rýchlejší a maškrtnejší. Potkan alebo myš. Nenavštevuje len záhradu, ale už aj domy a byty, čo môže byť aj nebezpečné kvôli chorobám, ktoré najmä potkany môžu preniesť. Aj v tomto prípade našťastie existujú prípravky proti hlodavcom. Ak chcete byť akokoľvek humánni, niekedy to nestačí. Hlodavce sú relatívne dosť prefíkané a nenechajú sa len tak ľahko chytiť do pasce. Vy ich neskôr vypustíte, ale kto vám zaručí, že sa nevrátia a nerozmnožia. Stále môže byť jedna z odpovedí proti hlodavcom aj mačka, prípadne v niektorých prípadoch pes. To je samozrejme pravda, vo väčšine prípadov je mačka natoľko schopná, aby hlodavca chytila, najmä myši. Nie všetky mačky však dokážu chytiť aj veľkých potkanov, rovnako pri veľkom počte hlodavcov vám jedna mačka nepomôže a môže to trvať príliš dlho. Mačka alebo pes niečo stoja a ide o domácich miláčikov, ktorých nemôžete nechať len tak doma keď pôjdete na dovolenku. V týchto prípadoch sú naozaj najlepšie rôzne prípravky, ktoré hlodavcov dokážu okamžite usmrtiť v relatívne krátkom čase. Mnoho dostupných značiek na trhu je účinných, takže sa netreba obávať vyhodených peňazí. Nebojte sa, tento problém môže mať ktokoľvek a neznamená to, že sa o svoj dom nestaráte alebo že by bol špinavý. Môžu sa ubytovať kdekoľvek.  

torook / Shutterstock.com

Netreba zabúdať, že hlodavce sa môžu objaviť kdekoľvek. V dome, na povale alebo obsadia záhradný domček, kam nechodíte tak často, najmä v zime. Bude im tam dobre, teplo a možno si tam donesú aj nejaké zásoby potravín ak ich tam už dávno nebudú mať. Aj ten je preto dobré zabezpečiť, proti podobným návštevám. 

Interiér, v ktorom sa budete cítiť ako v rozprávke

V réžii laikov to však celé môže dopadnúť katastrofálne.

S jeho zariadením vám pomôže interiérové štúdio

Nakombinovať jasné akcenty, materiály a nábytok v jednom priestore je pre bežných ľudí často náročné. Nielen preto je dobré pri plánovaní a návrhu osloviť dobré interiérové štúdio. Poradí vám s každým jedným detailom, zohľadní aktuálne možnosti a vytvorí návrh, vďaka ktorého transformácii do reality sa ocitnete v rozprávke. Splníte si sen o modernom a krásnom bývaní plnom estetického cítenia, v ktorom dominuje vkus a elegancia špičkových profesionálov.

Vyskúšajte motorické závesy

Tieto tieniace doplnky idú dnes opäť do módy. Krásne a ťažké dlhé závesy navodia vo vašom interiéri dojem luxusu, ku ktorému nepotrebujete veľa zbytočných dekorácií. V súčasnosti si ale môžete vybrať modernejšie verzie.

Nové motorické závesy sa obsluhujú samé a veľmi jednoducho. V prípade potreby si ich jednoducho zatiahnete ovládaním z aplikácie v mobile alebo klasickým ovládaním na diaľku. Reagujú aj na potiahnutie rukou. Ich využitie, praktická stránka a funkčnosť sú  plnohodnotné a zvyšujú váš komfort a pohodlie na maximum.

Nechajte si vyrobiť moderné schody na mieru

V kombinácii s tými najlepšími materiálmi sa postarajú o potrebné pohodlie tiež. Moderné schody dnes plnia aj estetické funkcie, vďaka ktorým sa stávajú v interiéri dominantným prvkom. Samozrejme, mali by ste si na ich výrobu alebo renováciu prizvať odborníkov z tej najlepšej dielne. Pretože rovnako ako moderné interiérové štúdio sa postarajú o splnenie všetkých vašich požiadaviek.