Tie najlepšie granule pre vaše šteniatko

Ermolaev Alexander / Shutterstock.com

Výber vhodných granúl pre šteniatko je veľmi dôležitý. Zdravie vášho psa by malo byť vždy na prvom mieste. Preto je dôležité nevyberať granule podľa pekného obalu. Vyberať by ste tiež nemali len podľa obrázku psa na obale granúl, pretože vy máte rovnakého psa. Verte tomu, že obrázky dobre vyzerajúceho mäsa a šťastného psa nezaručujú, že granule budú kvalitné. 

Nájdite si päť minút vášho času a pozorne si prečítajte zloženie granúl, ktoré sa chystáte kúpiť. 

Ako spoznáte kvalitné krmivo pre psa?

Na klasických obaloch granúl býva zväčša uvedené zloženie na zadnej strane. Ak už na prvý pohľad vidíte, že granule obsahujú veľmi dlhý zoznam ingrediencií, môžete si byť takmer istí, že ide o nekvalitný výrobok plný chémie. 

Na prvom mieste by malo byť uvedené mäso. Mäso môže byť kuracie, hovädzie, jahňacie alebo aj sušené. Ak je na prvom mieste uvedená mäsová alebo iná múčka, granulám sa oblúkom vyhnite. Takéto granule vášmu šteniatku neposkytnú potrebné živiny pre správny rast a správne fungovanie organizmu. 

Všímajte si aj obaly granúl 

Všimnite si samotný obal. Je uvedený výrobca a miesto vyrobenia? Ak áno, môžete ostať pokojný. Ak sa nevyznáte medzi značkami a kvalitou granúl, neodporúčame kupovať navážené granule, pri ktorých si na obale nemôžete prečítať zloženie a nezistíte ani, kde boli vyrobené. 

Dbajte na potreby vášho šteniatka

Ak máte šteniatko, ktoré má špeciálne požiadavky, napríklad trpí alergiou, kúpte mu hypoalergénne granule. Ak šteniatku nechutia granule, ktoré ste mu kúpili, nenúťte ho ich žrať a nechajte si poradiť, aký typ granúl by ste mali kúpiť. Najlepšie granule pre psov sú také, ktoré im chutia a majú dobré zloženie.

Viete, z akej látky si ušijete najlepšie zimné oblečenie?

Nomad_Soul/Shutterstock.com

Na zimné oblečenie je ideálny úplet, teplákovina, svetrovina, softshell aj ale fleece metráž. 

Úplet využijete takmer na všetko

Úplet je vhodný na tričko s dlhým rukávom, šaty, kardigán či rolák. Ide o veľmi univerzálny a príjemný materiál, z ktorého môžete ušiť aj oblečenie na zimu či jeseň. 

Keďže existuje nespočetné množstvo farieb a vzorov tejto látky, ale aj viacero druhov, určite nebude problém vybrať si peknú látku na oblečenie pre seba aj deti. A presne takýto veľký výber vás čaká aj na Bubulakovo.

Odolná bunda môže byť aj so softshellu

Softshell je pomerne obľúbený materiál, ktorý má dve až tri vrstvy spojené laminovaním. Je to hrejivý, priedušný a voči vetru odolný materiál, takže je ideálny do chladného počasia. Často sa z neho vyrába aj outdoorové oblečenie. Aj keď je jeho cena o niečo vyššia, oceníte nenáročnú starostlivosť o softshellové oblečenie. Z tohto materiálu môžete ušiť napríklad mikinu, bundu, nohavice alebo vestu. 

Hrejivú a pohodlnú mikinu z fleecu nemusíte hľadať iba v obchode

Ušiť si ju môžete aj doma. Objednať si fleece metráž sa vám určite oplatí, pretože ho na šitie zimného oblečenia zaručene využijete. 

Je to syntetický materiál, 100 % polyester, ktorý sa nežehlí a má skvelé izolačné vlastnosti. Podobne ako softshell je vhodný na outdoorové oblečenie, pretože je hrejivý a zároveň dobre odvádza pot. 

Jednoduchý a elegantný kabát z flaušu zvládnete ľavou zadnou

Kabát na jeseň či miernu zimu z flaušu je vždy správnou voľbou. Je to druh vlnenej látky, ktorá je cenovo dostupná a zároveň veľmi elegantná a vhodná na rôzne príležitosti. 

Okrem toho, že si môžete vybrať farbu a vzor podľa vlastného vkusu, vylepšiť ho môžete aj rôznymi aplikáciami alebo zaujímavými gombíkmi. Ak chcete najjednoduchšiu verziu kabátu, môže byť bez zipsu a gombíkov iba s opaskom v páse. Nosiť sa bude rovnako dobre ako všetky vyššie spomenuté a doma ušité originálne kúsky.