Viete, ktoré kvety patria do vašej obývacej izby?

Pri vytváraní obytného priestoru zdobeného kvetmi stojí za zmienku, že dizajn by mal nielen potešiť oko, ale mal by tiež poskytovať pohodlie. Usporiadanie kvetín v interiéri bytu vedľa modernej obývacej steny by malo byť také, aby celá miestnosť nebola preplnená a jej výhody sú zároveň zdôraznené. Interiér s kvetmi v byte vyzerá pohodlnejšie a má nesporné výhody:

  • hojnosť zelene zmierňuje únavu očí a pomáha relaxovať po náročnom pracovnom dni;
  • čerstvé kvety regulujú vlhkosť a čistia vzduch;
  • rastliny sú schopné opticky zmeniť proporcie miestnosti.

Nezáleží na tom, či si vyberiete čerstvé alebo umelé. Hlavné je, aby ste dodržiavali nasledovné odporúčania. Rastliny bez ohľadu na ich pôvod by mali:

  • zodpovedať rozmerom miestnosti;
  • ladiť s dekorom a dekoráciami v miestnosti;
  • harmonizovať s farebnou schémou a všeobecnou koncepciou interiéru, ktorú tvoria napríklad aj špeciálne nábytkové kovania.

Čerstvé kvety v kvetináčoch

Skutočná zeleň umiestnená v miestnosti bude výhodná pre všetkých, ktorí majú radi rastliny, a ktorí sa o ne chcú starať. Nenápadná dracena, jemné orchidey, populárny fikus a palmy sa stali obľúbenými členmi nejednej rodiny.

Pri umiestňovaní čerstvých kvetov na stenu v interiéri, na police alebo v oblasti okna však zvážte navrhované odporúčania.

Nekončite pri tradičnej možnosti umiestnenia rastlín na parapete. Mnohé z nich pekne vyniknú aj na  krásnych drevených parketách. Vo forme stojanov alebo na samotnej podlahe.

Nemiešajte tradičné a moderné kvety dohromady. Dajte si pozor aj na farby a tvary kvetináčov. Mali by vzájomne ladiť s celým interiérom. Jemné pastelové tóny sa hodia do každého interiéru.

Umelé kvety

Umelé zelené rastliny budú skvelým riešením pre tých, ktorí chcú diverzifikovať interiér, ale nemajú možnosť úplne sa postarať o živé rastliny. Pri hľadaní ideálnych skladieb nezaberajte všetky parapety a rohy s kvetináčmi, použite radšej fantáziu. Napríklad umelý kvety na stene bude vyzerať originálne, a to aj v miestnosti, do ktorej neprúdi žiadne denné svetlo. Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje.

Terénne úpravy exteriéru, ktoré sa postarajú vo vašej záhrade o pohodlie

V súčasnosti je človek obklopený množstvom všetkého umelého a falošného. Preto je nesmierne dôležité nestratiť kontakt s prírodou a zostať s ňou v dlhodobom spojení.

Mnohí to riešia kúpou nového psa, ktorému je nutné, najmä v jeho prvých dňoch, dopriať bohatú stravu a tie  najkvalitnejšie granule pre šteňatá. Iní si dajú zasa záležať viac na svojom okolí.

Aj z veľmi malého, no vlastného územia si môžete vytvoriť oázu pokoja, v ktorej môžete po náročnom dni odpočívať, relaxovať a obnovovať stratené sily. Krajinná architektúra, súčasný dizajn a moderné doplnky vám pri zaistení tejto potreby určite pomôžu.

Ide o terénne úpravy a jemné umenie, ktoré vám umožňuje premeniť obyčajný pozemok na skutočný raj s vlastným charakterom a individualitou. Na miesto, ktoré je plné zvláštneho pokoja a harmónie.

Poďte sa preto o jeho vytvorenie spolu s nami pokúsiť aj vy, práve teraz v zimných mesiacoch máte na plánovanie a výber vhodných doplnkov predsa času dosť.

Zvážte výber svetovej strany

Ak ste sa rozhodli svoju záhradu rozdeliť na niekoľko zón, premyslite si, čo v ktorej chcete mať. Rastliny, stromy kríky alebo jazierko. Svetová strana a dopad slnečných lúčov môže mať na stav týchto a iných doplnkov záhradnej architektúry výrazný vplyv.

Vyberajte sem kvety a živé rastliny, ktoré s priamym slnečným svetlom a vyššími teplotami nebudú mať žiadny problém. Ak vám nie je známe, ktoré presne to sú, poraďte sa s odborníkom.

Viac otvorené plochy chodníkov z modernej dlažby si zasa v prípade častých dažďov alebo vysokej vlhkosti môžete poistiť univerzálnymi protišmykovými páskami na vonkajšie schody.

Pozor na výšku stromov

Tak trocha v súvislosti so svetlom, treba mať na pamäti aj fakt, že výsadba rôzne vysokých okrasných alebo iných stromov, či umiestnenie altánku alebo oplotenia, môže niektorým rastlinám tieniť

Problém môže spôsobiť aj popadané lístie, ktoré môže podporiť vznik jednobunkových rias v jazierku a spôsobiť nedostatočné okysličenie vody. Aj tieto veci uberajú z jeho krásy a škodia rybám, ktoré v ňom máte.

Vytvorte si na svoje plány priestor

Snívať a plánovať môžeme v našej mysli donekonečna, problémom však je, že reálna plocha na uskutočnenie sna a veľkých plánov už nemusí stačiť. Je preto dobré a vhodné, ak si všetko dopredu naplánujete. S odborníkom alebo bez, možností a inšpirácie máte na internete alebo priamo v obchodoch naozaj dosť.

Ak nie, hľadajte nápady u východných kultúr, ktoré sa snažia pre nedostatok priestoru využiť rozumne každý jeden centimeter. Myslite však pritom aj na vašich susedov a dopad vášho správania na životné prostredie.