Vyberáte novú sedačku? Týchto 5 tipov vám pomôže

{OWL_VISION_STUDIO} / Shutterstock.com

Miesto pre návštevy sa vždy hodí

Rozkladacie sedacie súpravy sú fenoménom už niekoľko rokov a nie je sa čomu diviť. Väčšina  týchto kúskov má v sebe zabudovaný aj úložný priestor, ktorý sa vždy môže hodiť. Či už potrebujete schovať zimné bundy, alebo zvyšné periny a vankúše. Jedna zásuvka navyše je iba bonus. Majte tiež na pamäti, že za plnú cenu sa nakupovať nevyplatí, striehnite preto na zľavové kódy.

Zvoľte si tvrdosť

Možno vás to prekvapí, ale samotná tvrdosť sedačky ovplyvňuje nejednu vec. V prvom rade je tak dobré si rozmyslieť, kam váš nový nábytok bude putovať. Ak sa jedná napríklad o detskú spálňu nebo hosťovskú izbu, potom nie je na škodu vybrať mäkší a nižší kúsok. Tento typ sa taktiež dobre zužitkuje aj v obývačke.

Dajte prednosť kvalite

Čo sa týka samotnej konštrukcie sedacej súpravy či sedačky, je nutné dať pri výbere pozor aj na materiál. Oblúkom sa vyhnite nekvalitným, lacným kúskom a zvoľte osvedčené typy z dreva alebo kovu, ktoré vám zaručia dlhé roky spokojného odpočinku. Práve drevené a kovové patria medzi najpredávanejšie sedacie súpravy.

Nezabudnite na materiál

Ďalším dôležitým faktorom je určite materiál. Predsa len, počítate s tým, že vám pár rokov vydrží sedačka kvalite slúžiť, tak prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom? Možností je dnes veľa a medzi spoľahlivé patrí syntetický semiš, koža alebo velúrová látka.

Veľkosť je dôležitá

Pred samotným nákupom si nezabudnite všetko zmerať, aby ste vedeli, ktoré rozmery máte hľadať. V menším bytoch nie je nikdy na škodu vybrať skromný kúsok, ktorý doplníte kreslom, alebo taburetkou. Naopak vo väčšom priestore sa vždy hodí zakúpiť poriadnu rohovú sedačku.

Pri nákupoch vo veľkých obchodných reťazcoch s nábytkom navyše môžete ušetriť vďaka výhodným nákupným akciám. Rovnako výhodne však môžete nakúpiť aj online, navyše jednoducho, z pohodlia domova. Produkty si tak môžete prezrieť všetky na jednom mieste, ušetríte čas a tiež peniaze vďaka rôznym akciám a zľavám, na ktoré v kamenných obchodoch často nenarazíte.

Poistenie domácnosti a majetku od innogy vám pomôže aj so zabuchnutými dverami či prasknutým kohútikom

pexels.com

Kúpa vlastnej nehnuteľnosti je pre mnohých životnou investíciou, preto jej poriadne zabezpečenie netreba podceniť. Innogy ponúka Poistenie domácnosti a majetku, ktoré pokrývajú rozmanité situácie. Správnym výberom dokážete zabezpečiť ochranu voči prírodným živlom i iným nepríjemným udalostiam.

Prírodné živly, krádež bicykla i náklady na ošetrenie psa: aj to je poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti Domáce pohodlie pomáha efektívne predchádzať rôznym stratám na vybavení domácnosti. Vybrať si môžete podľa potrieb jeden z troch balíčkov poistenia MINI, KLASIK alebo MAXI. Poistné limity sa pohybujú v rozpätí od 15 000 € – 30 000 €, v závislosti od zvoleného krytia. 

Požiare, povodne, výbuchy, pády stromov a ďalšie prírodné živly, rovnako ako aj všetky vodovodné škody sú súčasťou už základného balíka MINI. Ak teda vzniknú v ich dôsledku škody súvisiace s poškodením vybavenia interiéru, môžete si dať náklady na ich odstránenie pohodlne preplatiť.

Oplatí sa však zvoliť si balík KLASIK s rozšíreným krytím, či najkomplexnejší variant – balík MAXI. Výhodné mesačné poistné pre dom či byt, v tomto prípade už zahŕňa napríklad vandalizmus, krádež bicykla, skrat elektromotora či poistenia občianskej zodpovednosti. 

Balík MAXI myslí aj na osobité situácie, kedy je možné si nechať preplatiť poškodenia náhrobkov a cintorínových pomníkov, škody spôsobené z odpadového a kanalizačného potrubia či náklady na ošetrenie domáceho miláčika.

Navyše, vďaka ponuke ŽOLÍK vám v rámci tohto balíka innogy dorovná tiež doplnkové poistenie z konkurenčnej ponuky. Získate tak trvalo najširšie poistné krytie všetkých rizík, nielen tých aktuálnych. Žolík zahŕňa totiž všetky riziká, ktoré sú teraz alebo budú v budúcnosti ponúkané na trhu. 

pexels.com

Ochranu nehnuteľností netreba podceňovať

Počasie aj počas tohto leta opäť vyčíňalo. Dnes už s istotou nemožno vylúčiť, že sa ničivé povodne, prívalové dažde, víchrice a podobné katastrofy neprihodia aj nám.

Innogy práve na tieto prípady myslí. Majetkové poistenie Domáce krytie sa zameriava na riziká súvisiace s nečakaným poškodením budov spojených so zemou pevným základom. Čím je vyššie riziko, že sa v lokalite, kde bývate prihlásia o slovo prírodné živly, tým dôležitejšie je nepodceniť poistenie svojho domu. 

Toto poistenie majetku zahŕňa väčšinu už vyššie spomenutých situácií, pričom na výber je opäť jeden z troch balíčkov poistenia MINI, KLASIK alebo MAXI. Krytie nehnuteľností si v závislosti od vybraného balíčka možno zvoliť v rozpätí od 85 000 € – 200 000 € pre dom, 85 000 € – 120 000 € pre byt. 

Domáce krytie sa vzťahuje tak na trvalo obývané budovy, ako aj rekreačné budovy (chaty, chalupy a vedľajšie stavby). V balíkoch KLASIK a MAXI je zahrnuté aj poistenie za škodu alebo zranenie, ktoré boli nechtiac spôsobené v dôsledku udalosti vo vlastnej nehnuteľnosti.

Poistenia domácnosti v innogy dopĺňajú dôležité Asistenčné poistenia

Bezplatná oprava do 3 hodín a odstránenie havárie až do výšky 150 eur

Upchatý odpad, presakujúce potrubie, unikajúci plyn či vyhorený istič. Tieto situácie sa objavujú takmer v každej domácnosti. Čo majú spoločné? Sú zväčša neočakávané, potrebujú rýchle riešenie a zvyčajne zásah profesionála. 

Asistenčné poistenie Innogy Domáce Zásahy sa zameriava práve na pomoc pri nečakanej a havarijnej situácii. V rámci neho máte garanciu odstránenia nedostatku do 180 minút od jeho nahlásenia a tiež bezplatné odstránenie havárie do výšky 150 € na jednu udalosť. Je príjemné vedieť, že čokoľvek sa udeje, tak inštalatér, elektrikár, plynár, kúrenár, sklenár či zámočník sú u vás do 3 hodín, však?

Predĺžte životnosť vašich spotrebičov a ušetrite

Pokazila sa vám práčka či žehlička pár dní po uplynutí zákonnej záručnej lehoty? Tento jav nie je vôbec ojedinelý. Často sa do opravy pokazeného spotrebiča už investovať neoplatí, no šikovný pomocník v domácnosti chýba. Neplánované nákupy novej techniky či komponentov tak môžu nečakane zaťažiť rodinný rozpočet. 

Nevešajte hlavu! Asistenčné poistenie Domáca Záruka Plus sa vzťahuje práve na spotrebiče vo vašej domácnosti. Získate bezplatnú opravu elektrospotrebičov po záruke až do 7 rokov od ich zakúpenia. Chladničku, mrazničku, elektrický sporák, práčku a iné spotrebiče si môžete dať bezplatne opraviť až do výšky 120 € a v prípade, ak oprava nie je možná, získate príspevok 100 € na nákup nového spotrebiča.

pexels.com

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho kontaktného formulára a my sa vám ozveme čo najskôr.

Asistenčné služby pri chorobe a hospitalizácii

Zdravie je to najcennejšie, čo máme a innogy to vie. Domáce Zdravie je asistenčné poistenie, vďaka ktorému získate možnosť konzultácie zdravotných problémov s rodinným lekárom kedykoľvek a kdekoľvek. Lekár vám pri náhlom zhoršení zdravotného stavu vysvetlí odborné pojmy v lekárskej správe a výsledky vyšetrení. Hovoriť s ním pritom môžete z pohodlia domova, aj z dovolenky. 

V rámci tohto poistenia budete mať zabezpečenú hospitalizačnú asistenciu vo forme zabezpečenia nadštandardného ubytovania v zdravotníckom zariadení do 200 €, zabezpečenia dopravy do zdravotníckeho zariadenia do 100 € i dopravy do lekárne a z lekárne na nákup liekov. Poistenie zahŕňa aj ošetrovateľské služby do 500 € a finančnú kompenzáciu za pobyt v nemocnici do maximálnej výšky 200 €.

Poistenie domácnosti a majetku na jednom mieste

Komplexný balík starostlivosti o domácnosť môžete získať na jednom mieste. Innogy prináša nielen smart riešenia ako znížiť výdavky na energie v domácnosti ale tiež pomáha prostredníctvom majetkového a asistenčného poistenia chrániť váš majetok. Vo výsledku, vďaka komplexným službám od innogy dokážete zefektívniť nielen fungovanie domácnosti, ale zabezpečiť aj jej ochranu a šetriť pritom peniaze z rodinného rozpočtu.