Vyberáte novú sedačku? Týchto 5 tipov vám pomôže

{OWL_VISION_STUDIO} / Shutterstock.com

Miesto pre návštevy sa vždy hodí

Rozkladacie sedacie súpravy sú fenoménom už niekoľko rokov a nie je sa čomu diviť. Väčšina  týchto kúskov má v sebe zabudovaný aj úložný priestor, ktorý sa vždy môže hodiť. Či už potrebujete schovať zimné bundy, alebo zvyšné periny a vankúše. Jedna zásuvka navyše je iba bonus. Majte tiež na pamäti, že za plnú cenu sa nakupovať nevyplatí, striehnite preto na zľavové kódy.

Zvoľte si tvrdosť

Možno vás to prekvapí, ale samotná tvrdosť sedačky ovplyvňuje nejednu vec. V prvom rade je tak dobré si rozmyslieť, kam váš nový nábytok bude putovať. Ak sa jedná napríklad o detskú spálňu nebo hosťovskú izbu, potom nie je na škodu vybrať mäkší a nižší kúsok. Tento typ sa taktiež dobre zužitkuje aj v obývačke.

Dajte prednosť kvalite

Čo sa týka samotnej konštrukcie sedacej súpravy či sedačky, je nutné dať pri výbere pozor aj na materiál. Oblúkom sa vyhnite nekvalitným, lacným kúskom a zvoľte osvedčené typy z dreva alebo kovu, ktoré vám zaručia dlhé roky spokojného odpočinku. Práve drevené a kovové patria medzi najpredávanejšie sedacie súpravy.

Nezabudnite na materiál

Ďalším dôležitým faktorom je určite materiál. Predsa len, počítate s tým, že vám pár rokov vydrží sedačka kvalite slúžiť, tak prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom? Možností je dnes veľa a medzi spoľahlivé patrí syntetický semiš, koža alebo velúrová látka.

Veľkosť je dôležitá

Pred samotným nákupom si nezabudnite všetko zmerať, aby ste vedeli, ktoré rozmery máte hľadať. V menším bytoch nie je nikdy na škodu vybrať skromný kúsok, ktorý doplníte kreslom, alebo taburetkou. Naopak vo väčšom priestore sa vždy hodí zakúpiť poriadnu rohovú sedačku.

Pri nákupoch vo veľkých obchodných reťazcoch s nábytkom navyše môžete ušetriť vďaka výhodným nákupným akciám. Rovnako výhodne však môžete nakúpiť aj online, navyše jednoducho, z pohodlia domova. Produkty si tak môžete prezrieť všetky na jednom mieste, ušetríte čas a tiež peniaze vďaka rôznym akciám a zľavám, na ktoré v kamenných obchodoch často nenarazíte.

Klimatizácia v lete je už nevyhnutnosť. Prečítajte si týchto 5 mýtov, ktoré vám bránili v jej kúpe

pexels.com

Bojovať proti horúčavám sa dá chladeným nápojom, vzdušným oblečením alebo zmrzlinou. Účinnosť týchto „riešení“, je však veľmi krátkodobá. Našťastie, technologický pokrok priniesol aj účinnejšie riešenie – domácu klimatizáciu.

Domáca klimatizácia už dávno nie je luxusom, ktorý si môžu dovoliť len vyvolení. Klimatizácia do domácnosti je dnes cenovo dostupná. Navyše, jej montáž či údržba, je omnoho jednoduchšia, ako by ste čakali. 

Veľa domácností s kúpou klimatizácie otáľa aj pre množstvo mýtov, ktoré o nej kolujú. Tie najčastejšie sa však dajú jednoducho vyvrátiť.

1. Klimatizáciu využijem len pár dní do roka

Leto prichádza rýchlo a čím ďalej častejšie mu predchádza horúca jar. Klimatizáciu využijete už od mája a pomôže vám zvládnuť aj „babie letá“ do konca septembra. Nehovoriac o tom, že klimatizáciu už v dnešnej dobe môžete využiť aj na kúrenie počas zimy, takže ju môžete využívať celoročne.

2. Klimatizácia je zbytočne drahá investícia

V minulosti boli skutočne klimatizácie luxusom, s ktorým sme sa stretávali vo veľkých kanceláriách alebo hoteloch. Dostupnosť klimatizácie sa technologickým pokrokom len a len zvyšuje. Koniec koncov ju dnes už má takmer každé auto. 

Klimatizácia do domácnosti výrazne nezaťaží domáci rozpočet. Aj klimatizáciu si môžete zakúpiť na splátky, napríklad od 22 € mesačne. Takto nízka suma neporovnateľne zvýši komfort nie len vás a vašej rodiny, ale určite aj domácich miláčikov, ktorí teplo znášajú ešte horšie.

3. O klimatizáciu sa treba starať a má náročnú údržbu

Správna starostlivosť a údržba klimatizácie zvyšuje jej efektivitu a spoľahlivosť. Práve preto, že o klimatizáciu sa treba starať, napr. VSE ponúka v cene služby až 5 rokov záruky a servisu. K dispozícii vám bude aj telefonická nonstop linka v prípade poruchy. O spoľahlivý chod klimatizácie sa postarajú odborníci, vy si len budete užívať príjemnú teplotu vo vašom domove. Pracovníci VSE sa Vám v správnom čase pripomenú a dohodnú si s Vami termín servisnej prehliadky tak, aby Vaša klíma bola v čo najlepšej kondícii.

4. Klimatizácia nepríjemne fúka 

Začiatky každej technológie bývajú ťažké. Prvé klimatizácie, ktoré vlastne len fúkali studený vzduch do miestnosti, urobili zlé meno samostatnej technológii. Výrobcovia však neustále inovujú svoje výrobky a klimatizácie nie sú výnimkou. 

Vďaka technológii Windfree od Samsungu sa už nemusíte obávať studeného prievanu. Klimatizácia inteligentne rozptyľuje studený vzduch do miestnosti, čím nielen efektívne ochladzuje miestnosť, ale aj znižuje samotnú spotrebu elektrickej energie.

5. Z klimatizácie ľahko ochoriem

Je to práve naopak. Dnešné klimatizácie disponujú rôznymi filtrami, ktoré pôsobia antialergicky, antibakteriálne a antivírusovo. Takto vybavené klimatizácie určite ocenia alergici a astmatici, ktorým pomôžu pri obdobiach peľov na jar a počas jesene.

Ako si vybrať klimatizáciu s VSE a.s.

S klimatizáciou je to rovnako ako s kúrením. Na pomoc prichádzajú odborníci. Tí vám poskytnú riešenie na mieru, presne podľa vašich potrieb. Ponuku vypracujú na základe veľkosti klimatizovaných priestorov. Obávať sa nemusíte ani nákladov na montáž klimatizácie. Tie sú zahrnuté už v cene služby. 

Klimatizácia na túto sezónu sa kupuje už teraz a to kvôli kapacitám technikov

Ak sa rozhodnete s obstaraním klimatizácie čakať do prvých horúčav, môže Vás čakať nemilé prekvapenie. Kapacity technikov nie sú neobmedzené. Zo skúseností vieme, že najväčší dopyt po klimatizáciách je počas letnej sezóny. Môže sa však stať, že s ohľadom na kapacity technikov, vám klimatizáciu namontujú až začiatkom jesenných mesiacov. 

Klimatizácia cenový hit Samsung AR 35 mesačne už od 22 EUR vrátane montáže

 • Energetická trieda A++
 • Ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládania
 • Chladenie a kúrenie
 • Nový tichší a úspornejší kompresor
Novú klímu môžete mať aj na splátky už od 22 € mesačne, čo nijak nezaťaží domáci rozpočet

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám nezáväzne poradia s výberom najvhodnejšej klímy pre vašu domácnosť.

Klimatizácia pre nenáročných DAIKIN Sensira od 26 EUR mesačne vrátane montáže

 • Energetická trieda A++
 • Ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie
 • Chladenie a kúrenie
 • Úsporný ekonomický režim
Čakať sa jednoducho neoplatí.

Práve teraz je to najlepšie obdobie na zaobstaranie si klimatizácie. Nechajte nám kontakt a pracovníci z VSE a.s. vám poradia, aká by bola vhodná pre váš byt alebo dom a pomôžu s technologickým riešením montáže. 

V tomto období môžete mať namontovanú novú klimatizáciu už do 14 dní od vyplnenia formuláru. S novou klimatizáciou vás už letné horúčavy určite neprekvapia. 

TOP klimatizácia Samsung Wind Free Elite už od 35,50 EUR vrátane montáže

 • Energetická trieda A+++
 • WindFreeTM chladenie bez prievanu
 • Smart ovládanie cez mobil
 • Integrovaný senzor pohybu
Čakať sa jednoducho neoplatí.

Práve teraz je to najlepšie obdobie na zaobstaranie si klimatizácie. Nechajte nám kontakt a pracovníci z VSE a.s. vám poradia, aká by bola vhodná pre váš byt alebo dom a pomôžu s technologickým riešením montáže. 

  Zanechajte nám kontakt, my sa vám ozveme a poradíme ohľadom podpoistenej domácnosti, výbere klímy, kotla alebo poistenia spotrebičov.

  Vaše meno*

  Váš email*

  Vaše telefónne číslo*

  PSČ*

  Zaujíma ma tiež

  Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov sú upravené v Pravidlách ochrany osobných údajov.

  *povinné