Vyberáte novú sedačku? Týchto 5 tipov vám pomôže

{OWL_VISION_STUDIO} / Shutterstock.com

Miesto pre návštevy sa vždy hodí

Rozkladacie sedacie súpravy sú fenoménom už niekoľko rokov a nie je sa čomu diviť. Väčšina  týchto kúskov má v sebe zabudovaný aj úložný priestor, ktorý sa vždy môže hodiť. Či už potrebujete schovať zimné bundy, alebo zvyšné periny a vankúše. Jedna zásuvka navyše je iba bonus. Majte tiež na pamäti, že za plnú cenu sa nakupovať nevyplatí, striehnite preto na zľavové kódy.

Zvoľte si tvrdosť

Možno vás to prekvapí, ale samotná tvrdosť sedačky ovplyvňuje nejednu vec. V prvom rade je tak dobré si rozmyslieť, kam váš nový nábytok bude putovať. Ak sa jedná napríklad o detskú spálňu nebo hosťovskú izbu, potom nie je na škodu vybrať mäkší a nižší kúsok. Tento typ sa taktiež dobre zužitkuje aj v obývačke.

Dajte prednosť kvalite

Čo sa týka samotnej konštrukcie sedacej súpravy či sedačky, je nutné dať pri výbere pozor aj na materiál. Oblúkom sa vyhnite nekvalitným, lacným kúskom a zvoľte osvedčené typy z dreva alebo kovu, ktoré vám zaručia dlhé roky spokojného odpočinku. Práve drevené a kovové patria medzi najpredávanejšie sedacie súpravy.

Nezabudnite na materiál

Ďalším dôležitým faktorom je určite materiál. Predsa len, počítate s tým, že vám pár rokov vydrží sedačka kvalite slúžiť, tak prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom? Možností je dnes veľa a medzi spoľahlivé patrí syntetický semiš, koža alebo velúrová látka.

Veľkosť je dôležitá

Pred samotným nákupom si nezabudnite všetko zmerať, aby ste vedeli, ktoré rozmery máte hľadať. V menším bytoch nie je nikdy na škodu vybrať skromný kúsok, ktorý doplníte kreslom, alebo taburetkou. Naopak vo väčšom priestore sa vždy hodí zakúpiť poriadnu rohovú sedačku.

Pri nákupoch vo veľkých obchodných reťazcoch s nábytkom navyše môžete ušetriť vďaka výhodným nákupným akciám. Rovnako výhodne však môžete nakúpiť aj online, navyše jednoducho, z pohodlia domova. Produkty si tak môžete prezrieť všetky na jednom mieste, ušetríte čas a tiež peniaze vďaka rôznym akciám a zľavám, na ktoré v kamenných obchodoch často nenarazíte.

24 tipov pre jesenné dekorácie: Pozrite si inšpirácie pre váš domov

pixabay

Ročné obdobie, ktoré v sebe skrýva zemité tóny, ale aj farby. Aj keď je podľa kalendára ďaleko, tieto tipy vám pomôžu preniesť sa do tohto obdobia a motivovať aj vás samých k tomu, aby ste na jeseň využili všetko, čo ponúka príroda.