Vyberáte novú sedačku? Týchto 5 tipov vám pomôže

{OWL_VISION_STUDIO} / Shutterstock.com

Miesto pre návštevy sa vždy hodí

Rozkladacie sedacie súpravy sú fenoménom už niekoľko rokov a nie je sa čomu diviť. Väčšina  týchto kúskov má v sebe zabudovaný aj úložný priestor, ktorý sa vždy môže hodiť. Či už potrebujete schovať zimné bundy, alebo zvyšné periny a vankúše. Jedna zásuvka navyše je iba bonus. Majte tiež na pamäti, že za plnú cenu sa nakupovať nevyplatí, striehnite preto na zľavové kódy.

Zvoľte si tvrdosť

Možno vás to prekvapí, ale samotná tvrdosť sedačky ovplyvňuje nejednu vec. V prvom rade je tak dobré si rozmyslieť, kam váš nový nábytok bude putovať. Ak sa jedná napríklad o detskú spálňu nebo hosťovskú izbu, potom nie je na škodu vybrať mäkší a nižší kúsok. Tento typ sa taktiež dobre zužitkuje aj v obývačke.

Dajte prednosť kvalite

Čo sa týka samotnej konštrukcie sedacej súpravy či sedačky, je nutné dať pri výbere pozor aj na materiál. Oblúkom sa vyhnite nekvalitným, lacným kúskom a zvoľte osvedčené typy z dreva alebo kovu, ktoré vám zaručia dlhé roky spokojného odpočinku. Práve drevené a kovové patria medzi najpredávanejšie sedacie súpravy.

Nezabudnite na materiál

Ďalším dôležitým faktorom je určite materiál. Predsa len, počítate s tým, že vám pár rokov vydrží sedačka kvalite slúžiť, tak prečo by ste sa mali uspokojiť s priemerom? Možností je dnes veľa a medzi spoľahlivé patrí syntetický semiš, koža alebo velúrová látka.

Veľkosť je dôležitá

Pred samotným nákupom si nezabudnite všetko zmerať, aby ste vedeli, ktoré rozmery máte hľadať. V menším bytoch nie je nikdy na škodu vybrať skromný kúsok, ktorý doplníte kreslom, alebo taburetkou. Naopak vo väčšom priestore sa vždy hodí zakúpiť poriadnu rohovú sedačku.

Pri nákupoch vo veľkých obchodných reťazcoch s nábytkom navyše môžete ušetriť vďaka výhodným nákupným akciám. Rovnako výhodne však môžete nakúpiť aj online, navyše jednoducho, z pohodlia domova. Produkty si tak môžete prezrieť všetky na jednom mieste, ušetríte čas a tiež peniaze vďaka rôznym akciám a zľavám, na ktoré v kamenných obchodoch často nenarazíte.

5 užitočných tipov, ako pripraviť záhradu na zimu

Unsplash.com

1. Prevzdušnite pôdu

Pred samotným úkonom najprv zem poriadne vyčistite. Odstráňte z neho lístie, burinu a iný odpad. Následne pôdu môžete prevzdušniť. Urobiť tak môžete hrabaním, oraním alebo rýľovaním. Ak máte trávnik, najneskôr ho pokoste začiatkom novembra. Nechajte tiež trochu vyššiu trávu – aspoň 5 cm nad zemou.

2. Pripravte rastliny na zimu

Kvety, ktoré máte v črepníkoch, preneste dovnútra. Tie ostatné prikryte pri koreni vrstvou rašeliny. Nezabudnite ani na stromčeky. Jablone, hrušky či iné malvice môžete orezať už teraz. Myslite na to, že čím väčšia je úroda, tým menej vetiev treba odstrániť.

Orezávanie menších stromčekoch zvládnete s klasickými záhradnými nožnicami. Pre hrubšie vetvy je lepším riešením akumulátorová reťazová píla.Oplatí sa vybrať rovno takú, ktorá si poradí aj s pílením masívnejšieho dreva. Ak máte kozub či piecku, výkonnejšiu pílu môžete využiť napríklad pri pílení dreva, ktorým si budete kúriť v zime.

EGO POWER+

3. Sadiť môžete aj na jeseň

Ak na jeseň zasadíte cibuľu či cesnak, tešiť sa z nich môžete už na jar. Sadiť môžete tiež tulipány, narcisy, snežienky a krokusy. Tiež je vhodné zvážiť pôdopokryvné rastliny, ktoré možno poznáte skôr ako oziminy. Ďatelina či bôb dodá pôde dostatok živín a ochráni ju pred eróziou. Myslite na kompost. Do pôdy ho môžete zapracovať hrabľami, vďaka čomu bude pôda úrodnejšia.

4. Uzavrite všetky kohútiky

Dôkladne skontrolujte, či sú všetky kohútiky v záhrade uzavreté. V hadici by nemala zostať žiadna voda. Nechajte ju otvorenú, aby z nej vytiekla prebytočná voda. Ak môžete, presuňte ju do pivnice alebo na iné suché miesto. V opačnom prípade riskujete jej poškodenie, najmä počas väčších mrazov.

Unsplash.com

5. Presuňte nábytok do bezpečia

Všetky stoličky, stoly a iné doplnky dajte dovnútra. Ochránite ich tak pred chladom, dažďom a prípadným snehom. Ak nemáte voľné miesto, môžete ich prikryť plachtou alebo špeciálnym obalom. Nezabudnite tiež odstrániť odpad z odkvapu. Prezrite ho dôkladne a uistite sa, že všetky spoje sú v poriadku.