Základný doplnok, ktorý sa postará o zdravý a plnohodnotný odpočinok

VGtockstudio / Shutterstock.com

Kvalitný matrac tvorí túto výbavu, preto venujte pozornosť jeho správnemu výberu.

Matrace pre váš kvalitný spánok a energiu do práce

Tretinu života človek strávi spánkom. A to je dobré, pretože spánok je prirodzený fyziologický proces nevyhnutný pre normálne fungovanie tela. Vo sne obnovujeme silu, „trávime“ informácie nahromadené počas dňa a bojujeme s chorobami.

Bez kvalitného matraca by bola ale naša snaha o pokojný a ničím nerušený spánok s priaznivými účinkami na naše telo márna. Tak si ten svoj na Okay.sk nájdite.

Pomôže vám zmierniť únavu a zlepšiť náladu

Správny matrac môže byť spoľahlivým pomocníkom pri zbavovaní sa nespavosti, bolestí svalov a chrbtice či alergií. Poskytnutím pohodlného a zdravého spánku sa tiež ľahšie vyrovnáte s pocitom neustálej únavy a podráždenosti. 

Matrace tak môžu zmierniť nielen vašu dlhodobú únavu, ale aj zlú náladu. Stačí si vybrať značku HENRY STYLE a budete sa cítiť ako v bavlnke.

Suksamran1985 / Shutterstock.com

Strážia vaše dobré a pokojné sny

21. storočie je plné trikov, tipov a pomôcok na život, ktoré nám pomáhajú šetriť naše vnútorné zdroje a racionálne ich využívať. Veľmi veľkou výhodou tiež je, že ich vývoj a výroba sú založené na reálnych vedeckých výskumoch. A platí to aj v prípade matracov. 

Moderné matrace už nie sú len hrubou vrstvou neforemnej výplne. Dnes je to anatomicky tvarovaný doplnok, ktorý si získava u obrovského počtu ľudí čoraz väčšiu obľubu. A má to svoje dôvody. 

Moderné matrace rôznych typov, ktoré všetky na jednom mieste nájdete aj na Okay.sk, sa vďaka svojmu dokonalému prepracovaniu starajú  nielen o váš zdravý odpočinok, ale aj dobré a pokojné sny.

Tak sa o tom presvedčte a svoj spánok si konečne plnými dúškami užite. Je to predsa ten najlepší relax, ku ktorému nepotrebujete nič špeciálne. 

Miesto na odpočinok, relax a súkromie, ktoré vášmu telu dobre rozumie

New Africa/Shutterstock.com

S niekoľkými trikmi ale dokážete aj tento priestor premeniť na oázu pokoja či miestnosť, ktorá vám vnesie do života harmóniu i radosť. 

Nábytok pre praktickosť i krásu

Aj vy ste pri zariaďovaní spálne mysleli predovšetkým na úložný priestor, ktorého v bežnej domácnosti akosi nikdy nie je dosť? Tento prístup je jednou z najčastejších chýb, ktorých sa pri výbere nábytku dopúšťame. V miestnosti, akou je spálňa, by ste však mali klásť dôraz tiež na estetickú stránku. 

Nové skrine do spálne preto vyberajte najskôr z tohto hľadiska. Zvoľte takú veľkosť nábytku, ktorá bude korešpondovať s vašou potrebou odkladania vecí, na druhej strane však ponechá miestnosti dostatočnú vzdušnosť. 

Masívne kúsky, ktoré vás budú oberať o priestor na pohyb, nie sú vhodné. Medzi posteľou a skriňou preto radšej ponechajte miesto minimálne 80 cm. Zabránite tým pocitu stiesnenosti a zaprataniu izby nábytkom. 

Toaletný stolík pre súkromie a pohodu

Ranný zhon v kúpeľni zvyšuje stres každého člena rodiny. Uniknete mu, ak si do spálne kúpite toaletný stolík. Toaletné stolíky sa vyrábajú v dizajnoch, ktoré jedinečným spôsobom dotvoria vzhľad celej izby. 

Pohodlie a dostatok súkromia pri úprave vášho zovňajšku s nimi určite oceníte aj pri večernej hygiene. Potešia vás aj v prípade, ak máte mnoho šperkov a kozmetiky, na ktoré inde nie je dostatok miesta! Do toaletného stolíka sa vám všetko hravo pomestí. 

Drobnosti, na ktorých záleží

Útulné prostredie v spálni je dôležité! Dotvárajú ho rôzne doplnky a dekorácie. Veľkú úlohu pritom zohráva bytový textil. Vyberte si preto vhodné záclony a závesy, na podlahu môžete položiť kusový koberec. Na poličky v spálni môžete umiestnite fotografie, sošky, svietniky a sviečky. 

Máte radi krásne vône? Spríjemnite si váš relax vonnými sviečkami! Zapáliť si ich môžete napríklad pri čítaní dobrej knihy. Alebo si užite vôňu čerstvého vzduchu, ktorý do spálne vpustíte pravidelným a pre kvalitný spánok dôležitým vetraním.