Zariadili ste detskú izbu a zdá sa vám fádna? Ozdobte ju farebnými nálepkami na stenu

Ani pri zariaďovaní detskej izby nemôže byť všetko len o hračkách

Pokiaľ ešte nemáte dieťa, ktoré chodí do školy, detská izba je také malé kráľovstvo hier a zábavy. To však neznamená, že v nej budú len hračky. Detskú izbu zariaďujete predsa vy, rodičia a určite nám dáte za pravdu, keď povieme, že pri zariaďovaní detskej izby nepostupujete príliš odlišne od zariaďovania akejkoľvek inej izby a teda rozmýšľate v prvom rade nad tým, čo v detskej izbe jednoducho byť musí.

To znamená, že prioritu bude mať nábytok, ktorý je v detskej izbe potrebný. Aj keď ho nie je veľa, každý kus nábytku do detskej izby je dôležitý. Dieťa potrebuje hlavne vhodnú posteľ s kvalitným matracom, aby chrbtica vášho dieťaťa vo vývoji netrpela práve kvôli nevhodnému matracu. Užitočné je ak má posteľ aj úložný priestor, do ktorého bude možné cez deň uložiť vankúš a prikrývku a na posteli vznikne vášmu dieťaťu priestor na hranie.

Keď už sme pri úložnom priestore, ten je v detskej izbe potrebný aj na oblečenie a samozrejme aj na hračky. Veď deti je potrebné učiť udržiavať poriadok v čo najskoršom veku a na to musia mať vo svojej izbičke dostatok úložného priestoru.

Napadá vám ešte nejaký nábytok, ktorý by mal byť súčasťou detskej izby? Nám áno. Netýka sa to síce úplne najmenších detí, ale ak si už vaše dieťa rado kreslí a rozvíja takýmto spôsobom svoju kreativitu, určite by mu v izbe nemal chýbať stôl a stolička. Lepšie ako by malo kresliť na čerstvo vymaľované steny, no nie?

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako ozdobiť steny v detskej izbe? Použite nálepky na stenu

Steny detskej izby môžete radšej ozdobiť vy. Nebojte sa, nemusíte v sebe nájsť doteraz neobjavený výtvarný talent, jednoduchšie bude ak izbu vášho drobca ozdobíte nálepkami na stenu. Steny detskej izby môžu vďaka takýmto nálepkám doslova ožiť.

Ak si úplne neviete predstaviť aké nálepky myslíme, môžete sa inšpirovať na tejto adrese: https://myloview.cz/nalepky/podle-interieru/detsky-pokoj/. Nájdete tam množstvo motívov, medzi ktorými sa nájde dostatok takých, ktoré sa budú páčiť vášmu dieťaťu.

Nálepky na stenu do detskej izby ako stimul pre detskú predstavivosť

Na začiatku sme hovorili o zariaďovaní detskej izby a o tom, že aj keď život detí predtým ako nastúpia do školy je hlavne o hre, k zariaďovaniu (konkrétne k výberu nábytku) detskej izby pristupujeme dospelácky. Je to samozrejme nutné a preto sú nálepky do detskej izby skvelou dekoráciou, ktorá tento dospelácky prístup vyváži a z detskej izby naozaj spraví izbu plnú fantázie, ktorá bude stimulovať detskú predstavivosť.

Rôzne farby dokážu na nás rôzne vplývať. Veselé farebné prostredie dokáže stimulovať našu kreativitu a má rôzne iné pozitívne vplyvy na človeka. Preto je viac než vhodné fádne steny detskej izby ozdobiť práve nálepkami na stenu do detskej izby.

Z akých detských nálepiek na stenu môžete vybrať pre vaše dieťa a jeho izbičku?

Keby máme vymenovať všetky rôzne motívy detských nálepiek na stenu, bolo by to rozhodne na dlho. Určite ste si to všimli ak ste si už prezreli ponuku na vyššie uvedenej adrese. S istotou môžeme vyhlásiť, že sa ich nájde hneď niekoľko, ktoré sa vášmu dieťaťu zapáčia. A ak už je vo veku, že si dokáže vybrať aj samé, môžete mu túto úlohu zveriť. Len pozor, aby nechcelo všetky.

Spomedzi nálepiek do detskej izby sú populárne hlavne rôzne zvieracie vzory, napríklad psíkovia, medvedíci, rôzne druhy vtákov, či „osadenstvo“ džungle. Takéto motívy sa zaručene zapáčia tak dievčatkám ako aj chlapcom.

Okrem toho, že sú nálepky na stenu pre deti krásne samé o sebe ak zapojíte svoju kreativitu, môžete šikovným umiestnením na stenu dať týmto nálepkám takpovediac nový rozmer. Ako príklad môžeme uviesť nálepku v tvare stromu. Okrem toho, že sa skvelo kombinuje s nálepkami vtákov, môžete napríklad poličku na stenu umiestniť tak, že bude vyzerať, ako by bola na vetve stromu. A podobných kreatívnych nápadov je veľa, stačí sa trochu pohrať s nábytkom a samotnými nálepkami.

24 tipov pre jesenné dekorácie: Pozrite si inšpirácie pre váš domov

pixabay

Ročné obdobie, ktoré v sebe skrýva zemité tóny, ale aj farby. Aj keď je podľa kalendára ďaleko, tieto tipy vám pomôžu preniesť sa do tohto obdobia a motivovať aj vás samých k tomu, aby ste na jeseň využili všetko, čo ponúka príroda.