Zatočte so zápachom zo žumpy či ČOV bio tabletami v lete či zime

aRTI01 / stock.adobe.com

Žumpy a čističky sú efektívnym spôsobom, ako vyriešiť problematiku odpadových vôd. Sú využívané v rodinných domoch, na chatách ale aj rôznych pracovných priestoroch. Ak sa však z nich začne šíriť nepríjemný zápach, môžu zásadne znížiť kvalitu bývania. Dnes však existuje veľmi jednoduché riešenie, ako týmto problémom zabrániť.

Baktérie do čov pri preplnení kapacity

Zvyškový kal či usadeniny znižujú schopnosť čistiarne odpadových vôd plnohodnotne pracovať. Okrem upchávania potrubia navyše vytvárajú špecifický zápach. Baktérie do čov pomáhajú rozložiť zvyšky na tekutinu, čo sa hodí najmä v tých čističkách, ktoré sú ohrozené preplnením ich kapacity. Spomenuté bakteriálne prípravky predĺžia životnosť ČOV, zlepšia ich činnosť a poradia si aj s penením. Použitie je navyše mimoriadne jednoduché. Po aplikácii do WC sa spustí proces rozkladu odpadu, ktorý je z 90% tvorený kyslíkom, uhlíkom a vodíkom. Výsledkom sú jednoduchšie látky rozložené až na vodu a CO2, ktorý sa uvoľní vo forme plynu do ovzdušia. 

Môžem využiť baktérie do žumpy aj počas mrazov?

Prípravky Mr.Bacteria No.1 a No.7 slúžia na rozklad kalov a organických nečistôt vo vašej žumpe či septiku. Baktérie do žumpy No.1 sú určené na celoročné využitie, teda aj v domácnostiach. V prípade prípravku No.7 vám pomáhajú napríklad na chalupách alebo chatách pri nízkych teplotách v zimnom období. Ušetrite tak na drahých vývozoch a likvidácii organického odpadu. Aj v tomto prípade prichádza k efektívnemu rozkladu všetkých látok, ktoré môžu spôsobovať nepríjemný zápach alebo znížiť účinnosť napríklad aj suchých záchodov. Poradia si s uhľohydrátmi, škrobom, bielkovinami, papierom, rastlinným a živočíšnym tukom a iným organickými odpadovými materiálmi.

Šestica trikov a kúziel, ktoré vás v zime príjemne zahrejú

pexels.com

Jar a prvé hrejivé lúče slnka, ktoré by dokázali prehriať celý interiér sú ešte ďaleko. V zimných mesiacoch si preto budeme musieť v interiéri zvyknúť na priemernú teplotu 21 °C. Pre niekoho ideálna klíma, pre iných chladný priestor. A pokiaľ vás nezahreje ani teplý čaj, máme niekoľko univerzálnych tipov, ako sa rýchlo zahriať, bez toho, aby to pocítila vaša peňaženka a vysoké náklady za energie. Domov je predsa miestom, kde sa smiete uchýliť do svojho pohodlia.

„Domov sú ruky, na ktorých smiete plakať.“
(Miroslav Válek)

1. Závesy – ráno ich otvorte a za súmraku zatiahnite

S nástupom zimy je potrebné tenké záclony na oknách nahradiť hustými modelmi a okno zavrieť, len čo začne na ulici vládnuť tma. Hrubé záclony budú hrať úlohu tepelného izolátora a chrániť dom pred prúdmi studeného vzduchu. Pozor však na to, aby neprekrývali zdroj tepla, ktorý vás v týchto časoch chráni od nízkej teploty!

S novými slnečnými lúčmi zasa vpustite dnu nielen svetlo ale aj teplo. Takto môžete teplotu zvýšiť až o 1 až 2 stupne. Štýlové husté závesy navyše vyzerajú skvele aj po vizuálnej stránke. A pokiaľ to nie je vaša šálka kávy a máte radi v oblasti okna voľný priestor, rovnakú službu vám urobia aj vonkajšie žalúzie.

2. Položte na podlahu koberec

Ak ste zabudli pod novú podlahu inštalovať dostatočnú izoláciu, môžete to vyriešiť pomocou koberca. Koberec je ďalšia vrstva a bariéra, ktorá bude brániť prenikaniu chladu do celej miestností. Opäť je to aj dobrá vizuálna pomôcka a spôsob, ako si v interiéri v chladných mesiacoch navodiť príjemnú atmosféru tepla.

3. Horúci kúpeľ nôh

Mať doma kvalitnú pílu na drevo a zadovážiť si cez leto zásoby dreva na vykurovanie je prvá vec. Pocit tepla sa dá ale navodiť aj inak a bez toho, aby ste museli rozložiť v krbe oheň.

Predtým, ako si sadnete na pohovku pred televízor alebo do kresla s dobrou knihou, prineste si do miestnosti malý lavór s horúcou vodou a pripravte si svoje chodidlá na príjemne teplý kúpeľ. Zahreje nielen vaše nohy, ale aj priestor okolo vás. Po ochladení vody si navlečte na nohy vlnené ponožky a pokračujte v relaxe.

4. Zakúrte si v krbe

Tento doplnok a zdroj vykurovania vie v interiéri navodiť tú najlepšiu atmosféru a príjemné pohodlie. Samozrejme, nie každý si môže dovoliť klasický krb. Závisí to do dostupnosti paliva, rozhoduje aj veľkosť interiéru a jeho dispozičné riešenie. Mnohí si preto vyberajú kompaktnejšie krbové vložky. Jednoducho sa inštalujú, ešte ľahšie používajú a ich výkon vám zaistí ten najlepší teplotný komfort aj v tom najväčšom mraze.

5. Medzi zdroj tepla a stenu vložte fóliu

Radiátory zohrievajú miestnosť na jednej strane a betónovú stenu na strane druhej. Prečo by ste ale mali vyhrievať murivo, keď môžete myslieť na seba. Medzi stenu a zdroj tepla preto umiestnite druh bariéry vo forme malého panela pokrytého fóliou. Fólia odráža vzácne teplo späť do miestnosti a neuteká cez studenú stenu von.

6. Hýbte sa

Pohyb znamená zdravie. No dokážete sa vďaka nemu aj dobre zahriať. Fyzická aktivita zvyšuje srdcový rytmus, zlepšuje krvný obeh a stimuluje zvýšenie telesnej teploty. Urobte si preto pár zhybov, drepov alebo iných cvikov, prípadne si poupratujte kuchyňu. Nielen, že sa rýchlo zahrejete. Dopracujete sa k dobrej postave a budete mať čistý byt. No nie je to skvelé?