21 levanduľových dekorácií do vášho interiéru

Dekorovať interiér levanduľou je veľmi obľúbený spôsob ako zútulniť domácnosť. Je to bylina fialovej farby kvetov s výrazne upokojujúcou vôňou. Využíva sa nielen v kozmetickom priemysle na výrobu parfumov, ale aj vo farmácii, kuchyni, či len ako súčasť vášho večerného kúpeľa na upokojenie. Je výraznou súčasťou provensálskeho dekoračného štýlu a má množstvo priaznivcov. Pozrime sa teda, ako si túto rastlinku a jej farbu môžete zakomponovať do vášho domova.

1. Prostý nápad s efektným výsledkom

Ak máte k dispozícii čerstvú levanduľu, spravte z nej veniec a prázdna stena ožije.

2. Jednoduchá dekorácia

To, ako jednoducho sa s levanduľou pracuje je na tomto obrázku dokonale znázornené. Stačí vám veľký črepník a kvety levandule previažete stužkou, dekorácia je na svete.

3. Neváhajte a dekorujte

Levanduľa ako dekorácia do vášho interiéru sa priam žiada, ak máte v domácnosti veľa bielej, krémovej či fialovej farby.

4. Fialové steny a posteľná bielizeň?

Bolo by priam nelogické nevyužiť do takto zariadeného interiéru zmyselnú vôňu levandule.

5. Luxusný porcelán

Krásnym dekoračným prvkom v domácnosti je aj jedálenský servis. Luxusne pôsobiaci porcelán je plný detailov zobrazujúcich kvet levandule.

6. Tvar srdca

S vencom sme sa v našom zozname levanduľových inšpirácií už stretli. Tentokrát tu však máme čarovný tvar srdca.

7. Tapeta môže byť zaujímavý spôsob ako skrášliť domácnosť

Miestnosť akoby nabrala vidiecky nádych plný života s tónmi jarných farieb.

8. Nápad so sušenou levanduľou za sklom

Zarámovaný v honosne vyzerajúcom ráme. Jednoduchá ukážka provensálskeho umenia.

9. Koberec

Levanduľovou dekoráciou do vášho interiéru môže byť aj koberec. Svojská prenikavosť fialovej farby a štruktúra tohto koberca vyzerá ako hustá lúka levanduľových kvetov.

10. Set do kúpeľne

Levanduľa je často súčasťou aromaterapie kvôli svojej upokojujúcej vôni. Set do kúpeľne je dostupný v každom obchode s dekoráciami.

11. Táto ukážka už pôsobí ako z rozprávky

Fialová farba v kombinácii s bielou je čarovná a pôsobí upokojujúcim dojmom. Možno ešte doplniť prívlastky ako nevinná a čistá.

12. Zaujímavé a jednoduché

Tieto tlmenými farbami maľované krčahy v jednoduchej drevenej debna, majú niečo spoločné. Sú v nich kvety levandule.

13. Aj s vôňou

Vôňa sušenej levandule sa môže šíriť celou vašou domácnosťou. Stačí ak použijete nejakú vkusnú nádobku, ako napríklad šálka na fotke.

14. Svietnik

Levanduľu môžete dať kamkoľvek ako dekoráciu a nič tým nemôžete pokaziť. V tomto prípade obyčajný svietnik je vďaka levanduli hneď zaujímavejší.

15. Atmosféra Provensálska

Tieto historicky vyzerajúce flakóny môžu byť veľmi vkusným bytovým doplnkom. Fialová farba hneď navodzuje atmosféru Provensálska.

16. Kytica na kolesách

Nádherne naaranžovaná kytica kvetov, z ktorých základ tvorí levanduľa. Nie je uložená v črepníku, ale poeticky na kolesách.

17. Pre sladké sny

Levanduľa sa spája s Francúzskom a aj pomocou vankúša si môžete doma vytvoriť atmosféru regiónu Provensálska.

18. Zaujímavá kombinácia

Čierne pozadie tohto obrazu necháva rastlinu levandule v zelenej a fialovej farbe krásne vystúpiť do popredia.

19. Oheň a vôňa

Priaznivé účinky levandule viete vyskúšať týmto jednoduchým spôsobom. Vložte do obyčajného skleneného pohára sviečku a okolo nej priviažte kvety levandule. Zapáľte. Cítite to?

20. V jednoduchosti je krása

Biela posteľná bielizeň je len jemne ozdobená fialovým vzorom a vyšitými kvetmi. Pôsobí ako zobrazenie čistoty

21. Trochu gýču na záver

Možno pre niekoho gýčovité závesné srdiečko, ale aj to patrí k levanduľovým dekoráciám, ktoré môžete použiť do vášho interiéru.

Zdroj foto: Pinterest

Veľkonočné dekorácie: 20 inšpirácií a nápadov

veľkonočné dekorácie

Ak sa neviete dočkať Veľkej noci, určite oceníte nami vybranú kolekciu interiérov i konkrétnych produktov, ktoré stelesňujú toto sviatočné obdobie. V nasledujúcich inšpiráciách nájdete to, čo váš domov potrebuje – či už preferujete farby, alebo minimalisticky ladené doplnky. Mnohé z produktov pochádzajú od šikovných remeselníkov a tvorcov zo Slovenska. Nasledujúce veľkonočné dekorácie váš domov zaručene oživia a spríjemnia.