6 najčastejších domácich havárií, ktoré už nebudete musieť riešiť

unsplash.com

Zabuchnuté kľúče od bytu či unikajúci plyn nás dokáže poriadne potrápiť a to aj napriek tomu, že ide o bežné havarijné situácie. Tieto nepríjemnosti však majú spoločného menovateľa a tým je stres. Ten môže byť jednak časový, ale aj finančný. Konať treba rýchlo, ideálne hneď, len tak zabránime ďalším škodám. Otázne je, komu zavolať? A koľko takáto „last minute“ oprava bude stáť? Vybavovanie vhodnej pomoci stojí mnoho úsilia, času aj nervov. 

Zabuchnuté vchodové dvere

Túto situáciu zažil snáď každý. Vyjdete z bytu a automaticky zabuchnete dvere. Kľúče neriešite, vždy ich predsa nosíte vo vrecku bundy, akurát, že teraz je vrecko prázdne. Vymkli ste sa! Nasleduje obvolávanie rodiny či spolubývajúcich. Ak bývate sami a v podnájme, pomôcť môže nájomca bytu, ktorý má kópiu kľúča. Riešením je tiež kľúčová služba, ktorá je na podobné výjazdy zvyknutá. Niektoré fungujú 24-hodín denne 7 dní v týždni, rátajte však s tým, že počas víkendov a mimo štandardných pracovných hodín si poriadne priplatíte.

Unikajúci plyn

Únik zemného plynu patrí medzi najstresujúcejšie domáce havarijné stavy. Pri unikajúcom plyne ide doslova o život. Zemný plyn je vysoko horľavý, a preto jeho unikanie môže viesť až k výbuchu. Pri nedostatočnom spaľovaní zemného plynu vzniká oxid uhoľnatý, ktorý je prudko jedovatý a môže spôsobiť otravu až smrť. Ak máte obavy, že vám uniká plyn, treba konať rýchlo. V tomto prípade platí, že radšej zavolať pomoc zbytočne ako neskoro. 

Vedeli ste o tom, že existuje asistenčná služba od VSE, ktorá za vás vyrieši všetky najčastejšie „domáce katastrofy“?

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom asistenčných služieb pre vašu domácnosť. Získate tak jedno číslo, na ktoré môžete v prípade domácej havárie okamžite zavolať.

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Nefunkčný kotol

Za unikajúci plyn býva zodpovedný aj plynový kotol. Ten môže byť nekvalitný, nefunkčný alebo svojpomocne a často neodborne nainštalovaný. Vhodnou prevenciou pred unikajúcim plynom je umiestnenie plynového a CO alarmu do blízkosti kotla. Samozrejmosťou by mala byť pravidelná revízia plynových kotlov.

Upchatý odpad

Vyčistenie upchatého odtoku, WC, drezu, vane či kanalizácie patrí medzi najnepríjemnejšie domáce povinnosti, a to najmä kvôli odpornému zápachu. Mierne upchatie záchodu alebo umývadla zvládnete aj sami. Tam, kde nepomôžu kefky, „chémia“ ani zvon,  tam je potrebné zavolať odborníkov. 

Pokazená chladnička, práčka, umývačka

Nefunkčná chladnička s mrazničkou je veľkým problémom najmä počas letných dní. Mäsové a mliečne výrobky sa vplyvom vysokých teplôt rýchlo kazia a nechcene rozmrazené potraviny zas nie je možné naspäť zamraziť. Nájsť vhodný servis, ktorý by pokazený spotrebič opravil ešte v ten deň je naozaj náročné. Potrápiť nás tiež vie pokazená práčka či umývačka riadu. 

Pokazený spotrebič mimo záruky

Aj vám sa už stalo, že elektrický spotrebič vypovedal službu pár dní alebo týždňov od skončenia oficiálnej záruky? V takom prípade vám neostáva nič iné ako spotrebič opraviť na vlastné náklady. Niekedy je výhodnejšie kúpiť nový spotrebič a ten pokazený vyhodiť. 

Ako mať pod kontrolou nepríjemné havarijné situácie s VSE

Vďaka asistenčnej službe SuperDomov od VSE vás neprekvapí žiadna neočakávaná situácia. Asistenčná služba pokrýva havarijné stavy vrátane domácich revízií alebo nutných zásahov. Či už si zabuchnete kľúče alebo upcháte vaňu, máte sa na koho obrátiť. 

Stačí zavolať na bezplatnú linku a v prípade nutného zásahu vás odborný technik navštívi do 180 minút v prípade havárie a podľa dohody v prípade opravy spotrebiča. V prípade, že sa na vzniknutú situáciu poistenie nevzťahuje, VSE vám pomôže s hľadaním vhodného domáceho remeselníka. Odpadá vám tak stres zo zháňania a vybavovania nutnej opravy. 

V prípade nefunkčného spotrebiča vo veku od 2 do 7 rokov po záručnej dobe vám VSE zabezpečí jeho opravu alebo prispeje na kúpu nového spotrebiča.

 

Chcete vedieť viac?

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom asistenčných služieb pre vašu domácnosť. Získate tak jedno číslo, na ktoré môžete v prípade domácej havárie okamžite zavolať.

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Dokonale vyladená ochrana vašej domácnosti s riešeniami od VSE

pexels.com

Niektorým nepríjemnostiam sa dá predísť, na iné môžete zase efektívne reagovať. VSE ponúka viacero riešení, vďaka ktorým môžete pokojne spávať.

Pozrime sa na ne.

Poistenie majetku vašej domácnosti na jej aktuálnu hodnotu

Majte istotu, že váš dom alebo byt je chránený na plnú sumu vďaka správne nastavenej poistke. Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom vhodného poistenia majetku pre vašu domácnosť.

 • Získate poistenie na plnú výšku za fixný mesačný poplatok
 • Najširšie poistné krytie vďaka unikátnej ponuke ŽOLÍK, ktorá dorovná ponuku konkurencie.
 • Už od 2 EUR mesačne

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Klimatizácia, vďaka ktorej sa už toto leto nebudete zbytočne potiť.

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom a montážou klímy presne pre vašu domácnosť.aj na

 • Klimatizáciu môžete mať toto leto na splátky už od 22 € mesačne aj s montážou
 • Montáž zvyčajne do 14 dní od objednania
 • V ponuke klimatizácie od overených značiek Samsung a Daikin

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Nový plynový kotol vás nielen podrží vo vykurovacej sezóne, ale ušetríte na jeho servise i energiách

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom vhodného kotla pre vašu domácnosť.

 • Nový kotol s výhodným financovaním už od 33 EUR mesačne
 • Záruka a servis kotla až 5 rokov
 • Odborná a rýchla inštalácia

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Vďaka asistenčným službám SuperDomov už nebudete musieť riešiť domáce havárie.

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s výberom asistenčných služieb pre vašu domácnosť len od 3 EUR mesačne.

 • Asistenčné služby v prípade havárií
 • Predĺžená záruka vašich spotrebičov
 • Pravidelné revízie spotrebičov

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]

Znížte svoju uhlíkovú stopu a podporte zelené projekty vďaka Zelenej energii

Nechajte nám kontakt a pracovníci VSE vám poradia s prechodom na Zelenú energiu.

 • 100 % energia z obnoviteľných zdrojov s garantovaným pôvodom
 • Podpora eko projektov na Slovensku
 • Od 2 EUR mesačne s vašim príspevkom 0,50 EUR na zelené projekty

[popup_trigger id=”26657″ tag=”button”]Chcem sa poradiť[/popup_trigger]