Hľadáte inšpiráciu na zariaďovanie dievčenskej izby? Pozrite sa na tieto kreatívne a zábavné nápady na kráľovstvá pre vaše princezné. Aby ste začali budovať priestor snov, naplníme všetky vaše vizuálne potreby k tomu, aby sa sen stal skutočnosťou.

aKeď nezostane nazvyš žiadna farba

Dúha sa v tejto detskej izbe dotýka všetkého od stien až po vankúše. Ak chcete niečo skutočne dievčenské, dúhová izba to splní. Samozrejme, aby nepôsobila príliš ostro, vyberte si tvar, ktorý sa bude opakovať, ako napríklad kruhy. Na zjemnenie použite bielu farbu.

bZábavne a funkčne

Pokiaľ chcete dievčatku vytvoriť pracovný, funkčný, no zároveň zábavný priestor, skúste to! Dôkazom, že sa to dá, je aj táto izba. Pracovnú zónu tvorí stolík so stoličkou. Zábavná zóna je doplnená hravými doplnkami ako stvorenými pre dievčenské chichotanie a zábavu.

cBez ružovej, prosím

Upustite od tradičnej dievčenskej ružovej farby a všetkých jej odtieňoch. Skúste to s oranžovou farbou a odtieňmi modrej. Pridajte kvetinky, a dievčenská izba bez ružovej bude dokonalá.

dSila v detailoch

Pri tvorbe dievčenského kráľovstva môžete využiť aj vlastnú kreativitu. Obdĺžniky, štvorce, nápisy. V kurze sú aj samolepky, fotografie a ďalšie detaily, ktoré robia izbu čarovnou.

eIzba, ktorá rastie

Ak túžite po izbe, ktorá bude rásť spolu s vekom vášho dievčatka, dôležitým prvkom je biela farba v podobe postele, skríň a iného nábytku. K bielej farbe si môže ona sama doladiť ten zvyšok presne podľa veku, v ktorom sa bude nachádzať.

fAko pre princeznú

Trošku dospeláckej a tradičnej sofistikovanosti do dievčenskej izby neuškodí. Kráľovské rámy postele, tradičná drevená posteľ, kozub, mäkká biela farba kombinovaná s kvetmi ruže. Elegantnosť a tradičnosť – to je niečo pre skutočné princezné.

Čo vy na to?

gStaré a nové

Zmiešajte staré prvky s novými a modernými kúskami. Vytvoríte tak jedinečný vzhľad, ktorý sa hodí do každej dievčenskej izby.

hVšade samé bodky

Rozhodnite sa pre konkrétnu tému, ktorou sa bude niesť izba vášho dievčatka. Jednou z nich môžu byť aj bodky. Veselosť a aktuálnosť týchto typov miestností budú milovať do svojej osemnástky.

iIzba v zónach

Z dievčenskej izby môžete spraviť miesto, kde má každý kút svoju zónu. Priestor pri okne bude slúžiť na čítanie. Poličky s hračkami na hranie. V strede izby vytvorte kútik pre umelecké činnosti či štúdium. Tieto zóny sa postarajú o funkčnú a rozprávkovú izbu.

jZábava pre všetkých

Máte dve dcéry, a keď sa pohádajú, tak je o zábavu postarané? Nemusíte sa báť! Aj v ich spoločnej izbe môžete vytvoriť priestor a zakomponovať prvky tak, aby mala každá z nich svoje malé kráľovstvo.

kRomantické závesy

Za skutočnou a lacnou inšpiráciou na dievčenskú izbu nemusíte chodiť ďaleko. Romantické kráľovstvo jej vyčaríte prostredníctvom závesov. To, či ich dáte okolo postele, okna, či nejakého kútika je na vás. Baldachýn má svoje čaro. A tak to aj u mňa vyhráva posteľ!

lJednoducho odvážne

Nebojte sa pre svoje dievčatko vytvoriť odvážnu izbu prostredníctvom kontrastných farieb. Podporíte v nej zvedavosť, fantáziu a nebojácnosť.

mV zajatí kvetín

Možno si aj vy myslíte, že kvety sú už v dievčenských izbách také obyčajné. Nuž, nie, nikdy v rámci interiérového dizajnu nevyjdú z módy. Ak chcete byť iní, hľadajte nevšedné kvety, ktoré umiestnite aj na rámy postele. Alebo si vyrobte vlastné.

nHlavne nevšedne

Keď túžite zanechať dojem, urobte dievčenskú izbu trochu inak. Spravte z postele centrum miestnosti, dajte ju k oknu, obklopte farebnými závesmi a nech je taká veľká ako vaša manželská.

oDievčenská izba a jej inšpirácie – to môžu byť všetky spomenuté rady, ale aj to, čo vaša malá princezná miluje. Spojte jej sny do reality a vytvorte izbu, ktorá bude jej malým kráľovstvom.

pObrázky: Pinterest.com

Komentáre (14 pekných inšpirácií pre dievčenskú izbu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Máte doma tínedžerku? Máme pre ňu 5 štýlových izieb

Zariaďovanie a dekorovanie osobného priestoru tínedžerky je v mnohom špecifické.

Predovšetkým ide o multifunkčný priestor. Bez preháňania možno povedať, že izba je pre dospievajúce dievča celým bytom. V jednom jedinom priestore je potrebné situovať spálňu, pracovňu, obývačku, šatník, oddychový i kozmetický kútik.

Ďalším nemenej náročným kritériom je naplnenie estetických predstáv majiteľky. Dievčenská izba sa v tomto ohľade od chlapčenskej diametrálne odlišuje. Tínedžerky majú poväčšine vyhranený vkus a silný zmysel pre detaily. Kritikou obyčajne nešetria.

Prvé a základné pravidlo preto znie: nikdy nezariaďujte izbu pre tínedžerku bez tínedžerky.

1. Nežné osvieženie

detska-izba-01Pre jemné a nežné mladé slečny je voľbou číslo jeden kombinácia pastelov. Horúcim trendom medzi farbami je aktuálne mentolová. Výborne sa kombinuje s pastelovo ružovou, bielou a sivou. Pristane jej hladký povrch, vzory aj kovové dekorácie.

Nežné tínedžerské izby si pýtajú minimalistický biely nábytok, prípadne dekor svetlého dreva. Nezabúdajte na mäkké doplnky. Ideálne sú vankúše, dečky, prestieradlá, rolety a ďalšie textílie, ktoré priestor opticky oteplia a zútulnia.

2. Romantická elegancia

detska-izba-02Dospievajúce slečny neraz odmietajú “detinskosť” jemných odtieňov a trvajú na ustálenejšom dizajne. Výbornou voľbou je v tomto prípade elegancia tmavých farieb. Perfektne pôsobí šedá, hnedá, odtiene béžovej, ale aj čierna. Priestor opticky zjemnia a oživia farebné doplnky v moderných odtieňoch.

Staviť môžete napríklad na staroružovú, horčicovú alebo tmavý smaragd. Nezabudnite na početné svietidlá a svietniky.

3. Minimalistická krása

detska-izba-03Populárny minimalizmus dobyl srdce nejednej tínedžerky. Absencia zbytočností, ornamentov, farebnosti a dôraz na funkčnosť si rozumie aj s moderným dizajnom.

Minimalistická tínedžerská izba sa nesie v základných farbách s uprednostňovaním bielej a čiernej, ctí jednoduché línie a otvorený priestor. Dizajn s heslom “menej je viac” si výborne rozumie najmä s obmedzenými metrami štvorcovými.

4. V námorníckom dizajne

detska-izba-04Námornícky štýl už nejakú tú sezónu nie je výsadou chlapcov. Usídlil sa v dámskych šatníkoch i v dievčensky aranžovanom interiéri. V priestore dominujú odtiene modrej a červenej, ktorá môže zachádzať až do ružovej. Samozrejmosťou je biela, prúžky, vzory a námornícke symoboly.

Výborne pôsobí kombinácia námorníckej modrej a nežných dievčenských odtieňov a potlačí. Skvelými doplnkami v súhlasom dizajne sú kovové svietniky, mušle, biele kamene a jemný piesok v sklenených nádobách. Námornícky štýl si rozumie s bielym dreveným obkladom stien a s prírodnými materiálmi ako je drevo či dizajnové prútie.

5. Škandinávska inšpirácia

detska-izba-05Obľúbený škandinávsky dizajn si v mnohom tyká s už spomínaným minimalizmom. Jeho charakteristikami je svetlo, vzdušnosť, jednoduchosť a prírodné materiály. Farbou farieb je biela, ktorá vyvoláva ilúziu čistoty a priestoru. Nábytok je v dekore prírodného dreva, prípadne sa drží v neutrálnych farbách.

Alfou a omegou škandinávskej dievčenskej izby je funkčnosť. Studený priestor zmäkčujú teplé textílie, najmä vlna a kožušina. Dekoračné detaily sú v prírodných farbách, v kontrastnej čiernej, sivej, ale na mieste je aj žltá či modrá.

Obrázky: Pinterest