Moderná kuchyňa s odbornou pomocou

ImageFlow / Shutterstock.com

Materiál podľa predstáv

Pri pripravovaní návrhu toho, ako bude vaša budúca vysnívaná kuchyňa vyzerať, myslite aj na praktické veci a správny výber materiálu či farieb. Okolo horákov na sporáku sa snažte mať dostatok priestoru, aby vám nevznikli obhorené miesta napríklad na drevenej skrinke prípadne na bielej stene. Ak milujete mramor, môžete ho zvoliť ako pracovnú dosku a jeho farebné prevedenie dolaďte s celou kuchynskou linkou. 

Pokiaľ milujete sklo a chceli by ste ho zaradiť aj do svojej kuchyne, už sa nemusíte báť, že by sa vám tak rozpočet na zariadenie predražil. Štýlové sklenené zásteny od Oresi sú cenovo dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Môžete tak svoj obľúbený sklenený povrch použiť ako obloženie a určite oceníte aj jeho jednoduchú údržbu. Moderné a vhodné do každého kuchynského interiéru.

Vizualizácia pred realizáciou

Svojpomocné zariaďovanie kuchyne nemusí byť vôbec jednoduché, a to ani technicky a už vôbec nie časovo. Pomoc nájdete v kuchynských štúdiách, kde vám odborný dizajnér pomôže s vizualizáciou. On vie, na čo sa má zamerať a práca mu pôjde od ruky, no vy by ste si nad tým lámali hlavu dlhé hodiny.

Ak zvolíte formu osobného stretnutia, tak pracovník kuchynského štúdia príde priamo k vám domov a pozrie sa svojím odborným okom na váš interiér kuchyne. Pokiaľ si zvolíte online formu kuchynského štúdia, tak všetko prebieha prostredníctvom videohovoru, kde vy priamo vidíte už vizualizáciu v reálnom čase. Tieto služby s pomocou a radami na to, ako zariadiť kuchyňu, sú v cene kuchyne.

Moderné kuchyne: 10 aktuálnych trendov v kuchynskom dizajne

moderné kuchyne

Možno sa aj vy v tomto roku chystáte na prerábku, ktorá by do vašej kuchyne vniesla sviežosť a súčasný dizajn. Ak chcete kráčať s dobou a byť súčasťou dizajnového sveta 2020, využite niektorú z aktuálnych ideí, ako zrenovovať priestor, ktorý už dávno neslúži len na prípravu jedál. V tomto článku sme pre vás pripravili inšpirácie na moderné kuchyne.

Či už ste vášnivý kuchár, častý hostiteľ, alebo máte zaneprázdnenú rodinu, kuchyňa je pravdepodobne centrom vášho každodenného života a srdcom domova. Ak jej súčasné usporiadanie potrebuje renováciu alebo jednoducho len chcete osviežiť okukanú, neaktuálnu farebnú schému, je ideálny čas na vytvorenie kuchyne vašich snov.

Čo je charakteristické pre moderné kuchyne

Moderná renovácia je najmä o čistých líniách, jasných priestoroch, funkčných, štýlových prvkoch a dizajnoch. Ak vám to umožňuje rozpočet, investujte do kuchynskej linky na mieru so vstavanými spotrebičmi. Tento prístup však môže byť pre vás ťažkým orieškom, najmä čo sa týka výberu farieb a materiálov. Preto si radšej pri výbere nechajte poradiť dizajnérom, ktorý presne vie, ako vytvoriť správny kontrast a zároveň zladiť jednotlivé prvky.

V tomto roku kuchyne perfektne prepájajú formu a funkčnosť. Čoraz viac sú prítomné moderné technológie, ktoré pomáhajú zjednodušovať každodennú rutinu. Do popredia sa dostáva aj veľmi zaujímavý trend tzv. “anti-kuchyne”. Ten síce nepopiera význam kuchyne ako spoločenského i funkčného priestoru, ale v podmienkach veľmi obľúbeného spájania kuchyne s obývacou izbou, dáva možnosť kuchyňu jednoducho skryť. Tento prístup umožňuje zachovať funkciu a celistvý luxusný vzhľad obývacej izby bez toho, aby ho narúšal iný dominantný priestor.

Pripravili sme pre vás 10 zaujímavých inšpirácií, prostredníctvom ktorých vám predstavíme niektoré z najväčších a vznikajúcich trendov v tomto roku. Veríme, že vám pomôžu v plánovaní a navrhovaní vašej vysnívanej kuchyne.

1. Integrované spotrebiče a čisté plochy

Aj naďalej sú veľmi trendy moderné integrované spotrebiče, ktoré sú subtílne, fungujú automaticky a sú výkonnejšie ako tie, ktoré poznáme z minulosti. Nový vzhľad luxusu jednoznačne diktuje, že nie je potrebné vidieť všetko to, čo máme v kuchyni. Dôležitú úlohu v tomto prípade zohráva aj výber materiálov. Moderné kuchyne často využívajú prírodný kameň. Veľmi obľúbený je napríklad mramor, ktorý sa požíva na pracovné plochy či dokonca celé kuchynské ostrovy. Skvele sa hodí k farebnému i neutrálnemu dekoru kuchynskej linky.

moderné kuchyne

zdroj: affordableinteriordesign.com

2. Súhra materiálov

Táto kuchyňa je skvelým príkladom súhry a ladenia materiálov. Tie garantujú nielen vysoký výkon, ale tiež poskytujú technologické a dizajnérske riešenia, ktoré zjednodušujú úlohy v kuchyni. Vnútorná stenová jednotka, so systémom otvárania a zatvárania dverí, je úplne skrytá v bočných paneloch z dubového dreva. To je použité aj na priľahlom stolíku a vo vnútorných častiach otvorených skriniek kuchynskej linky. Drevo skvele dopĺňa číre šedé sklo so strieborným hliníkovým rámom, ktoré umožňuje uzatváranie najvyšších políc a skvele prekrýva aj kuchynský odsávač. Zaujímavosťou je aj posuvná doska, ktorá slúži na prekrytie sporáka a zároveň je aj prídavnou pracovnou plochou na prípravu jedál.moderné kuchyne

zdroj: ernestomeda.com

3. Atmosferické svetlo a geometria

Ďalší príklad pretavenia úžasnej formy do vynikajúcej funkcie. Elegancia tejto kuchyne sa prejavuje v jej vzdušných podobách a objemoch. Základná jednotka je vyrobená z orechového dreva v popolavanom odtieni a je skombinová s nehrdzavejúcou oceľou. Silikónový LED pás v policových skrinkách vytvára mimoriadny vizuálny zážitok. Aj digestor v strede miestnosti je charakteristickou značku celého dizajnu. Odsávač je kombinovaný s drevenou policou s integrovaným svetlom, ktorý tvarovo ladí s návrhom celého kuchynského ostrova.moderné kuchyne

zdroj: eurocucina.com.au

4. Aj moderné kuchyne môžu byť veľkolepé

Zabudnite na bujný a prehnaný maximalizmus. “Viac je viac” v tomto prípade určite neplatí. Tento štýl je miernejší, hoci stále dostatočne veľkolepý. Ide o rovnováhu bohatstva a zdržanlivosti. V tejto kuchyni dominujú luxusné materiály – drevené plochy z dubu a orecha vnášajú do priestoru teplo a patinu. Tá je v krásnom kontraste s kamennou zástenou a pracovnou doskou. Orech je ideálnym výberom dreva pre ostrov v tomto dizajne. Dodáva mu pocit exkluzivity a intenzitu. Chladná vzorovaná podlaha je prirodzená a dokonale kontrastuje s drevom i neutrálnou skriňou. Všimli ste si aj tie unikátne svietidlá? Okúzľujúce visiace lampy a lustre sem jednoducho patria. Na detaily v podobe exkluzívnych svietidiel, úchytiek a kľučiek sa v tomto prípade treba osobitne zamerať.moderné kuchyne

5. Dvojtónový dizajn

Pozeráte sa na nádherný príklad dvojtónového dizajnu kuchyne. Šafránovo žltý komfortný kuchynský ostrov je v dokonalom vzájomnom spojení s tlmeným betónovým základom miestnosti. Treba dodať, že jedným z najviac pretrvávajúcich trendov pre moderné kuchyne je industriálny štýl. Nadčasová príťažlivosť zdĺhavých a jednoliatych pracovných priestorov je naďalej v móde, pričom každá kuchyňa sa ukazuje ako nielen praktická, ale aj esteticky príjemná. Ani vibrujúcou farbou v priemyselne ladenom priestore nič nepokazíte, práve naopak!moderné kuchyne

 zdroj: next125.com

6. Rustikálne drevo

Trendom pre moderné kuchyne jednoznačne zostávajú nahé povrchy z dreva, uprednostňujúce predovšetkým dub a vlašský orech. Popularita tradičného dreva, bohatého na tón a textúry bude pravdepodobne aj naďalej stúpať. Ostrov na mieru s minimalistickou drevenou konštrukciou z orecha je v tejto kuchyni dychvyrážajúcim prvkom. Ohromujúci je aj vďaka krásnej mramorovej doske s integrovaným varným panelom. Sofistikovaný orech dáva tejto izbe krásnu intenzitu, ktorá sa neuveriteľne spája s otvoreným dizajnom tejto miestnosti. Odporúča sa drevo kombinovať s ďalšími materiálmi s prírodnými textúrami, ako je napríklad žula, kremeň či už spomínaný mramor. Ak skombinujete rôzne hmatové povrchy, dosiahnete ten správny efekt.moderné kuchyne

zdroj: nakedkitchens.com

7. Svieže moderné kuchyne

Jedným zo znakov modernej kuchyne je jej sviežosť a funkčnosť. Moderný dizajn však neznamená len použitie neutrálnych farieb alebo monochromatizmus. Nič nebráni tomu, aby ste siahli aj po ženskejších a pastelových odtieňoch. Ružovú stenu skvele vyvážite modernou kuchynskou linkou v sivom dekore, ku ktorej si to priam pýta použitie mramorovej textúry. Kamenný povrch na zástene a kuchynskom poloostrove nielen skvelo vynikne, ale bude aj neuveriteľne praktický. Celkový vzhľad podčiarkujú svietidlá a kuchynské doplnky v mosadze, ktoré priestoru dodajú nádych luxusu.moderné kuchyne

zdroj: housebeautiful.com

8. Betónová

Chladné betónové profily skriniek, krásne odľahčuje kombinácia s hrejivým drevom. Opäť sa tu stretávame so zabudovanými spotrebičmi, ktoré zostávajú elegantne skryté za zásuvnými dverami. To len posilňuje čistý a homogénny vzhľad, ktorý neodmysliteľne patrí k moderným kuchyniam. V tomto prípade sa spája vysoký štandard dizajnu s komfortom, ktorý predstavuje jemné zatváranie dverí, tiché zásuvky a veľkorysý úložný priestor. Všimli ste si, že niektoré plochy nemajú úchytky? Dvere otvoríte úplne ľahko, intuitívne či už s lakťom alebo kolenom. Aj takéto detaily pomáhajú vytvárať ultramodernú a ničím nerušenú estetiku.moderné kuchyne

zdroj: next125.com

9. Anti-kuchyňa

Ako sme v úvode spomínali, jedným z horúcich trendov sú takzvané “anti-kuchyne”. Kuchyne systému Inside System predstavujú skutočné mikrokozmy funkčnosti a elegancie. Ich extrémna všestrannosť a modularita sa výborne hodí aj pre personalizáciu malých obytných priestorov. Ide o vnútorný systém v podobe akéhosi skrytého kontajnera, v ktorom sú umiestnené všetky potrebné typy zariadení a kuchynských doplnkov. Jednou zo základných vlastností projektu je úplné otvorenie samostatne stojacich kontajnerov, pomocou systému bočných rotačných dverí, ktorý úplne otvorí priestor. Tento systém ponúka plne vybavené kuchynské prevedenie, založené na funkčnosti a racionálnosti, bez toho aby čo i len trochu utrpela estetická stránka a dizajn.

moderné kuchyne

zdroj: archiportale.com

10. Keď cítiť remeslo

Z tejto kuchyne cítiť, že ide o originál svojho druhu. Profily kuchynskej linky boli vyrobené z recyklovaných drevených dosiek, ktorých štruktúra na tak rozsiahlej ploche vyzerá jedinečne. Výrazným a dominantným prvkom je tiež mosadzný ostrovček, ktorý skvele ladí s prírodnými materiálmi. Napriek tomu, že boli použité tradičné postupy výroby, dizajn kuchyne jednoznačne patrí do súčasnosti a vysoko spĺňa estetické nároky.moderné kuchyne

zdroj: jamesandgiles.com