Najlepšie sušičky prádla – test a recenzie 2021

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia sušička v teste
Beko DPY 8506 GXB1

Beko DPY 8506 GXB1

Vyznačuje sa nižšou hlučnosťou a dobrou výbavou, ktorej nechýba ani inteligentné automatické sušenie.

Najlepšia cena

Candy CS C8DG-S

Sušička v jemnom bielom prevedení pracuje spoľahlivo, kvalitne a za výbornú cenu. Môžete ju ovládať aj cez smartfón.

Vynikajúca voľba

Bosch WTW87467CS

Kondenzačná sušička overenej značky so samočistiacim kondenzátorom kvalitne vysuší aj jemnejšiu bielizeň či topánky.

Najlepšia kvalita

AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

Suší na jednotku, je tichá, ponúka šetrný program pre každý typ materiálu, ktorý dokáže vysušiť za pomerne krátky čas.

Vynikajúca voľba

SAMSUNG DV90M6200CW

Ponúka špičkovú kvalitu v nízkoenergetickej triede A +++ , vysokú rýchlosť sušenia, štýlový dizajn a jednoduché ovládanie.

Presťahovali ste sa do krásneho nového bytu bez balkóna? Váš program je natoľko plný, že nemáte čas na sušenie prádla? Najlepšie sušičky prádla budú vašim riešením.

Pripravili sme test sušičiek prádla a ponúkame vám výber overených 5-tich TOP produktov zo skladovej ponuky na trhu. Okrem toho vám poradíme, ako sušičku vybrať a na aké parametre, okrem ceny, by ste mali pozerať.

Najlepšie sušičky prádla – naše overené tipy

Najlepšia sušička v teste
Beko DPY 8506 GXB1

Beko DPY 8506 GXB1

Vyznačuje sa nižšou hlučnosťou a dobrou výbavou, ktorej nechýba ani inteligentné automatické sušenie.
Zobraziť cenu

Najlepšia sušička bielizne na trhu vyhrala cenu TOP produkt v roku 2015 a 2016. K dispozícií má 16 programov, vďaka ktorým budú vaše džínsy dosušené a košele nedokrčené. Ak máte málo miesta, zaobstarajte si nadstavec na práčku, na ktorý sušičku upevníte. Okrem ušetreného času a dokonale vyschnutého oblečenia, vám sušička Beko šetrí aj spotrebu energií.

O prádlo sa môžete starať aj počas toho, ako vaše deti spia. Sušička je totiž extrémne tichá a bielizeň aj vyžehlí. Jednou z najväčších výhod je nastavenie otvárania dverí.

Plusy:

  • Inteligentné sušenie Flexisense
  • Program košele
  • Na citlivú detskú pokožku a detský zámok
  • Veľmi šetrná

Mínusy:

  • Dĺžka programov
Najlepšia cena

Candy CS C8DG-S

Sušička v jemnom bielom prevedení pracuje spoľahlivo, kvalitne a za výbornú cenu. Môžete ju ovládať aj cez smartfón.
Zobraziť cenu

Kondenzačná sušiča ponúka 14 rôznych programov, kapacitu naplnenia do hmotnosti 8 kg, jednoduché ovládanie, ktoré môžete riadiť aj pomocou vášho smartfónu. Ak bude suśička stáť na zemi, v praxi oceníte zvýšené umiestnenie dvierok, vďaka ktorým si budete chrbticu namáhať o čosi menej.

Vaša bielizeň bude vďaka senzoru vlhkosti vysušená tak, aby sa vám dobre žehlilo. Navyše, s domácim oblečením si nebudete musieť robiť starosti, bude minimálne pokrčené a pekne suché.

Plusy:

  • Nízka cena
  • Jednoduchá údržba a ovládanie
  • Dostatok programov vo výbave
  • Ovládanie telefónom

Mínusy:

  • Energetická trieda B – vyššia spotreba el. energie
Vynikajúca voľba

Bosch WTW87467CS

Kondenzačná sušička overenej značky so samočistiacim kondenzátorom kvalitne vysuší aj jemnejšiu bielizeň či topánky.
Zobraziť cenu

Najväčšou výhodou je samočistiaci kondenzátor. Skúsenosti so sušičkou Bosch sú veľmi pozitívne, aj vďaka tichému kompresoru a kruhovitej štruktúre bočných panelov, ktoré zaručujú lepšiu stabilitu.

Program SensitiveDrying sa postará o najjemnejšie sušenie v sušičke. Funkcia našuchorenia vášmu oblečeniu dopraje úplne nový vzhľad. Je vhodná pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou.

Plusy:

  • Šetrná
  • Kontrola prádla počas sušenia
  • Prispôsobenie času sušenia
  • Program na vlnu

Mínusy:

  • Niektoré programy sú príliš dlhé
Najlepšia kvalita

AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

Suší na jednotku, je tichá, ponúka šetrný program pre každý typ materiálu, ktorý dokáže vysušiť za pomerne krátky čas.
Zobraziť cenu

Vďaka zaradeniu do nízkoenergetickej triedy A +++ sušička sľubuje nízku spotrebu elektrickej energie a výborný výkon. Jej hlučnosť je, pre sušičky, overený štandard – 65 dB. Okrem detskej poistky, funkcie Odložený štart či eko sušenia vás poteší aj možnosť zmeny otvárania dverí, časovač či zvuková signalizácia. Vďaka nim bude oblečenie spoľahlivo vysušené a sušenie pohodlné.

Plusy:

  • Nízka spotreba
  • Spoľahlivý výkon a rýchle sušenie
  • Pomerne tichá
  • Jednoduchá obsluha

Mínusy:

  • Vyššia cena
Vynikajúca voľba

SAMSUNG DV90M6200CW

Ponúka špičkovú kvalitu v nízkoenergetickej triede A +++ , vysokú rýchlosť sušenia, štýlový dizajn a jednoduché ovládanie.
Zobraziť cenu

Kondenzačná sušička láka kapacitou 9 kg, nízkou spotrebou ( energetická trieda A +++) a inteligentným sušiacim systémom OptimalDry™. Technologické vychytávky od obľúbeného výrobcu Samsung vašu bielizeň dokonale vysušia a zanechajú jej pritom aj príjemnú sviežosť.

Sušička má aj indikátor vody, ktorý upozorní na naplnenie nádoby. Ponúka aj program, ktorý oblečenie vysuší len za 35 minút, a dokonca aj program, pri ktorom môžete sušiť malý objem bielizne.

Plusy:

  • Kvalita sušenia
  • Pokročilé funkcie
  • Kapacita 9 kg
  • Nízka spotreba

Mínusy:

Vyššia cena

Najlepšie sušičky prádla – aké sú druhy?

Jednotlivé druhy sušičiek sa od seba odlišujú na základe spôsobu, ktorým sa zbavujú horúcej pary, v spotrebe energie či rýchlosti usušenia. Pri nakupovaní sa môžete rozhodovať medzi troma možnosťami.

Ventilačné sušičky

Ventilačné sušičky majú trubicu, cez ktorú sa horúci vzduch a para dostáva preč. Pri tomto type musíte rátať s ventilačným otvorom v stene, do ktorého ju napojíte. Dĺžka hadice napojenia nesmie byť menšia ako 1,2 m a nesmie sa nachádzať vo výške menej ako 30 cm. Sušička nesmie byť napojená ku komínu či na teplovzdušné vykurovanie.

Výhodou ventilačnej sušičky je nižšia cena a nižšia spotreba elektrickej energie. Jej nevýhodou je nutnosť vytvorenia ventilačného otvoru v stene za ďalšie náklady.

Kondenzačné sušičky

Bielizeň v tomto type vysuší horúci vzduch, ktorý vodu premení na paru. Tá sa postupne odparí do zbernej nádoby, kde sa schladí a skondenzuje na vodu. Tú potom jednoducho vylejete (môžete použiť napr. do naparovacej žehličky) alebo napojíte priamo do odpadu. Vzduch sa v sušičke môže ohrievať buď vykurovacím telesom alebo tepelným čerpadlom.

Kondenzačné sušičky výborne vyčistia aj jemné textilné tkaniny. Ich veľkou výhodou je ich úspornosť. Na druhej strane, na filtroch sušičky a kondenzátore (nie je ho možné vymeniť) sa zachytávajú nečistoty. Je nutná ich pravidelná údržba a čistenie.

Kombinované sušičky

Jedná a o práčku s integrovanou sušičkou. Tento model je dobrou voľbou do malých kúpeľní alebo domácnosti, kde sa jednoducho už sušička nezmestí. Bielizeň dáte prať, nastavíte program so sušením a po jeho skončení ju už len vyberiete. Nevýhodou je, že niektoré modely môžu mať odlišnú kapacitu prania a odlišnú kapacitu sušenia. V praxi, bielizeň z jedného prania budete musieť sušiť na dva krát. Miniete viac času aj viac energie.

Umiestnenie sušičky

Ešte pred samotným výberom si musíte poriadne rozmyslieť, kde ju môžete umiestniť, ako ju viete pripojiť – do siete aj na odpad alebo, aký bude spôsob jej plnenia. Ideálne je, aby ste ju mali po ruke pri praní buď hneď vedľa práčky alebo položenú na nej (obe spredu plnené). Umiestniť ju však môžete aj do kúpeľne alebo technickej miestnosti.

Kapacita nádoby na kondenzát a napojenie na odpad

Pri kondenzačnej sušičke by ste mali pozerať na veľkosť objemu nádoby na odparenú vodu. Vo väččine prípadov sa pohybuje medzi 4 až 6 litrami. Väčší objem vám ušetrí čas strávený častým vymieňaním. Niektoré inteligentné modely vás upozornia na jej zaplnenie svietiacou kontrolkou. Súčasťou kondenzačných sušičiek bývaj aj sada na pripojenie na odpad. V prípade, že nie, môžete si ju dokúpiť osobitne.

Funkcie sušičky

Okrem základných vlastností vás konkrétny model sušičky môže zlákať vďaka prídavným funkciám, ktoré tvoria jeho celkovú výbavu.

Množstevná automatika

Pod názvami ako Fuzzy, 6. zmysel či iným sa skrýva praktická funkcia, vďaka ktorej sušička sama odváži množstvo prádla a podľa neho nastaví teplotu aj dĺžku sušenia sama.

Senzory vlhkosti

Vďaka nim budete vedieť či je prádlo tak suché, ako ste chceli. Podľa svojej potreby si mieru zostatkovej vlhkosti môžete nastaviť a korigovať sami.

Bezpečnosť

Ak máte malé deti, oceníte bezpečnostnú poistku, ktorá zabráni tomu, aby sa dieťa dostalo do bubnu, ktorý sa zapne. Dieťaťu sa takisto nepodarí sušičku ani zapnúť.

Odložený štart

Začiatok sušenia spustí podľa nastavenia na neskorší čas. Načasovanie si môžete plánovať podľa vášho denného režimu.

Otváranie a ovládanie

Sušičku môžete ovládať cez tlačidlá či digitálny displej. U niektorých modeloch si môžete nastaviť pozíciu madla, tak aby ste ju mohli jednoducho otvoriť aj v prípade, keď sušičku umiestnite na práčku. Pri fungovaní spotrebiča oceníte aj zvukovú signalizáciu, ktorá vás na jeho dobeh upozorní.

Drahšie modely majú v sebe zabudované aj rôzne Smart funkcie, vďaka ktorým sušičku môžete prepojiť s aplikáciou v smartfóne či získať rýchlu informáciu o možnej poruche alebo probléme.

Žehlenia a parné funkcie

Skvelá vec, ktorá vám ušetrí čas pri zdĺhavom žehlení. Bielizeň nebude pokrčená a vy ju budete môcť spokojne ukladať. V sušičke môžete nájsť žehliaci program a program jednoduchého žehlenia. Rovnako môžete tento program použiť aj na suché oblečenie a zbaviť ho tak pokrčenia.

Sušičky môžu mať vs ebe aj parnú funkciu. Vďaka nej, do sušičky môžete dať aj suché prádlo, ktoré program oživí a zbaví pachu.

Hlučnosť sušičky

Hluk sušičiek sa pohybuje okolo 65 dB. (Najlepšie sušičky prádla mávajú nižšie hodnoty.) Čím bude nižšia, tým bude vo vašej domácnosti počas jej fungovania tichšie.

Značky sušičiek

Na trhu si môžete vyberať online, ale aj offline zo širokej ponuky. Medzi obľúbené značky patrí Bosch, AEG, Samsung, Beko, Whirpool, Candy, Siemens alebo Electrolux.

Cena

Cenové spektrum je dostatočne široké pre menšie aj vyššie rozpočty. Pri cene je potrebné zohľadňovať aj značku, no pravdou je, že typ sušičky a jej výbava bude s vyššou cenou ponúkať viacej možností, ako si uľahčiť život.

Nižšie ceny ( cca. Do 300 €) sušičiek sa odrazia aj na ich vyššej spotrebe elektrickej energie a zaradení do energetickej triedy A+ a nižšie. Sušičky v cenovej hladine medzi 300 až 600 € ponúkajú nižšiu spotrebu pokročilejšie funkcie aj väčší objem. Sušičky vo vyšších cenách ocenia náročnejšie domácnosti s vyššími finančnými možnosťami.

Správna údržba sušičky

Ak sa rozhodnete pre kondenzačnú sušičku, dbajte na pravidelné vylievanie nádobky s vodou (aj po každom sušení). Taktiež nesmiete zabúdať na pravidelnú kontrolu filtrov a ich čistenie od zanesených vláken a nečistôt. Používajte na ne vlhkú handričku, zostatky čistiacich práškov môžete očistiť kefou. Je to veľmi dôležité, nakoľko zanesenie filtrov môže byť príčinou zvýšenia spotreby el. energie a sušiaceho efektu.

Veríme, že vám naše odporúčania na najlepšie sušičky ušetria čas a dodajú potrebnú dávku navigácie pri vašom rozhodnutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepšia sušička ovocia – test a recenzie 2021

Ktorá to je a aké parametre by mala spĺňať?

Katarína Malá

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia univerzálna sušička

Ezidri FD1000

Jednoducho ovládateľná sušička na ovocie, zeleninu, bylinky, huby či kvetiny s nízkou spotrebou el. energie a veľkým objemom.

Najlepší pomer ceny a výkonu

Domo DO600S

Výkonná sušička s pomerne slušným objemom, možnosťou sušenia tekutých zmesí a automatickým vypínaním.

Najlepšia stredná cesta

Ezidri FD 500

Kvalitná sušička s regulovaným rozvodom teplého vzduchu, elektronicky riadeným teplotným režimom a nízkou spotrebou el. energie.

Najlepšia cena

Sencor SFD 851

Praktická sušička na menšie domáce sušenie s nastaviteľnou výškou, elektronickou reguláciou teploty za výbornú cenu.

V sušení nájdete najlacnejší a najzdravší spôsob konzervácie. Aby ste jeho proces zvládli, čo najrýchlejšie, bez straty zdravých látok a jednoducho v pohodlí domova, pomôže vám najlepšia sušička ovocia.

Názory a skúsenosti sme zisťovali priamo v predajniach s elektronikou, osobne u domácich gazdiniek či dokonca v rôznych diskusiách na internete. Ponuka spotrebičov je v tejto oblasti široká, ako inak. Logicky sa líšili preferencie na konkrétny spotrebič či značku. Avšak podarilo sa nám nájsť zhody vo vlastnostiach a parametroch, ktoré by spoľahlivej domácej sušičke nemali chýbať. Vďaka nim sme vám vybrali tie najlepšie voľby.

Najlepšia univerzálna sušička

Ezidri FD1000

Jednoducho ovládateľná sušička na ovocie, zeleninu, bylinky, huby či kvetiny s nízkou spotrebou el. energie a veľkým objemom.
Ukázať najlepšiu cenu

Pri sušení s Ezidri FD1000 oceníte nízku spotrebu elektrického prúdu (0,2 až 0,5 kWh podľa teploty a obsahu vody) a reguláciu teplého vzduchu. Sušenie sa vďaka nim stáva omnoho efektívnejším.

V základnej sade nájdete okrem sušiacej jednotky aj 5 sít s príslušenstvom. Tie zabraňujú rozkladu cenných vitamínov. Sušička navyše disponuje možnosťou pridania ďalších sít (celkový max. počet – 30 ks). Priemer sita je 390 mm a celková výška (pri 5-tich sitách) dosahuje 280 mm. Sušička má všestranné použitie. Hodí sa aj na zeleninu, bylinky, huby či dokonca kvety a so svojim maximálnym objemom využitia je skvelým pomocníkom do domácnosti (alebo aj malej potravinárskej výroby), v ktorej sa suší o sto šesť.

Plusy: Rýchle sušenie, nízka spotreba el. energie a veľká kapacita objemu na sušenie.
Mínusy: Vyššia cena a vypínanie cez vytiahnutie zo zástrčky.

Najlepšia cena

Sencor SFD 851

Praktická sušička na menšie domáce sušenie s nastaviteľnou výškou, elektronickou reguláciou teploty za výbornú cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Za veľmi priaznivú cenu v sušičke získate pomocníka s podnosmi o priemere 25 cm. Umožňujú rovnomerné sušenie ovocia, zeleniny, húb aj mäsa. Disponuje možnosťou nastavenia teploty (v rozsahu 35-70 °C), takisto tepelnou poistkou proti prehriatiu či elektronický časovač neskoršieho vypnutia.

Sušička v bielo-zelenej kombinácii príjemne oživí interiér kuchyne a svojou kompaktnou menšou veľkosťou dobre zapadne aj do malého priestoru. Jej vybavením je stelesnením príslovia: Za málo peňazí veľa muziky.

Plusy: Cena, možnosť nastaviteľnej výšky a tichý režim.
Mínusy: Pri niektorých surovinách je potrebné striedať podlažia. Najspodnejšie suší najlepšie.

Najlepší pomer ceny a výkonu

Domo DO600S

Výkonná sušička s pomerne slušným objemom, možnosťou sušenia tekutých zmesí a automatickým vypínaním.
Ukázať najlepšiu cenu

Vďaka sušeniu na pevných plátoch môžete sušiť aj vodnaté ovocie. Každý z nich má vlastné zohrievanie a odvetrávanie, čo umožňuje rovnomerné a kvalitné sušenie bez prieniku pachov. Na jeden raz môžete tak sušiť ovocie či zeleninu s rôznou arómou. Sušičke môžete nastaviť 3 rôzne programy, ktoré sa líšia výškou teploty a dĺžkou trvania.

Po ich uplynutí sa sušiča vždy automaticky vypne a ušetrí vám tak elektrickú energiu. V sušičke DOMO DO600S nájdete výborný kompromis ceny a kvalitného sušenia.

Plusy: Pevné pláty na sušenie, vysoké poschodia na sušenie a výhodná cena.
Mínusy: Pred sušením je potrebné skontrolovať nastavenie plátov, menej plátov na sušenie.

Najlepšia stredná cesta

Ezidri FD 500

Kvalitná sušička s regulovaným rozvodom teplého vzduchu, elektronicky riadeným teplotným režimom a nízkou spotrebou el. energie.
Ukázať najlepšiu cenu

Spoľahlivé a rovnomerné sušenie zabezpečuje 5 sít, ktoré unesú 0,4 kg až 0,5 kg surovín. Pre zvýšeniu objemu sušenia môžete jej kapacitu navýšiť až na 15 sít. Kvalitu sušenia podčiarkuje regulovaný rozvod teplého vzduchu s elektronicky riadeným teplotným režimom. Teplota sušenia sa pohybuje v rozmedzí 35 – 60 °C.

Ak sušíte často, tento spotrebič vás nenechá v štichu. So špičkovými parametrami a možnosťou rozšírenia kapacity svojho objemu patrí k horúcim voľbám na zváženie.

Plusy: Možnosť dokúpenia ďalších sít, rovnomerné sušenie, tichý chod a jednoduché ovládanie.
Mínusy: Cena (vrátane doplnkových poschodí a príslušenstva), absencia vypínača/časovača sušenia.

Najlepšia sušička ovocia – Ako si ju vybrať?

Pri výbere sušičky by ste sa mali zamýšľať najmä nad objemom a frekvenciou vášho domáceho sušenia. Chystáte sa ju používať len počas ovocnej či zeleninovej sezóny? Alebo ju chcete využívať naplno celý rok? Plánujete ju použiť aj na sušenie mäsa či byliniek? Sušičky z kvalitnejších materiálov majú vyššiu cenu a bez problémov zvládnu aj časté sušenie.

Aká je bežná kapacita?

Takisto by ste mali zvážiť množstvo surovín na sušenie. Mnohé sušičky majú obmedzený počet plátov či sít na sušenie. Naopak, niektoré ponúkajú možnosť rozšírenia kapacity sušičky doplnkovými plátmi/táckami. Spotrebiče na bežné sušenie disponujú 5-timi. Sušička s väčším priemerom plátov a pevnejším materiálom bude mať vyššiu nosnosť. Na jeden raz toho znesie viac a tým viac ušetríte na elektrike.

Sušička s objemom 4 až 6 plátov je dobrou voľbou pre menšiu rodinu alebo jedného človeka. Väčším rodinkám, ktoré sušia pravidelne, záhradkárom či vášnivým hubárom sa budú hodiť tie s väčším objemom, napríklad s 9-timi až 11-timi plátmi.

Záleží na tvare sušičky

Na celkový výkon sušičky vplýva viacero faktorov. Kvalita materiálu, rozmery sušičky, jej váha, vybavenie a motor s výkonom, ktorý je mozgom aj srdcom sušenia zároveň. Toto všetko sa ukrýva v tvare spotrebiča, ktorý môže byť okrúhly a hranatý. Ľahšie okrúhle a hranaté sušičky v dostupnejších cenách sa hodia na bežné domáce sušenie.

Sušička môže byť okrúhla alebo hranatá

Hoci, ani nie tak tvar, ale umiestnenie motora a jeho výkon má najmarkantnejší vplyv na sušenie. špeciálne na jeho rýchlosť a rovnomernosť. Profesionálne hranaté sušičky majú motor umiestnený na bočnej strane. Vďaka tejto kompozícii zabezpečujú rýchle a rovnomerné sušenie na všetkých podlažiach. Tie zo sušičky vyťahujete ako z trúby. Platy môžete vyberať a tým si vytvoriť miesto na sušenia väčších kusov surovín.

Rovnomernosť sušenia v hranatej sušičke vám ušetrí čas strávený výmenou podlaží plátov. V okrúhlych sušičkách je potrebné časté striedanie vrchných plátov (najmenej presušených) s tými spodnými. Okrúhle sušičky, ktoré nemajú pevné pláty, ale sitá či tácky s otvormi, majú tendenciu prepúšťať kvapky šťavy z vrchných menej vysušených častí smerom nadol k motoru.

Hoci, profesionálne sušičky sú investíciou, ktorá je bude pre vašu domácnosť zbytočne vysoká. Naopak, v potravinárskej výrobe ich oceníte.

Materiál, hmotnosť a hlučnosť

Materiálové vyhotovenie sušičky sa rovnako odrazí na jej cene, ale aj kvalite. V ponuke nájdete výrobky z nerezu, plastu alebo ich kombinácie. Vybavenie spotrebiča určuje aj jeho celkovú hmotnosť a hlučnosť. Tá sa štandardne pohybuje okolo 50 dB, ktoré môžeme prirovnať k hluku rýchlovarnej kanvice (v bode varu vody dosahuje hlučnosť 70 dB). Čím vyššiu hmotnosť bude sušička mať, tým bude odolnejšia.

Funkcie, ktoré oceníte

Sušičky v konkurenčnom boji ponúkajú rôzne možnosti, ako skvalitniť celý proces sušenia. Na niektorých modeloch si môžete nastaviť teplotu a počas sušenia ju regulovať najčastejšie v rozsahu  30 °C až 70 °C. Nechýba im ani možnosť časovača, ktorým si nastavíte požadovaný čas sušenia prostredníctvom otočného kolieska alebo cez digitálny displej. Po uplynutí nastavenej doby sa sušička sama vypne. Pozor, nie všetky sušičky disponujú funkciou automatického vypnutia.

Overení výrobcovia k spotrebičom dodávajú aj manuál s odporúčaním na teploty aj čas pre rôzne typy surovín. Takisto do spotrebičov implementujú aj poistku proti prehriatiu, vďaka ktorej sa nemusíte strachovať, že pri dlhom (aj nočnom) sušení dôjde k nepríjemnej nehode. Na skončenie programu/sušenia vás môže upozorniť aj zvukový signál.

Výhodou drahších sušičiek sú prednastavené programy, ktoré si poradia s konkrétnym typom potraviny bez toho, aby ste si museli hľadať informácie a trápiť sa, aké nastavenia sú potrebné. Medzi známe a obľúbené patria napríklad tieto:

Fast/Meat

Ideálny program na sušenie mäsa. Pri maximálnej teplote sa postará o rýchle vysušenie mäsa, pričom mu zanechá dostatok živín pre vaše telo.

Raw

Tento program operuje pri teplote 42 °C. Jeho úlohou je suroviny vysušiť, no na druhej strane v nich zachovať maximum látok, ktorými disponujú v surovom stave.

Combo

Pri tomto programe sa suší mokré ovocie. Vysoká teplota sa strieda s nižšími tak, aby v potravinách ostalo, čo najviac živín.

Low/Herbs

Ide o program sušenia pri nízkych teplotách, maximálne do 40 °C. Je dobrou voľbou pre sušenie byliniek.

Na záver

Pri výbere sušičky si dobrezvážte ako veľa, ako často a za akým účelom chcete sušiť. Ponuka je široká, takže s výberom nebudete mať žiaden problém. Podstatné je len jediné, aby ste naplno využili hodnotu, ktorú sa do jej kúpy rozhodnete investovať.

Komentáre (Najlepšia sušička ovocia – test a recenzie 2021)

  1. podla mna je velmi dobra susicka ja ta, ktoru mame doma my :) mame orava SU-103 A a je perfektná aspoň pre nás nejak nenáročných užívateľov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.