Nech sa páči! Odložte si…

Ventura / Shutterstock.com

Z lásky k topánkam

Čo by sme pre ne neurobili, milé dámy, však? Nehovoriac o tom, koľko párov topánok vlastníme a stále to ešte nie je konečný počet. Máme jednoducho pre topánky slabosť a často nám pohľady zalietajú k predajniam obuvi. Sme skrátka tým povestné!

A aj z toho dôvodu si dôkladne a starostlivo vyberáme skrinku na topánky, samozrejme, berieme do úvahy aj jej rozmery, farbu, dizajn. Pravdepodobne v každej domácnosti majú botníky svoje miesto v predsieni, aby sme sa  pri vstupe do domu či bytu prezuli do papúč a topánky odložili do skrinky na obuv.

Prvá miestnosť, do ktorej vojdeme

Chodba či predsieň je vstupnou miestnosťou do našej domácnosti. Vchádzame do nej nielen my, ale aj všetci naši hostia, ktorí prídu k nám na návštevu. Preto jej dôležitou súčasťou by mala byť predsieňová stena, priestor na odloženie potrebných vecí, väčšinou vrchného oblečenia hlavne v chladnejšom počasí.

Pri výbere predsieňovej steny a jej prevedenia by sme sa mali riadiť jednak veľkosťou predsiene/chodby a tiež aj počtom členov domácnosti. Predsieňové steny musia splniť hlavný účel: byť praktické a, samozrejme, aj dizajnové a estetické hľadisko je veľmi podstatné, aby predsieňová stena bola v súlade s ostatným nábytkom, ako je napríklad skrinka na topánky či komoda.

Hra svetiel a zrkadiel

Opäť detaily, opäť maličkosti. Bez nich to ale nebude fungovať v žiadnej domácnosti. Ich výber a kúpa by mali prísť na rad až po ostatnom zariadení. Svetlá, svietidlá, lustre či zrkadlá plnia v každej miestnosti špecifickú úlohu.

Svietiť potrebujeme, preto je správne osvetlenie veľmi dôležité, zrkadlá sú tiež samozrejmosťou, aby sme sa mohli vidieť pri maľovaní, česaní, chystaní do práce či do školy. Pre aké svietidlá sa rozhodneme, čo sa týka dizajnu a štýlu, je veľmi individuálne. Niekto preferuje modernejší štýl, iný dáva prednosť klasike, podstatné je, aby osvetlenie a zrkadlá svojím prevedením skvelo dopĺňali celkovú vizáž danej miestnosti.

Veľkonočné dekorácie na stôl: Inšpirujte sa originálnymi nápadmi

veľkonočné dekorácie na stôl

Najkrajšia časť Veľkej noci sa odohráva pri stole, keď sa rodina a priatelia stretnú, aby sa podelili o skvelé jedlo a všetky tajomstvá tohto sviatočného obdobia. Ak ešte stále neviete ako ho prestrieť v tento výnimočný čas, nezúfajte. Pripravili sme pre vás veľkonočné dekorácie na stôl, ktoré sú neprehliadnuteľné. Pekná a veselá výzdoba je tradične tvorená kraslicami, čerstvými kvetmi, ale aj inými prvkami.

Niektoré inšpirácie sme pre vás priniesli aj na našom instagrame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Kým v minulosti sme boli zvyknutí na čo najfarebnejšie prevedenie dekorácií, dnes sú veľmi trendy aj tlmené pastelové odtiene, palety farieb “tón v tóne” a monochromatizmus. Nech už preferujete čokoľvek, určite si vyberiete.

Prajeme krásne, požehnané chvíle strávené za spoločným stolom, nech sú pre vás tieto sviatky plné pohody a radosti zo vzájomnej prítomnosti!