Posteľ z paliet je stále trendy! Máme pre vás 17 inšpirácií

Posteľ z paliet dokáže vyčarovať neopakovateľnú atmosféru, nestojí veľa a my vám ukážeme inšpirácie, ktoré si zamilujete.

Ľuba Školová

8. januára 2019

Posteľ z paliet je stále trendy! Máme pre vás 17 inšpirácií
5 1 hodnotení

Paleta z regálov skladov pár rokov späť doslova zatriasla trendmi v zariaďovaní domácností. Stala sa symbolom recyklovania v interiérovom dizajne. Jeho výsledok nájdeme v jej využití pri výrobe postelí, sedačiek, stolíkov, regálov, nástenných políc, kvetináčov a iných doplnkov.

Posteľ z paliet je jednoducho unikát

Spálňa je miesto pre náš odpočinok, oáza pokoja, v ktorej chceme načerpať nové sily. Preto, ak sa rozhodnete pre posteľ z paliet nebojte sa, že váš spánok nebude kvalitný. Či si ju budete montovať doma, alebo to necháte na majstrov, dbajte na to, aby bola jej konštrukcia spevnená. Zároveň nezabúdajte, že pre kvalitu spánku a zdravie chrbtice bude rozhodujúca aj investícia a výber dobrého matraca.

1.Posteľ z palier pre jedného s čelom

Palety tvoriace spodnú časť postele dopĺňa ešte jedna rada paliet, ktorá vám poslúži ako odkladací priestor na deky, dekorácie či knihy.2. Paletové letisko

V kombinácii s kvalitným matracom a hrejivými prikrývkami sa paletové letisko stane dominantou aj vašej spálne.


3. V podkroví

Materiál palety je sám o sebe špecifický a originálny. Pri jeho využití si v interiéri treba dávať pozor a kombinovať ho s nábytkom a doplnkami, ktorý nie je masívny, aby priestor dýchal.4.Ideálna kombinácia pre malé štúdio

Paletu možno využiť aj na vytvorenie dvojposchodovej postele alebo postele „vo vzduchu“, ktorá vám ušetrí priestor pre malú pracovňu alebo študentský kútik. 5. Palety na čele

Vo väčšine prípadov sú palety použité vo vzhľade, ako vychádzajú z výroby. Pre posteľ z paliet však môžete zrecyklovať ich jednotlivé dosky, ktoré ošetríte a vytvoríte z nich čelo, ktoré upúta hneď na prvý pohľad.6. Jednoduchá klasika

Ak má posteľ z paliet čelo(v tomto prípade ide o použitie klasickej palety), môžete naň prakticky umiestniť závesné lampičky. Celkový vzhľad postele pekne oživí farebný pléd alebo deka. 7. Ideálna voľba na chalupu


Máte chalupu? Šup sa do výberu správnej inšpirácie a jej realizácie. Výzor tohto podkrovia perfektne podčiarkujú práve palety použité na posteli. A netreba tak veľa, aby ste ich mali aj vy.8. Paleta spomienok

Posteľ z paliet možno farebne dotvoriť napríklad aj fotografiami. Rovnako palety vôbec nemusia tvoriť celú kostru postele, môžete ich použiť ako nosnú spodnú časť.9. Spojené kráľovstvo z paliet

Hrajte sa s objemom priestoru, ktorý máte v izbe k dispozícii. Vďaka paletám môžete vytvoriť celok z viacerých vrstiev a s úložným priestorom. Dobrého spojenca nájdete v drevených bedničkách.10. S baldachýnom pre princeznú

Ak natriete palety na bielo, spojíte ich s pastelovou ružovou a jemnými textíliami na a okolo postele vznikne krásna a útulná atmosféra. Veľkú bodku priestoru dáte balónikmi či lampiónmi nad posteľou.11. Odkladací priestor oceníte

Ste typ, ktorý potrebuje aj počas spánku doplniť pitný režim, alebo si pred spaním prečítať knihu či skontrolovať feed na sociálnej sieti? V tom prípade oceníte praktické vstavané poličky, ktoré budú alternatívou pre zbytočné nočné stolíky.


12. Kombinácia s debničkami sa oplatí

Palety a debničky majú spoločne nielen to, že sa používajú v rôznych skladoch a majú podobný vzhľad. Perfektne spolu ladia v interiéri a funkčne sa výborne dopĺňajú.

13. Závan vintage

Pre všetkých milovníkov vintage a retro je posteľ z paliet must-have. Jej starý vzhľad a nedokonalosti, ktoré pripomínajú jej pôvodný účel sa skvele zapadnú a navodia ducha minulosti.

14. Aj do detskej izby


Spoločne s farbami, hračkami a milými poličkami bude paleta symbolom hravosti aj v detskej izbe. Jej dizajn podčiarknete výpalom mena vašej juniorky alebo juniora priamo na posteľ. Celý priestor môžete doplniť LED svetielkami a vyčariť tak neopakovateľnú rozprávkovú atmosféru.

15. Podsvietenie pre fajnšmekrov

Do prázdneho priestoru v palete môžete vložiť LED podsvietenie, s ktorými vaša spálňa získa druhú tvár. To, akú farebnosť a teplotu svetla si vyberiete bude ovplyvňovať aj výslednú náladu.

16. Hravé spanie pre hudobníka

Pri návrhu postele sa nemusíte báť experimentovať. Ak ste vášnivý hudobník, zaveste si na čelo postele gitaru, ak ste fotograf, zaveste si napríklad LED reťaz s fotkami. Vo farbách, aké milujete. V konštrukcii, ktorá vám bude vyhovovať.


17. Inšpirácia od autora

Na záver som vám vybrala inšpiráciu, ktorá v sebe v snúbi pekný príklad zladenia palety postele a zvyšku bytových doplnkov. Farebne ich súlad príjemne podčiarkuje akcent akvamarínovej farby. S paletami by som rozhodne nešetrila. Posteľ s kvalitným matracom je pre mňa v spálni alfa-omega a mala by mať svoj názor. V tomto prípade, od vysokého čela až k podlahe. Predsa len, keď do paliet, tak s veľkou slávou.

Fotografie: Pinterest.com

Posteľ z paliet je stále trendy! Máme pre vás 17 inšpirácií
5 1 hodnotení

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 predsavzatí pre lepšiu domácnosť, ktoré v roku 2019 hravo zvládnete

Vstúpte do nového roka s našimi jednoduchými predsavzatiami pre domácnosť a vytvorte si pokojný, čistý a štýlový domov.

365.bank

Aktualizované
22. januára 2019

Kategórie
Doma doma

19 predsavzatí pre lepšiu domácnosť, ktoré v roku 2019 hravo zvládnete
4 9 hodnotení

Áno, poznáme to. Zbalili ste vianočné dekorácie, aby mohli opäť zažiariť o rok a váš domov zrazu pôsobí bez nich mdlo a nevýrazne. Na stole sú zvyšky vianočného pečiva a na poličkách veci, ktoré zatiaľ nedostali svoj priestor.

Alebo vám už žiaden nezostal?

Je čas začať odznova! Pripravili sme pre vás predsavzatia zamerané na zlepšenie bývania, ktoré sú nielen štýlové, elegantné, úsporné, ale predovšetkým ľahké. Inšpirujte sa nimi u vás doma a pocítite radosť z vášho bývania.

1. Prestaňte skladovať veci, ktoré nepoužívate

Už ste niečo servírovali v pozlátenej obedovej súprave, ktorú ste dostali ako svadobný dar? A čo ten kabát, po ktorom ste túžili pred rokmi? Čakáte kým schudnete alebo bude opäť trendy? Zabudnite na to! Ak ste sa týchto vecí celý rok nedotkli, zbavte sa ich. Buďte silní, bojujte!

šatník

2. Venujte pozornosť nevyužitým častiam domu

Aj priestor za dvermi, pod pohovkou či posteľou, alebo v opačnom rohu miestnosti než zvyknete sedieť, môže mať svoju funkciu a zmysel. Iba vy to máte v rukách! Ak potrebujete využiť ich potenciál, choďte na nákupy pripravení. Odmerajte si priestor a urobte si pred nákupom prieskum. Existuje obrovské množstvo úložných riešení, háčikov, držiakov i stojanov, ktoré vám pomôžu využiť skrytý potenciál vášho interiéru.


3. Naplánujte si, ako zatočíte s problémovými zónami

Ak úroveň chaosu vo vašich kuchynských skriniach alebo na pracovnej ploche dosahuje najvyšší level a vy prepadáte beznádeji, nestresujte sa. Nie všetko v domácnosti potrebuje váš bezprostredný čas a energiu. Ak nemáte dve hodiny, aby ste sa o to postarali hneď, pridajte si úlohu do vášho to-do zoznamu. Umiestnite ho tak, aby bol viditeľný (napríklad na chladničku alebo pracovnú plochu počítača) a určite si dátum, kedy problémovej zóne dáte zbohom.

4. Vložte do priestoru kúsok seba

Obľúbené obrazy sú na zemi, lebo ste pre ne stále nenašli vhodné miesto? Fotografie z ďalekých ciest zostali na úložisku, pretože ste nemali čas ich vytriediť? Sú to výhovorky! Stavte práve na to, čo je pre vás jedinečné a pretavte vaše emócie, zážitky a vkus do vášho domova. Nepochybne sa tak stane jedinečným.

5. Zmeňte niektoré prvky a čarujte s priestorom

Posunuli ste cez vianoce nábytok v obývačke tak, aby vynikol váš vianočný stromček? Ak sa vám zdá, že takáto zmena jej prospela, pokojne si ponechajte toto nové usporiadanie. Ak neviete prísť na to, čo nahradí strom ako ohnisko miesta, zamyslite sa nad tým, čo zaujme váš pohľad, keď vkročíte do izby.

Ak nemáte chuť meniť polohu nábytku, skúste zmeniť aspoň menšie interiérové prvky. V spálni napríklad pomôže výmena posteľnej bielizne či závesov. Experimentovať v nej môžete miešaním farieb a vzorov.

6. Stavte na čerstvosť a sviežosť zelene

Už rok hovoríte o tom, ako pridáte do obývačky veľkú Monsteru a na parapete urobíte prehliadku kaktusov? Teraz je ten čas! Zeleň dodá vášmu domovu čerstvý náboj a nový rozmer. Ak nemáte veľa času na starostlivosť o kvety, siahnite po tých menej náročných. Alebo si jednoducho spravte “služby” tak, aby sa do starostlivosti o živý prvok domácnosti zapojil každý člen rodiny.


7. Zbavte sa starých potravín

Skontrolujte všetky zásoby múky, cukru, korenín, strukovín či cestovín. Pozrite sa aj na zaváraniny, konzervované výrobky a zbavte sa tých, ktoré sú po záručnej dobe. Zároveň si môžete vyčistiť všetky poličky v potravinovej skrini či špajzi a zoradiť si potraviny tak, aby ste všetko s prehľadom našli.

8. Vyskúšajte si 5 minútové upratovanie

Skôr než sa dostanete do postele, spravte si každý večer krátky tréning. Nastavte si časovač a stopnite si, koľko menších úloh môžete urobiť pre domácnosť za päť minút. Ak sa do toho pustíte s chuťou, stihnete pravdepodobne vyvesiť kôš prádla, vyhodiť odpadky či umyť umývadlo vrátane kúpeľňového zrkadla. Pritom budete užitočným veciam venovať minimálny čas, za ktorý by ste si skontrolovali svoj e-mail alebo prešli feedy na Facebooku. Využiť takto môžete tiež reklamnú prestávku pri pozeraní televízie.

9. Miňte staré zásoby a kupujte to, čo skutočne potrebujete

Skôr, ako začnete nezmyselne plniť skrinky a zásuvky rovnakými položkami, zastavte sa a urobte revíziu všetkého, čo už máte doma. Vytlačte posledné zvyšky zubnej pasty či telového krému, nechajte dohorieť vonnú sviečku a do šalátu dajte zvyšné kvapky olivového oleja. Len touto jednou zmenou návyku budete menej plytvať, menej spotrebujete a spravíte doma menej neporiadku.

10. Urobte si poriadok v účtoch

Máte prehľad o svojich pravidelných výdavkoch? Viete, koľko môžete minúť? Nemusíte si každý mesiac prezerať prehľad platieb, ani rozmýšľať nad tým, čo treba ešte zaplatiť. Šikovná appka to zvládne za vás.

Nová mobilná 365 banka cez funkcionalitu inteligentný zostatok myslí na všetky vaše plánované výdavky. Zohľadní pravidelnú splátku hypotéky, trvalé príkazy, inkaso za operátora či sporenie, a tak vždy viete, koľko môžete z rodinného rozpočtu minúť, kým vám nepríde ďalšia výplata. Ak náhodou za nový nábytok zaplatíte viac, ako by ste mali, upozorní vás na to.


11. Spravte poriadok v zásuvkách a úložných košoch

Úložné priestory sú užitočné, ale nehádžte do nich náhodný obsah. Ak si myslíte, že sa vám uľaví ak všetok neporiadok zhrniete do krabice – mýlite sa. Používajte ich naopak na zoradenie druhovo podobných vecí (napríklad dajte zvlášť fotografie, krajčírske potreby, narodeninové blahoželania). Triedenie urobte poctivo a na konci nezabudnite krabicu označiť štítkom, tak aby vám jej obsah bol aj po čase ihneď jasný.

12. Nekupujte ďalšie boxy, kým sa nerozhodnete čo chcete skladovať

Využívanie všetkých najnovších úložných riešení, ktoré majú šetriť priestor, často vytvára ešte väčší neporiadok. Nedovoľte, aby boli príčinou výhovoriek a dôvodom na držanie harabúrd, ktoré ani nepotrebujete.

13. Nebuďte v tom sám, zapojte rodinu

Nenechajte si na pleciach celú domácnosť. Jednoducho rozdeľte úlohy, ktoré môžu byť vykonané v konkrétnom čase každý týždeň, medzi jednotlivých členov domácnosti. Aj menšie deti môžu mať svoje malé významné úlohy. Pripomeňte im, že čas, ktorý vám pomôžu ušetriť, budete môcť stráviť spoločne zábavnejšími aktivitami.

14. Vytrieďte si šatník a využite pravidlo One Out – One In

Povedzte si dosť a vytrieďte bezohľadne všetko, čo ste nemali na sebe viac ako rok. Nečakajte kým schudnete, alebo budete kúsok opäť IN. Jednoducho veci, ktoré nenosíte zbaľte a darujte charite. Investujte do nadčasových kúskov a nehromaďte zbytočne oblečenie. Skúste sa pritom držať pravidla – jednu vec kúpim, inú vyradím.

15. Recyklujte viac

Tento rok môžete rozvinúť ešte viac vaše ekologické návyky. Pokračujte s recykláciou a osvojte si aj ďalšie inovatívne riešenia, ktoré sú ohľaduplné k prírode. Nepoľavujte vo vašom nastavení – má to zmysel!


16. Rozvíjajte dobré návyky

Niektoré veci v domácnosti nepotrebujú čas, ale správny návyk. Usteľte si posteľ každé ráno, zbavte sa špinavého riadu a vložte ho po každej večeri do umývačky, po prezlečení si uložte oblečenie tam – kam patrí (nie, nie je to žehliaca doska ani stolička). Akonáhle sa dostanete do tejto rutiny, budú vám váš recept na úhľadný domov, závidieť všetci priatelia.

17. Nastavte sa na zdravší životný štýl

Dojedli ste posledné vianočné pečivo? Je čas začať do prázdnych misiek dopĺňať ovocie, orechy či sušené bylinky. Namiesto klasických dobrôt, si do zorného poľa v kuchyni vystavte zdravú alternatívu, aby ste po nej mohli kedykoľvek siahnuť.

18. Dajte každej novej veci svoje miesto

Je ľahké nakupovať a nechať potom plné tašky na chodbe alebo pred praskajúcim šatníkom. Aj tento zlozvyk je zdrojom neporiadku. Akonáhle si domov prinesiete novú vec, nájdite jej v priestore správne (trvalé) miesto. Buďte však spravodlivý – nový úložný box, či vyžiadaná zásuvka sa nepočíta.

19. Vypracujte si týždenný systém

Ak získajte pomoc od každého člena rodiny, tak vaša domácnosť bude fungovať hladko. Nejde len o prerozdelenie klasických domácich úloh. Spravte si raz týždenne krátku rodinnú poradu a preberte si všetko čo by mohlo ovplyvniť chod domácnosti v najbližšom období. Najmä u detí sa potreby, vzhľadom na vek rôznia – je lepšie sa na všetko, čo vás čaká pripraviť.

Foto: unsplash.com, pexels.com


Tento článok vznikol v spolupráci s 365 bankou.

365 banka je nová slovenská banka, kde si vybavíte všetko online za pár minút mobilom, nikam nemusíte chodiť a účet s kartou máte zadarmo. Okrem toho môžete platiť cez Google Pay a v mobilnej appke nájdete množstvo šikovných funkcií a výhod, ako napr. vrátenie peňazí z nákupu u vybraných partnerov alebo sporenie s úrokom až 3,65 % ročne do sumy 1 500 €.