David Šandrik: Rád pracujem na komplexných a zaujímavých projektoch

David, kedy si si povedal “takto sa chcem živiť”?

Už počas štúdia som si uvedomil, že by som rád pôsobil vo svete architektúry, nie však celkom ako architekt, ale skôr ako 3D grafik. Myšlienka prinášať víziu niečoho budúceho bola pre mňa zaujímavým umením a k tomu tvorba interiérového dizajnu ako bonus. V podstate som ani veľmi nezvažoval iné možnosti.

Čo ťa najviac ovplyvňuje v práci?

Povedal by som, že je to samotný typ projektu a čas. Rád pracujem na komplexných a zaujímavých projektoch, kedy máme s klientom spoločný zámer, a to kvalitný výstup. Kvalita si podľa mňa vyžaduje čas, sústredenosť a veľa dolaďovania. Čas je bohužiaľ limitovaný, mám síce veľa nápadov, ktoré by som rád implementoval, všetko sa však stihnúť nedá.

Aká je prvá otázka, ktorú kladieš klientovi?

Čo je cieľom projektu?

Samozrejme, klient by mal byť do istej miery zahrnutý v procese, výstup musí spĺňať jeho očakávania. Verím však, že ak sa komunikácia, očakávania a ciele správne nastavia už na začiatku, celkový proces sa tak zjednoduší.

Čo považuješ za najväčšiu výzvu pri navrhovaní interiéru?

Splniť očakávania klienta a zároveň si splniť aj svoje predstavy. V podstate dosiahnuť konsenzus a spokojnosť na oboch stranách.

Preferuješ, keď je klient viac angažovaný, alebo skôr keď ti nechá voľnú ruku?

Preferujem skôr voľnosť pri práci. Samozrejme, klient by mal byť do istej miery zahrnutý v procese, výstup musí spĺňať jeho očakávania. Verím však, že ak sa komunikácia, očakávania a ciele správne nastavia už na začiatku, celkový proces sa tak zjednoduší. Miera dôvery klienta v našu prácu je tiež veľmi dôležitá.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Kde nachádzaš inšpirácie?

Je to naozaj rôzne, mám rád dizajn, 3D umenie a intenzívne ho vyhľadávam. Do veľkej miery je súčasťou aj môjho voľného času. Inšpiráciu nachádzam najviac online, sociálne siete, pinterest, odborné diskusie, články, projekty na osobných blogoch a fórach. Rád však osobne navštevujem showroomy, výstavy, konferencie, napríklad Salone Del Mobile v Miláne , SOA Academy v Benátkach.

Mám rád minimalizmus, žiadne vyzdobené prvky, skôr tlmené farby a voľné priestory, jednoduchosť.

Ktorý svoj projekt považuješ za vydarený a si naň špeciálne pyšný?

Mojim obľúbeným je osobný projekt s názvom „Viničky“. Jedná sa o malý domček umiestnený vo viniciach v okolí Nitry, ktorý bol navrhnutý MAPA architektmi. Ja som dotvoril interiér. Na projekte som pracoval pomerne dlho, snažil som sa dosiahnuť čo možno najlepšie prevedenie nie len celkového konceptu, ale aj samotných detailov.

Ako sám seba zlepšuješ a posúvaš ďalej?

Neustále sa snažím vzdelávať. Myslím, že je to v dnešnej rýchlej dobe veľmi potrebné. Baví ma nachádzať nové techniky, vylepšenia, inovácie. Snažím sa byť aktívny v komunite, stretávať sa s ľuďmi z odvetvia a vnímať ich skúsenosti.

Ktorý dizajnér je pre teba inšpiráciou / vzorom?

TOOGOOD – pod značkou tvoria dve sestry pochádzajúce z Anglicka. Tvoria oblečenie, úžitkový dizajn, nábytok. Ich produkty nesú so sebou jednotný výraz s nezameniteľným podpisom značky. Odporúčam navštíviť ich showroom v Londýne a užiť si jedinečnú umeleckú atmosféru.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Toogood (@t_o_o_g_o_o_d) on

Aká je tvoja obľúbená forma prokrastinácie?

Občas sociálne siete, tie sa však snažím mať blokované, keď pracujem. Častejšie je to sledovanie tutoriálov, rozhovorov, diskusií, či už odborných alebo neodborných. Navštevujem rôzne fóra aktívne v 3D sfére.

Farba, materiál, vzor, štýl – aké sú tvoje najobľúbenejšie?

Mám rád minimalizmus, žiadne vyzdobené prvky, skôr tlmené farby a voľné priestory, jednoduchosť. Kvalitné prvky z kvalitných a nadčasových materiálov, ako kameň, drevo sa podľa mňa hodia v každej situácii. Mám tiež rád dizajnové kúsky, ktoré sú sofistikovane výrazné a ktoré jednoduchý interiér povýšia na jedinečný priestor.

Na čom práve teraz pracuješ?

Momentálne pracujem na zopár developerských projektoch, napríklad obytný komplex v Slovinsku a ďalšie v Bratislave, pre ktoré som v minulosti vizualizoval a navrhoval aj interiéry. Aktuálne pre tieto tvorím animáciu. Popri tom prebiehajú ďalšie interiérové projekty pre francúzskych a slovenských klientov.

Držíme palce !

V ďalšom článku pre vás David Šandrik z willbe studio vyberie 4 súčasné trendy a 4 obľúbené dizajnové kúsky. Tešíme sa!

Moderné spálne: Nápady ako si súčasne zariadiť interiér spálne

moderné spálne

Pôsobivý dizajn a moderné spálne patria k sebe. Interiér spálne by mal byť nielen elegantný a súčasný, ale mal by aj podporiť to, ako sa v ňom chceme cítiť. Každý túži po odpočinku, načerpaní energie a sofistikovaná jednoduchosť modernej spálne tento pocit dokáže vyvolať.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on

Inšpirácie na moderné spálne

Pre všetkých, ktorí majú fyzicky náročnú alebo inak stresujúcu prácu, je spálňa azda najdôležitejšou miestnosťou v dome. Niet sa čo čudovať, ak jej teda chceme vdýchnuť modernú, nadčasovú estetiku.

Ako si vytvoriť ideálny priestor na načerpanie energie? Veríme, že náš výber 11 moderných spální vám pomôže nájsť odpoveď a dodá vám poriadnu dávku inšpirácie.

Viac inšpirácií nájdete denne na našom INSTAGRAME

 

View this post on Instagram

 

A post shared by domadoma (@domadoma.sk) on