Test: Najlepší krovinorez pre krásne upravený trávnik a záhradu

Krásna záhrada bez námahy.

Beata Kalaiová

Aktualizované
27. júna 2018

Test: Najlepší krovinorez pre krásne upravený trávnik a záhradu
5 25 hodnotení

Ak máte záhradu, určite viete, že pravidelná starostlivosť prináša vytúžené miesto oddychu a relaxu.

K tomu, aby ste mali záhradku vždy pekne upravenú a navyše ste eliminovali vydanú energiu, siahnite po dobrej a overenej záhradnej technike. Po krovinoreze.

Krovinorezy sú všestranní záhradní pomocníci – zvládnu pokosiť trávnik, prerezať kríky, opíliť slabšie konáre stromov a ľahko s nimi upravíte aj ťažko dostupné miesta.

Otestovali sme pre vás 5 najlepších krovinorezov na našom trhu a musíme skonštatovať, že každý jeden z nich vám uľahčí pracú aj na menej dostupných miestach.

Celkovo najlepší

Demon RQ580 3,8 kW

Krovinorez s robustnou konštrukciou. Špeciálne navrhnutá a tvarovaná rukoväť umožňuje pohodlné a bezpečné používanie.

Nový model DEMON RQ580 sa môže pochváliť silným motorom, ktorý toho zvládne skutočne veľa. Je pripravený na zložitý terén aj vysoké a mohutnejšie porasty. Výkon vám umožní pracovať bez prestávky v pomerne tichej prevádzke. Široká škála doplnkového príslušenstva z neho robí krovinorez číslo jedna.

Plusy: Tichý chod, silný výkon, vynikajúca cena, široký výber príslušenstva.
Mínusy: Trochu vyššia váha.

Vynikajúca voľba

STIHL FS 55

Krovinorez s multifunkčnou rukoväťou pre ergonomické vyžínania menších a stredných plôch.

Krovinorez si ľahko poradí s nerovným, svahovitým povrchom a využijete ho najmä na vyžínanie trávnikov, buriny, náletov a žihľavy. Na tomto zariadení oceníte ergonómiu rukoväte, ktorú si jednoducho prispôsobíte presne podľa vašich potrieb. Rukoväť je navyše multifunkčná, a všetky ovládacie prvky máte jednoducho na dosah.

Plusy: Jednoduchá manipulácia, množstvo nastaviteľných funkcií priamo z rukoväte, nízka spotreba.
Mínusy: Trochu menšia palivová nádrž.

Vynikajúca voľba

Hecht 142 BTS

Treťou významnou značkou na trhu krovinorezov je rozhodne Hecht. Podľa nášho testu je vynikajúcim pomocníkom pre vašu záhradu a navyše za priaznivú cenu 115 €.

Krovinorez Hecht 142 BTS je praktickým pomocníkom do každej záhrady. Pri preprave oceníte deliteľný hriadeľ, ktorý dokáže zložiť zariadenie na ľahšie prepraviteľnú jednotku. Nechýba ani kvalitná výbava v podobe trojramenného kovového kotúča a dvojstrunovej poloautomatickej hlavy s odrezávačom struny jednoduchým poklepaním.

Plusy: Možnosť zloženia pri preprave, vynikajúci výkon, overený výrobca, skvelá cena, jednoduchá manipulácia.
Mínusy: Trochu pomalší štart.

Najlepšia cena/výkon

Fieldmann FZS 4003-B

Tento model je skvelý najmä do náročných podmienok a pri svoje štandardnej výbave a vynikajúcej cene 84€ sme ho zaradili do kategórie najlepší v pomere ...

Benzínový model Fieldman disponuje vynikajúcim výkonom aj záberom kosenia až 42 cm. Okrem pokosenia trávy si tento stroj poradí aj s hustými krovinami a odolnými rastlinami. Za skvelú prácu v neľahkom teréne vďačí najmä ostrému oceľovému nožu a ergonomickej výbave. Vďaka unikátnemu dizajnu zvládne ovládanie krovinorezu aj začiatočník.

Plusy: Súčasťou balenia je aj doplnkové príslušenstvo, vhodný aj na odolné rastliny, Dobrý pomer cena a výkon.
Mínusy: Je trochu hlučný.

Vynikajúca voľba

VARI 432HB

Krovinorez určený najmä je pre hustejšie porasty, zarastené menšie plochy a vyšší trávny porast.

Krovinorez VARI 432HB je dôležitým pomocníkom do záhrady na svahy a poradí si aj v plne zarastenom teréne. Jednoduchá manipulácia robí z tohto krovinorezu záhradného pomocníka, ktorý sa môže pochváliť ergonomickou rukoväťou a pohodlnými chrbtovými popruhmi. Pri dobrej cene si môžete užiť skvelý výkon bez kompromisov.

Plusy: Vynikajúci výkon krovinorezu, dostupná cena, jednoduchá manipulácia, možnosti doplnkového príslušenstva.
Mínusy: Uvítali by sme podrobnejší manuál pre začiatočníkov.