Najlepšie hodnotené tlakomery – test a recenzie 2021

Zmerajte si krvný tlak správne. Vybrali sme pre vás najlepšie tlakomery na našom trhu.

Karolína Šupová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší
Tlakomer Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort

Kvalitný a presný tlakomer, ktorý získal viacero ocenení.

Najlepšia cena
Tlakomer Omron M3

Omron M3

Cenovo dostupný tlakomer, ktorý sa jednoducho obsluhuje a zaručí rýchle a presné meranie.

Najlepšia cena
Tlakomer Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu rýchlo a presne odmeria krvný tlak a údaje odošle do mobilu prostredníctvom smartfón aplikácie.

Najlepšia cena
Tlakomer Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

Kvalitný tlakomer za dobrú cenu, ktorý okrem merania krvného tlaku detekuje aj srdcovú arytmiu.

Vynikajúca voľba
Tlakomer Microlife BP A2

Microlife BP A2

Kvalitný tlakomer za rozumnú cenu. Jednoduchá manipulácia, spoľahlivé a presné meranie.

Majte svoj krvný tlak pod kontrolou aj bez návštevy lekára. Vďaka digitálnym tlakomerom môžete mať všetky potrebné informácie aj v pohodlí vášho domova.

Rozhodujete sa, ktorý si kúpite a neviete si vybrať? Na trhu je množstvo rôznych tlakomerov viacerých značiek, kvality i cien. Poradíme vám, podľa čoho si vybrať ten správny.

Najlepší
Tlakomer Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort

Kvalitný a presný tlakomer, ktorý získal viacero ocenení.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M6 Comfort obsahuje najmodernejšie senzory a indikátory zaisťujúce presné a spoľahlivé meranie krvného tlaku. Dvojfarebné LED indikátory správne nasadenej manžety a výšky krvného tlaku vám umožnia ľahko interpretovať namerané výsledky a pochopiť, či sú vaše hodnoty v poriadku.

Intelli manžeta zaručuje 360° presnosť. Vďaka nej sa nestane, že by ste si odmerali krvný tlak nesprávne. Intelli manžeta je pevná a ľahko sa nasadzuje jednou rukou na rameno. Jej vnútorný merací vak obopína celé rameno, čím je meranie krvného tlaku ešte jednoduchšie a veľmi presné.

Výhody: 

 • spoľahlivý a presný
 • kvalitný produkt
 • ocenenia Produkt roku 2016, Produkt roku 2017 a Produkt roku 2018

Nevýhody: 

 • nedá sa pripojiť na iný typ manžety
Najlepšia cena
Tlakomer Omron M3

Omron M3

Cenovo dostupný tlakomer, ktorý sa jednoducho obsluhuje a zaručí rýchle a presné meranie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M3 je vybavený odolným, nárazuvzdorným senzorom. Vďaka špeciálnemu systému kontrolovaného nafúknutia manžety je maximálne presný. Do pamäte si vie uložiť až 60 meraní dvoch osôb. O intuitívne meranie sa stará farebný indikátor.

Výsledky merania sa zobrazujú na veľkom a prehľadnom displeji. Predĺženú Easy manžetu jednoducho utiahnete a jej správne utiahnutie monitoruje ikona na displeji. Tonomer dokáže do pamäte uložiť až 60 meraní a tak môžete sledovať a vyhodnotiť výsledky za dlhšie obdobie.

Výhody:

 • rýchle a presné meranie
 • kvalitný a spoľahlivý
 • cenovo dostupný
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody: 

 • zložitejšie nastavovanie
Najlepšia cena
Tlakomer Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu rýchlo a presne odmeria krvný tlak a údaje odošle do mobilu prostredníctvom smartfón aplikácie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M7 Intelli IT je synonymom inovácie v presnosti. Prináša najjednoduchšie prehľady a štatistiky merania krvného tlaku. Zárukou kvality je technológia komfortného nafukovania manžety IntelliSense, Omron Intelli manžeta s 360°presnosťou a smartfón aplikácia Omron Connect.

Tlakomer má dvojfarebné LED indikátory správne nasadenej manžety a výšky krvného tlaku vám umožnia ľahko interpretovať namerané výsledky a pochopiť, či sú vaše hodnoty v poriadku. Vďaka 360° presnosti si tlak odmeriate naozaj presne. Manžeta je pevne tvarovaná a ľahko sa nasadzuje jednou rukou. Meranie krvného tlaku je tak ešte jednoduchšie a presnejšie.

Smartfón aplikácia prepája bluetooth Omron prístroj a zobrazuje namerané hodnoty a grafy na mobile. Dá sa prepojiť so všetkými modernými telefónmi.

Výhody: 

 • jednoduché a intuitívne ovládanie
 • prenos údajov do mobilu
 • praktický a presný
 • rýchle meranie
 • spoľahlivý tlakomer

Nevýhody: 

 • nie každému vyhovuje podsvietenie displeja
Najlepšia cena
Tlakomer Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

Kvalitný tlakomer za dobrú cenu, ktorý okrem merania krvného tlaku detekuje aj srdcovú arytmiu.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Sencor SBP 690 je jednoduchý a praktický pomocník na rýchle a presné meranie krvného tlaku. Prístroj má veľký LCD displej a dokáže si zapamätať až 60 meraní jedného užívateľa. Presnosť merania zaručí nielen oscilometrická metóda merania, ale aj indikácia pri roztrasenom zápästí a automatická diagnostika chýb.

Na LED displeji sa zobrazí systolický a diastolický krvný tlak, pulz srdca a upozorní aj na srdcovú arytmiu. Tlakomer ponúka aj grafické rozlíšenie zvýšených hodnôt tlaku, takže hneď budete vedieť, či máte tlak v norme, nízky alebo vysoký.

Výhody: 

 • dobrá cena
 • jednoduchá obsluha
 • praktický a spoľahlivý tlakomer

Nevýhody: 

 • chýba adaptér na napájanie
Vynikajúca voľba
Tlakomer Microlife BP A2

Microlife BP A2

Kvalitný tlakomer za rozumnú cenu. Jednoduchá manipulácia, spoľahlivé a presné meranie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Microlife BP A2 je plne automatický a spoľahlivý pri meraní krvného tlaku a pulzu. Patentovaná PAD technológia včas odhalí srdcovú arytmiu. Tlakomer má pamäť na 30 meraní a výsledky zobrazuje na extra veľkom displeji. Indikáciu hodnoty tlaku tiež zobrazí na farebnej stupnici.

Mäkká manžeta zaistí ľahšie nasadzovanie a vyššiu presnosť. Na displeji sa tiež zobrazí nízky stav batérie. Tlakomer má sieťový adaptér, no dá sa používať aj na na baterky.

Výhody: 

 • kvalitný tlakomer za dobrú cenu
 • detekuje arytmiu
 • veľký displej
 • jednoduchá manipulácia
 • spoľahlivý produkt

Nevýhody: 

 • v skutočnosti je menší ako pôsobí na obrázkoch
Meranie tlaku

Ako si vybrať správny tlakomer?

Problémy s krvným tlakom patria k zdravotným problémom modernej doby. Vlastniť preto tlakomer sa oplatí. A netýka sa to len skupiny ľudí, ktorá má problém s vysokým krvným tlakom. Môže byť nápomocný aj v momentoch, kedy sa človek cíti malátne. Tlakomer môže odhaliť pokles krvného tlaku.

Aké tlakomery na trhu sú? Podľa čoho si vybrať ten správny? Čo treba vedieť pred samotnou kúpou? Keď budete poznať odpovede na tieto otázky, budete si vedieť vybrať vhodný tlakomer priamo pre vás, vďaka ktorému budete mať aj doma svoj krvný tlak pod kontrolou.

Tlakomer na rameno verzus tlakomer na zápästie

Tlakomery, vďaka ktorým si môžete odmerať krvný tlak, sa delia na dva základné druhy: tlakomery na rameno a tlakomery na zápästie.

Tlakomer na rameno

Tlakomer na rameno je presnejší a tou lepšou voľbou. Vyberajú si ho najmä ľudia, ktorí majú problém s krvným tlakom.

Tlakomer na zápästie

Tlakomer na zápästie je menej presný a udáva skôr orientačné hodnoty. Avšak dávajú mu prednosť ľudia, ktorí uprednostňujú viac diskrétnosti pri meraní tlaku na cestách.

Typy tlakomerov

Tlakomery sa z pohľadu konštrukcie a hlavne spôsobu merania delia na tri základné typy:

Mechanické tlakomery
Nazývajú sa aj lekárske tlakomery, pretože sú bežnou súčasťou ordinácií. Sú to najpresnejšie tlakomery. Mechanický tlakomer môže byť buď aneroidný (ručičkový), ortuťový alebo bezortuťový.

Digitálne tlakomery
Digitálne tlakomery sú najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Ich prednosťou je veľmi jednoduchá obsluha a rýchle meranie s výsledkom na veľkom displeji.

Poloautomatické tlakomery
Aj poloautomatické tlakomery sú digitálnymi. Avšak manžetu musíte nafúknuť ručne pomocou pumpičky. Na tento model tlakomeru ale narazíte skôr výnimočne.

Veľkosť manžety

Veľkosť manžety hrá pri meraní tlaku pomerne významnú úlohu. Každý človek má trochu odlišné fyzické proporcie a predovšetkým priemer ruky medzi lakťom a ramenom. A zrovna na základe tohto priemeru by ste mali voliť tú správnu manžetu. Každý tlakomer na rameno má štandardne manžetu, ktorá je vhodná na obvod od 22 do 32 centimetrov. V prípade objemnejších ramien si treba vybrať tlakomer, ktorý má univerzálnu manžetu. Tá obopne rameno do obvodu 42 centimetrov. Možnosťou je aj dokúpiť si manžetu podľa veľkosti, či už väčšiu alebo menšiu. Manžeta nesmie byť ani príliš tesná, ani veľmi voľná, pretože výsledky merania budú skreslené.

Napájanie

Digitálne tlakomery potrebujú na svoje fungovanie elektrickú energiu. Akumulátorové tlakomery spojazdníte baterkami. Moderné merače krvného tlaku sú schopné na jedny baterky vydržať stovky meraní. Tlakomery so sieťovým napájaním majú aj adaptér a dajú sa teda dobíjať.

Funkcie a príslušenstvo

Digitálne tlakomery predstavujú oproti tým mechanickým pomerne dômyselné prístroje s viacerými užitočnými funkciami a potrebným príslušenstvom. V súčasnej modernej dobe mnohí ocenia možnosť pripojenia tlakomeru k počítaču alebo mobilu. Veľmi užitočná vie byť aj detekcia srdcovej arytmie či pamäť tlakomeru na ukladanie dát jednej či dvoch osôb. Niektoré merače sú vybavené LED indikátormi, ktoré vedia upozorniť na dostatočne utiahnutú manžetu, nežiaduci pohyb pri meraní či informovať o stave batérie.

Cena

Tlakomer je technologicky prepracovaný výrobok, ktorý by vám v prvom rade mal čo najpresnejšie odmerať krvný tlak a mal by tiež byť vybavený ďalšími funkciami. Zárukou kvality sú známe značky ako Omron, Hartmann, Beuer či Medisana. Cenu tlakomeru tvorí jeho typ či veľkosť pamäte.

Cena do 50 eur

V tejto cenovej relácii sa pohybujú predovšetkým lacné tlakomery. Hlavne modely určené na zápästie.

Cena do 80 eur

Zlatá stredná cesta. V tejto skupine nájdete aj tlakomery na rameno, ktoré sú vybavené pamäťou na stovku meraní. Merače navyše poslúžia až dvom osobám.

Cena do 150 eur

Tieto tlakomery majú lepší dizajn, vyššiu kvalitu merania a možnosť prepojenia s počítačom alebo mobilom. Merače na rameno majú zväčša pamäť až s 300 meraniami a mnohé sú vybavené adaptérmi.

Cena nad 150 eur

Tlakomery tejto cenovej skupiny sú určené predovšetkým pre lekárov a do nemocníc. Ide o profesionálnu techniku od skúsených výrobcov, akými sú Boso, Omron, Pmron, Riester a SunTech Medical. Na domáce používanie sú tieto tlakomery nadštandardné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najlepší zvlhčovač vzduchu – test a recenzie 2021

Je o lepšom dýchaní v suchých prekúrených izbách a o čistote vzduchu.

Lenka Hruščáková

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia cena pomer výkon

Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Vysoko výkonná čistička vzduchu s elegantným a praktickým dizajnom výborne vyčistí vzduch a v spálni dopraje výborný komfort počas spánku za super cenu.

Najlepší

Ionic-CARE Triton X6

Najlepší zvlhčovač vzduchu so zabudovaným ionizátorom, ktorý je výkonný, maximálne tichý a vhodný najmä pre osoby, ktoré trpia alergiami či sennou nádchou.

Najvýkonnješí

Sencor SHA 8400WH

Jednoducho ovládateľný zvlhčovač s 3-stupňovou filtráciou, HEPA filtrom či UV-C žiarení poskytne spoľahlivé čistenie vzduchu od škodlivín a nevtieravo zapadne do interiéru.

Profi voľba

Hyundai HUM 282

Ak hľadáte výkonný zvlhčovač za skvelú cenu, potom vás tento prístroj zaručene nesklame. Je trochu hlučnejší, ale jeho cena to dostatočne kompenzuje.

Najlacnejší

Beurer LB 88 dual

Ak nechcete utratiť veľa peňazí a stačí vám vyčistiť vzduch v menšej izbe, tento zvlhčovač vzduchu je pre vás ako stvorený!

Čerstvý a svieži vzduch ovplyvňuje naše zdravie, kvalitu spánku a životnú energiu. Pre jeho zachovanie vám pomôže najlepší zvlhčovač vzduchu. Ak po čistom vzduchu túžite aj vy, nemusíte preto chodiť nikam ďaleko. Stačí si zakúpiť tohto šikovného pomocníka.

Aby sme vám uľahčili hľadanie, vybrali sme pre vás najlepšie zvlhčovače či čističky vzduchu, ktoré na trhu nájdete. V tomto teste prinášame 5 TOP produktov, ktoré sa od seba líšia cenou, parametrami i dizajnom.

Naše tipy pre najlepší zvlhčovač vzduchu

Najlepšia cena pomer výkon

Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Vysoko výkonná čistička vzduchu s elegantným a praktickým dizajnom výborne vyčistí vzduch a v spálni dopraje výborný komfort počas spánku za super cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Tento zvlhčovač v sebe kombinuje kompaktný dizajn, maximálne spoľahlivý výkon a efekt, ktorý pocítite hneď. Vďaka laserovému senzoru dokáže rozpoznať aj tie najmenšie čiastočky prachu. Úsporný zvlhčovač Xiaomi Mi Air Purifier 2S je navyše tichý, takže počas spánku ho vôbec nebudete registrovať. Jeho 360° valcový filter s tromi vrstvami zachytí chlpy, vlasy, drobné prachové častice, baktérie či dokonca nepríjemný zápach.

Plusy:

 • Tichý chod
 • Kvalita prevedenia
 • Praktické rozmery

Mínusy:

 • Vyššia cena
 • Pri dennej prevádzke nutná cca. štvrťročná výmena filtra
Najlepší

Ionic-CARE Triton X6

Najlepší zvlhčovač vzduchu so zabudovaným ionizátorom, ktorý je výkonný, maximálne tichý a vhodný najmä pre osoby, ktoré trpia alergiami či sennou nádchou.
Ukázať najlepšiu cenu

Kvalitné prevedenie a moderný dizajn tohto prístroja vás určite pozitívne potešia. Účinnosť čistenia vzduchu je 90-96% a navyše má v sebe tento zvlhčovač zabudovaný aj ionizátor kyslíka, ktorý obohacuje vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov, čo pôsobí priaznivo pre naše zdravie.

S jeho prevádzkou sú spojené nízke náklady a praktická údržba filtru, ktorý nemusíte meniť, nakoľko ho stačí po zanesení iba umyť.

Plusy:

 • Maximálne tichý chod
 • Príjemný dizajn
 • Ionizácia vzduchu
 • Netreba meniť filtre

Mínusy:

 • Nepretržitá prevádzka sa odrazí na aróme vzduchu
 • Vyššia cena
Najvýkonnješí

Sencor SHA 8400WH

Jednoducho ovládateľný zvlhčovač s 3-stupňovou filtráciou, HEPA filtrom či UV-C žiarení poskytne spoľahlivé čistenie vzduchu od škodlivín a nevtieravo zapadne do interiéru.
Ukázať najlepšiu cenu

O dobrú čistotu vzduchu sa postará 3-stupňová filtrácia (vstupný filter, uhlíkový filter a HEPA filter). Prevádzku zvlhčovača si môžete nastaviť pomocou praktického časovača na 2, 4 až 8 hodín.

Výrobok má jednoduché ovládanie, jednoduchý, nevtieravý dizajn a v prvom rade slušný výkon, ktorý vás uchráni od spánku s upchatým nosom.

Plusy:

 • Cena
 • Dobrý výkon

Mínusy:

 • Trochu vyššia hlučnosť
Profi voľba

Hyundai HUM 282

Ak hľadáte výkonný zvlhčovač za skvelú cenu, potom vás tento prístroj zaručene nesklame. Je trochu hlučnejší, ale jeho cena to dostatočne kompenzuje.
Ukázať najlepšiu cenu

Tento zvlhčovač vám vďaka dostatočne vysokému výkonu bez problémov vyčistí vzduch aj vo väčšej miestnosti (38 m2). Je o niečo hlučnejší 35 dB, než predchádzajúce zvlhčovače. 80dB je približne rovnaká hlasitosť zvuku ako v tuneli metra. k hľadáte výkonný zvlhčovač za skvelú cenu, potom vás tento prístroj zaručene nesklame.

 • Skvelý pomer ceny a výkonu
 • Jednoduchá manipulácia
 • Prijateľné rozmery

Mínusy:

 • Chýba ionizátor
 • Vyššia hlučnosť
Najlacnejší

Beurer LB 88 dual

Ak nechcete utratiť veľa peňazí a stačí vám vyčistiť vzduch v menšej izbe, tento zvlhčovač vzduchu je pre vás ako stvorený!
Ukázať najlepšiu cenu

Za viac než pozitívnu cenu ponúka tento zvlhčovač slušný výkon a pomerne tichý chod. Zvlhčovač disponuje duálnou technológiou rozprašovania vody ultrazvukom a jej odporovania. Obsahuje 6 l nádrž vody, ktorej výšku hladiny môžete viditeľne sledovať. Pri jeho prevádzke oceníte automatické vypnutie, keď sa voda minie. Takisto môžete využiť možnosť použitia s aromatickými prísadami.

Plusy:

 • Nízka cena s dobrým výkonom a efektom
 • Jednoduché ovládanie

Mínusy:

 • LED podsvietenie nemožno vypnúť
 • Plnenie zvlhčovača zdola

Zvlhčovače vzduchu – aké sú typy?

Na základe spôsobu, ktorým jednotlivé výrobky, produkujú paru, rozdeľujeme zvlhčovače na:

 • ultrazvukové zvlhčovače,
 • zvlhčovače vzduchu s prirodzeným odparovaním,
 • zvlhčovače vzduchu na princípu horúcej pary.

Ultrazvukové zvlhčovače

Ide o výkonné zvlhčovače, ktorých účinok je v priestore rýchlo poznateľný. Vysokú vlhkosť, s možnosťou jej regulácie podľa aktuálnej teploty, dosahujú vďaka premene malých čiastočiek vody na paru a jej následnú distribúciu do vzduchu.

Zvlhčovače vzduchu s prirodzeným odparovaním

Tento typ zvlhčovača vyrába paru buď diskovými zvlhčovačmi vzduchu alebo zvlhčovačmi vzduchu s filtračnými kazetami. V prvom prípade zvlhčovači rotačný disk svojim pôsobením uvoľňuje paru do vzduchu. Pri filtračných kazetách sa voda nasaje a následne odparí do priestoru. Pri tomto type je dosiahnutá výška vzduchu aj rýchlosť účinku nižšia v porovnaní s ultrazvukovými zvlhčovačmi.

Zvlhčovače vzduchu na princípu horúcej pary

Vo vnútri zvlhčovača sa zohrieva voda, ktorej para sa následne distribuuje do vzduchu a okrem vlhkosti sa svojou teplotou postará aj o zneškodnenie nežiaducich baktérii.

Manuál vs. automat

Pri kúpe sa môžete rozhodnúť buď pre zvlhčovač, ktorý budete manuálne zapínať a nastavovať alebo pre automatický zvlhčovač. Ide o drahší variant, ktorý vám však ušetrí čas a starosti. Sám totižto vyhodnotí aktuálnu vlhkosť v miestnosti a podľa zistení sa sám zapne, vypne alebo bude regulovať svoje hodnoty.

Výkon

Vlastnosť, ktorú netreba podceniť. Určuje čas a množstvo vody, ktorú počas neho do priestoru dokáže distribuovať. Čím lepší výkon, tým rýchlejší čas, za ktorý sa zvýši vlhkosť.  V závislosti od veľkosti priestoru, ilustrujeme požiadavky na výkon na týchto odporúčaniach:

 • výkon zvlhčenia – 100 – 200 ml/hod.: miestnosť s metrážou do 15 metrov štvorcových,
 • výkon zvlhčenia – 200 – 300 ml/hod.: miestnosť s metrážou do 15 – 30 metrov štvorcových,
 • výkon zvlhčenia – 300 – 400 ml/hod.: miestnosť s metrážou do 25 – 45 metrov štvorcových,
 • výkon zvlhčenia – 400 – 600 ml/hod. : miestnosť s metrážou do 40 – 70 metrov štvorcových.

Objem nádoby

Čím bude väčší, tým dlhšie dokáže zvlhčovač udržiavať v priestore optimálnu vlhkosť. Pri rozhodovaní si môžete vyberať od objemu o 3 l až po 8 l.

Hlučnosť

Nakoľko je veľmi pravdepodobné, že spotrebič bude pracovať počas spánku, jeho hlučnosť by nemala prekračovať hranicu 30 dB (odporúčanie Svetovej zdravotníckej organizácie). Väčšina výrobkov ju spĺňa alebo sa okolo nej tesne pohybuje. Lacnejšie typy sa však môžu dostať až na úroveň nad 50 dB.

Spotreba

Príkon spotrebiča (uvedený v jednotke Watt – W) bude smerodatný pre odhad spotreby energie, ktorú bude zvlhčovač vyžadovať. Čím bude údaj vyšší, tým bude spotreba väčšia.

Funkcie

Praktické funkcie oceníte v dennej prevádzke, ale aj pri rozhodovaní a výbere. Medzi obľúbené a časté možnosti patria tieto:

 • časovač – nastavenie automatického vypnutia a zapnutia spotrebiča,
 • automatické vypnutie – vypnutie zvlhčovaču v momente minutia vody,
 • čistenie vzduchu – čistenie vzduchu od baktérii a nečistôt vo vzduchu,
 • LED podsvietenie – osvetlenie nádoby s vodu pre rýchlejšiu detekciu jej hladiny,
 • displej – digitálny či dotykový displej pre intuitívne ovládanie,
 • meranie vlhkosti – optimálna regulácia vlhkosti vzduchu podľa nameraných hodnôt,
 • rýchlostné režimy – možnosť nastavenia rýchlosti distribúcie pary do priestoru,
 • diaľkové ovládanie – možnosť regulácie vlhkosti vzduchu na diaľku.

Cena

Váš najlepší zvlhčovač vzduchu nemusí byť zákonite najdrahší. Na trhu nájdete menšie, väčšie riešenia, ktoré sa líšia technológiou, ale aj výbavou funkcií a dizajnom, ktoré treba zohľadniť.

Vyberať môžete v cenovej hladine do 100 €, do 200€ ale aj zo špičkových spotrebičov do výšky sumy až 500 € a viac. Samozrejme, za viac peňazí, môžete očakávať viac muziky, teda, vlhkosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *