Najlepšie hodnotené tlakomery – test a recenzie 2021

Zmerajte si krvný tlak správne. Vybrali sme pre vás najlepšie tlakomery na našom trhu.

Karolína Šupová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší
Tlakomer Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort

Kvalitný a presný tlakomer, ktorý získal viacero ocenení.

Najlepšia cena
Tlakomer Omron M3

Omron M3

Cenovo dostupný tlakomer, ktorý sa jednoducho obsluhuje a zaručí rýchle a presné meranie.

Najlepšia cena
Tlakomer Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu rýchlo a presne odmeria krvný tlak a údaje odošle do mobilu prostredníctvom smartfón aplikácie.

Najlepšia cena
Tlakomer Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

Kvalitný tlakomer za dobrú cenu, ktorý okrem merania krvného tlaku detekuje aj srdcovú arytmiu.

Vynikajúca voľba
Tlakomer Microlife BP A2

Microlife BP A2

Kvalitný tlakomer za rozumnú cenu. Jednoduchá manipulácia, spoľahlivé a presné meranie.

Majte svoj krvný tlak pod kontrolou aj bez návštevy lekára. Vďaka digitálnym tlakomerom môžete mať všetky potrebné informácie aj v pohodlí vášho domova.

Rozhodujete sa, ktorý si kúpite a neviete si vybrať? Na trhu je množstvo rôznych tlakomerov viacerých značiek, kvality i cien. Poradíme vám, podľa čoho si vybrať ten správny.

Najlepší
Tlakomer Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort

Kvalitný a presný tlakomer, ktorý získal viacero ocenení.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M6 Comfort obsahuje najmodernejšie senzory a indikátory zaisťujúce presné a spoľahlivé meranie krvného tlaku. Dvojfarebné LED indikátory správne nasadenej manžety a výšky krvného tlaku vám umožnia ľahko interpretovať namerané výsledky a pochopiť, či sú vaše hodnoty v poriadku.

Intelli manžeta zaručuje 360° presnosť. Vďaka nej sa nestane, že by ste si odmerali krvný tlak nesprávne. Intelli manžeta je pevná a ľahko sa nasadzuje jednou rukou na rameno. Jej vnútorný merací vak obopína celé rameno, čím je meranie krvného tlaku ešte jednoduchšie a veľmi presné.

Výhody: 

 • spoľahlivý a presný
 • kvalitný produkt
 • ocenenia Produkt roku 2016, Produkt roku 2017 a Produkt roku 2018

Nevýhody: 

 • nedá sa pripojiť na iný typ manžety
Najlepšia cena
Tlakomer Omron M3

Omron M3

Cenovo dostupný tlakomer, ktorý sa jednoducho obsluhuje a zaručí rýchle a presné meranie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M3 je vybavený odolným, nárazuvzdorným senzorom. Vďaka špeciálnemu systému kontrolovaného nafúknutia manžety je maximálne presný. Do pamäte si vie uložiť až 60 meraní dvoch osôb. O intuitívne meranie sa stará farebný indikátor.

Výsledky merania sa zobrazujú na veľkom a prehľadnom displeji. Predĺženú Easy manžetu jednoducho utiahnete a jej správne utiahnutie monitoruje ikona na displeji. Tonomer dokáže do pamäte uložiť až 60 meraní a tak môžete sledovať a vyhodnotiť výsledky za dlhšie obdobie.

Výhody:

 • rýchle a presné meranie
 • kvalitný a spoľahlivý
 • cenovo dostupný
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody: 

 • zložitejšie nastavovanie
Najlepšia cena
Tlakomer Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu rýchlo a presne odmeria krvný tlak a údaje odošle do mobilu prostredníctvom smartfón aplikácie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Omron M7 Intelli IT je synonymom inovácie v presnosti. Prináša najjednoduchšie prehľady a štatistiky merania krvného tlaku. Zárukou kvality je technológia komfortného nafukovania manžety IntelliSense, Omron Intelli manžeta s 360°presnosťou a smartfón aplikácia Omron Connect.

Tlakomer má dvojfarebné LED indikátory správne nasadenej manžety a výšky krvného tlaku vám umožnia ľahko interpretovať namerané výsledky a pochopiť, či sú vaše hodnoty v poriadku. Vďaka 360° presnosti si tlak odmeriate naozaj presne. Manžeta je pevne tvarovaná a ľahko sa nasadzuje jednou rukou. Meranie krvného tlaku je tak ešte jednoduchšie a presnejšie.

Smartfón aplikácia prepája bluetooth Omron prístroj a zobrazuje namerané hodnoty a grafy na mobile. Dá sa prepojiť so všetkými modernými telefónmi.

Výhody: 

 • jednoduché a intuitívne ovládanie
 • prenos údajov do mobilu
 • praktický a presný
 • rýchle meranie
 • spoľahlivý tlakomer

Nevýhody: 

 • nie každému vyhovuje podsvietenie displeja
Najlepšia cena
Tlakomer Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

Kvalitný tlakomer za dobrú cenu, ktorý okrem merania krvného tlaku detekuje aj srdcovú arytmiu.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Sencor SBP 690 je jednoduchý a praktický pomocník na rýchle a presné meranie krvného tlaku. Prístroj má veľký LCD displej a dokáže si zapamätať až 60 meraní jedného užívateľa. Presnosť merania zaručí nielen oscilometrická metóda merania, ale aj indikácia pri roztrasenom zápästí a automatická diagnostika chýb.

Na LED displeji sa zobrazí systolický a diastolický krvný tlak, pulz srdca a upozorní aj na srdcovú arytmiu. Tlakomer ponúka aj grafické rozlíšenie zvýšených hodnôt tlaku, takže hneď budete vedieť, či máte tlak v norme, nízky alebo vysoký.

Výhody: 

 • dobrá cena
 • jednoduchá obsluha
 • praktický a spoľahlivý tlakomer

Nevýhody: 

 • chýba adaptér na napájanie
Vynikajúca voľba
Tlakomer Microlife BP A2

Microlife BP A2

Kvalitný tlakomer za rozumnú cenu. Jednoduchá manipulácia, spoľahlivé a presné meranie.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tlakomer Microlife BP A2 je plne automatický a spoľahlivý pri meraní krvného tlaku a pulzu. Patentovaná PAD technológia včas odhalí srdcovú arytmiu. Tlakomer má pamäť na 30 meraní a výsledky zobrazuje na extra veľkom displeji. Indikáciu hodnoty tlaku tiež zobrazí na farebnej stupnici.

Mäkká manžeta zaistí ľahšie nasadzovanie a vyššiu presnosť. Na displeji sa tiež zobrazí nízky stav batérie. Tlakomer má sieťový adaptér, no dá sa používať aj na na baterky.

Výhody: 

 • kvalitný tlakomer za dobrú cenu
 • detekuje arytmiu
 • veľký displej
 • jednoduchá manipulácia
 • spoľahlivý produkt

Nevýhody: 

 • v skutočnosti je menší ako pôsobí na obrázkoch
Meranie tlaku

Ako si vybrať správny tlakomer?

Problémy s krvným tlakom patria k zdravotným problémom modernej doby. Vlastniť preto tlakomer sa oplatí. A netýka sa to len skupiny ľudí, ktorá má problém s vysokým krvným tlakom. Môže byť nápomocný aj v momentoch, kedy sa človek cíti malátne. Tlakomer môže odhaliť pokles krvného tlaku.

Aké tlakomery na trhu sú? Podľa čoho si vybrať ten správny? Čo treba vedieť pred samotnou kúpou? Keď budete poznať odpovede na tieto otázky, budete si vedieť vybrať vhodný tlakomer priamo pre vás, vďaka ktorému budete mať aj doma svoj krvný tlak pod kontrolou.

Tlakomer na rameno verzus tlakomer na zápästie

Tlakomery, vďaka ktorým si môžete odmerať krvný tlak, sa delia na dva základné druhy: tlakomery na rameno a tlakomery na zápästie.

Tlakomer na rameno

Tlakomer na rameno je presnejší a tou lepšou voľbou. Vyberajú si ho najmä ľudia, ktorí majú problém s krvným tlakom.

Tlakomer na zápästie

Tlakomer na zápästie je menej presný a udáva skôr orientačné hodnoty. Avšak dávajú mu prednosť ľudia, ktorí uprednostňujú viac diskrétnosti pri meraní tlaku na cestách.

Typy tlakomerov

Tlakomery sa z pohľadu konštrukcie a hlavne spôsobu merania delia na tri základné typy:

Mechanické tlakomery
Nazývajú sa aj lekárske tlakomery, pretože sú bežnou súčasťou ordinácií. Sú to najpresnejšie tlakomery. Mechanický tlakomer môže byť buď aneroidný (ručičkový), ortuťový alebo bezortuťový.

Digitálne tlakomery
Digitálne tlakomery sú najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Ich prednosťou je veľmi jednoduchá obsluha a rýchle meranie s výsledkom na veľkom displeji.

Poloautomatické tlakomery
Aj poloautomatické tlakomery sú digitálnymi. Avšak manžetu musíte nafúknuť ručne pomocou pumpičky. Na tento model tlakomeru ale narazíte skôr výnimočne.

Veľkosť manžety

Veľkosť manžety hrá pri meraní tlaku pomerne významnú úlohu. Každý človek má trochu odlišné fyzické proporcie a predovšetkým priemer ruky medzi lakťom a ramenom. A zrovna na základe tohto priemeru by ste mali voliť tú správnu manžetu. Každý tlakomer na rameno má štandardne manžetu, ktorá je vhodná na obvod od 22 do 32 centimetrov. V prípade objemnejších ramien si treba vybrať tlakomer, ktorý má univerzálnu manžetu. Tá obopne rameno do obvodu 42 centimetrov. Možnosťou je aj dokúpiť si manžetu podľa veľkosti, či už väčšiu alebo menšiu. Manžeta nesmie byť ani príliš tesná, ani veľmi voľná, pretože výsledky merania budú skreslené.

Napájanie

Digitálne tlakomery potrebujú na svoje fungovanie elektrickú energiu. Akumulátorové tlakomery spojazdníte baterkami. Moderné merače krvného tlaku sú schopné na jedny baterky vydržať stovky meraní. Tlakomery so sieťovým napájaním majú aj adaptér a dajú sa teda dobíjať.

Funkcie a príslušenstvo

Digitálne tlakomery predstavujú oproti tým mechanickým pomerne dômyselné prístroje s viacerými užitočnými funkciami a potrebným príslušenstvom. V súčasnej modernej dobe mnohí ocenia možnosť pripojenia tlakomeru k počítaču alebo mobilu. Veľmi užitočná vie byť aj detekcia srdcovej arytmie či pamäť tlakomeru na ukladanie dát jednej či dvoch osôb. Niektoré merače sú vybavené LED indikátormi, ktoré vedia upozorniť na dostatočne utiahnutú manžetu, nežiaduci pohyb pri meraní či informovať o stave batérie.

Cena

Tlakomer je technologicky prepracovaný výrobok, ktorý by vám v prvom rade mal čo najpresnejšie odmerať krvný tlak a mal by tiež byť vybavený ďalšími funkciami. Zárukou kvality sú známe značky ako Omron, Hartmann, Beuer či Medisana. Cenu tlakomeru tvorí jeho typ či veľkosť pamäte.

Cena do 50 eur

V tejto cenovej relácii sa pohybujú predovšetkým lacné tlakomery. Hlavne modely určené na zápästie.

Cena do 80 eur

Zlatá stredná cesta. V tejto skupine nájdete aj tlakomery na rameno, ktoré sú vybavené pamäťou na stovku meraní. Merače navyše poslúžia až dvom osobám.

Cena do 150 eur

Tieto tlakomery majú lepší dizajn, vyššiu kvalitu merania a možnosť prepojenia s počítačom alebo mobilom. Merače na rameno majú zväčša pamäť až s 300 meraniami a mnohé sú vybavené adaptérmi.

Cena nad 150 eur

Tlakomery tejto cenovej skupiny sú určené predovšetkým pre lekárov a do nemocníc. Ide o profesionálnu techniku od skúsených výrobcov, akými sú Boso, Omron, Pmron, Riester a SunTech Medical. Na domáce používanie sú tieto tlakomery nadštandardné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepší kávovar – test a recenzie 2021

Skvelú rannú kávu zvládne aj kávovar, ktorý nestojí stovky EUR.

Lenka Hruščáková

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší

DeLonghi ECAM 22.110 B

Zážitok z pravého talianskeho espressa u vás doma. Dokonalá šálka kávy vo vlastnej obývačke.. Kávovar obsahuje zabudovaný tichý oceľový mlynček a zásobník na 120 gramov.

Najlepšia cena

DeLonghi Intensa ECAM23.420SB

Taliansky automatický kávovar s elegantným prevedením, ktorý zapadne do vašej kuchyne. Doprajte si v pohodlí domova obľúbené espresso alebo cappuccino.

Najlepšia cena

Krups KP100BCE

Elegantný a kompaktný kávovar do každej domácnosti. Je nenáročný na údržbu a jednoduchý na obsluhu.

Najlepšia cena

DeLonghi ECAM 550.75 MS

Plne automatický kávovar s dynamickým tvarom a jednoduchým ovládaní. Vďaka konektivite s iOS a Android si šálku svojej obľúbenej kávy pripravíte doslova z vašej pohovky.

Najlepší

DeLonghi PrimaDonna ECAM 550.75.MS

Luxusný plnoautomatický kávovar rozžiari svojim dizajnom každú kuchyňu. Pripraví vám kávu na takmer profesionálnej úrovni. S jednoduchým ovládaním sa z vás stane profesionálny barista.

Káva patrí medzi obľúbené nápoje, ktoré si vychutnávame ráno pred prácou, poobede pri posedení s priateľmi, alebo kedykoľvek, keď máme chuť na lahodnú vôňu a chuť kávy.

Pripravili sme si pre Vás test kávovarov, ktoré sa na trhu predávajú. Recenzie na automatické, pákové a kapsľové kávovary nám pomohli zostaviť pre Vás tento užitočný prehľad.

Najlepší kávovar? Poďme na to.

Najlepší

DeLonghi ECAM 22.110 B

Zážitok z pravého talianskeho espressa u vás doma. Dokonalá šálka kávy vo vlastnej obývačke.. Kávovar obsahuje zabudovaný tichý oceľový mlynček a zásobník na 120 gramov. ...
Ukázať najlepšiu cenu

Jednoduché čistenie zabezpečuje odnímateľná separovacia jednotka. Objem zásobníku na vodu je až 1,8 litra. Tlak zariadenia je 15 barov. Veľkosť kávy si môžete zvoliť podľa chuti, adaptér na výdaj kávy je nastaviteľný až na 120 mm vysoký pohár. Elegantné prevedenie sa hodí do každej kuchyne.

Plusy: Jednoduché čistenie, elegantný dizajn, vynikajúci pomer cena/výkon.
Mínusy: Mierne zložitejšie ovládanie, vyššia hlučnosť pri štarte.

Najlepšia cena

DeLonghi Intensa ECAM23.420SB

Taliansky automatický kávovar s elegantným prevedením, ktorý zapadne do vašej kuchyne. Doprajte si v pohodlí domova obľúbené espresso alebo cappuccino.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar má zásobník na kávu s kapacitou 250 gramov. O jej dokonalé zomletie pre intenzívnu chuť sa stará tichý mlynček. Pre úsporu času môžete pripraviť kávu až do dvoch šálok naraz. Výdaj kávy je nastaviteľný pre šálky s výškou 142 mm. Jednoduché ovládanie zabezpečuje dvojriadkový displej. Obľúbené nastavenie pre vašu kávu môžete uložiť do pamäte a nabudúce si ju pripraviť stlačením jediného tlačidla.

Plusy: Elegantný dizajn, jednoduchá obsluha, nízka hlučnosť.
Mínusy: Nerezové plochy sú náchylné na ošúchanie.

Najlepšia cena

Krups KP100BCE

Elegantný a kompaktný kávovar do každej domácnosti. Je nenáročný na údržbu a jednoduchý na obsluhu.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar môže používať každá veková kategória vďaka jeho jednoduchosti. Úsporný energetický režim, pri ktorom sa kávovar automatiky vypne po 5 minútach nepoužívania, šetrí energiu. Vybrať si môžete zo širokej palety teplých, ale aj studených nápojov.

Plusy: Kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie, energeticky úsporný.
Mínusy: Vyššia hlučnosť, menší objem nádržky na vodu.

Najlepšia cena

DeLonghi ECAM 550.75 MS

Plne automatický kávovar s dynamickým tvarom a jednoduchým ovládaní. Vďaka konektivite s iOS a Android si šálku svojej obľúbenej kávy pripravíte doslova z vašej pohovky.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar je vybavený zásobníkom na kávu s kapacitou až 360g. Vďaka tesniacemu systému uchová arómu kávy. Vďaka priestoru pre nahrievanie šálok bude vaša káva dlhšie teplá a budete si ju môcť vychutnávať o to viac. Automatický čistiaci systém sa postará o vždy chutnú a čerstvú kávu. Jednoduché ovládanie zabezpečuje dotykový displej.

Plusy: Jednoduché ovládanie, konektivita pre iOS a Android, veľká kapacita zásobníku na kávu.
Mínusy: Jedine vyššia cena.

Najlepší

DeLonghi PrimaDonna ECAM 550.75.MS

Luxusný plnoautomatický kávovar rozžiari svojim dizajnom každú kuchyňu. Pripraví vám kávu na takmer profesionálnej úrovni. S jednoduchým ovládaním sa z vás stane profesionálny barista.
Ukázať najlepšiu cenu

S aplikáciou Smart Coffee Link si môžete z pohodlia pohovky vytvárať nové obľúbené nápoje a objavovať tak nekonečné možnosti personalizovaného nastavenia. Do pamäte kávovaru môžete zadať až 6 užívateľských profilov. Zásobník na kávu uchová jej arómu pre ten najlepší zážitok z kávy.

Plusy: Ovládanie cez smartfón, nízka hlučnosť, luxusný dizajn.
Mínusy: Menšia nádobka na vodu.

Komentáre (2)

 1. my mame de longhi ecam z okay.sk a nemenila by som. Je úžasný. Kávu pomelie krásne do voňava. Veľkosť kávy si vyberáme sami a tiež má naparovaciu hlavu a tak si možno urobiť aj laté či také vychýtavkové mňamky

 2. za mna je najlepšie pakovy kavovar značky Orava, kde si sama zvolim kvalit a množstvo kavy a naviac ma napenovač na mlieko, takže si sama volim, aku kavu, resp ako silne latte si spravim

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.