Vyberáme najlepší zvlhčovač vzduchu do domácnosti

Je o lepšom dýchaní v suchých prekúrených izbách a o čistote vzduchu.

Lenka Hruščáková

Aktualizované
19. júna 2018

Najlepší

Ionic-CARE Triton X6

Najlepší zvlhčovač vzduchu so zabudovaným ionizátorom, ktorý je výkonný, maximálne tichý a vhodný najmä pre osoby, ktoré trpia alergiami, astmou alebo sennou nádchou.

Najlepšia cena

Hyundai HUM 282

Ak hľadáte výkonný zvlhčovač za skvelú cenu, potom vás tento prístroj zaručene nesklame. Je trochu hlučnejší, ale jeho cena to dostatočne kompenzuje.

Najvýkonnejší

Dyson Pure Hot+Cool Link

Čistička vzduchu, klimatizácia i ohrievač v jednom s prekrásnym minimalistickým dizajnom.

Profi voľba

BONECO AIR O SWISS W 1355 A

Zvlhčovač vzduchu v kombinácii s práčkou vzduchu. Čistenie vzduchu posilňuje elektrostatická ionizácia vzduchu.

Najlacnejší

Sencor SHF 900

Ak nechcete utratiť veľa peňazí a stačí vám vyčistiť vzduch v menšej izbe, tento zvlhčovač vzduchu je pre vás ako stvorený!

Vyberáme najlepší zvlhčovač vzduchu do domácnosti
4.9 26 hodnotení

Čerstvý a svieži vzduch ovplyvňuje naše zdravie, kvalitu spánku a životnú energiu.

Ak po čistom vzduchu túžite aj vy, nemusíte preto chodiť nikam ďaleko. Stačí si zakúpiť šikovného pomocníka, ktorým je zvlhčovač vzduchu.

Aby sme vám uľahčili hľadanie, vybrali sme pre vás najlepšie zvlhčovače, ktoré na trhu nájdete. V tomto teste porovnávame šesť produktov, ktoré sa od seba líšia cenou, hlučnosťou a predovšetkým výkonom.

Ktorý je teda najlepší zvlhčovač vzduchu?

Najlepší

Ionic-CARE Triton X6

Najlepší zvlhčovač vzduchu so zabudovaným ionizátorom, ktorý je výkonný, maximálne tichý a vhodný najmä pre osoby, ktoré trpia alergiami, astmou alebo sennou nádchou.

Ukázať najlepšiu cenu
Najlepšia cena

Hyundai HUM 282

Ak hľadáte výkonný zvlhčovač za skvelú cenu, potom vás tento prístroj zaručene nesklame. Je trochu hlučnejší, ale jeho cena to dostatočne kompenzuje.

Ukázať najlepšiu cenu
Najvýkonnejší

Dyson Pure Hot+Cool Link

Čistička vzduchu, klimatizácia i ohrievač v jednom s prekrásnym minimalistickým dizajnom.

Ukázať najlepšiu cenu
Profi voľba

BONECO AIR O SWISS W 1355 A

Zvlhčovač vzduchu v kombinácii s práčkou vzduchu. Čistenie vzduchu posilňuje elektrostatická ionizácia vzduchu.

Ukázať najlepšiu cenu
Najlacnejší

Sencor SHF 900

Ak nechcete utratiť veľa peňazí a stačí vám vyčistiť vzduch v menšej izbe, tento zvlhčovač vzduchu je pre vás ako stvorený!

Ukázať najlepšiu cenu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najlepší odvlhčovač vzduchu 2018

Karolína Šupová

Aktualizované
26. mája 2018

Najlepší odvlhčovač vzduchu 2018
4.6 22 hodnotení

[vc_row css=“.vc_custom_1506965824279{margin-bottom: 30px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 2px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #dddddd !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #dddddd !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #dddddd !important;border-bottom-style: solid !important;}“ el_class=“intro“][vc_column][vc_column_text el_class=“intro“]

Rýchla 30 sekundová recenzia

Hľadali sme ten najlepší odvlhčovač vzduchu, ktorý môžete nájsť v obchodoch. Rozprávali sme sa preto s predajcami bielej techniky, hľadali sme reálne recenzie užívateľov na internete a ich hodnotenia a navštívili obchody s bielou technikou. A zistili sme: najlepší odvhlčovač je najmä o správnom výbere výkonu prístroja, rozlohy miestnosti a množstva vlhkosti v percentách. Okrem toho si treba všímať hlučnosť najmä pre miestnosti, v ktorých aktívne trávite čas. 50dB je na úrovni hluku bežnej chladničky, kým 70dB je hluk vysavača.[/vc_column_text][vc_row_inner is_fullwidth_content=“false“ css=“.vc_custom_1506953988176{border-top-width: 1px !important;border-top-color: #dddddd !important;}“][vc_column_inner width=“1/2″ css=“.vc_custom_1506954031602{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-right-color: #dddddd !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;}“][vc_column_text]

Najlepší odvlhčovač vzduchu

KLARSTEIN Drybest 10
Ideálny do bytu alebo domu. Dokáže odvlhčiť 10 litrov vody denne do 80m2 s hlučnosťou len 32 dB.

Najvýkonnejší odvlhčovač vzduchu

DeLonghi DNC 65
Tento odvhlčovač je pre skutočne vlhké priestory, ideálny aj do pivníc, garáží. Dokáže odvlhčiť až 18 litrov vody do 75m2.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″ css=“.vc_custom_1506954042354{border-top-width: 1px !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;}“][vc_column_text]

Odporúčame tiež

KLARSTEIN Drybest 2000 2G
Hodí sa do malých priestorov ako sú špajze, šatníky, kúpeľne. Poradí si so 700 ml vody denne.

KLARSTEIN Shetland 600
Prenosný odvlhčovač, ktorý môžete zobrať so sebou. Poradí si s priestorom do 40m2, ktorý je málo alebo stredne vlhký. Pomáha alergikom bojovať s roztočmi a plesňami.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Toto sú tie najlepšie odvlhčovače

[table id=17 /]

Problémy s vlhkými stenami trápia hlavne obyvateľov starších budov. V období jesene a zimy sa nepríjemnosti spojené s nadmerným vlhkom týkajú aj majiteľov novostavieb. Medzi najčastejšie prejavy príliš vlhkého vzduchu patria plesne a tmavé fľaky na stenách, orosené okná ale aj pomaly schnúce prádlo či zatuchnuté uteráky.

Ak vás trápia problémy s vlhkým bytom, je potrebné situáciu riešiť. Nie nadarmo sa hovorí „Vlhký byt = chorý byt“. Práve plesne a vlhkosť vzduchu sú zodpovedné za mnohé zdravotné problémy vrátane kašľu a astmy.

Dobrou správou je, že vlhkosť vzduchu je možné regulovať vďaka prístroju akým je odvlhčovač vzduchu. Zistite, ktorý odvlhčovač vzduchu je ten najlepší. Pozrite sa s nami na test – najlepší odvlhčovač.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlepší odvlhčovač vzduchu KLARSTEIN Drybest 10

Ak hľadáte spoľahlivý a praktický odvlhčovač vzduchu, KLARSTEIN Drybest 10 je tou najlepšou voľbou. Tento model dokáže odvlhčiť až 10 litrov vody denne. Voda sa zberá do zásobníka v objeme 1,9 litra. Po naplnení zásobníka sa prístroj automaticky vypne a na jeho potrebnú výmenu nás upozorní LED svetlo.

KLARSTEIN Drybest 10 dokáže spoľahlivo odvlhčiť priestor až do 80 metrov štvorcových. Výhodou je možnosť zvoliť si úroveň cieľovej vlhkosti vzduchu, a to 40, 50 a 60 %. Ak vlhkosť vzduchu v miestnosti prekročí nami zadanú hodnotu, prístroj sa automaticky zapne. Naopak, po dosiahnutí zvolenej vlhkosti sa model vypne.

Domáce panie poteší funkcia sušenia prádla. Hlučnosť odvlhčovača môžeme porovnať s chladničkou, a tak nie je nutné prístroj vypínať na noc. Určite vás poteší Integrovaný filter, ktorý vzduch vyčistí od prachu a drobných nečistôt.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteindrybest10.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][vc_icon icon_fontawesome=“fa fa-trophy“ color=“custom“ custom_color=“#dd3333″][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Drybest 10[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlepší
odvlhčovač vzduchu[/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/pvue“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]KLARSTEIN Drybest 10 vás uchváti svojim výkonom vďaka čomu je mimoriadne vhodný do väčších miestností a bytov. Stačí nastaviť požadovaný level vlhkosti a na nič viac netreba myslieť. Odvlhčovač sa zapne aj vypne sám.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do veľkých priestorov až 80 metrov štvorcových
 • minimálne hlučnosť prístroja – len 31dB
 • dokáže odvlhčiť až 10l/deň
 • nastavenie 3 cieľových vlhkostí
 • automatické zapnutie
 • integrovaný filter na čistenie vzduchu

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vyššia cena
 • chýba časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najvýkonnejší odvlhčovač DeLonghi DNC 65

Odvlhčovač DeLonghi DNC 65 dokáže odvlhčiť neuveriteľných 18 litrov za 1 deň. Rovnako ako KLARSTEIN Drybest 10 je ako stvorený na použitie vo veľkom priestore. Výrobca garantuje spoľahlivosť až do 75 metrov štvorových.

Odvlhčovač je možné nastaviť do 3 úrovní a jeho súčasťou je aj časovač. Nevýhodou je absencia vlhkomeru a vyfukovanie teplého vzduchu počas procesu odvlhčoavania.

Výhodou je funkcia ionizátor vďaka čomu vzduch v miestností nielen odvlhčí ale aj prečistí. Prístroj je relatívne tichý a jeho použitie je vhodné aj počas noci.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/delonhgidnc65.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]DeLonghi DNC 65[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najvýkonnejší odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/esxb“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]DeLonghi DNC 65 je odvlhčovač pre náročných spotrebiteľov. Je ideálny do veľkých priestorov.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do veľkých priestorov
 • minimálne hlučnosť prístroja – len 34dB
 • dokáže odvlhčiť až 18l/deň
 • nastavenie 3 cieľových vlhkostí
 • ionizátor
 • časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vysoká cena
 • vyhrieva miestnosť teplým vzudchom
 • nezobrazuje aktuálnu vlhkosť

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlacnejší odvlhčovač KLARSTEIN Drybest 2000 2G

KLARSTEIN Drybest 2000 2G vás poteší hlavne cenou. Je vhodný do menších priestorov ako sú šatníky, kúpeľne alebo špajzy. Tento model si poradí so 700 ml vody denne, ktorú zberá do dvojlitrového zásobníka na vodu.

Keď je zásobník na vodu plný, odvlhčovač sa automaticky vypne. Výhodou je integrovaný ionizátor vďaka ktorému sa budete tešiť z čistého vzduchu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteindrybest20002g.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Drybest 2000 2G[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlacnejší odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/tdnn“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]Ak hľadáte odvlhčovač na občasné použitie za rozumnú cenu, tento model je tou správnou voľbou.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • energeticky úsporný
 • 2l zásobník na vodu
 • prijateľná cena
 • integrovaný ionizátor

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vhodný pre malé priestory
 • slabší výkon

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlepší prenosný odvlhčovač KLARSTEIN Shetland 600

Tento model je ideálny aj na cesty. Je ľahký, spratný a pritom spoľahlivý. Poradí si s miestnosťou do 40 metrov štvorcových a odvlhčí 220 ml vody. Zásobník na vodu má objem pol litra a po jeho naplnení sa prístroj automaticky vypne.

KLARSTEIN Shetland 600 je energeticky úsporný a príjemne tichý.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteinshetland600.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Shetland 600[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlepší
prenosný odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/c0dn“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]KLARSTEIN Shetland 600 si môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Ideálny je na občasné použitie.[/su_note][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • nízka cena
 • energeticky úsporný
 • tichý chod
 • malý rozmer

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • málo funkcií
 • odvlhčí max 220 ml/deň

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Vynikajúca voľba ROHNSON R-9112

Pre každodenné používanie je ROHNSON R-9112 ako stvorený. Poradí si s miestnosťami do 40 metrov štvorcových a dokáže odvlhčiť až 12 litrov vody za deň. Zberná nádoba má objem 3,5 litra a po jej naplnení sa prístroj automaticky vypne.

Tento model je možné nastaviť na rôzne úrovne vlhkosti a jeho súčasťou je aj funkcia časovač. V prípade výpadku prúdu sa prístroj automaticky spustí po jeho obnovení.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/rohnsonr9112.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]ROHNSON R-9112[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Vynikajúca voľba [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/u111″ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]ROHNSON R-9112 je spoľahlivý odvlhčovač vhodný na každodenné použitie. Jeho použitie je ľahké a disponuje viacerými funkciami.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do priestorov 40 metrov štvorcových
 • dokáže odvlhčiť až 12l/deň
 • nastavenie rôznych cieľových vlhkostí
 • zapnutie po výpadku prúdu
 • časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vyššia cena
 • chýba ionizátor

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Záver

Plesne, tmavé škvrny na stene aj večne orosené okná sú postrahom pre naše zdravie. Tieto problémy však nie sú neriešiteľné. Pre zdravý a príjemný domov vám postačí kvalitný odvlhčovač vzduchu. Spoľahlivý prístroj si poradí nielen s plesnivými stenami ale aj s večne zatuchnutým prádlom.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_custom_box bg_color=“#636363″ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/01/shoutout-box4.jpg“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ font_weight=“500″ font_family=“none“]Hľadáte spotrebiče?
Vybrali sme pre vás tie najlepšie za rok 2017[/mk_title_box][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/najlepsie-domace-spotrebice“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]UKÁŽTE MI[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][/vc_row]

Napísala

Karolína Šupová

Blogujem a píšem články na rôzne témy. Zariaďovanie bytu je oblasť, ktorá ma fascinuje a zároveň sa v určitej etape života týka každého z nás. Niekedy stačí málo a z priestoru bez emócie vznikne nádherné bývanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *