Najlepšie hodnotená detská elektronická pestúnka – test a recenzie 2021

Karolína Šupová

Aktualizované
7. júna 2021

Top produkt

Motorola MBP 36 S/SC

Model MBP 36 S/SC je vhodný pre náročných úžívateľov, ktorí si potrpia na kvalitný obraz a doplnkové funkcie.

Obľúbená

Philips Avent DECT SCD 501/00

Základná no spoľahlivá pestúnka za príjemnú cenu s úsporným režimom, ktorý šetrí energiu a predĺži výdrž batérie.

Najlepšia cena

Motorola MBP 11

Napriek nízkej cene vás prekvapí kvalitným obrazom, obojstranným prenosom aj nočným svetlom.

Pomer cena kvalita

TrueLife NannyCam V24

Pestúnka pre náročných s množstvom funkcií a s možnosťou nabíjania cez USB kábel za príjemnú cenu.

Najlepšia
Truelife NannyCam H32

Truelife NannyCam H32

Najlepšia detská opatrovateľka na ktorú sa viete spoľahnúť nech ste kdekoľvek. Vďaka nabíjaniu cez USB ju viete použiť v záhrade aj na výlete.

Top produkt

Motorola MBP 36 S/SC

Model MBP 36 S/SC je vhodný pre náročných úžívateľov, ktorí si potrpia na kvalitný obraz a doplnkové funkcie.
Ukázať najlepšiu cenu

Pestúnka Motorola MBP 36 S/SC je určená pre všetkých starostlivých rodičov, ktorým nestačí svoje dieťatko len počuť, ale chcú ho i vidieť. Kamera má infračervené diódy, vďaka ktorým budete mať svoje dieťatko na očiach v šere alebo aj v úplnej tme.

Pestúnka je dvojcestná a disponuje kvalitným 3,5“ monitorom, ktorý zároveň funguje aj ako ovládač. Prostredníctvom neho dokážete priblížiť obraz, zapnúť bábätku niektorú z piatich uspávaniek alebo k nemu môžete na upokojenie prehovoriť vašim hlasom.

Keďže malé deti ešte nedokážu účinne regulovať svoju telesnú teplotu, pestúnka je vybavená i zobrazením aktuálnej teploty v izbe, kde bábätko odpočíva. V skratke, s týmto zariadením budete mať bezpečie vášho bábätka naozaj pod kontrolou.

Plusy: Monitor, prehrávanie uspávaniek, možnosť spätného hovorenia, meranie teploty
Mínusy: Menej kvalitný obraz

Obľúbená

Philips Avent DECT SCD 501/00

Základná no spoľahlivá pestúnka za príjemnú cenu s úsporným režimom, ktorý šetrí energiu a predĺži výdrž batérie.
Ukázať najlepšiu cenu

Elektronická opatrovateľka Philips Avent DECT SCD 501/00 je nenáročným, no zodpovedným pomocníkom v starostlivosti o vaše dieťatko. Dosah v interiéri je 50 metrov, pričom v exteriéri až skvelých 300 metrov.

Pestúnka pozostáva z dvoch jednotiek – rodičovskej i detskej, ktoré medzi sebou navzájom spoľahlivo komunikujú. Zvuk oboch jednotiek je dokonale čistý a pri používaní pestúnky nepochybne oceníte i možnosť zapnutia nočného upokojujúceho osvetlenia pre vaše bábätko.

Nesklame vás ani slušná výdrž batérie cca 24 hodín, o ktorú sa stará automatický režim Smart ECO. Aby ste vždy vedeli, čo sa deje, nechýbajú kontrolky signalizujúce hladinu hluku v izbe, strácanie signálu či vybíjajúcu sa batériu.

Plusy: Výborný dosah, upokojujúce svetlo, čistý zvuk, dobrá výdrž
Mínusy: Napájanie detskej jednotky len zo siete, video

Najlepšia cena

Motorola MBP 11

Napriek nízkej cene vás prekvapí kvalitným obrazom, obojstranným prenosom aj nočným svetlom.
Ukázať najlepšiu cenu

Detská opatrovateľka Motorola MBP 11 nás zaujala svojou nízkou cenou. Po jej otestovaní musíme konštatovať, že aj napriek nižšej cene vám dokáže ponúknuť viac, akoby ste od nej zrejme čakali.

V prvom rade sa môžete spoľahnúť na ničím nerušený signál, ktorý zabezpečuje špeciálna technológia DECT. Aby vás pestúnka neprekvapila vybitím, nechýba indikátor stavu batérie. Praktickou funkciou je aj regulácia hlasitosti, ktorá vám umožní upraviť si hlasitosť zvuku v závislosti od aktuálne vykonávanej činnosti.

Vďaka nabíjaniu pomocou batérií si rodičovskú jednotku môžete vziať so sebou až do vzdialenosti 300 metrov. Aby manipulácia s ňou bola čo najjednoduchšia, v balení nájdete klip, ktorý ľahko pripojíte na opasok.

Plusy: Indikátor stavu batérie, regulácia hlasitosti, klip na opasok, dosah
Mínus: Napájanie detskej jednotky zo siete, uspávanky

Pomer cena kvalita

TrueLife NannyCam V24

Pestúnka pre náročných s množstvom funkcií a s možnosťou nabíjania cez USB kábel za príjemnú cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Táto digitálna pestúnka s pomerne slušným kvalitným 2,4 palcovým LCD displejom a kamerou je vhodnou voľbou aj pre náročnejších rodičov. Disponuje automatickým nočným režimom, ktorý vám umožní dohľad nad dieťaťom aj počas noci.

V prípade, že opatrovateľku budete využívať v interiéri, jej dosah je 100 m. V exteriéri je dosah väčší, konkrétne až 300 metrov. Výdrž batérie rodičovskej jednotky na jedno nabitie je cca 24 hodín. Navyše, môžete ju využiť aj ako budík či šikovný pripomienkovač.

Aby ste vaše bábätko upokojili, môžete na neho prehovoriť, prípadne mu pre lepšie zaspávanie pustiť jednu z ôsmich melódií. Na displeji rodičovskej jednotky máte vždy k dispozícii aj informácie o aktuálnej teplote v izbičke vašej ratolesti.

Veľkou výhodou je možnosť dobíjania detskej jednotky cez USB kábel vďaka čomu viete pestúnku použiť aj na výlete či v záhrade.

Plusy: úsporný nočný režim, dostatok funkcií, dobíjanie batérií na detskej jednotke cez USB
Mínusy: Jemnejšie plasty

Najlepšia
Truelife NannyCam H32

Truelife NannyCam H32

Najlepšia detská opatrovateľka na ktorú sa viete spoľahnúť nech ste kdekoľvek. Vďaka nabíjaniu cez USB ju viete použiť v záhrade aj na výlete.
Ukázať najlepšiu cenu

Predstavujeme vám víťaza nášho testu. Podobne ako pri predchádzajúcom modeli sa jedná o kvalitnú opatrovateľku pre náročných. Má výborný dosah 100 až 300 m a kvalitnú kameru. Disponuje úsporným VOX režimom, ktorý reaguje na zvuky v miestnosti. Po dlhšom tichu sa kamera automaticky vypne a obmedzí sa aj prenos zvuku. Stačí však pípnuť a opatrovateľka sa ihneď naštartuje.

Dieťatku sa viete prihovoriť alebo mu pustiť jednu z 8 relaxačných uspávaniek. Detská jednotka slúži aj ako nočná lampa vďaka čomu nemusíte kupovať samostatné nočné svetlo. Veľkou výhodou tohto produktu je nabíjanie detskej jednotky aj cez USB.

Plusy: úsporný nočný režim, dostatok doplnkových funkcií, dobíjanie batérií na detskej jednotke cez USB
Mínusy: vyššia cena

Ako vybrať detskú elektronickú pestúnku

Elektronická pestúnka patrí do základnej výbavy čerstvých rodičov. Pomáha vám sledovať dieťa aj keď nie ste v jeho bezprostrednej blízkosti. Oceníte ju nielen na dovolenkách ale aj v klasickom byte.
Na trhu nájdeme množstvo typov a modelov s rôznymi funkciami. My vám pomôžeme sa v nich zorientovať a zameriame sa na najdôležitejšie parametre elektronickej detskej pestúnky.

 Audio alebo video

Ako prvé sa musíte rozhodnúť či vám stačí dieťa počuť alebo ho potrebujete aj vidieť. Audio pestúnky sú lacnejšie, majú kvalitnejší signál a sú jednoduchšie na manipuláciu. Video opatrovateľky vám zabezpečia detailný obraz dieťaťa. Sú však drahšie a nevýhodou je ich väčšia ruchovosť.

Prenos signálu

Podľa prenosu delíme opatrovateľky na analógové, digitálne a smart. Analógové opatrovateľky majú veľký dosah no ich slabinou je silné rušenie prenášajúceho signálu. V súčasnosti sa viac využívajú digitálne prístroje, ktoré sú menej náchylné na rušenie avšak majú menší dosah.

Táto technológia pracuje na inom systéme ako analógové opatrovateľky. Ich výhodou je šifrovanie signálu vďaka ktorému sa nemôže stať, že vaše plačúce dieťa zachytí iný prijímač.

Samostatnou kategóriou sú smart opatrovateľky. Tvorí ich vysielač a aplikácia v smartfóne. Video a zvuk sa prenáša cez internet až do aplikácie. Nevýhodou je nutnosť pripojenia na internet.

Napájanie

Napájanie je veľmi dôležitý parameter na ktorý sa oplatí zamerať. Svoju pozornosť venujte napájaniu detskej aj rodičovskej jednotky. Kým rodičovská jednotka býva na baterky, tú detskú je častokrát možné použiť len so sieťovým káblom. Ten vás limituje na používanie detskej opatrovateľky v dostupnosti elektrických zásuviek.

Ak trávite voľný čas vonku a dieťatko vám spáva v kočíku na záhrade, siahnite po modeloch s detskou jednotkou na baterky. Tie modernejšie modely majú možnosť nabíjania prostredníctvom USB kľúča.

Dosah a počet kanálov

Najväčším nepriateľom dosahu sú prekážky ako steny alebo strop. Dosah je väčší na voľnom priestranstve, mnoho opatrovateliek funguje až do vzdialenosti 300 m v exteriéri. V byte je to komplikovanejšie a čistý signál je možný do 30 až 60 metrov.

V klasickom byte je dosah bežných opatrovateliek postačujúci, ak však bývate v dome alebo v priestrannejšom byte, zadovážte si opatrovateľku s vyšším dosahom.

Kvalitu signálu určuje aj počet kanálov. Hlavne v hustej bytovej zástavbe ich väčší počet oceníte. Čím viac kanálov, tým väčšia pravdepodobnosť, že si opatrovateľka nájde pre seba ten optimálny na ktorom bude signál čistý a nerušený.

Citlivosť mikrofónu a hlasitosť

Zaujíma vás každé šuchnutie perinou alebo spozorniete až pri väčšom plači? Možnosť nastavenia citlivosti detskej jednotky vám dáva možnosť výberu intenzity vysielaného zvuku. Oceníte to aj v prípade ak vaše dieťa spí pri otvorenom okne. Znížená citlivosť mikrofónu vás neupozorní na ruchy prichádzajúce z vonku ale len na prejavy vášho dieťatka.

Nastavenie hlasitosti na rodičovskej jednotke sa hodí ak sa nachádzate v rušnom prostredí. Zabávate sa na svadbe a dieťa sladko spí o poschodie vyššie? Stačí dať hlasitosť na maximum a jeho plač vám neunikne ani počas hlučnejšej zábavy.

Funkcie

Jednotlivé opatrovateľky sa navzájom líšia práve množstvom doplnkových funkcií. Vyhľadávanou funkciou je obojstranný prenos. Vďaka nemu sa viete vášmu bábätku prihovoriť aj na diaľku alebo mu pustiť upokojujúcu melódiu.

Veľa detí sa boji zaspávať v úplnej tme a preferuje príjemné teplé svetlo. Niektoré opatrovateľky sú vybavené nočným svetlom vďaka ktorému nemusíte kupovať ďalší spotrebič navyše. S nočným svetlom nepriamo súvisí aj premietanie nočnej oblohy. Veľmi obľúbenú funkciu nájdete pri modernejších modeloch.

Ak z nejakého dôvodu prestane detská jednotka pracovať, rodičovská jednotka vám to oznámi svetelnou kontrolkou alebo zvukovým upozornením. Táto funkcia sa volá strata signálu alebo vybitie batérie.

Niektoré modely sú vybavené úspornou funkciou, ktorá pri dlhodobom používaní znižuje spotrebu elektrickej energie. Tieto funkcie nájdete pod názvom Systém VOX alebo Smart EKO systém.

Video opatrovateľky sú často vybavené nočným videním, ktoré vám vďaka infra kamere poskytne bezchybný obraz aj v úplnej tme. Modernejšie modely disponujú funkciou otáčania kamery na diaľku. Nehrozí tak, že sa vám dieťa stratí zo zorného poľa.

Cena

Na trhu nájdete opatrovateľky v štyroch cenových kategóriách.

Tie najjednoduchšie, audio opatrovateľky nájdete od 40 do 70 €. Druhou kategóriou sú modely od 70 do 100 €. Zlatou strednou cestou s dostatkom funkcií sú modely od 100 do 140 €. Ak vás lákajú najmodernejšie technológie a množstvo doplnkových funkcií, vyberajte od 140 € vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepšie autosedačky – test a recenzie 2021

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.