Najlepšie hodnotená detská elektronická pestúnka – test a recenzie 2021

Karolína Šupová

Aktualizované
7. júna 2021

Top produkt

Motorola MBP 36 S/SC

Model MBP 36 S/SC je vhodný pre náročných úžívateľov, ktorí si potrpia na kvalitný obraz a doplnkové funkcie.

Obľúbená

Philips Avent DECT SCD 501/00

Základná no spoľahlivá pestúnka za príjemnú cenu s úsporným režimom, ktorý šetrí energiu a predĺži výdrž batérie.

Najlepšia cena

Motorola MBP 11

Napriek nízkej cene vás prekvapí kvalitným obrazom, obojstranným prenosom aj nočným svetlom.

Pomer cena kvalita

TrueLife NannyCam V24

Pestúnka pre náročných s množstvom funkcií a s možnosťou nabíjania cez USB kábel za príjemnú cenu.

Najlepšia
Truelife NannyCam H32

Truelife NannyCam H32

Najlepšia detská opatrovateľka na ktorú sa viete spoľahnúť nech ste kdekoľvek. Vďaka nabíjaniu cez USB ju viete použiť v záhrade aj na výlete.

Top produkt

Motorola MBP 36 S/SC

Model MBP 36 S/SC je vhodný pre náročných úžívateľov, ktorí si potrpia na kvalitný obraz a doplnkové funkcie.
Ukázať najlepšiu cenu

Pestúnka Motorola MBP 36 S/SC je určená pre všetkých starostlivých rodičov, ktorým nestačí svoje dieťatko len počuť, ale chcú ho i vidieť. Kamera má infračervené diódy, vďaka ktorým budete mať svoje dieťatko na očiach v šere alebo aj v úplnej tme.

Pestúnka je dvojcestná a disponuje kvalitným 3,5“ monitorom, ktorý zároveň funguje aj ako ovládač. Prostredníctvom neho dokážete priblížiť obraz, zapnúť bábätku niektorú z piatich uspávaniek alebo k nemu môžete na upokojenie prehovoriť vašim hlasom.

Keďže malé deti ešte nedokážu účinne regulovať svoju telesnú teplotu, pestúnka je vybavená i zobrazením aktuálnej teploty v izbe, kde bábätko odpočíva. V skratke, s týmto zariadením budete mať bezpečie vášho bábätka naozaj pod kontrolou.

Plusy: Monitor, prehrávanie uspávaniek, možnosť spätného hovorenia, meranie teploty
Mínusy: Menej kvalitný obraz

Obľúbená

Philips Avent DECT SCD 501/00

Základná no spoľahlivá pestúnka za príjemnú cenu s úsporným režimom, ktorý šetrí energiu a predĺži výdrž batérie.
Ukázať najlepšiu cenu

Elektronická opatrovateľka Philips Avent DECT SCD 501/00 je nenáročným, no zodpovedným pomocníkom v starostlivosti o vaše dieťatko. Dosah v interiéri je 50 metrov, pričom v exteriéri až skvelých 300 metrov.

Pestúnka pozostáva z dvoch jednotiek – rodičovskej i detskej, ktoré medzi sebou navzájom spoľahlivo komunikujú. Zvuk oboch jednotiek je dokonale čistý a pri používaní pestúnky nepochybne oceníte i možnosť zapnutia nočného upokojujúceho osvetlenia pre vaše bábätko.

Nesklame vás ani slušná výdrž batérie cca 24 hodín, o ktorú sa stará automatický režim Smart ECO. Aby ste vždy vedeli, čo sa deje, nechýbajú kontrolky signalizujúce hladinu hluku v izbe, strácanie signálu či vybíjajúcu sa batériu.

Plusy: Výborný dosah, upokojujúce svetlo, čistý zvuk, dobrá výdrž
Mínusy: Napájanie detskej jednotky len zo siete, video

Najlepšia cena

Motorola MBP 11

Napriek nízkej cene vás prekvapí kvalitným obrazom, obojstranným prenosom aj nočným svetlom.
Ukázať najlepšiu cenu

Detská opatrovateľka Motorola MBP 11 nás zaujala svojou nízkou cenou. Po jej otestovaní musíme konštatovať, že aj napriek nižšej cene vám dokáže ponúknuť viac, akoby ste od nej zrejme čakali.

V prvom rade sa môžete spoľahnúť na ničím nerušený signál, ktorý zabezpečuje špeciálna technológia DECT. Aby vás pestúnka neprekvapila vybitím, nechýba indikátor stavu batérie. Praktickou funkciou je aj regulácia hlasitosti, ktorá vám umožní upraviť si hlasitosť zvuku v závislosti od aktuálne vykonávanej činnosti.

Vďaka nabíjaniu pomocou batérií si rodičovskú jednotku môžete vziať so sebou až do vzdialenosti 300 metrov. Aby manipulácia s ňou bola čo najjednoduchšia, v balení nájdete klip, ktorý ľahko pripojíte na opasok.

Plusy: Indikátor stavu batérie, regulácia hlasitosti, klip na opasok, dosah
Mínus: Napájanie detskej jednotky zo siete, uspávanky

Pomer cena kvalita

TrueLife NannyCam V24

Pestúnka pre náročných s množstvom funkcií a s možnosťou nabíjania cez USB kábel za príjemnú cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Táto digitálna pestúnka s pomerne slušným kvalitným 2,4 palcovým LCD displejom a kamerou je vhodnou voľbou aj pre náročnejších rodičov. Disponuje automatickým nočným režimom, ktorý vám umožní dohľad nad dieťaťom aj počas noci.

V prípade, že opatrovateľku budete využívať v interiéri, jej dosah je 100 m. V exteriéri je dosah väčší, konkrétne až 300 metrov. Výdrž batérie rodičovskej jednotky na jedno nabitie je cca 24 hodín. Navyše, môžete ju využiť aj ako budík či šikovný pripomienkovač.

Aby ste vaše bábätko upokojili, môžete na neho prehovoriť, prípadne mu pre lepšie zaspávanie pustiť jednu z ôsmich melódií. Na displeji rodičovskej jednotky máte vždy k dispozícii aj informácie o aktuálnej teplote v izbičke vašej ratolesti.

Veľkou výhodou je možnosť dobíjania detskej jednotky cez USB kábel vďaka čomu viete pestúnku použiť aj na výlete či v záhrade.

Plusy: úsporný nočný režim, dostatok funkcií, dobíjanie batérií na detskej jednotke cez USB
Mínusy: Jemnejšie plasty

Najlepšia
Truelife NannyCam H32

Truelife NannyCam H32

Najlepšia detská opatrovateľka na ktorú sa viete spoľahnúť nech ste kdekoľvek. Vďaka nabíjaniu cez USB ju viete použiť v záhrade aj na výlete.
Ukázať najlepšiu cenu

Predstavujeme vám víťaza nášho testu. Podobne ako pri predchádzajúcom modeli sa jedná o kvalitnú opatrovateľku pre náročných. Má výborný dosah 100 až 300 m a kvalitnú kameru. Disponuje úsporným VOX režimom, ktorý reaguje na zvuky v miestnosti. Po dlhšom tichu sa kamera automaticky vypne a obmedzí sa aj prenos zvuku. Stačí však pípnuť a opatrovateľka sa ihneď naštartuje.

Dieťatku sa viete prihovoriť alebo mu pustiť jednu z 8 relaxačných uspávaniek. Detská jednotka slúži aj ako nočná lampa vďaka čomu nemusíte kupovať samostatné nočné svetlo. Veľkou výhodou tohto produktu je nabíjanie detskej jednotky aj cez USB.

Plusy: úsporný nočný režim, dostatok doplnkových funkcií, dobíjanie batérií na detskej jednotke cez USB
Mínusy: vyššia cena

Ako vybrať detskú elektronickú pestúnku

Elektronická pestúnka patrí do základnej výbavy čerstvých rodičov. Pomáha vám sledovať dieťa aj keď nie ste v jeho bezprostrednej blízkosti. Oceníte ju nielen na dovolenkách ale aj v klasickom byte.
Na trhu nájdeme množstvo typov a modelov s rôznymi funkciami. My vám pomôžeme sa v nich zorientovať a zameriame sa na najdôležitejšie parametre elektronickej detskej pestúnky.

 Audio alebo video

Ako prvé sa musíte rozhodnúť či vám stačí dieťa počuť alebo ho potrebujete aj vidieť. Audio pestúnky sú lacnejšie, majú kvalitnejší signál a sú jednoduchšie na manipuláciu. Video opatrovateľky vám zabezpečia detailný obraz dieťaťa. Sú však drahšie a nevýhodou je ich väčšia ruchovosť.

Prenos signálu

Podľa prenosu delíme opatrovateľky na analógové, digitálne a smart. Analógové opatrovateľky majú veľký dosah no ich slabinou je silné rušenie prenášajúceho signálu. V súčasnosti sa viac využívajú digitálne prístroje, ktoré sú menej náchylné na rušenie avšak majú menší dosah.

Táto technológia pracuje na inom systéme ako analógové opatrovateľky. Ich výhodou je šifrovanie signálu vďaka ktorému sa nemôže stať, že vaše plačúce dieťa zachytí iný prijímač.

Samostatnou kategóriou sú smart opatrovateľky. Tvorí ich vysielač a aplikácia v smartfóne. Video a zvuk sa prenáša cez internet až do aplikácie. Nevýhodou je nutnosť pripojenia na internet.

Napájanie

Napájanie je veľmi dôležitý parameter na ktorý sa oplatí zamerať. Svoju pozornosť venujte napájaniu detskej aj rodičovskej jednotky. Kým rodičovská jednotka býva na baterky, tú detskú je častokrát možné použiť len so sieťovým káblom. Ten vás limituje na používanie detskej opatrovateľky v dostupnosti elektrických zásuviek.

Ak trávite voľný čas vonku a dieťatko vám spáva v kočíku na záhrade, siahnite po modeloch s detskou jednotkou na baterky. Tie modernejšie modely majú možnosť nabíjania prostredníctvom USB kľúča.

Dosah a počet kanálov

Najväčším nepriateľom dosahu sú prekážky ako steny alebo strop. Dosah je väčší na voľnom priestranstve, mnoho opatrovateliek funguje až do vzdialenosti 300 m v exteriéri. V byte je to komplikovanejšie a čistý signál je možný do 30 až 60 metrov.

V klasickom byte je dosah bežných opatrovateliek postačujúci, ak však bývate v dome alebo v priestrannejšom byte, zadovážte si opatrovateľku s vyšším dosahom.

Kvalitu signálu určuje aj počet kanálov. Hlavne v hustej bytovej zástavbe ich väčší počet oceníte. Čím viac kanálov, tým väčšia pravdepodobnosť, že si opatrovateľka nájde pre seba ten optimálny na ktorom bude signál čistý a nerušený.

Citlivosť mikrofónu a hlasitosť

Zaujíma vás každé šuchnutie perinou alebo spozorniete až pri väčšom plači? Možnosť nastavenia citlivosti detskej jednotky vám dáva možnosť výberu intenzity vysielaného zvuku. Oceníte to aj v prípade ak vaše dieťa spí pri otvorenom okne. Znížená citlivosť mikrofónu vás neupozorní na ruchy prichádzajúce z vonku ale len na prejavy vášho dieťatka.

Nastavenie hlasitosti na rodičovskej jednotke sa hodí ak sa nachádzate v rušnom prostredí. Zabávate sa na svadbe a dieťa sladko spí o poschodie vyššie? Stačí dať hlasitosť na maximum a jeho plač vám neunikne ani počas hlučnejšej zábavy.

Funkcie

Jednotlivé opatrovateľky sa navzájom líšia práve množstvom doplnkových funkcií. Vyhľadávanou funkciou je obojstranný prenos. Vďaka nemu sa viete vášmu bábätku prihovoriť aj na diaľku alebo mu pustiť upokojujúcu melódiu.

Veľa detí sa boji zaspávať v úplnej tme a preferuje príjemné teplé svetlo. Niektoré opatrovateľky sú vybavené nočným svetlom vďaka ktorému nemusíte kupovať ďalší spotrebič navyše. S nočným svetlom nepriamo súvisí aj premietanie nočnej oblohy. Veľmi obľúbenú funkciu nájdete pri modernejších modeloch.

Ak z nejakého dôvodu prestane detská jednotka pracovať, rodičovská jednotka vám to oznámi svetelnou kontrolkou alebo zvukovým upozornením. Táto funkcia sa volá strata signálu alebo vybitie batérie.

Niektoré modely sú vybavené úspornou funkciou, ktorá pri dlhodobom používaní znižuje spotrebu elektrickej energie. Tieto funkcie nájdete pod názvom Systém VOX alebo Smart EKO systém.

Video opatrovateľky sú často vybavené nočným videním, ktoré vám vďaka infra kamere poskytne bezchybný obraz aj v úplnej tme. Modernejšie modely disponujú funkciou otáčania kamery na diaľku. Nehrozí tak, že sa vám dieťa stratí zo zorného poľa.

Cena

Na trhu nájdete opatrovateľky v štyroch cenových kategóriách.

Tie najjednoduchšie, audio opatrovateľky nájdete od 40 do 70 €. Druhou kategóriou sú modely od 70 do 100 €. Zlatou strednou cestou s dostatkom funkcií sú modely od 100 do 140 €. Ak vás lákajú najmodernejšie technológie a množstvo doplnkových funkcií, vyberajte od 140 € vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najlepšia hodnotená domáca pekáreň – test a recenzie 2021

Karolína Šupová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia
Tefal PF 611838

Tefal PF 611838

Profesionálna pekáreň na domáce použitie so širokým využitím.

Pomer cena kvalita
ETA 8149

ETA 8149

Dobre vybavený model, ktorý prekvapí svojou nízkou cenou.

Najlepšia cena

Sencor SBR 1031

Perfektná voľba pre jednotlivcov a páry za výbornú cenu.

Obľúbený výrobok
ETA Delicca 7149

ETA Delicca 7149

Obľúbená pekáreň, ktorá si poradí aj s náročnejším cestom.

Top produkt
Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635

Objemná pekáreň pre veľkú rodinu so všestranným využitím.

Najlepšia
Tefal PF 611838

Tefal PF 611838

Profesionálna pekáreň na domáce použitie so širokým využitím.
Pozrieť najlepšiu cenu

Tefal PF 611838

Jednoznačným víťazom nášho testu je práve tento model. Kombinuje funkcionalitu profesionálnej pekárne s potrebami pre domáce použitie. Jej najväčšou výhodou je až 19 programov medzi ktorými nájdete aj program na prípravu marmelády, bezlepkové pečenie či chrumkavé bagety.

Nádoba pekárne je dostatočne veľká aj pre bežnú 4 člennú rodinu a výsledný chlieb si viete upiecť v objeme 750, 1000 a 1500 g. Samozrejmosťou je funkcia odloženého štartu (až 15 hodín), udržiavania teploty po upečení a program pre rýchle pečenie.

V prípade výpadku elektrického prúdu si zariadenie pamätá posledné nastavenie po dobu 7 minút. Medzi zanedbateľné mínusy patrí jeden hnetací hák, vyššia váha pekárne a cena presahujúca 100 €.

Výhody:  množstvo programov, bezlepkové pečenie, bagety
Nevýhody:  1 hnetací hák, cena, vyššia váha výrobku

Pomer cena kvalita
ETA 8149

ETA 8149

Dobre vybavený model, ktorý prekvapí svojou nízkou cenou.
Pozrieť najlepšiu cenu

ETA 8149

Príjemný model s dostatočným množstvom funkcií za výbornú cenu. Môžete si vybrať z 12 programov medzi ktorými nájdete aj bezlepkové pečenie či prípravu marmelády. Rovnako ako predchádzajúci model disponuje funkciami odložený štart až do 15 hodín, rýchle pečenie, udržanie teploty a pamäťou pri výpadku elektrického prúdu.

Chlieb si môžete upiecť v troch veľkostiach, a to 500, 750 a 1000 g. Nevýhodou pekárne je 1 hnetací hák a absencia programu pre pečenie bagiet.

Výhody: cena, bezlepkové pečenie
Nevýhody: program na pečenie bagiet, 1 hnetací hák

Najlepšia cena

Sencor SBR 1031

Perfektná voľba pre jednotlivcov a páry za výbornú cenu.
Pozrieť najlepšiu cenu

Sencor SBR 1031

Aj vy vyhadzujete nedojedené bochníky do koša? Nejedávate chlieb často no radi si pochutnáte na dobrom domácom pečive? V tom prípade je tento model vhodný presne pre vás. Má menšiu nádobu na prípravu cesta v ktorej si upečiete chlieb od 450 do 900g.

Vybrať si môžete z 12 programov medzi ktorými nechýba ani príprava marmelády či možnosť pečenia s orechami a sušeným ovocím. Vzhľadom na nízku cenu nás milo prekvapila funkcia pečenia bagiet.

Pekárnička disponuje funkciou odloženého štartu do 10 hodín, 20 minútovou pamäťou pri výpadku elektrickej energie a tiež rýchlym pečením a udržovaním teploty po dopečení chlebíka.

Výhody: cena, pečenie bagiet
Nevýhody: 1 hnetací hák

Obľúbený výrobok
ETA Delicca 7149

ETA Delicca 7149

Obľúbená pekáreň, ktorá si poradí aj s náročnejším cestom.
Pozrieť najlepšiu cenu

Sencor SBR 1031

Aj vy vyhadzujete nedojedené bochníky do koša? Nejedávate chlieb často no radi si pochutnáte na dobrom domácom pečive? V tom prípade je tento model vhodný presne pre vás. Má menšiu nádobu na prípravu cesta v ktorej si upečiete chlieb od 450 do 900 g.

Vybrať si môžete z 12 programov medzi ktorými nechýba ani príprava marmelády či možnosť pečenia s orechmi a sušeným ovocím. Vzhľadom na nízku cenu nás milo prekvapila funkcia pečenia bagiet. Pekárnička disponuje funkciou odloženého štartu do 10 hodín, 20 minútovou pamäťou pri výpadku elektrickej energie a tiež rýchlym pečením a udržovaním teploty po dopečení chlebíka.

Výhody: cena, pečenie bagiet
Nevýhody: 1 hnetací hák

Top produkt
Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635

Objemná pekáreň pre veľkú rodinu so všestranným využitím.
Pozrieť najlepšiu cenu

Guzzanti GZ 635

Model Guzzanti patrí medzi najväčšie domáce pekárne na trhu. Má 1 nádobu v ktorej upečiete chlieb o hmotnosti 1125, 1350 a 1600 g. Je preto ideálna pre domácnosti s veľkou spotrebou pečiva. 15 programov sľubuje všestranné využitie.

Okrem klasického pečenia, bezlepkového pečiva či prípravy marmelády ju môžete využiť aj na výrobu jogurtu a cmaru. Táto pekáreň poteší aj tých náročných užívateľov a to aj vďaka dvom hnetacím hákom.

Samozrejmosťou sú funkcie odloženého štartu do 15 hodín, udržovania tepla aj 10 minútová pamäť pri výpadku elektrickej energie. Jedinou nevýhodou je absencia programu na pečenie bagiet

Výhody: 2 hnetacie háky, všestranné využitie, bezlepkové pečenie, cena
Nevýhody: bagety

Ako si vybrať najlepšiu domácu pekáreň

Domáca pekáreň je výborným pomocníkom do každej kuchyne. Zjednoduší proces pečenia, zníži náklady (kupovaný chlieb je často drahší ako ten, ktorý si pripravíte doma) a môžete sa spoľahnúť, že je vyrobený z tých správnych surovín.

Najnovšie modely dokážu okrem pečenia chleba uvariť marmeládu, pripraviť jogurt alebo vymiesiť cesto na koláč. Je teda náročné zorientovať sa v ponuke a vybrať si ten najlepší výrobok. Zamerať by ste sa mali na nasledujúce atribúty.

Nádoba na pečenie

Pri pohľade na nádobu sa zamerajte na jej objem a materiál.

Objem

Veľkosť vyberajte podľa počtu členov vo vašej domácnosti. Pre 4 člennú rodinu je optimálna veľkosť pekárne okolo 1200 g. Naopak, jednotlivcovi stačí aj menší model s výsledným chlebíkom s hmotnosťou pol kila. Pokiaľ chcete v pekárni aj zavárať, vyberajte z väčších modelov. Tie menšie nie sú na zaváranie vhodné.

Materiál

Povrch nádoby býva teflónový, nerezový alebo keramický. Teflón je nenáročný na údržbu, jednoducho sa čistí a chlieb sa v ňom nepripáli. Jeho mínusom je ľahké poškriabanie a následne strata nepriľnavých vlastností. Keramika je odolnejšia a trvanlivejšia. Nevýhodou je jej vyššia cena.

Nerez je odolný a prakticky nezničiteľný. Používa sa len v pekárňach s nastaviteľnou teplotou nakoľko cesto v takejto pekárni ľahko prihorí.

Hnetače

Vyberať si môžete medzi pekárňami s 1 alebo 2 hnetačmi (hnetacími hákmi). Rozdiel vo výslednom chlebe nie je vôbec zásadný. Pekáreň s 1 hnetačom je ideálna pre menšie chlebíky. Dva hnetacie háky oceníte pri príprave cesta. Výhodou 2 hákov je jeho lepšie spracovanie a cesto je dokonale vymiesené.

Programy a funkcie

Množstvo programov a špeciálnych funkcií zvyšuje aj cenu pekárne. Ak plánujete v pekárni piecť len chlieb, postačí vám základnejší a často lacnejší model pekárne. Pokiaľ túžite v pekárni pripravovať marmeládu, jogurt či zaváraniny, poobhliadnite sa po náročnejších pekárňach.

Pečenie chleba

Medzi základné programy patrí program na pečenie chleba, bezlepkového pečiva a pečiva s prímesou orechov a sušeného ovocia. Bezlepkový chlieb upečiete v každej domácej pekárni no so špeciálnym programom si môžete byť istý, že sa vám chlieb podarí.

Veľmi obľúbený je program na pečenie bagiet, ktorý však nebýva samozrejmosťou.

Rýchle pečenie

Super pomocník pre každého v časovej tiesni.

Príprava cesta

Umožňuje vymiesenie dokonalého cesta na koláč či pizzu. Poradí si s kysnutým cestom aj s cestom na domáce cestoviny.

Marmeláda

Niektoré pekárne zvládnu aj prípravu marmelád a džemov. Zmes ovocia rovnomerne zohrievajú a miešajú. Vašou úlohou je len pridať želírovací cukor a preliať hotový džem do pohárov.

Iné

Pri drahších modeloch sa stretnete s možnosťou prípravy domáceho jogurtu či programu samostatného pečenia, ktorý vám umožní upiecť sekanú a iné druhy mäsa.

Funkcie

Moderné domáce pekárne disponujú mnohými mnohými funkciami ktoré vám proces pečenia výrazne zjednoduchšia. Základnou funkciou je odložený štart kedy pekárničku naplníte surovinami už večer a ráno vytiahnete voňavý, ešte teplý chlebík. Dĺžka odloženého štartu je rôzna, najčastejšie sa stretnete s časom 10 až 15 hodín.

S odloženým štartom súvisí aj udržiavanie teploty chleba až 1 hodinu po jeho dopečení. Ak pekáreň využívate hlavne keď ste mimo domu, určite sa zamerajte na funkciu pamäte. Táto funkcia si poradí s krátkodobým výpadkom elektrického prúdu a po jeho naskočení dokáže plynule pokračovať v pečení.

Pečenie vám uľahčí aj funkcia automatického pridávania surovín. Nemusíte striehnuť nad pekárňou a pridávať semienka či orechy v tom správnom čase. Vložíte ich do pekárne hneď na začiatku a spotrebič si ich naservíruje sám.

Na väčšine pekární máte možnosť nastaviť stupeň prepečenej kôrky. Táto funkcia je ideálna pre rodiny s malými deťmi.

Rozmery

Domáca pekáreň patrí medzi objemnejšie spotrebiče. Ak plánujete piecť pravidelne, rátajte s ich umiestnením na kuchynskej linke. Samozrejme nájdete aj menšie modely na prípravu menších bochníkov no aj v tomto prípade rátajte s priestorom potrebným na otvorenie veka pekárne.

Dôležitým parametrom je dĺžka napájacieho kábla. Medzi niektorými modelmi je rozdiel aj pol metra.

Spotreba

Spotreba domácej pekárne závisí od jej príkonu. Celková doba prípravy chleba môže trvať aj niekoľko hodín, pekáreň však pracuje na plný výkon len počas samotného pečenia. Spotreba elektrickej energie nie je pri domácich pekárňach nijak zásadná. Naopak, pekáreň spotrebuje 5 krát menej elektrickej energie ako bežná elektrická rúra, takže jej kúpu ocení aj váš domáci rozpočet.