Najlepšia mikrovlnka – test a recenzie 2021

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia

Samsung F300G MS23F301TAS

Elegantná mikrovlnka s antibakteriálnou technológiou a jednoduchým ovládaním umožňuje aj prípravu jednoduchých jedál.

Najlepšia cena

Philco PMD 2010 S

Šikovná mikrovlnka ponúka praktické programy za menej ako 100 € a nenáročnú údržba.

Najlepšia voľba

Beko MOB 20231 BG

Okrem užitočných funkcií a vysokého výkonu oceníte aj možnosť voliteľného rámčeku mikrovlnky.

Najlepšia cena

Sencor SMW 1817BK

Menšia mikrovlnka s dostatočným výkonom, v jednoduchom dizajne o svoju priazeň bojuje lákavou cenou menšou ako 50 €.

Vynikajúca voľba

Electrolux EMS 21400 W

Biela voľne stojaca mikrovlnka s objemom 18,5 l disponuje slušnou výbavou a výkonom. Navyše, za menej ako 100 €.

Ak vás zaujíma, ktorá je najlepšia mikrovlnka, potešíme vás. Zisťovali sme možnosti na trhu a vybrali za aj pre vás.

Mikrovlnka dokáže efektívne pomáhať pri každodennom zhone. Za pár minút, niekedy až sekúnd sa postará o ohriatie, ale i prípravu (nenáročného) jedla a udrží tak váš stravovací režim v teple.

V našom porovnaní prinášame plusy aj mínusy pekných, funkčných a lákavých mikrovlnných rúr.

Najlepšia mikrovlnka – Vyberte si ju

Najlepšia

Samsung F300G MS23F301TAS

Elegantná mikrovlnka s antibakteriálnou technológiou a jednoduchým ovládaním umožňuje aj prípravu jednoduchých jedál.
Zobraziť cenu

Mikrovlnka Samsung F300G MS23F301TAS je vyrobená z kvalitných materiálov. Udržiavanie jej vnútra je jednoduché, rovnako ako i zovňajšoku (matné madlo). Doma oceníte aj možnosť mikrovlnku na chvíľu vymeniť za sporák a uvariť si v nej jednoduché domáce jedlá.

Jej ovládanie je jednoduché, zvuky môžete vypnúť a plne si užívať jej výkon, tichý chod a kapacitu objemu 23 l.

Plusy:

 • Ľahko udržiavateľné keramické vnútro
 • Pekný dizajn
 • Tichý chod
 • Dobrý výkon

Mínusy:

 • Napájací kábel by mohol byť dlhší
 • Pri zapnutom programe nemožno meniť čas ohrievania
Najlepšia cena

Philco PMD 2010 S

Šikovná mikrovlnka ponúka praktické programy za menej ako 100 € a nenáročnú údržba.
Zobraziť cenu

Mikrovlnka ponúka 2 režimy kombinovaného varenia so 6-timi úrovňami výkonu. Ak máte radi zvukovú signalozáciou, tento model je ňou vybavený. Počas dňa oceníte program na prípravu kávy, grilovanie či rozmrazovanie.

Ak máte malé deti, určite vás poteší aj detská poistka.

Plusy:

 • Dobrý výkon
 • Cena do 100 €
 • Kompaktný dizajn

Mínusy:

 • Pre jednoduchšie ovládanie si prečítajte návod po zapojení
Najlepšia voľba

Beko MOB 20231 BG

Okrem užitočných funkcií a vysokého výkonu oceníte aj možnosť voliteľného rámčeku mikrovlnky.
Zobraziť cenu

Do špičkovej mikrovlnnej rúry od Beko môžete s prehľadom vložiť tanier s priemerom až 24,5 cm. S objemom 20 l a vybavením funkciami rozmrazovanie, grilovanie či varenie poskytne vaše domácnosti maximálne pohodlie. Jej ovládanie umožňuje jednoduché mechanické koliesko, ale aj elektronické tlačidlá v kombinácii s praktickým displejom.

Milovníka štýlových spotrebičov očarí hladký, jednoduchý no pritom efektný dizajn. Čierna vstavaná mikrovlnka pritom ladne zapadne do kuchynskej linky. V prípade potreby ju môžete vložiť do rámčeka, ktorý sa dá dokúpiť.

Plusy:

 • Štýlový dizajn
 • Dobrý výkon

Mínusy:

 • Vyššia cena
 • Strieborný rámček si treba dokúpiť
Najlepšia cena

Sencor SMW 1817BK

Menšia mikrovlnka s dostatočným výkonom, v jednoduchom dizajne o svoju priazeň bojuje lákavou cenou menšou ako 50 €.
Zobraziť cenu

Táto mikrovlnka disponuje objemom 17 l. Okrem ohrievania ponúka i možnosť rozmrazovať. Jej 700 W výkon pracuje v piatich úrovniačh. Pri ohrievaní jedál môžete navyše využiť aj časovač nastaviteľný na 30 minút.

Hoci má menší objem, takisto do nej zmestíte tanier s priemerom 24,5 cm. Dizajn je jednoduchý, príjemný, rovnako ako jej cena. Výrobok je vhodný do domácnosti seniorov.

Plusy:

 • Cena
 • Pekný dizajn
 • Jednoduchá manipulácia

Mínusy:

 • Menej pokročilé nastavenia
Vynikajúca voľba

Electrolux EMS 21400 W

Biela voľne stojaca mikrovlnka s objemom 18, 5 l disponuje slušnou výbavou a výkonom. Navyše, za menej ako 100 €.
Zobraziť cenu

Aj model Electrolux EMS 21400 W má menší objem ako 20 l (15,5 l), no disponuje vysokým výkonom, vďaka ktorému jedlo rýchlo zohreje. Za cenu menej ako 100 € môžete ohrievať aj rozmrazovať.

Ovládanie je jednoduché a bezpečné aj vďaka detskému zámku. Tentpo model je zhmotnením obľúbeného výrazu za málo peňazí veľa muziky.

Plusy:

 • Pekný a moderný dizajn
 • Dobrý pomer výkon cena
 • Funkčný chod a ekonomický režim

Mínusy:

 • Dvierka sa tvrdo otvárajú
 • Na dvierkach môžu ostávať odtlačky prstov

Najlepšia mikrovlnka a jej výber

Umiestnenie

Pri výbere mikrovlnky je dôležité zvážiť, kde mikrovlnku chcete umiestniť. Či zariaďujete novú kuchyňu a bude sa vám hodiť vstavaná mikrovlnka alebo vám jendoducho postačí voľne stojaca mikrovlnka. Takisto si treba premyslieť cenu, ktorú do nej chcete investovať, či aké očakávania budete mať od jej výkonu a funkcií. Pri výbere sa môžete rozhodovať medzi overenými značkam ako Sencor, Samsung, Gorenje, Beko, Amica, … .

Objem a priemer taniera

Rozdielnosť v týchto parametroch sa môže zdať minimálna, avšak každé buchnutie tanierom pri jeho výbere do dvierok alebo jeho LTT (len tak tak) vkladanie môže po dlhšom čase otravovať. Mikrovlnky sú v ponuke s tanierom o priemere

 • do 24,5 cm
 • medzi 24,5 cm – 25,4 cm
 • 25,5 – 30 cm
 • 31 – 31,5 cm
 • 32 cm a viac.

Objemy mikrovlniek sa pohybujú od 14 l do 40 l. Obľúbenými sú modely s objemom 20 l.

Výkon, príkon a spotreba

Čím bude výkon lepší, tým bude vaše jedlo rýchlejšie zohriate. Mikrovlnky ponúkajú štandardne výkon od 600 do 1200 W, avšak stretnete sa aj s hodnotou až 2000 W. Pri výbere odporúčame pozerať po modeloch s výkonom okolo 1000 W. Vyhnete sa tak zbytočnému frflaniu, že ste si mali kúpiť silnejšiu mikrovlnku.

Okrem výkonu je dôležitým údajom aj príkon, ktorý definuje celkovú spotrebu elektrickej energie. Hodnoty sa pri mikrovlnkách pohybujú medzi 1000 W – 3000 W. Pamätajte na to, že čím bude nižší, budde nižšia aj spotreba mikrovlnky.

Ovládanie a funkcie

Pri manipulácii oceníte mikrovlnku s dvierkami, ktoré sa otvárajú ľahko a potichu. Spotrebiče môžete ovládať pomocou klasického, zato jednoduchého mechanického kolieska (koliesok), elektrických tlačidiel v kombinácii s displejom.

Jednoducho si tak nastavíte čas, programy či funkcie, medzi ktoré patria napríklad Gril (grilovanie), Steam (šetrné varenie v pare), horúci vzduch (zabezpečí rýchle zohriatie) či 6.ty zmysel (automatické inteligentné nastavenie podľa stavu vloženého pokrmu). V domácnosti s deťmi je výhodou i detská zámka či zvuková signalizácia, ktorá upozorní na ukončenie ohrievania.

Cena

Ceny sa rôznia. Niektorý model kúpite za menej ako 50 €, iný môže stáť aj viac ako 400 €. Pred tým než zaplatíte, si poriadne zvážte či mikrovlnka bude slúžiť len ako príležitostný pomocník na ohriatie jedla, keď sa vrátite z práce alebo deti zo školy, alebo v nej budete chcieť jedlá aj pripravovať.

Do 100 €

V tejto cene môžete nájsť mikrovlnky s výkonom medzi 750 W až 1000 W v objeme, ktorý sa pohybuje okolo 20 l. Takisto, okrem ohrievania, môžete očakávať vo výbave aj grilovanie či varenie.

Do 400 €

Výkon nad 1000 W, štýlový dizajn a pokročilé funkcie sa pri tejto cenovej hladine stávajú samozrejmosťou.

Nad 400 €

Tu si už môžete vyberať s modelov ddokonca aj v kombinácii s rúrou. Dizajn je nadčasový, čistý, doplnený o dotykové ovládanie.

Aké riady nie sú vhodné do mikrovlnky?

Do mikrovlnky môžete bez obáv vkladať potraviny v silikónových nádobkach i mikroténových sáčkoch. Nikdy do nich však nevkladajte taniere, hrnce, príbory, ktoré obsahujú zlato alebo striebro. Rovnako ani hrnčeky bez glazúry či lacné plastové, alebo aj kovové nádoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepší kávovar – test a recenzie 2021

Skvelú rannú kávu zvládne aj kávovar, ktorý nestojí stovky EUR.

Lenka Hruščáková

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší

DeLonghi ECAM 22.110 B

Zážitok z pravého talianskeho espressa u vás doma. Dokonalá šálka kávy vo vlastnej obývačke.. Kávovar obsahuje zabudovaný tichý oceľový mlynček a zásobník na 120 gramov.

Najlepšia cena

DeLonghi Intensa ECAM23.420SB

Taliansky automatický kávovar s elegantným prevedením, ktorý zapadne do vašej kuchyne. Doprajte si v pohodlí domova obľúbené espresso alebo cappuccino.

Najlepšia cena

Krups KP100BCE

Elegantný a kompaktný kávovar do každej domácnosti. Je nenáročný na údržbu a jednoduchý na obsluhu.

Najlepšia cena

DeLonghi ECAM 550.75 MS

Plne automatický kávovar s dynamickým tvarom a jednoduchým ovládaní. Vďaka konektivite s iOS a Android si šálku svojej obľúbenej kávy pripravíte doslova z vašej pohovky.

Najlepší

DeLonghi PrimaDonna ECAM 550.75.MS

Luxusný plnoautomatický kávovar rozžiari svojim dizajnom každú kuchyňu. Pripraví vám kávu na takmer profesionálnej úrovni. S jednoduchým ovládaním sa z vás stane profesionálny barista.

Káva patrí medzi obľúbené nápoje, ktoré si vychutnávame ráno pred prácou, poobede pri posedení s priateľmi, alebo kedykoľvek, keď máme chuť na lahodnú vôňu a chuť kávy.

Pripravili sme si pre Vás test kávovarov, ktoré sa na trhu predávajú. Recenzie na automatické, pákové a kapsľové kávovary nám pomohli zostaviť pre Vás tento užitočný prehľad.

Najlepší kávovar? Poďme na to.

Najlepší

DeLonghi ECAM 22.110 B

Zážitok z pravého talianskeho espressa u vás doma. Dokonalá šálka kávy vo vlastnej obývačke.. Kávovar obsahuje zabudovaný tichý oceľový mlynček a zásobník na 120 gramov. ...
Ukázať najlepšiu cenu

Jednoduché čistenie zabezpečuje odnímateľná separovacia jednotka. Objem zásobníku na vodu je až 1,8 litra. Tlak zariadenia je 15 barov. Veľkosť kávy si môžete zvoliť podľa chuti, adaptér na výdaj kávy je nastaviteľný až na 120 mm vysoký pohár. Elegantné prevedenie sa hodí do každej kuchyne.

Plusy: Jednoduché čistenie, elegantný dizajn, vynikajúci pomer cena/výkon.
Mínusy: Mierne zložitejšie ovládanie, vyššia hlučnosť pri štarte.

Najlepšia cena

DeLonghi Intensa ECAM23.420SB

Taliansky automatický kávovar s elegantným prevedením, ktorý zapadne do vašej kuchyne. Doprajte si v pohodlí domova obľúbené espresso alebo cappuccino.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar má zásobník na kávu s kapacitou 250 gramov. O jej dokonalé zomletie pre intenzívnu chuť sa stará tichý mlynček. Pre úsporu času môžete pripraviť kávu až do dvoch šálok naraz. Výdaj kávy je nastaviteľný pre šálky s výškou 142 mm. Jednoduché ovládanie zabezpečuje dvojriadkový displej. Obľúbené nastavenie pre vašu kávu môžete uložiť do pamäte a nabudúce si ju pripraviť stlačením jediného tlačidla.

Plusy: Elegantný dizajn, jednoduchá obsluha, nízka hlučnosť.
Mínusy: Nerezové plochy sú náchylné na ošúchanie.

Najlepšia cena

Krups KP100BCE

Elegantný a kompaktný kávovar do každej domácnosti. Je nenáročný na údržbu a jednoduchý na obsluhu.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar môže používať každá veková kategória vďaka jeho jednoduchosti. Úsporný energetický režim, pri ktorom sa kávovar automatiky vypne po 5 minútach nepoužívania, šetrí energiu. Vybrať si môžete zo širokej palety teplých, ale aj studených nápojov.

Plusy: Kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie, energeticky úsporný.
Mínusy: Vyššia hlučnosť, menší objem nádržky na vodu.

Najlepšia cena

DeLonghi ECAM 550.75 MS

Plne automatický kávovar s dynamickým tvarom a jednoduchým ovládaní. Vďaka konektivite s iOS a Android si šálku svojej obľúbenej kávy pripravíte doslova z vašej pohovky.
Ukázať najlepšiu cenu

Kávovar je vybavený zásobníkom na kávu s kapacitou až 360g. Vďaka tesniacemu systému uchová arómu kávy. Vďaka priestoru pre nahrievanie šálok bude vaša káva dlhšie teplá a budete si ju môcť vychutnávať o to viac. Automatický čistiaci systém sa postará o vždy chutnú a čerstvú kávu. Jednoduché ovládanie zabezpečuje dotykový displej.

Plusy: Jednoduché ovládanie, konektivita pre iOS a Android, veľká kapacita zásobníku na kávu.
Mínusy: Jedine vyššia cena.

Najlepší

DeLonghi PrimaDonna ECAM 550.75.MS

Luxusný plnoautomatický kávovar rozžiari svojim dizajnom každú kuchyňu. Pripraví vám kávu na takmer profesionálnej úrovni. S jednoduchým ovládaním sa z vás stane profesionálny barista.
Ukázať najlepšiu cenu

S aplikáciou Smart Coffee Link si môžete z pohodlia pohovky vytvárať nové obľúbené nápoje a objavovať tak nekonečné možnosti personalizovaného nastavenia. Do pamäte kávovaru môžete zadať až 6 užívateľských profilov. Zásobník na kávu uchová jej arómu pre ten najlepší zážitok z kávy.

Plusy: Ovládanie cez smartfón, nízka hlučnosť, luxusný dizajn.
Mínusy: Menšia nádobka na vodu.

Komentáre (2)

 1. my mame de longhi ecam z okay.sk a nemenila by som. Je úžasný. Kávu pomelie krásne do voňava. Veľkosť kávy si vyberáme sami a tiež má naparovaciu hlavu a tak si možno urobiť aj laté či také vychýtavkové mňamky

 2. za mna je najlepšie pakovy kavovar značky Orava, kde si sama zvolim kvalit a množstvo kavy a naviac ma napenovač na mlieko, takže si sama volim, aku kavu, resp ako silne latte si spravim

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.