Najlepšie hodnotené rýchlovarné kanvice – test a recenzie 2021

Rýchlovarná kanvica do kuchyne jednoducho patrí. Stala sa jej neodmysliteľnou súčasťou. Vyberte si toho svojho každodenného pomocníka na prípravu kávy a čaju aj vy.

Katarína Malá

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia
Kanvica DeLonghi KBOV 2001

DeLonghi KBOV 2001

Kovová rýchlovarná kanvica so skrytým výhrevným telesom a troma stupňami ochrany.

Najštýlovejšia
Kanvica Gorenje K 17CLI

Gorenje K 17CLI

Rýchlovarná kanvica v jedinečnom retro prevedení v krémovej farbe champagne.

Najlepšia cena
Kanvica Sencor SWK 1720BK

Sencor SWK 1720BK

Praktická nerezová kanvica skvelo doplní dizajn každej kuchyne.

Skvelá voľba
Kanvica Eta 8598 Ela

Eta 8598 Ela

Štýlová a elegantná rýchlovarná kanvica je neodmysliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne.

Vynikajúca voľba
Kanvica Bosch TWK8611P

Bosch TWK8611P

Varná kanvica pre všetkých milovníkov kávy a čaju. Stačí si už len vybrať svoj obľúbený nápoj.

Milujete kávu alebo čaj? Vo vašej domácnosti teda nesmie chýbať rýchlovarná kanvica, ktorá je významným pomocníkom, ktorý šetrí čas. V priebehu pár minút uvarí vodu a pomôže aj pri bežnom varení.

Možností je neúrekom, od plastových, cez nerezové až po retro. Menšie či väčšie, s podsvietením alebo diódou. Vyberte si tú, ktorá bude najviac vyhovovať práve vám.

Najlepšia
Kanvica DeLonghi KBOV 2001

DeLonghi KBOV 2001

Kovová rýchlovarná kanvica so skrytým výhrevným telesom a troma stupňami ochrany.
Pozrieť najlepšiu cenu

Kovová rýchlovarná konvica DeLinght KBOV 2001 má skryté vykurovacie teleso a základňu otočnú o 360°. Osvetlený ukazovateľ hladiny vody ukazuje, nakoľko je kanvica plná alebo prázdna. Má až tri stupne ochrany: automatické vypnutie pri vare, automatické vypnutie pri prehriatí a automatické vypnutie, ak kanvica nie je na svojom mieste.

Kanvica má vyberateľný filter vody proti vodnému kameňu. Výklopné veko je bezpečnostné. Tiež stojí pevne na rovnom povrchu, pretože má protišmykové nožičky. Kapacita je 1,7 litra a príkon 2000 W.

Výhody: 

 • rýchle ohriatie vody
 • jedinečný dizajn
 • dobrá cena
 • kvalitná rýchlovarná kanvica

Nevýhody: 

 • hlučnejšia
 • problematickejšie otváranie kanvice, pretože veko je samostatné
Najštýlovejšia
Kanvica Gorenje K 17CLI

Gorenje K 17CLI

Rýchlovarná kanvica v jedinečnom retro prevedení v krémovej farbe champagne.
Pozrieť najlepšiu cenu

Rýchlovarná kanvica Gorenje K 17CLI má základňu otočnú o 360°, ukazovateľa hladiny vody, priestor pre navinutie napájacieho kábla a tiež gumenú protišmykovú základňu.

Kanvica disponuje automatickým vypnutím pri vare a tiež ochranou proti prehriatiu. Objem nádoby je 1,7 litra a príkon 2200 W.

Výhody: 

 • merač teploty
 • kovové teplo
 • rýchlosť ohrevu
 • retro vzhľad

Nevýhody: 

 • čierny kábel na maslovú kanvicu je do očí bijúci
Najlepšia cena
Kanvica Sencor SWK 1720BK

Sencor SWK 1720BK

Praktická nerezová kanvica skvelo doplní dizajn každej kuchyne.
Pozrieť najlepšiu cenu

Kanvica Sencor SWK 1720BK má kvalitné spracovanie, moderný dizajn a dostatočne veľký príkon pre rýchly ohrev vody. Pre lepšiu ovládateľnosť slúži stredový 360° konektor Strix. Kanvica disponuje ochranou proti prehriatiu pri chode naprázdno a bezpečnostnou poistkou na veku. Nezanedbateľnou výhodou je skrytá topná špirála, takže odpadá jej čistenie pri usadzovaní vodného kameňa.

Vďaka použitému materiálu kanvica spadá do kategórie zdravších výrobkov. Nerez je nezávadný materiál a pri extrémne vysokých teplotách je oproti plastu stabilnejší a jednoducho sa čistí. Objem kanvice je 1,7 litra a príkon 2200 W.

Výhody: 

 • výborná cena
 • skvelý dizajn
 • kvalitná kanvica
 • skrytá topná špirála

Nevýhody: 

 • hlučnejšia
Skvelá voľba
Kanvica Eta 8598 Ela

Eta 8598 Ela

Štýlová a elegantná rýchlovarná kanvica je neodmysliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne.
Pozrieť najlepšiu cenu

Rýchlovarná kanvica Eta 8598 Ela má elegantný štýlový dizajn a podsvietenie v jemnom modrom odtieni. Obsluhu uľahčuje ergonomická rukoväť a lievik. Povrch kanvice je z nehrdzavejúcej ocele, takže sa jednoducho udržiava. Na bezpečnosť dozrú ochranné poistky. Po zovretí vody sa spotrebič vypne. Ak je kanvica prázdna, poistky zabránia jej zapnutiu.

Povrch kanvice je z nehrdzavejúcej ocele a tak sa veľmi ľahko udržiava. Filter na vodný kameň sa dá jednoducho vybrať a vyčistiť. Výhrevné teleso je ukryté pod dnom, takže kanvicu môžete bezpečne umyť aj zvnútra. Objem je 1,7 litra a príkon 2100 W.

Výhody: 

 • pekný dizajn
 • efektná svetelná signalizácia zapnutia
 • automatické vypnutie pri dosiahnutí varu
 • dobrá cena

Nevýhody: 

 • plastový pánt veka
 • hlučnejšia
Vynikajúca voľba
Kanvica Bosch TWK8611P

Bosch TWK8611P

Varná kanvica pre všetkých milovníkov kávy a čaju. Stačí si už len vybrať svoj obľúbený nápoj.
Pozrieť najlepšiu cenu

Varná kanvica Bosch TWK8611P obsahuje možnosť výbery spomedzi štyroch teplôt, ktoré dokáže udržať až 30 minút. Spotrebič obsahuje stredový kontakt, tlačidlo na otvorenie veka a ďalšie na spustenie ohrievania, takže sa pohodlne obsluhuje jednou rukou. Vo vnútri sa nachádza nerezové výhrevné teleso a nerezový filter proti usadeninám vodného kameňa. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné poistky.

Varná kanvica je vybavená troma automatickými poistkami. Pri prehriatí, ohreve nasucho a po odobratí spotrebiča zo stredového kontaktu sa prístroj okamžite vypne. Objem nádoby je 1,5 litra a príkon 2400 W.

Výhody: 

 • rýchle zovretie vody
 • regulácia teploty
 • zvukové upozornenie pri zapnutí a prevarení vody
 • krásny dizajn
 • nehlučná

Nevýhody: 

 • tlačidlo na otváranie je navrchu kanvice
Kanvica

Ako si vybrať rýchlovarnú kanvicu?

Ste milovníkom kávy či čaju? Tak potom vo vašej domácnosti určite nesmie chýbať rýchlovarná kanvica. Patrí k najpoužívanejším spotrebičom domácnosti. Kanvica je skvelým pomocníkom, s ktorým si svoj obľúbený čaj či kávu pripravíte v priebehu pár minút.

Rýchlovarná kanvica patrí medzi základné spotrebiče. Jej jediným účelom je ohrev vody. Aj keď výber tohto spotrebiča nie je zložitý, užitočné informácie nie sú nikdy na škodu a pri kúpe vám môžu len pomôcť. Vyberte si tú najlepšiu kanvicu práve pre vás.

Objem a veľkosť

Prvou dôležitou otázkou je, ako často a pre koľko osôb bude kanvica slúžiť. Odpoveď nám pomôže správne si zvoliť veľkosť a objem. Ak kanvicu bude využívať len jeden človek, stačí mu aj menšia s objemom 0,5 litra. Ak ale mávate návštevy, zamyslite sa nad trošku väčšou s objemom do 1,2 litra. Pri veľkosti by ste mali brať na zreteľ aj veľkosť priestoru kuchynskej linky a na nej vyhradené miesto pre tento praktický spotrebič. Keď sa zamyslíte nad miesto, kde bude kanvica stáť a koľkokrát denne a pre koľko osôb bude slúžiť, ľahko prídete na to, aký je ten správny objem.

Príkon

Príkon je parameter, ktorý určuje okrem spotreby energie aj rýchlosť zovretia vody. Čím je vyšší, tým rýchlejšie sa voda ohreje. Pre kanvice do 1 litra by mal stačiť príkon 1500 W.

Ak ale potrebujete väčší objem, ideálny príkon od objemu 1,7 litra a viac je 2200 W. Ak teda chcete kvalitný výrobok s optimálnou spotrebou energie, pozerajte na príkon.

Bezpečnost

Bezpečnosť je jednou z priorít. Rýchlovarné kanvice majú veľké množstvo ochranných prvkov. Prvým je určite automatické vypnutie po zovretí vody pomocou bezpečnostnej poistky. Táto funkcia je absolútny základ. Ďalším bezpečnostným prvkom býva poistka, ktorá kanvicu vypne, keď sa voda uvarí. Mnoho spotrebičov tiež disponuje vypnutím pre prípady, keby sa kanvica zapla aj prázdna. Ochranou proti popáleniu je aj tlačidlo, ktoré po stlačení otvorí veko. To sa najčastejšie využíva pri opakovanom plnení kanvice. Dôležitá je aj tepelná izolácia, ktorá zaistí, že sa užívateľ nepopáli o vonkajšok spotrebiča. Bezpečnosť ovplyvňuje aj stabilita kanvice, pretože majú mnohé protišmykové nožičky.

Materiál a dizajn

Pred kúpou si tiež treba rozmyslieť, z akého materiálu by ste vašu kanvicu chceli mať. Rozšírené sú plastové a nerezové modely, ale zoženiete aj zo skla či keramiky.

Plast
Plastové kanvice patria medzi najlacnejšie na trhu. Bežne uvidíte modely v rôznom farebnom a vzorovom prevedení. Výhodou je ľahká a odolná konštrukcia, no vadiť by mohol lacný vzhľad a v niektorých prípadoch aj plastová príchuť.

Nerez
Nerezové kanvice sú na prvý pohľad pekné a pomerne ľahko sa čistia. Cena za takýto spotrebič je tiež prijateľná.

Sklo
Elegantný vzhľad sklenených kanvíc láka mnohých. V kombinácií s podsvietením ide o veľmi efektný spotrebič. Jeho nevýhodou je ale náročnejšia údržba, pretože vodný kameň je na skle ihneď badateľný.

Keramika
Keramické kanvice vyhľadávajú milovníci retro štýlu. Tieto spotrebiče sú veľmi dizajnovo vyladené. Ich výhodou je pohlcovanie zvuku a pri vare nevydávajú taký hluk, ako ostatné typy.

Ovládanie a funkcie

Základnou výbavou kanvíc je stupnica, vďaka ktorej viete, koľko vody v kanvici je. Bežným prvkom je filter, ktorý bráni uniknutiu vodného kameňa do vody. Ovládanie kanvice je veľmi jednoduché. Vďaka dióda či podsvieteniu viete, či je kanvica zrovna zapnutá a ohrieva vodu.

Niektoré modely majú aj ďalšie funkcie, ako termoregulácia. Na takomto spotrebiči si môžete nastaviť teplotu vody potrebnej pre daný nápoj. Niektoré kanvice sa dokonca dajú nastaviť tak, aby sa sami vypli, keď dosiahnu istú teplotu. Iné majú integrovaný teplomer. Milovníci čaju zase ocenia kanvice spojené s čajovarom.

Údržba

Keďže rýchlovarné kanvice plníme vodou, vodný kameň sa skôr či neskôr vyskytne. Spotrebičom skracuje životnosť a navyše zvyšuje výdavky za energiu. Jednoducho treba ho pravidelne odstraňovať a o kanvicu sa starať. Je dobré po ohriati vody zvyšnú vždy vyliať. Ak máte tvrdú vodu, problém sa ešte zintenzívni. Vrstva vodného kameňa predlžuje čas potrebný na ohrev vody a dokonca hrozí aj riziko prehriatia a poškodenie kanvice. Kúsky vodného kameňa sa navyše môžu dostať aj do vody a teda nápoja.

Špeciálne rýchlovarné kanvice

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že kanvica ako kanvica, zdanie klame. Na trhu sa vyskytujú aj špeciálne verzie tohto užitočného pomocníka.

Chytré kanvice
Chytré kanvice sa dajú ovládať pomocou aplikácie v mobile. Ani rýchlovarné kanvice tento trend neobišiel. Takýto spotrebič si svoje miesto nájde v každej ti-tech domácnosti.

Cestovné kanvice
Cestovné kanvice sú spotrebiče s objemom okolo 0,4 až 0,8 litra. Tieto hodnoty stačia na naplnenie maximálne dvoch až troch šálok, takže ide o naozaj minimalistické riešenie.

Bezdrôtové kanvice
Bezdrôtové kanvice sú modely, ktoré majú podstavec, na ktorý samotnú kanvicu postavíte. Zo základne ide kábel, s ktorým nemusíte nijako manipulovať, proste ho raz pripojíte a pri manipulácii s kanvicou sa oň už nestaráte.

Cena

Koľko za kanvicu zaplatíte, závisí od materiálu, príkonu a tiež objemu.

Cena do 15 eur
Do 15 eur kúpite menšie kanvice s objemom do 1,8 litra a príkonom do 2200 W. Väčšinou ide o rýchlovarné kanvice z plastu, ktoré sú určené pre nenáročných užívateľov.

Cena do 30 eur
Zlatá stredná cesta pre všetkých, ktorí nechcú veľa investovať, ale chcú kvalitnú kanvicu. V tejto cenovej skupine si vyberiete aj väčšie kanvice s príkonom od 2000W. Ide o rýchlovarné kanvice z nerezu alebo kombinácie s plastom.

Cena nad 30 eur
Nad 30 eur si zakúpite rýchlovarné kanvice z keramiky alebo skla s príkonom od 2200W. Za tie peniaze nechýba ani funkcia termoregulácie alebo ukazovateľ teploty. S prehľadom zoženiete dizajnové kanvice a vyberie si aj ten najnáročnejší zákazník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepšie autosedačky – test a recenzie 2021

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.