Test: Najlepšia umývačka riadu

Je menej o umývaní riadu, ale viac o pohodlí a komforte

Katarína Malá

Aktualizované
26. júna 2018

Celkovo najlepšia

Bosch SMV46KX01E

Umyje kvalitne, pošetrí energiu a taktiež sušenie prebieha v poriadku. Prínosom je aj príjemný dizajn a naozaj jednoduché ovládanie tlačítkami.

Najlepšia cena

Beko DFN 26321 W

Veľmi dobrý pomer ceny a výkonu pri tejto voľne stojacej umývačky riadu značky Beko. Klasická biela farba nenadchne, ale ani neurazí. Horšie je sušenie riadu.

Vynikajúca voľba

GORENJE GV 51010

Veľmi úsporná umývačka s dobrými rozmermi až pre 9. kompletných sád riadu. Poteší samočiastici filter, o ktorý sa nemusíte starať.

Vynikajúca voľba

GORENJE GV64161

Umývačka až pre 16. kompletných sád riadov v najvyššej energetickej triede a extra úspornej spotrebe vody.

Najlepšia 45 cm

Whirlpool ADG 522X

Šikovná kompaktná umývačka s kapacitou aže 10. setov riadu s nízkou hlučnosťou.

Test: Najlepšia umývačka riadu
4.9 28 hodnotení

Pýtai sme sa, ktorá je najlepšia umývačka riadu, ktorú môžete nájsť v obchodoch. Rozprávali sme sa preto s predajcami bielej techniky, hľadali sme reálne recenzie užívateľov na internete a ich hodnotenia a navštívili obchody s bielou technikou. A zistili sme: najlepšia umývačka nie je o kvalite a nekvalite umývania riadu (väčšina umývačiek umyje riad dobre a bez problémov), ale najmä o pohodlí a komforte, ktorý vám umývanie riadu uľahčí. Ako napr. odložený štart umývania alebo vnútorné rozmiestnenie košov, aby ste sa čo najmenej museli zohýnať.

Máme dobrú správu.

Takmer každá umývačka v strednej cenovej kategórii zvládne umyť riad bez väčších problémov, ak máte horúcu vodu a používate kvalitné prípravky na čistenie alebo praktické tablety.

Preto je tá najlepšia umývačka riadu skôr o komforte a pohodlí. Nechcete počuť umývačku v obývačke až z kuchyne? Máte problém dobre naplniť a vyťažiť umývačku v obidvoch košoch? Máte nervy, keď musíte čakať na usušenie riadu nekonečno? Alebo je pre vás dôležité, koľko umývačka spotrebuje vody a elektriny.

Celkovo najlepšia

Bosch SMV46KX01E

Umyje kvalitne, pošetrí energiu a taktiež sušenie prebieha v poriadku. Prínosom je aj príjemný dizajn a naozaj jednoduché ovládanie tlačítkami.

Ukázať najlepšiu cenu

Umývačka riadu Bosch SMV46KX01E je vhodnou voľbou aj pre tých náročnejších užívateľov. Ak sa rozhodnete pre tento model, môžete sa spoľahnúť na kvalitne odvedenú prácu s maximálnou šetrnosťou.

Umývačka disponuje slušnou kapacitou, konkrétne 13 jedálenských súprav. Vyznačuje sa tiež tichým chodom do 46 dB. Zárukou vysokého výkonu s nízkou spotrebou energií je spoľahlivá technológia ActiveWater, ktorá šetrí energiu, ale i vodu zároveň .

O tom, že ide o naozaj inteligentné zariadenie svedčí aj fakt, že systém AquaSenzor počas celého umývacieho procesu sleduje pomocou svetelného lúča znečistenie riadu. Na základe tohto sledovania následne vyhodnotí, či sa môže umývací proces už ukončiť alebo má pokračovať ďalej.

Plusy: Tichý chod, šetrnosť, inteligentný systém
Mínusy: Chýba návod v slovenskom jazyku

Najlepšia cena

Beko DFN 26321 W

Veľmi dobrý pomer ceny a výkonu pri tejto voľne stojacej umývačky riadu značky Beko. Klasická biela farba nenadchne, ale ani neurazí. Horšie je sušenie ...

Ukázať najlepšiu cenu

Pokiaľ hľadáte umývačku riadu, ktorá vám ušetrí nielen peniaze, ale i váš čas, zariadenie Beko DFN 26321 W si zaslúži vašu pozornosť. A čo všetko dokáže?

Umývačka umyje až 13 súprav riadu a nielen to. Skvele si poradí aj s plechmi. Pri jej prevádzkovaní máte na výber zo 6 základných umývacích programov. Nechýba ani automatický režim, slúžiaci na čo najoptimálnejšie využitie energií. Aby v umývačke nedochádzalo k šíreniu baktérií, výrobcovia ju vybavili antibakteriálnym tesnením.

S najrýchlejším program získate kvalitne umytý riad už za 58 minút. Pri používaní umývačky nepochybne oceníte i praktický kôš na príbor a malé nádoby, a taktiež i výškovo nastaviteľný horný kôš.

Plusy: Automatický režim, antibakteriálne tesnenie, kôš na príbor a malé nádoby
Mínusy: Rýchly program čistí o niečo horšie

Vynikajúca voľba

GORENJE GV 51010

Veľmi úsporná umývačka s dobrými rozmermi až pre 9. kompletných sád riadu. Poteší samočiastici filter, o ktorý sa nemusíte starať.

Ukázať najlepšiu cenu

Ak hľadáte umývačku riadu s dlhou životnosťou, poobzerať by ste sa mali po zariadení Gorenje GV 51010.
Za veľkú plus tejto umývačky považujeme prítomnosť praktického samočistiaceho filtra, ktorý odstráni zvyšky jedál a zabezpečí výbornú priechodnosť a bezproblémový chod po čo najdlhšiu dobu. Rovnako skvelou vychytávkou je tiež funkcia 3v1, ktorá identifikuje druh čistiaceho prostriedku a následne mu prispôsobí aj samotný umývací cyklus.

Spoľahnúť sa môžete aj na prvotriedne vysušenie riadu, o ktoré sa stará teplo z posledného oplachovania. Výsledkom práce tejto umývačky riadu je suchý, dokonale čistý riad s minimálnymi nákladmi.

Plusy: Samočistiaci filter, prispôsobenie umývacieho cyklu, dôkladné vysušenie, optimalizácia nákladov
Mínusy: Absencia auto programu

Vynikajúca voľba

GORENJE GV64161

Umývačka až pre 16. kompletných sád riadov v najvyššej energetickej triede a extra úspornej spotrebe vody.

Ukázať najlepšiu cenu

Umývačka riadu Gorenje GV64161 bola navrhnutá s cieľom ušetriť svojmu budúcemu majiteľovi čo najviac práce, peňazí, ale i času. A musíme uznať, že tento zámer výrobcom naozaj vyšiel.

Vnútro umývačky riadu je vybavené farebnými pohyblivými prvkami a taktiež viacerými košmi, ktoré podľa potreby jednoducho prispôsobíte. Vďaka tejto funkcii v nej umyjete aj hrnce a taniere veľkých rozmerov.

Spoľahnúť sa môžete aj na suchý riad, ktorý zaistí funkcia Total Dry. Po tom, čo umývačka ukončí umývací cyklus, pootvorí si sama dvierka a okolitý vzduch využije na vysušenie.

Plusy: Variabilné usporiadanie košov, funkcia Total Dry, prítomnosť automatického i rýchlo programu
Mínusy: Absencia detskej poistky

Najlepšia 45 cm

Whirlpool ADG 522X

Šikovná kompaktná umývačka s kapacitou aže 10. setov riadu s nízkou hlučnosťou.

Ukázať najlepšiu cenu

Vstavaná a plne integrovaná umývačka riadu Whirlpool ADG 522X patrí do energetickej triedy A++ a dokáže umyť až 10 súprav riadu.

Na jedno umytie spotrebuje iba 9 litrov vody, čo je v porovnaní s ručným umývaním riadu omnoho výhodnejšie. O minimalizáciu spotreby energie i vody sa stará inteligentná technológia šiesty zmysel. Vďaka nízkej hlučnosti vás umývačka počas chodu nevyruší pri žiadnej vašej činnosti.

Pri umývaní riadu máte na výber z 8 prednastavených programov, ktoré pri používaní nepochybne oceníte. O bezpečnosť sa stará systém AquaStop, ktorý v prípade straty vody vypne umývačku a postará sa o odčerpanie vody.

Plusy: Technológia šiesty zmysel, tichý chod, systém AquaStop
Mínusy: Vyššia cena

Voľne stojaca alebo zabudovaná umývačka?

Jedno z prvých rozhodnutí pri výbere umývačky je či chcete voľne stojacu umývačku alebo radšej integrovanú do kuchyne.

Voľne stojace umývačky

Voľne stojace umývačky sú v domácnostiach bežnejšie a budú pasovať do každej kuchyne. Predné dvierka sú plne viditeľné a nájdete ich zvyčajne v populárnej bielej, ale i sivej, striebornej alebo čiernej.

Plusy

 • Ide o najpopulárnejší typ umývačky, takže určite nájdete vhodnú vo vašej cenovej kategórii.
 • Voľne stojace umývačky sú ľahko prenosné, takže pri sťahovaní si ju môžete zobrať so sebou.

Mínusy

 • Budú vytŕčať z kuchynskej linky.

Zabudované umývačky

Zabudované umývačky prirodzene zapadajú do výzoru kuchynskej linky a nájdete ich v dvoch vyhotoveniach: plne zabudované, kde je celý predný panel skrytý za dvierkami kuchynskej linky alebo polozabudované, kedy je väčšina panelu prekrytá dvierkami kuchyne, ale ovládací panel na vrchu ostáva viditeľný.

Plusy

 • Pre milovníkov jednotného výzoru kuchynskej linky

Mínusy

 • Zabudované umývačky sú ťažšie prenosné.

Vľavo dole – plne zabudovaná umývačka, v strede polozabudovaná s viditeľným ovládacím panelom a vpravo voľne stojaca umývačka.

typy_umyvaciek

Veľkosti umývačky

Umývačky riadu sa dodávajú štandardne v dvoch rozmeroch: veľké a kompaktné.

Plná veľkosť umývačky (60 cm)

Šírka veľkej umývačky je 60 cm s kapacitou 120-150 položiek. Takáto umývačka má štandartne priestor na 12 setov riadu, čo je zhruba 120 ks tanierov, hrncov, pohárov, príborov a panvíc. Najväčšie umývačky zvládnu až do 150 ks riadu, takže si jednoducho poradia aj s veľkou oslavou u vás doma. Ak máte veľkú rodinu alebo máte pravidelne veľa riadu na umývanie, bude pre vás veľká umývačka ideálna.

Plusy

 • Môžu umyť až do 150 kusov riadu naraz.
 • Majú najlepšiu spotrebu vody a energetickej spotreby.

Mínusy

 • Môžu byť príliš veľké pre malé kuchyne a menšie domácnosti, kedy máte problém ich plne naložiť a potrebujete množstvo riadu.

Kompaktná umývačka veľkosti 45 cm má kapacitu zhruba 90-100 položiek. Ak máte malú kuchyňu, môže to byť dobrá voľba. Pri šírke približne 45 cm je umývačka užšia o 15 cm oproti modelom s plnou veľkosťou, ale stále dokáže umyť 9 alebo 10 setov riadu na jedno umytie.

Plusy

 • Skvelá voľba, ak máte nedostatok miesta.

Mínusy

 • Väčšia spotreba energie a vody na pomer umytého riadu

velkosti-umyvaciekSpotreba, šetrnosť umývačky riadu

Bavíme sa o veličine od ktorej sa odvíja aj ročná spotreba vody či energie. Spotrebu energie si môžeme ľahko overiť aj podľa energetickej triedy od tej najmenej šetrnej A až po najšetrnejšiu kategóriu A+++.

Dnešné ECO režimy, ktoré umývačky riadu obsahujú a všeobecne ich spotreba je pomerne vyrovnaná. Čo sa však týka spotreby vody nájdu sa aj odlišné čísla. Často ani nezáleží na veľkosti umývačky riadu, ale skôr na jej schopnosti využívať ju.

Existujú umývačky, ktoré spotrebovanú vodu dokážu vracať do obehu na oplachovanie, prípadne obsahujú výmenník teploty, čím dosahujú požadovanú teplotu vody. Ideálna spotreba je od 7 do 10 l vrátane funkcie sušenia.

Ako vybrať umývačku riadu? Poradíme vám

Aj pre vás je kopa špinavého riadu nočnou morou?

Poradíme vám vybrať umývačku riadu a zbaviť sa jej raz a navždy.

Umývačka riadu rozdeľuje domácnosti na dva tábory. Jeden si bez nej nevie predstaviť život a ten druhý ju považuje za zbytočnosť.

Skutočnosťou však ostáva, že dokáže v domácnosti ušetriť čas, minimalizovať neporiadok na kuchynskej linke a zbaviť vás neobľúbenej činnosti.

Inovácie domácich spotrebičov posúvajú trendy vopred a rozširujú aj ponuku umývačiek riadu. Vybrať si najlepšiu vyžaduje znalosť základných parametrov ako sú parametre úspory, ovládanie, dizajn, kvalita a záruka modelu.

Ako i pri výberom ostatných domácich spotrebičov by ste si mali položiť základnú otázku či v skutočnosti umývačku riadu potrebujete a prečo. Je zbytočné do nej investovať a potom ju nevyužiť.

Na tieto otázky by ste mali poznať odpovede

 • Ako pravidelne umývate riad?
 • Koľko riadov dokážete nazbierať za jeden deň?
 • Máte v kuchyni dostatok priestoru?
 • Uprednostňujete vstavanú alebo voľne stojacu umývačku?
 • Po akom type pokukovať?

Umývačku môžete dopriať nielen novej kuchyni, ktorú sa chystáte zariaďovať, ale pokojne aj zabehnutej. Pri zariaďovaní novej kuchyne môžete pracovať s možnosťou vstavanej umývačky riadu. V druhom prípade sa musíte prispôsobiť kuchynskej linke, alebo si vyberať z ponuky voľne stojacich umývačiek.

Ktorá úspora sa vyplatí?

Ak chcete dlhodobo ušetriť čo najviac, je potrebné do domácnosti vyberať spotrebiče s čo najnižšou spotrebou. Rovnako ako napríklad práčky aj umývačky majú vyznačenú spotrebu prostredníctvom písmen a najlepšiu hodnotu predstavuje označenie A+.

Dôležitým parametrom, ktorý si treba všímať je účinnosť prania a sušenia. Účinnosť umývania predstavuje hodnotu porovnania umytého riadu pri plnom obsadení umývačky a teplote 60 °C. Býva označená písmenami od G po A, pričom A je najlepšia hodnota.

Dôležitým meradlom úspornosti je i spotreba vody. Štandardne si jeden umývací cyklus vyžaduje od 11 po 18 l. U lacnejších modelov je to viac, ale hranica by nemala prekročiť 25l. Na trhu figurujú väčšie aj menšie umývačky. Umývačky ponúkajú priestor pre 15, 12, 9 alebo 5 štandardných IEC jedálenských súprav. Jedna súprava = plytký, hlboký a dezertný tanier.

Podobne, ako práčka, ktorá však čistí iným spôsobom, aj umývačka riadu môže vydávať hluk. Jeho hlasitosť zistíte pomocou parametre hlučnosti, ktorý sa označuje jednotkou dB. Hodnota, ktorú nájdeme v umývačkách bežne je 50dB. Samozrejme modernejšie a aj cenovo náročnejšie typy sa môžu pohybovať už na hranici hlučnosti 44dB.

Pri výbere umývačky si nezabudnite všímať aj členenie jej vnútra a veľkosť. Potrebujete, aby sa vám zmestili nielen taniere, príbor či poháre, ale aj menšie či väčšie hrnce. Pričom, ťažký riad umiestnite vždy dole a ľahký dole. Vstavané umývačky riadu majú šírku 45 až 60 cm. Pokiaľ máte väčšiu rodinu a riad sa vám kopí rýchlosťou svetla, zvažujte väčšiu umývačku, do ktorej sa zmestí viac riadov.

Dôležitým faktorom pri vašom rozhodovaní by malo byť aj ovládanie umývačky. Jednoduché, zrozumiteľné a praktické je ideálnym prípadom. Ovládanie bezprostredne súvisí s programmi, ktoré môžete pri čistení riadu používať. Štandardne v modeloch nájdete 6 základných (predumytie, umývanie, intenzívny program, auto program, zmiešaný, rýchly program a viac).

Pouźívajte tiež kvalitný čistiaci prostriedok, leštidlo, soľ alebo prejdite na tablety 3 v jednom, kedy už nemusíte do umývačky prídavať nič iné.

Zaujímavé funkcie

Ak žijete v byte, oceníte funkciu Aquastop. Ochráni váš byt pred rizikom vytopenia vás aj vašich susedov. Výhodou je aj možnosť Anti-Bacteria, ktorá vás zbaví baktérii na 99,9 %. Váš riad bude omnoho sviežejší, akoby ste ho umývali len v rukách.

O silno zašpinený riad a zaschnuté zvyšky sa postará funkcia Eco, ktorá využíva enzymatické prostriedky novej generácie. Výhodou pri práci umývačky je i možnosť odložiť umývanie a nastaviť ho na čas, ktorý vám vyhovuje. Takisto si pri výbere nezabudnite pozrieť aj možnosť rýchleho umývania, ktoré sa vám môže hodiť.

Pri úvahách, ako vybrať umývačku si nezabudnite pri každom modeli pozrieť portfólio programov, ktoré vám ako spotrebiteľovi ponúkajú. Nočný program, program pre intenzívne umývanie, polovičné umývanie, umývanie za studena či umývanie skla alebo používanie tabliet.

Bez umývačky riadu v domácnosti dokážete fungovať, ale jej výhody šetrenia času, zbavenia sa nechcených baktérií a vždy čerstvého riadu sú lákavé. Navyše, bez námahy. Špinavý riad vložíte a čistý vyberiete.

Ak ste presvedčení, že bude vašim skvelým pomocníkom v domácnosti, neváhajte a okrem rád ako si vybrať umývačku sa začnite obzerať po aktuálnej ponuke. Je dostatočne široká. Model si nájdete určite aj pre seba a váš rozpočet.

Komentáre (Test: Najlepšia umývačka riadu)

 1. viete mi poradit najlepsiu umyvacku v tejto kategorrii? mam vyhliadnutu electrolux ESF2400OK ale ak je na trhu nieco lespie rad si vypocujem ktore to je. vdaka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najlepší odvlhčovač vzduchu 2018

Karolína Šupová

Aktualizované
26. mája 2018

Najlepší odvlhčovač vzduchu 2018
4.6 22 hodnotení

[vc_row css=“.vc_custom_1506965824279{margin-bottom: 30px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 2px !important;border-left-width: 1px !important;border-left-color: #dddddd !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #dddddd !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #dddddd !important;border-bottom-style: solid !important;}“ el_class=“intro“][vc_column][vc_column_text el_class=“intro“]

Rýchla 30 sekundová recenzia

Hľadali sme ten najlepší odvlhčovač vzduchu, ktorý môžete nájsť v obchodoch. Rozprávali sme sa preto s predajcami bielej techniky, hľadali sme reálne recenzie užívateľov na internete a ich hodnotenia a navštívili obchody s bielou technikou. A zistili sme: najlepší odvhlčovač je najmä o správnom výbere výkonu prístroja, rozlohy miestnosti a množstva vlhkosti v percentách. Okrem toho si treba všímať hlučnosť najmä pre miestnosti, v ktorých aktívne trávite čas. 50dB je na úrovni hluku bežnej chladničky, kým 70dB je hluk vysavača.[/vc_column_text][vc_row_inner is_fullwidth_content=“false“ css=“.vc_custom_1506953988176{border-top-width: 1px !important;border-top-color: #dddddd !important;}“][vc_column_inner width=“1/2″ css=“.vc_custom_1506954031602{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-right-color: #dddddd !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;}“][vc_column_text]

Najlepší odvlhčovač vzduchu

KLARSTEIN Drybest 10
Ideálny do bytu alebo domu. Dokáže odvlhčiť 10 litrov vody denne do 80m2 s hlučnosťou len 32 dB.

Najvýkonnejší odvlhčovač vzduchu

DeLonghi DNC 65
Tento odvhlčovač je pre skutočne vlhké priestory, ideálny aj do pivníc, garáží. Dokáže odvlhčiť až 18 litrov vody do 75m2.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/2″ css=“.vc_custom_1506954042354{border-top-width: 1px !important;border-top-color: #dddddd !important;border-top-style: solid !important;}“][vc_column_text]

Odporúčame tiež

KLARSTEIN Drybest 2000 2G
Hodí sa do malých priestorov ako sú špajze, šatníky, kúpeľne. Poradí si so 700 ml vody denne.

KLARSTEIN Shetland 600
Prenosný odvlhčovač, ktorý môžete zobrať so sebou. Poradí si s priestorom do 40m2, ktorý je málo alebo stredne vlhký. Pomáha alergikom bojovať s roztočmi a plesňami.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Toto sú tie najlepšie odvlhčovače

[table id=17 /]

Problémy s vlhkými stenami trápia hlavne obyvateľov starších budov. V období jesene a zimy sa nepríjemnosti spojené s nadmerným vlhkom týkajú aj majiteľov novostavieb. Medzi najčastejšie prejavy príliš vlhkého vzduchu patria plesne a tmavé fľaky na stenách, orosené okná ale aj pomaly schnúce prádlo či zatuchnuté uteráky.

Ak vás trápia problémy s vlhkým bytom, je potrebné situáciu riešiť. Nie nadarmo sa hovorí „Vlhký byt = chorý byt“. Práve plesne a vlhkosť vzduchu sú zodpovedné za mnohé zdravotné problémy vrátane kašľu a astmy.

Dobrou správou je, že vlhkosť vzduchu je možné regulovať vďaka prístroju akým je odvlhčovač vzduchu. Zistite, ktorý odvlhčovač vzduchu je ten najlepší. Pozrite sa s nami na test – najlepší odvlhčovač.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlepší odvlhčovač vzduchu KLARSTEIN Drybest 10

Ak hľadáte spoľahlivý a praktický odvlhčovač vzduchu, KLARSTEIN Drybest 10 je tou najlepšou voľbou. Tento model dokáže odvlhčiť až 10 litrov vody denne. Voda sa zberá do zásobníka v objeme 1,9 litra. Po naplnení zásobníka sa prístroj automaticky vypne a na jeho potrebnú výmenu nás upozorní LED svetlo.

KLARSTEIN Drybest 10 dokáže spoľahlivo odvlhčiť priestor až do 80 metrov štvorcových. Výhodou je možnosť zvoliť si úroveň cieľovej vlhkosti vzduchu, a to 40, 50 a 60 %. Ak vlhkosť vzduchu v miestnosti prekročí nami zadanú hodnotu, prístroj sa automaticky zapne. Naopak, po dosiahnutí zvolenej vlhkosti sa model vypne.

Domáce panie poteší funkcia sušenia prádla. Hlučnosť odvlhčovača môžeme porovnať s chladničkou, a tak nie je nutné prístroj vypínať na noc. Určite vás poteší Integrovaný filter, ktorý vzduch vyčistí od prachu a drobných nečistôt.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteindrybest10.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][vc_icon icon_fontawesome=“fa fa-trophy“ color=“custom“ custom_color=“#dd3333″][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Drybest 10[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlepší
odvlhčovač vzduchu[/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/pvue“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]KLARSTEIN Drybest 10 vás uchváti svojim výkonom vďaka čomu je mimoriadne vhodný do väčších miestností a bytov. Stačí nastaviť požadovaný level vlhkosti a na nič viac netreba myslieť. Odvlhčovač sa zapne aj vypne sám.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do veľkých priestorov až 80 metrov štvorcových
 • minimálne hlučnosť prístroja – len 31dB
 • dokáže odvlhčiť až 10l/deň
 • nastavenie 3 cieľových vlhkostí
 • automatické zapnutie
 • integrovaný filter na čistenie vzduchu

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vyššia cena
 • chýba časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najvýkonnejší odvlhčovač DeLonghi DNC 65

Odvlhčovač DeLonghi DNC 65 dokáže odvlhčiť neuveriteľných 18 litrov za 1 deň. Rovnako ako KLARSTEIN Drybest 10 je ako stvorený na použitie vo veľkom priestore. Výrobca garantuje spoľahlivosť až do 75 metrov štvorových.

Odvlhčovač je možné nastaviť do 3 úrovní a jeho súčasťou je aj časovač. Nevýhodou je absencia vlhkomeru a vyfukovanie teplého vzduchu počas procesu odvlhčoavania.

Výhodou je funkcia ionizátor vďaka čomu vzduch v miestností nielen odvlhčí ale aj prečistí. Prístroj je relatívne tichý a jeho použitie je vhodné aj počas noci.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/delonhgidnc65.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]DeLonghi DNC 65[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najvýkonnejší odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/esxb“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]DeLonghi DNC 65 je odvlhčovač pre náročných spotrebiteľov. Je ideálny do veľkých priestorov.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do veľkých priestorov
 • minimálne hlučnosť prístroja – len 34dB
 • dokáže odvlhčiť až 18l/deň
 • nastavenie 3 cieľových vlhkostí
 • ionizátor
 • časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vysoká cena
 • vyhrieva miestnosť teplým vzudchom
 • nezobrazuje aktuálnu vlhkosť

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlacnejší odvlhčovač KLARSTEIN Drybest 2000 2G

KLARSTEIN Drybest 2000 2G vás poteší hlavne cenou. Je vhodný do menších priestorov ako sú šatníky, kúpeľne alebo špajzy. Tento model si poradí so 700 ml vody denne, ktorú zberá do dvojlitrového zásobníka na vodu.

Keď je zásobník na vodu plný, odvlhčovač sa automaticky vypne. Výhodou je integrovaný ionizátor vďaka ktorému sa budete tešiť z čistého vzduchu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteindrybest20002g.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Drybest 2000 2G[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlacnejší odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/tdnn“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]Ak hľadáte odvlhčovač na občasné použitie za rozumnú cenu, tento model je tou správnou voľbou.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • energeticky úsporný
 • 2l zásobník na vodu
 • prijateľná cena
 • integrovaný ionizátor

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vhodný pre malé priestory
 • slabší výkon

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Najlepší prenosný odvlhčovač KLARSTEIN Shetland 600

Tento model je ideálny aj na cesty. Je ľahký, spratný a pritom spoľahlivý. Poradí si s miestnosťou do 40 metrov štvorcových a odvlhčí 220 ml vody. Zásobník na vodu má objem pol litra a po jeho naplnení sa prístroj automaticky vypne.

KLARSTEIN Shetland 600 je energeticky úsporný a príjemne tichý.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/klarsteinshetland600.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]KLARSTEIN Shetland 600[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Najlepší
prenosný odvlhčovač [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/c0dn“ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]KLARSTEIN Shetland 600 si môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Ideálny je na občasné použitie.[/su_note][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • nízka cena
 • energeticky úsporný
 • tichý chod
 • malý rozmer

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • málo funkcií
 • odvlhčí max 220 ml/deň

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Vynikajúca voľba ROHNSON R-9112

Pre každodenné používanie je ROHNSON R-9112 ako stvorený. Poradí si s miestnosťami do 40 metrov štvorcových a dokáže odvlhčiť až 12 litrov vody za deň. Zberná nádoba má objem 3,5 litra a po jej naplnení sa prístroj automaticky vypne.

Tento model je možné nastaviť na rôzne úrovne vlhkosti a jeho súčasťou je aj funkcia časovač. V prípade výpadku prúdu sa prístroj automaticky spustí po jeho obnovení.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“2/3″][mk_custom_box padding_vertical=“20″ margin_bottom=“20″ bg_color=“#ffffff“ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/09/rohnsonr9112.jpg“ border_color_style=“single_color“ border_color=“#dddddd“ bg_stretch=“false“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ line_height=“24″ font_weight=“500″ margin_bottom=“0″ font_family=“none“ align=“right“ el_class=“shout-title“]ROHNSON R-9112[/mk_title_box][vc_column_text disable_pattern=“false“ align=“right“ el_class=“shout-text“]Vynikajúca voľba [/vc_column_text][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/u111″ target=“_blank“ nofollow=“true“ align=“right“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]Zobraziť najlepšiu cenu[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][vc_column width=“1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][su_note note_color=“#e2f0fc“ radius=“0″]ROHNSON R-9112 je spoľahlivý odvlhčovač vhodný na každodenné použitie. Jeho použitie je ľahké a disponuje viacerými funkciami.[/su_note][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Plusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-up“ icon_color=“#81d742″ margin_bottom=“0″ el_class=“plusy“]

 • vhodný do priestorov 40 metrov štvorcových
 • dokáže odvlhčiť až 12l/deň
 • nastavenie rôznych cieľových vlhkostí
 • zapnutie po výpadku prúdu
 • časovač

[/mk_custom_list][/vc_column][vc_column width=“1/2″][mk_custom_list title=“Mínusy“ style=“mk-icon-thumbs-o-down“ margin_bottom=“0″ el_class=“minusy“]

 • vyššia cena
 • chýba ionizátor

[/mk_custom_list][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Záver

Plesne, tmavé škvrny na stene aj večne orosené okná sú postrahom pre naše zdravie. Tieto problémy však nie sú neriešiteľné. Pre zdravý a príjemný domov vám postačí kvalitný odvlhčovač vzduchu. Spoľahlivý prístroj si poradí nielen s plesnivými stenami ale aj s večne zatuchnutým prádlom.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_custom_box bg_color=“#636363″ bg_image=“https://domadoma.sk/wp-content/uploads/2017/01/shoutout-box4.jpg“][mk_title_box color=“#4f4f4f“ size=“24″ font_weight=“500″ font_family=“none“]Hľadáte spotrebiče?
Vybrali sme pre vás tie najlepšie za rok 2017[/mk_title_box][mk_button corner_style=“rounded“ size=“medium“ url=“/najlepsie-domace-spotrebice“ margin_bottom=“0″ margin_right=“0″]UKÁŽTE MI[/mk_button][/mk_custom_box][/vc_column][/vc_row]

Napísala

Karolína Šupová

Blogujem a píšem články na rôzne témy. Zariaďovanie bytu je oblasť, ktorá ma fascinuje a zároveň sa v určitej etape života týka každého z nás. Niekedy stačí málo a z priestoru bez emócie vznikne nádherné bývanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *