Najlepšie kombinované sporáky – test a recenzie 2021

Vybrali sme najlepšie recenzované a predávané kombinované sporáky na našom trhu.

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší kombinovaný sporák

Mora K 865 BW

Úsporný kombinovaný sporák ponúka praktické funkcie a kvalitný výkon za dobrú cenu.

Najlepšia cena

Mora E 110 AW

Elektrický sporák s liatinovými platničkami a priestrannou rúrou zaujme funkciami a nízkou cenou.

Najlepšia cena

Amica 510GE1.23PFW

Sporák s jednoduchým ovládaním v sebe kombinuje klasickú plynovú dosku a elektrickú rúru v energetickej triede A.

Vynikajúca voľba

BEKO FSM 62320 DXS

Plynové horáky s integrovanou iskrou a multifunkčná rúra so štedrým objemom 72 l výborne poslúžia.

Vynikajúca voľba

Electrolux EKK 54950 OW

Praktický a výkonný kombinovaný sporák, ktorý oceníte pri častom varení a pečení.

Neviete si rady s výberom sporáku a rúry na pečenie? Pripravili sme pre vás odporúčania na najlepšie kombinované sporáky.

Pýtali sme sa známych, zisťovali ich bežné očakávania a potreby pre varenie či pečenie a vďaka nim vybrali TOP 5 produktov. Tieto voľne stojace kombinované sporáky zapadnú do domácnosti a funkčne poslúžia obratným domácim gazdinkám či kuchárom.

Najlepšie kombinované sporáky

Najlepší kombinovaný sporák

Mora K 865 BW

Úsporný kombinovaný sporák ponúka praktické funkcie a kvalitný výkon za dobrú cenu.
Zobraziť cenu

Príprava jedál na 4-och horákoch je jednoduchá a vďaka praktickým mriežkam aj bezpečná. Nádoby (aj menšie) môžete pri varení posúvať bez strachu z prevrhnutia. Doska sporáku disponuje aj plynovou poistkou, ktorá zvýši ochranu kuchyne.

Multifunkčná rúra má 11 funkcií. Spoľahlivo ju môžete využiť na teplovzdušné pečenie, rozmrazovanie, grilovanie či ohrev riadu. Rúru môžete ovládať pomocou jednoduchého dotykového displeja, na ktorom si vďaka výberu programov a časovači nastavíte ukončenie pečenia či odložený štart. Do úložného priestoru v spodnej časti uložíte hlboké aj veľké plechy či ďalšie príslušenstvo.

Výhody: Praktické mriežky na sporáku, praktická rúra a prijateľná cena.
Nevýhody: Mierna hlučnosť, plechy by mohli byť praktickejšie.

Najlepšia cena

Mora E 110 AW

Elektrický sporák s liatinovými platničkami a priestrannou rúrou zaujme funkciami a nízkou cenou.
Zobraziť cenu

Ak hľadáte voľne stojaci sporák vyložene na elektriku, Mora E 110 AW vás zaujme nízkou cenou. Sporák disponuje priestrannou rúrou a liatinovými platničkami s 4-ma funkciami, vďaka ktorým si chutne napečiete aj uvaríte. Pri kuchtení vám pomôže aj praktické svetlo a úložný priestor na odkladanie plechov.

Rúre nechýba ani program Eco Clean, ktorý sa počas pečenia stará o jej čistotu. Po skončení každého programu však rúru odporúčame prebehnúť čistou handričkou alebo vlhkou hubkou s troškou saponátu. Tento funkčný sporák je výbornou voľbou do domácnosti bez plynu so skromnejším rozpočtom, do študentského bytu či na chalupu.

Výhody: Cena, jednoduché ovládanie a dobrý výkon.
Nevýhody: Chýbajú pokročilé funkcie a kryt, ktorý sa dokupuje zvlášť.

 

Najlepšia cena

Amica 510GE1.23PFW

Sporák s jednoduchým ovládaním v sebe kombinuje klasickú plynovú dosku a elektrickú rúru v energetickej triede A.
Zobraziť cenu

Pri varení na kombinovanom sporáku využijete 4 horáky, ktoré disponujú plynovou poistkou. Ak náhodou plameň zhasne, prívod plynu sa sám zatvorí a tým ochráni vašu domácnosť pred možným nebezpečenstvom. Ovládanie sporáku je mechanické a jednoduché.

Elektrická rúra ponúka 3 funkcie pečenia a komfortný priestor na prípravu jedál. Vďaka zaradeniu do energetickej triedy A je adekvátne úsporná. Je dobrou voľbou pre rodiny s menším  rozpočtom, nenáročné domácnosti či pre študentské bývanie v kuchyni s prípojkou na plyn.

Výhody: Jednoduché ovládanie, účelnosť a výborná cena.
Nevýhody: Nie je vhodný pre náročné pečenie a varenie, nemá piezo zapaľovanie a horáky by mohli mať praktickejšie usporiadanie.

Vynikajúca voľba

BEKO FSM 62320 DXS

Plynové horáky s integrovanou iskrou a multifunkčná rúra so štedrým objemom 72 l výborne poslúžia.
Zobraziť cenu

Kombinovaný nerezový sporák od BEKO sa pekne zladí či zo staršou, ale aj z modernou kuchyňou. Štyri plynové horáky sa ovládajú otočnými gombíkmi so zabudovanou iskrou.  Nechýba im ani praktická poistka plynu.

Multifunkčná rúra ponúka štedrý objem o veľkosti 72 l, v ktorom môžete rozmrazovať, využívať spodný a dolný ohrev, 3D pečenie či grilovanie. V rúre je zabudované aj praktické osvetlenie. Tento kombinovaný sporák je dobrou cenovou voľbou v kategórii väčších kombinovaných sporákov so šírkou 60 cm.

Výhody: Príjemný dizajn, priaznivá cena za šírku 60 cm, ľahká údržba.
Nevýhody: Pri zapínaní je potrebné dlhšie podržať zapaľovanie, menej praktické rozmiestnenie horákov.

Vynikajúca voľba

Electrolux EKK 54950 OW

Praktický a výkonný kombinovaný sporák, ktorý oceníte pri častom varení a pečení.
Zobraziť cenu

Model obsahuje 4 plynové horáky a multifunkčnú elektrickú rúru s až 12-mi funkciami, vďaka ktorým si ugrilujete zeleninu, upečiete rýchlu pizzu alebo chrumkavý domáci chlebík. Rúru ovládate cez digitálny programátor, na ktorom si môžete nastaviť odložený štart alebo plánované ukončenie.

Funkčnosť plynových horákov výborne dopĺňajú praktické mriežky. Samozrejmosťou je aj plynová poistka. Plyn zapínate a ovládate prostredníctvom otočných zásuvných tlačidiel.

Výhody: Jednoduché a praktické ovládanie, kvalitný výkon za dobrú cenu.
Nevýhody: Menšia rúra (objem 60 L) – staršie plechy do nej nemusia sadnúť.

 

Ako vybrať kombinovaný sporák

Pri výbere je rozhodujúci typ kuchynskej linky, pre ktorú sporák vyberáte a spôsob (vzdialenosť) pripojenia do elektrickej siete a na plyn. V neposlednom rade značne zaváži aj rozpočet, ktorý máte k dispozícii.

Typy sporákov

Základné rozdelenie sporákov je na voľne stojace a sporáky, ktoré sú vstavané tzv. integrované do kuchynskej linky.

Voľne stojace sporáky

Sporák je voľne stojacou kombináciou varnej dosky (plyn, elektrika, indukcia), rúry (plynová, elektrická) a úložného priestoru v spodnej časti. Aj keď je ich ponuka široká, a okrem klasických bielych máte na výber zo štýlových nerezových sporákov, vždy budú narúšať líniu skriniek v kuchynskej linke. Vyrábajú sa v šírke 50 – 60 cm.

Ich výhodou je v porovnaní zo vstavaným sporákom nižšia cena a ľahšia manipulácia v prípade výmeny. Pri tomto type medzi sporákom a skrinkami však vznikajú medzery, v ktorých sa hromadí prach a údržba poriadku tak môžu byť náročnejšia.

Vstavané sporáky

Vstavaný sporák sa skladá z dvoch častí (varná doska + rúra), ktoré v kuchynskej linke nemusia byť vmontované nevyhnutne pri sebe. Rúru na pečenie môžete pokojne umiestniť do vyššej skrinky. Nebudete si tak musieť namáhať chrbát pri otváraní a zatváraní. Samozrejme, v závislosti od dodržania maximálnej povinnej vzdialenosti k prípojke na plyn a možnosti napojenia na elektriku.

Vstavaná doska aj rúra pekne zapadnú do dizajnu kuchyne. V ponuke máte na výber biele, čierne, nerezové, ale aj rustikálny kúsky, ktoré kuchyni podčiarknu moderný šmrnc. Cena takejto kombinácie vrátane ich montáže býva však vyššia.

Plyn, elektrika alebo kombinácia

Elektrické sporáky

Elektricky sporák môže byť aj kombinovaný aj voľne stojaci. Skladá sa z elektrikou poháňanej varnej doskou a z elektrickej rúry na pečenie. Rozdiely medzi elektrickými sporákmi určuje typ varnej dosky, kedy sa môže jednať o:

 • varnú dosku s liatinovými platničkami – na pohľad zastaralejšie a esteticky menej lákavejšie riešenie, no cenovo o to prijateľnejšie,
 • sklokeramickú varnú dosku – úspornejšie a dnes už štandardné riešenie s pekným dizajnom a jednoduchým ovládaním,
 • indukčnú varnú dosku – riešenie na pohľad na nerozoznanie od sklokeramickej dosky funguje na báze indukcie. Po zapnutí zohrieva len tie nádoby, ktoré obsahujú železo (bývajú označené špeciálnym symbolom).

Plusy

 • Pekný a čistý dizajn
 • Jednoduché ovládanie a údržba
 • Bezpečnosť (napr. pri indukčnej doske vám nehrozí popálenie rúk či pripálenie jedla)
 • Modernejšie modely obsahujú rôzne praktické funkcie (detská poistka, časovač, indikátor zbytkového tepla, …)

Mínusy

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Vyššie prevádzkové náklady (v závislosti od cien elektriny u dodávateľa)
 • Pomalšie zahrievanie (liatinové platničky)

 

Plynové sporáky

Bývajú častým typom voľne stojacich sporákov. Bývajú v nižších prevádzkových nákladoch. Takisto pri nich nemusíte čakať, kým sa rozohrejú. Zapnete a môžete variť. Ich obmedzením je samotné plynové pripojenie.

Pri umiestnení treba vyberať miesto, ktoré spĺňa maximálnu vzdialenosť k prípojke. Plyn musíte dať zapojiť oprávnenému revíznemu technikovi (spoplatnená služba). Plynová poistka horákov nemusí byť vždy samozrejmosťou. Pri výbere zvážte či ju sporák má alebo nie Plynové varné dosky, integrované aj samostatné, nájdete aj v zaujímavých dizajnoch s rôznym typom a rozložením mriežok.

Plusy

 • Priaznivá cena pri obstaraní v porovnaní s riešením na elektrinu
 • Rýchla funkčnosť
 • Široká ponuka výberu

Mínusy

 • Nutnosť umiestnenia sporáka alebo samostatnej plynovej dosky podľa prípojky
 • Menší výber esteticky príťažlivých vstavaných plynových varných dosiek

Plynové varné dosky

Počet horákov

Výrobcovia ponúkajú varianty s 3-ma až 5-timi horákmi. Ich rozloženie, veľkosti a typ použitých mriežok ich rozlišujú dizajnom a cenou. Počet vyberajte podľa potreby. Ak varíte veľa – máte väčšiu rodinu, často a potrebujete mať v prevádzke veľkú plochu oceníte aj 5. Naopak, jednej osobe bohate postačia aj 3.

Elektrická rúra a jej funkcie

Energetická trieda

Úspornosť domácich spotrebičov vrátane sporákov sa určuje označením písmenami od G (najmenej úsporné) po A (najúspornejšie). Na trhu však štandardne nájdete rúry s energetickým označením A, nakoľko výrobcovia musia rúry vyrábať minimálne v tejto triede. Ak chcete fungovať úspornejšie, obzerajte sa po modeloch s označením A+, A++, A+++.

Príslušenstvo a funkcie

Či už vstavané alebo tie, ktoré sú súčasťou voľne stojacich sporákov, rúry na pečenie v závislosti od cenovej hladiny, ponúkajú rôzne funkcie. Klasický horný a dolný ohrev (ich kombinácia), grilovanie, 3D pečenie, zohrievanie riadu, program na pizzu či iné programy. Ich nastavenie a výšku teploty možno ovládať mechanicky (otočné kolieska) alebo pomocou digitálneho či dotykového displeja.

Pri pečení si tak ľahko môžete cez časovač nastaviť automatické vypnutie alebo posunutý štart. V rúrach nechýba ani svetlo, otočný rošt a plechy na pečenie. Vyspelejšie rúry majú v sebe zabudované aj rôzne eco programy (závisí od značky), ktoré znižujú usádzanie nečistôt. Pomerne veľká výhoda, ak neradi drhnete zájdenú mastnotu.

Výkon sporáku

U elektrických modelov by mal byť celkový výkon viac ako 10 kW. Pri kombinovanom type sporáku bude stačiť výkon 4kW, ktorý sa postará o bezproblémové pečenie v rúre. Výška výkonu bude mať vplyv na celkovú rýchlosť varenia a spotrebu elektrickej energie. V prípade voľne stojaceho/vstavaného elektrického sporáku  sa vždy zameriavajte na celkový výkon (varná doska+rúra).

Najlepšie kombinované sporáky, tak ako?

Ako vidíte pri výbere budete musieť zohľadňovať viacero faktorov. Od dizajnu, cez požiadavky na funkčnosti, technické parametre, montáž, prevádzkové náklady a záruku až po maximálny cenový strop, ktorý ste ochotný investovať. Nakoľko je nielen online ponuka, ale aj ponuka v kamenných predajniach široká a jeden by mal ťažko vybrať, veríme, že zoznam našich TOP 5 produktov v kategórii najlepšie kombinované sporáky bol pre vás pomôckou či prinajmenšom inšpiráciou pri hľadaní vašej správnej voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepšie indukčné varné dosky – test a recenzie 2021

Najlepšie indukčné varné dosky pre vašu kuchyňu

Beata Kalaiová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší pomer cena – výkon

Electrolux EHH 6240 ISK

Štýlová indukčná doska zaujme jednoduchým ovládaním či údržbou, profesionálnou technológiou a extra výkonom.

Najlepšia cena

Bosch PUE611BB1E

Rýchle, bezpečné a čisté varenie prináša indukčná doska s dotykovým ovládaním a funkciou Power Boost.

Najlepšia voľba

Electrolux EIT61443B

Moderná indukčná doska s pokročilými funkciami ponúka expresný ohrev vody a pokrmov presne tak, ako potrebujete.

Najlepšia cena

Beko HII 64400 AT

Doska s poistkou proti pretečeniu, detská poistka, funkcia Booster, senzorové ovládanie vám pri varení poskytne dokonalý komfort.

Najlepší výkon

AEG IKB64301XB

Výkonná doska s efektným rámom ponúka 4 varné zóny s možnosťou zvýšenia výkonu, praktickými funkciami a dotykovým ovládaním.

Pripravili sme vám odporúčania na najlepšie indukčné varné dosky na trhu. Indukčná varná doska je snom každej modernej kuchyne. Jej kúpou si doprajete bezpečné, úsporne a štýlové varenie.

K výberu TOP 5-tich produktov sme pridali aj naše 2 špeciálne tipy, ktorých cena, vybavenie, výkon a dizajn môžu byť vašou správnou voľbou.

Najlepší pomer cena – výkon

Electrolux EHH 6240 ISK

Štýlová indukčná doska zaujme jednoduchým ovládaním či údržbou, profesionálnou technológiou a extra výkonom.
Pozrieť viac

Indukčná doska Electrolux EHH 6240 ISK vám v kuchyni poskytne dostatočný komfort na 4-och platničkách. Za priaznivú cenu ponúka možnosť extra výkonu, ktorý sa postará o rýchle zohriatie hrnca.

Medzi funkciami môžete očakávať detskú poistku, indikátor zbytkového tepla, automatické vypnutie, displej, podsvietenie platničiek a funkciu Power Boost.

Výhody:

 • Cena
 • Rýchlosť varenia
 • Jednoduché čistenie
 • Power Boost a detská poistka

Nevýhody:

 • Hlučnosť
 • Absencia funkcie Stop and Go a multizóny na varenie
Najlepšia cena

Bosch PUE611BB1E

Rýchle, bezpečné a čisté varenie prináša indukčná doska s dotykovým ovládaním a funkciou Power Boost.
Pozrieť viac

Indukčná doska od spotrebiteľmi overenej značky Bosh disponuje štandardným počtom 4-och varných zón, na ktorých môžete využívať funkcie ako Power Boost, Quick Start či ReStart. Doske nechýba ani indikátor zbytkového tepla, detská poistka či pohodlné dotykové ovládanie.

Plusy:

 • Cena
 • Funkcie Power Boos, Quick Start, ResTart
 • Dizajn

Mínusy:

 • Absencia pokročilých funkcií a varnej multizóny
 • Nižší výkon
Najlepšia voľba

Electrolux EIT61443B

Moderná indukčná doska s pokročilými funkciami ponúka expresný ohrev vody a pokrmov presne tak, ako potrebujete.
Pozrieť viac

V tejto indukčnej doske získate špičkového pomocníka. Pri varení na nej oceníte automatické vypnutie, funkciu časovača či funkciu Stop and Go. Samozrejmosťou je takisto detská poistka, Power Boost funkcia i indikácia zbytkového tepla. S maximálnym príkonom 7200 W dokáže svoje varné zóny rozohriať expresne rýchlo – vodu zovrie už za 90 sekúnd.

Indukčná doska navyše vďaka sofistikovanej funkcii Hob2Hood spolupracuje s niektorými odsávačmi pary a automaticky ovláda jeho nastavenia podľa regulácie teploty na varných zónach.

Plusy:

 • Rýchle varenie
 • Možnosť nastaviť a regulovať teplotu pre každú varnú zónu zvlášť
 • Praktické moderné funkcie pod jednou strechou
 • Pekný dizajn

Mínusy:

 • Vyššia cena
Najlepšia cena

Beko HII 64400 AT

Doska s poistkou proti pretečeniu, detská poistka, funkcia Booster, senzorové ovládanie vám pri varení poskytne dokonalý komfort.
Pozrieť viac

Pri varnej doske od Beko sa vďaka poistke proti pretečeniu z hrnca nemusíte báť žiadnej nehody. Okrem nej využijete detskú poistku, automatické vypnutie či Eco časovač. Okrem bezpečia, ktoré vyplýva z indukcie vás pred prípadným popálením ochráni indikátor zostatkovej teploty vyznačením zón na doske.

Plusy:

 • Pomer ceny a výkon
 • Rýchly ohrev vody

Mínusy:

 • Absencia multizóny a oválnej zóny na varenie
Najlepší výkon

AEG IKB64301XB

Výkonná doska s efektným rámom ponúka 4 varné zóny s možnosťou zvýšenia výkonu, praktickými funkciami a dotykovým ovládaním.
Pozrieť viac

Varná doska sa odlišuje efektným antikorovým orámovaním OptiFit, ktoré opticky zvýrazňuje dosku a jej 4 varné zóny, ktoré môžete ovládať dotykom. Aj na tejto doske oceníte automatické vypnutie, nastavenie detskej poistky, zvukovú signalizáciu, časovač a kontrolu zostatkového tepla na varných zónach.

Doska sa jednoducho inštaluje a jej varné zóny poskytujú celkový, zváženia hodný, maximálny príkon 7350 W.

Plusy:

 • Zaujímavý dizajn
 • Výkon
 • Všetky potrebné praktické funkcie

Mínusy:

 • Vyššia cenová kategória
 • Absencia varnej multizóny

Naše špeciálne tipy –  najlepšie indukčné varné dosky

BOSCH PIF 672FB1E

Táto indukčná doska krásne zapadne do každej modernej kuchyne. Elegantný a pritom nadčasový dizajn skvele podčiarkuje celkový maximálny príkon 7400 W a funkcie, s ktorými bude varenie jednoducho radosť. Bez pochýb oceníte aj praktickú oválnu zónu na varenie (pre väčšie panvice a pekáče).

Funkcie detská poistka, indikátor zostatkového tepla, Power Booster, automatické vypnutie platničiek zabezpečia potrebný komfort pre praktické a najmä úsporné varenie.

Plusy:

 • Krásny dizajn – biela farba ColorGlass
 • Úsporné a rýchle varenie
 • Oválna zóna na varenie

Mínusy:

 • Cena – pre náročnejšieho spotrebiteľa

Whirlpool ACM 802/NE čierna

Dizajnovo čistá indukčná varná doska od značky Whirpool ponúka výborný výkon (celkovo 7000 W) za skvelú cenu. Jej údržba je nenáročná rovnako ako ovládanie, ktoré je dotykové v kombinácii s praktickým časovačom.

Na varnej doske môžete využiť aj rýchle zohriatie platničky cez funkciu Jet Start a nechýba jej ani detská poistka či indikácia zostatkového tepla. Doska je ideálnym riešením pre byt s ističom na 1 fázu.

Plusy:

 • Jednoduché ovládanie
 • Super cena
 • Pekný dizajn

Mínusy:

 • Iba základné funkcie
 • Rýchle varenie len ne jednej zóne

Ako vybrať indukčnú dosku

Pri výbere indukčnej dosky by ste mali zvážiť najmä počet varných zón, ktoré v kuchyni využijete, vybavenie funkciami a jej cenu. Pri rozhodovaní by ste mali prehodnotiť aj prípadné funkcie a vylepšenia jednotlivých ponúk.

Indukčné dosky sa vyrábajú zo sklokeramiky v rôznych dizajnoch. Môžete si vybrať od klasickej bielej, cez pastelové tóny, po čiernu, hnedú či dosku s oceľovým nádychom.

Indukčná varná doska zohrieva priestor pod špeciálnou varnou nádobou s magnetickým dnom. Funguje na báze elektromagnetického striedavého poľa, ktoré sa tvorí prostredníctvom magnetických cievok umiestnených pod sklokeramickou doskou. Pole prechádza len tam, kde je položená nádoba s magnetickým dnom a danú plochu tak zohrieva.

Prečo vybrať indukčnu dosku a nie plyn alebo sklokeramickú?

Indukčná doska sa od plynu líši pripojením do elektrickej siete (rovnako ako sklokeramická doska). Nemá horáky, ale (vyznačené) varné zóny. Na pohľad si ju ľahko môžete zameniť zo sklokeramickou varnou doskou.

Plusy:

 • Najúspornejší typ varnej dosky
 • Tepelné straty len do 10 %
 • Bezpečnosť – pri varení nehrozí popálenie rúk alebo pripálenie jedla
 • Moderné funkcie a ovládanie
 • Vkusný dizajn

Mínusy:

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Hlučnosť
 • Nutnosť používať špeciálne nádoby určené na indukčnú dosku
 • U ľudí s kardiostimulátorom je potrebná porada s lekárom

Veľkosť

Indukčné dosky nájdete väčšie aj menšie, s 3 ale aj 6-timi vyznačenými platničkami resp. varnými zónami. Klasikou sú však 4, o čom svedčí aj fakt, že najrozsiahlejšia ponuka platničiek je práve s počtom 4  až 5.

Niektoré varné dosky majú orámovanie, niektoré nie. Rovnako sa líšia aj vyznačením varných zón, ktoré na iných nemusia byť vôbec. Celkom praktickým je aj označenie väčšej varnej zóny, na ktorú môžete položiť pekáč a variť – ide o tzv. oválnu zónu alebo multizónu na varenie. Väčšie rodiny a domáce kuchárky takéto varné zóny s väčším počtom ocenia.

Výkon

Čím bude vyšší, tým rýchlejšie sa vám uvarí. Každá varná zóna dosky má svoju vlastnú výšku. Pre rýchle varenie je potrebný minimálny výkon 6 kW. Celkový výkon varnej dosky určuje súčet výkonov jednotlivých zón. Zapojenie indukčnej varnej dosky si vyžaduje 300 V zásuvky, čo je častým kameňom úrazu pri starších domoch a bytoch.

Funkcie

Najlepšie indukčné varné dosky bývajú vybavené funkciami, ktoré váš život v kuchyni výrazne uľahčia.

Booster, JetStart alebo Spinstarter

Funkcia pod jedným z týchto názvov sa postará o expresný ohrev varnej zóny na maximum.

Detský zámok – poistka

Praktická pomôcka najmä pre rodiny s malými deťmi zabezpečí elektronické blokovanie tlačidiel. Deti tak nemajú prístup k zapínaniu varných zón či výberu programov

Časovač – Timer

Program, vďaka ktorému si nastavíte čas, po ktorom sa varná zóna sama vypne.

Stop and Go

Keď zazvoní kuriér alebo potrebujete odbehnúť, tento program sa postará o urdžanie rovnakého výkonu aj napriek vynútenej pauze (vypnutiu a opätovnému zapnutiu).

Ovládanie

Indukčná varná doska je moderným riešením. Tomu zodpovedá aj jeho ovládanie cez senzorické dotykové prvky v kombinácii s informačným digitálnym displejom.

Riad, hrnce

Hlinikové, sklenené a medené nádoby po kúpe indukčnej dosky budete musieť odložiť. Nie sú totižto vhodné. Nádoby a hrnce určené na tento typ sú označené špeciálnym symbolom. To, či je riad na dosku vhodný môžete otestovať aj priložením magnetu na jej dno. Ak magnet drží, môžete variť.

Čistenie

Môžete si zakúpiť špeciálne prostriedky určené na sklokeramiku alebo jednoducho použiť obyčajnú, ale rovnako efektnú metódu- umytie navlhčenou hubkou na riady alebo handričku z mikrovlákna. Najlepšie indukčné varné dosky nevyžadujú špeciálnu údržbu, čo je jednou z ich výhod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.