Najlepšie vstavané rúry – test a recenzie 2021

Výborne pečú a vyzerajú skvele

Ľuba Mešťanová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší

Electrolux EZB 3400 AOX

Pozornosť pritiahne elegantný dizajn, zaujímavé funkcie a overený výkon pečenia za nízku cenu.

Najlepšia cena

Mora VT 546 BX

Jednoducho ovládateľná multifunkčná rúra s tichým chodom ponúka 11 rôznych funkcií i možnosť pečenia na viacerých úrovniach.

Najlepšia cena

GORENJE BO 7732 CLI

Rúra poteší nielen krásnym rustikálny dizajnom, ale aj výbavou naplnenou pokročilými vychytávkami pre prípravu jedál.

Najlepšia cena

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

Výkonná vstavaná rúra v energetickej triede A+ si vaše sympatie získa vďaka technológii 6. zmysel a objemom až 73 l.

Vynikajúca voľba

Beko BIE 24301 B

Spoľahlivý výkon rúry doplní slušný objem 71 l za cenu menej ako 200€. Navyše, v pútavom výkone.

Túžite po novej kuchyni? Vstavané spotrebiče sú jej neodmysliteľnou súčasťou. Predstavujeme vám najlepšie vstavané rúry, ktoré patria k základu, bez ktorého sa vaša linka nezaobíde.

Pri jej výbere však netreba zabudnúť najmä na veľkosť a pestrosť na rôzne pokročilé funkcie ako napríklad horúcovzdušné pečenie, grilovanie, možnosť parnej rúry, tepelná ochrana rúry, rôzne prednastaviteľné programy, osvetlenie či vlastný termostat.

Najlepší

Electrolux EZB 3400 AOX

Pozornosť pritiahne elegantný dizajn, zaujímavé funkcie a overený výkon pečenia za nízku cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Multifunkčná elektrická rúra Electrolux EZB 3400 AOX domácnosti poslúži s objemom 60 l. Disponuje dvojkruhovým grilom, ktorý sa postará o dokonalú chuť vášho jedla. Jej jednoduché ovládanie spočíva v otočných ovládačoch v kombinácii s LED displejom.

O zaručenú kvalitu pečenia a úsporu času aj energie pri príprave jedla sa postará ventil s ohrevom teplého vzduchu. Rúra sa ľahko veľmi ľahko čistí a pekným dizajnom doplní celkový vzhľad kuchynskej linky.

Plusy:

 • Výborný pomer cena a kvalita,
 • Jednoduché ovládanie a čistenie
 • Overený produkt – TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2016.

Mínusy:

 • Menej programov a slabšia výbava v porovnaní s inými modelmi.
Najlepšia cena

Mora VT 546 BX

Jednoducho ovládateľná multifunkčná rúra s tichým chodom ponúka 11 rôznych funkcií i možnosť pečenia na viacerých úrovniach.
Ukázať najlepšiu cenu

Multifunkčná rúra Mora VT 546 BX v atraktívnej cene ponúka široké portfólio funkcií, medzi ktorými nechýba odložený štart, časovač, detská poistka, horný a spodný ohrev, ventilátor, otočný ražeň, gril, rozmrazovanie či minútka.

Poriadkumilovných poteší úprava proti zanechávaniu otlačkov prstov. Gombíky na trúbe môžete zatlačiť, čo umožní ich jednoduché čistenie a zároveň slúži ako bezpečnostné opatrenie pre domácnosti s deťmi.

Plusy:

 • Všetky praktické funkcie vo výbave
 • Bezpečnosť
 • Dobrý cena pomer výkon

Mínusy:

 • Osvetlenie v trúbe nemožno vypnúť
Najlepšia cena

GORENJE BO 7732 CLI

Rúra poteší nielen krásnym rustikálny dizajnom, ale aj výbavou naplnenou pokročilými vychytávkami pre prípravu jedál.
Ukázať najlepšiu cenu

Aj štýlový spotrebič Gorenje BO 73 CLI patrí medzi najlepšie vstavané rúry a je výbornou voľbou pre kuchyňu vo vidieckom štýle. Vo farbe slonovinovej kosti kombinuje rustikálny dizajn s retro nádychom a popritom ponúka všetky dôležité funkcie, ktorými by mala najlepšia vstavaná rúra disponovať.

Rúra ukrýva mnoho výborných funkcií na pečenie, z ktorých spomenieme grilovanie s 3-ma grilovacími módmi, s ktorými sa príprava jedla stane oslavou. Veľmi príjemne poteší ľahkou údržbou vďaka hladkému smaltovanému interiéru Eco Clean a čistením Aqua Clean.

Plusy:

 • Špeciálnym dizajnom HomeMade® – pripomína vzhľad kamennej pece
 • Štedrý objem rúry
 • Výborná kvalita pečenie a programové vybavenie rúry

Mínusy:

 • Vyššia cena
 • Špecifický dizajn sa nemusí hodiť do každej kuchyne
 • Pri zvyšku vstavaných sa budete musieť držať rustikálneho dizajnu
Najlepšia cena

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

Výkonná vstavaná rúra v energetickej triede A+ si vaše sympatie získa vďaka technológii 6. zmysel a objemom až 73 l.
Ukázať najlepšiu cenu

Tmavá a štýlová vstavaná rúra ponúka štedrý objem 73 l, ktorý je ideálny pre väčšiu rodinu či žienku, ktorá vypeká rada a často. Pri ovládaní rúry môžete využiť až 18 funkcií, medzi ktorými vyčnieva technológia 6. zmyslu. Vďaka nej, za pomoci senzorov, program v rúre nastaví jeden zo 6 programov, najviac vhodný pre detekovaný pokrm.

Jednoduché ovládanie umožňujú centrálne tlačidlá v kombinácii s malým displejom. Pri manipulácii oceníte výsuvné koľajničky na plech a aj funkciu chladenia dverí. Táto rúra je ideálnym pomocníkom do domácnosti, kde sa dbá na kvalitu.

Plusy:

 • Energetická trieda A+
 • Objem až 73 l
 • Technológia 6. zmyslu

Mínusy:

 • Vyššia cena
Vynikajúca voľba

Beko BIE 24301 B

Spoľahlivý výkon rúry doplní slušný objem 71 l za cenu menej ako 200€. Navyše, v pútavom výkone.
Ukázať najlepšiu cenu

Hoci vstavaná rúra Beko BIE 24301 B disponuje naproti iným modelom len 6-timi funkciami, plnohodnotne zastreší všetky aktivity, ktoré doma potrebujete. Ovládanie funguje prostredníctvom bezpečných gombíkov, ktoré jednoducho zatlačíte v kombinácii s elektronickým displejom.

Spotrebič patrí k objemnejším modelom v peknom čiernom dizajne s nerezovým madlom.

Plusy:

 • Objem 71 l
 • Cena (do 200 €)

Mínusy:

 • Niekomu môžu chýbať špeciálne funkcie

 

Najlepšie vstavané rúry – čo by ste mali vedieť

Samostatne stojaci sporák v kuchyni sa stáva pomaly, ale isto minulosťou. Nahrádza ho kombinácia varnej dosky a vstavanej rúry, ktorú si môžete vybrať a umiestniť do kuchynskej podľa  predstáv. Rúra spomedzi vstavaných spotrebičov v kuchynskej linke zaberá najväčší priestor. Jej výberom definujete vzhľad a v mnohých prípadoch aj značku ostatných spotrebičov. Nájsť tie najlepšie vstavané rúry nemusí byť v širokej ponuke jednoduché.

Umiestnenie

Vstavané rúry

Vstavaná rúra je najčastejšou voľbou pri zariaďovaní novej kuchyne vrátane kuchynskej linky. Do jej línie sadne nielen mechanicky, ale aj dizajnom. A svojimi funkciami prispeje jej účelu. Ich veľkou výhodou je možnosť rúru umiestniť vyššie a tak sa odbremeniť od častého skláňania pri pečení.

Voľne stojace rúry

Môžete ich kúpiť samostatne a položiť na kuchynskú linku, skrinku či na zem. Miesto by malo byť zaručene stabilné. Bohužiaľ samostatne stojaca trúba bude z dizajnu linky vytŕčať spoločne s káblom. Rúra môže byť aj súčasťou samostatne stojaceho sporáku, kde v kombinácii s varnou dosku na jednom mieste ponúka takisto komfortnú prípravu rôznych pokrmov.

Veľkosť

Najlepšie vstavané rúry sa pohybujú pri šírke spotrebiča 60 cm, avšak v predaji sa nachádzajú aj rozmery so šírkou menej  a okolo 45 cm. Modely môžeme podľa objemu rozdeliť do skupín vstavaných rúr s objemom menej ako 65 l, okolo 65 l, do 70l a rúry s objemom 73 l (prípadne ojedinele aj viac). Veľkosť by mala v prvom rade vyhovovať potrebe vašej kuchynskej linky, veľkosti a množstvu pripravovaných pokrmov.

Zdroj energie

Elektrika

Vstavaná rúra na pečenie s pripojením na elektriku patrí k prevažnej a častej voľbe pri výbere. Konkrétny elektrický model by mal byť vždy označený energetickým štítkom, kde nájdete aj zaradenie do elektrickej triedy (A +++ trieda – najúspornejšia). Nemal by chýbať ani údaj o spotrebe počas jedného cyklu.

Plyn

Pri vstavanej alternatíve je plyn v menšine, nakoľko je skôr typický pre samostatne stojace rúry na pečenie alebo ako súčasť kombinovaného sporáku. Ich nevýhodou oproti elektrickým je skutočnosť, že ponúkajú iba spodný a dolný ohrev (150 °C do 260 °C), ktorý pri niektorých pokrmoch nemusí zafungovať tak dobre, ako pri použití funkcií v elektrickej rúre.

Plynové rúry

Ak by ste sa presa len rozhodovali pre plynový variant, pri výbere si všímajte či je rúra vybavená:

 • regulátorom teploty,
 • elektrickým zapaľovaním,
 • automatickým vypnutím plynu,
 • či inteligentným programom pečenia.

Toto všetko v praxi oceníte. Popri fakte, že prípravou v plynovej rúre sa jedlá nevysúšajú.

Elektrické rúry

Elektrické rúry umožňujú reguláciu teploty pri pečení v rozsahu 35 °C až 350 °C. Podľa spôsobu ohrievania elektrické rúry rozdeľujeme na: rúry s klasickým ohrevom, parné rúry a teplovzdušné rúry.

Rúra s klasickým ohrevom

Pokrmy v nej môžete ohrievať vďaka hodnému a dolnému ohrevu, čím je veľmi podobná plynovej rúre. Vďaka statickému ohrevu v nej môžete aj grilovať.

Teplovzdušné rúry

V teplovzdušnej rúre sa o rovnomerný rozvod tepla stará buď kruhové vyhrievacie teleso alebo ventilátor. V prvom prípade je teplo udržiavané rovnomernejšie a má vplyv na kvalitnejší výsledok, no naproti variante s ventilátorom ide o drahšiu možnosť.

Parná rúra

Ide o skvelý spotrebič, ktorého technológia umožňuje ohrev a pečenie v rúre pomocou horúcej pary. Tá, v jedle – zanechá všetky živiny a vitamíny s minimálnymi stratami, ak vôbec. Za parnú rúru zaplatíte viac, ale chuť a výživový obsah pokrmov bude dostatočnou odmenou.

Ako najlepšie vstavané rúry čistiť?

Pravidelné pečenie mäsa či koláčov ľahko na rúre zanechá známky používania v podobe pripálenín a mastných škvŕn. Preto pri rozhodovaní sa medzi modelmi zohľadnite či má konkrétna rúra zabudovanú funkciu samočistenia. Môže ísť o:

 • čistenie prolýzou – rúra sa nahreje na teplotu 500 °C a doslova spáli všetky zbytky na svojom povrchu, ktoré po vychladnutí len zotriete,
 • čistenie katalýzou –  rúra je z vnútornej strany obložená špeciálnym smaltovaným materiálom – priťahuje na seba mastnotu, ktorá sa následne odparuje,
 • AquaClean, EcoClean – tieto programy uvoľnia nečistoty v rúre  pomocou pary (do rúry vložíte vopred nádobu s vodou) a uľahčia tak jej následné čistenie.

Cena za najlepšie vstavané rúry

Cena do 300 €

Produkty sú vybavené základnými funkciami, ktoré nenáročnej domácnosti, ktorá rúru potrebuje na pečenie klasických jedál – príležitostných koláčov, plne postačia (horný a dolný ohrev, cirkulácia horúceho vzduchu, ventilátor, ovládanie cez displej či gril). Pohybujú sa v objemoch medzi 58 – 67 litrov a v energetickej triede označenej A.

Cena od 300 € do 1000 €

V tejto hladine nájdete široké zastúpenie úspornejších rúru s mnohými, aj pokročilými funkciami s objemom presahujúcim hranicu 70 l. Spotrebiče sú navyše úspornejšie, o čom svedčí ich časté zaradenie do energetickej triedy od A + po A +++.

Cena nad 1000 €

Za viac peňazí dostanete viac muziky: Kúpou drahších rúr získate dobré funkcie, technologické vychytávky, vysoká kvalita pečenia, profesionálny výkon a nadčasový dizajn.

Funkcie, ktoré majú najlepšie vstavané rúry

Gril

Ideálna funkcia pre prípravu kurčaťa, mäsa či zeleniny.

Tradičné pečenie

Býva štandardom (spodný a horný ohrev), ktorý môžete použiť na všetky druhy jedál.

Rozmrazovanie

Rozmrazovanie v rúre je nastavené tak, aby potraviny neznehodnotilo a urýchlilo ich rozmrazenie na výšku izbovej teploty.

Horúci vzduch

Ventilátor cirkuluje horúci vzduch rovnomerne do priestoru rúry. Vďaka tejto funkcii bude mäsko nielen upečené, ale jeho aj chutne chrumkavé, nakoľko horúci vzduch a vysušuje. Do rúry môžete dať viac plechov naraz.

3D pečenie

Pri tomto programe môžete piecť 3 rôzne pokrmy počas jedného cyklu.

Pečenie v pare

Jedlo sa pečie v pare a tak si zanecháva dôležité vitamíny a cenné látky.

Mikrovlnný ohrev

Ide o šetrné rozmrazovanie alebo ohrievanie veľmi podobné ohrievaniu v mikrovlnke.

Časovač

Nastavenie doby pečenia, po ktorej sa rúra automaticky vypne.

Detská poistka

Ochráni rúru pred manipuláciou detí s jej nastaveniami.

Chladenie dvierok

Vďaka viacvrstvovému spracovaniu dvierok dochádza k jednoduchšej izolácii tepla vo vnútri a tým vás ochráni pred popálením. Izolácii účinne pomáha aj ventilátor.

Odnímateľné dvierka

Možnosť oceníte najmä pri údržbe a čistení rúry.

Teleskopické vysúvanie plechu

Výsuvné koľajničky umožňujú bezpečné a hlavne praktické vysúvanie plechu, ktoré oceníte najmä pri častom podlievaní.

Push gombíky

Zatláčacie gombíky umožňujú jednoduché ovládanie rúry, sú elegantné a aj ich čistenie je nenáročné.

Na záver

Zákonite nie všetky zo spomenutých parametrov, ale niektoré určite by mali spĺňať vaše nároky na najlepšie vstavané rúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najlepšie šijacie stroje – test a recenzie 2021

Lenka Hruščáková

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší šijací stroj

Singer SMC 8280

Ideálny šijací stroj pre začiatočníkov alebo pre príležitostné šitie. Poteší najmä svojou cenou a skladnou veľkosťou.

Najlepší
Najlepšia cena
Najlepšia cena

SINGER SMC 1409

Tento šijací stroj má všetky predpoklady aby sa stal dobrý pomocníkom vo vašej domácnosti. Nízka hmotnosť a nízka cena z neho robia veľkého favorita spomedzi ostatných strojov.

Vynikajúca voľba

Janome 920

Tento šijaci stroj zvládne obsluhovať naozaj každý, poslúži teda výborne ako začiatočníkom, tak aj pokročilým krajčírom.

Či už s šitím začínate alebo potrebujete profesionálny šijací stroj, v tomto teste vám pomôžeme lepšie sa zorientovať a predstavíme vám tie najlepšie šijace stroje, ktoré sa od seba líšia rôznymi funkciami a taktiež cenou.

Najlepší šijací stroj

Singer SMC 8280

Ideálny šijací stroj pre začiatočníkov alebo pre príležitostné šitie. Poteší najmä svojou cenou a skladnou veľkosťou.
Ukázať najlepšiu cenu

Tento šijací stroj je ideálny pre začiatočníkov alebo na príležitostné šitie. Ponúka 7 rôznych programov na šitie. Recenzie poukazujú na komplikovanejšie navliekanie spodnej nite. Cena stroja je veľmi prijateľná a vykompenzuje jeho drobné nedostatky.

Plusy

 • Jednoduchá obsluha
 • Videonávody na youtube presne pre tento typ
 • Pomerne malá hmotnosť
 • Veľmi dobre skladný
 • Vhodný aj pre úplného začiatočníka
 • Takmer nehlučný

Mínusy

 • Komplikované navliekanie nite
 • Slabšie osvetlenie
Najlepší
Najlepšia cena

Singer 14SH754

Najlepšia cena

SINGER SMC 1409

Tento šijací stroj má všetky predpoklady aby sa stal dobrý pomocníkom vo vašej domácnosti. Nízka hmotnosť a nízka cena z neho robia veľkého favorita spomedzi ...
Ukázať najlepšiu cenu

Šijací stroj Singer SMC 1409 umožňuje výber až z deviatich možných druhov základných a dekoratívnych stehov. Rám stroja je pevný a kovový. Má zabudované osvetlenie, ktoré uľahčuje prácu a zlepšuje viditeľnosť.

Plusy

 • Skladná veľkosť
 • Najlepší šijaci stroj pre domácnosť
 • Nízka váha
 • Cena

Mínusy

 • Trochu hlučnejší
 • Chýba funkcia automatického navliekania nite
Vynikajúca voľba

Janome 920

Tento šijaci stroj zvládne obsluhovať naozaj každý, poslúži teda výborne ako začiatočníkom, tak aj pokročilým krajčírom.

Janome 920 je šijací stroj z limitovanej edície k 90-temu výročiu značky Janome. Jedná sa o kvalitný šijaci stroj s vnútornou kovovou konštrukciou, vhodný pre bežné šitie s veľmi jednoduchou obsluhou. Obsahuje až 21 šijacích programov.

Plusy

 • Výkonný šijací stroj, ktorý ľahko prešije aj hrubé vrstvy rifľoviny
 • Tichý
 • Kovová konštrukcia stroja

Mínusy

 • Slabšie osvetlenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.