Najlepšie vstavané rúry – test a recenzie 2021

Výborne pečú a vyzerajú skvele

Ľuba Mešťanová

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepší

Electrolux EZB 3400 AOX

Pozornosť pritiahne elegantný dizajn, zaujímavé funkcie a overený výkon pečenia za nízku cenu.

Najlepšia cena

Mora VT 546 BX

Jednoducho ovládateľná multifunkčná rúra s tichým chodom ponúka 11 rôznych funkcií i možnosť pečenia na viacerých úrovniach.

Najlepšia cena

GORENJE BO 7732 CLI

Rúra poteší nielen krásnym rustikálny dizajnom, ale aj výbavou naplnenou pokročilými vychytávkami pre prípravu jedál.

Najlepšia cena

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

Výkonná vstavaná rúra v energetickej triede A+ si vaše sympatie získa vďaka technológii 6. zmysel a objemom až 73 l.

Vynikajúca voľba

Beko BIE 24301 B

Spoľahlivý výkon rúry doplní slušný objem 71 l za cenu menej ako 200€. Navyše, v pútavom výkone.

Túžite po novej kuchyni? Vstavané spotrebiče sú jej neodmysliteľnou súčasťou. Predstavujeme vám najlepšie vstavané rúry, ktoré patria k základu, bez ktorého sa vaša linka nezaobíde.

Pri jej výbere však netreba zabudnúť najmä na veľkosť a pestrosť na rôzne pokročilé funkcie ako napríklad horúcovzdušné pečenie, grilovanie, možnosť parnej rúry, tepelná ochrana rúry, rôzne prednastaviteľné programy, osvetlenie či vlastný termostat.

Najlepší

Electrolux EZB 3400 AOX

Pozornosť pritiahne elegantný dizajn, zaujímavé funkcie a overený výkon pečenia za nízku cenu.
Ukázať najlepšiu cenu

Multifunkčná elektrická rúra Electrolux EZB 3400 AOX domácnosti poslúži s objemom 60 l. Disponuje dvojkruhovým grilom, ktorý sa postará o dokonalú chuť vášho jedla. Jej jednoduché ovládanie spočíva v otočných ovládačoch v kombinácii s LED displejom.

O zaručenú kvalitu pečenia a úsporu času aj energie pri príprave jedla sa postará ventil s ohrevom teplého vzduchu. Rúra sa ľahko veľmi ľahko čistí a pekným dizajnom doplní celkový vzhľad kuchynskej linky.

Plusy:

 • Výborný pomer cena a kvalita,
 • Jednoduché ovládanie a čistenie
 • Overený produkt – TOP Produkt kategórie v súťaži ProduktRoku 2016.

Mínusy:

 • Menej programov a slabšia výbava v porovnaní s inými modelmi.
Najlepšia cena

Mora VT 546 BX

Jednoducho ovládateľná multifunkčná rúra s tichým chodom ponúka 11 rôznych funkcií i možnosť pečenia na viacerých úrovniach.
Ukázať najlepšiu cenu

Multifunkčná rúra Mora VT 546 BX v atraktívnej cene ponúka široké portfólio funkcií, medzi ktorými nechýba odložený štart, časovač, detská poistka, horný a spodný ohrev, ventilátor, otočný ražeň, gril, rozmrazovanie či minútka.

Poriadkumilovných poteší úprava proti zanechávaniu otlačkov prstov. Gombíky na trúbe môžete zatlačiť, čo umožní ich jednoduché čistenie a zároveň slúži ako bezpečnostné opatrenie pre domácnosti s deťmi.

Plusy:

 • Všetky praktické funkcie vo výbave
 • Bezpečnosť
 • Dobrý cena pomer výkon

Mínusy:

 • Osvetlenie v trúbe nemožno vypnúť
Najlepšia cena

GORENJE BO 7732 CLI

Rúra poteší nielen krásnym rustikálny dizajnom, ale aj výbavou naplnenou pokročilými vychytávkami pre prípravu jedál.
Ukázať najlepšiu cenu

Aj štýlový spotrebič Gorenje BO 73 CLI patrí medzi najlepšie vstavané rúry a je výbornou voľbou pre kuchyňu vo vidieckom štýle. Vo farbe slonovinovej kosti kombinuje rustikálny dizajn s retro nádychom a popritom ponúka všetky dôležité funkcie, ktorými by mala najlepšia vstavaná rúra disponovať.

Rúra ukrýva mnoho výborných funkcií na pečenie, z ktorých spomenieme grilovanie s 3-ma grilovacími módmi, s ktorými sa príprava jedla stane oslavou. Veľmi príjemne poteší ľahkou údržbou vďaka hladkému smaltovanému interiéru Eco Clean a čistením Aqua Clean.

Plusy:

 • Špeciálnym dizajnom HomeMade® – pripomína vzhľad kamennej pece
 • Štedrý objem rúry
 • Výborná kvalita pečenie a programové vybavenie rúry

Mínusy:

 • Vyššia cena
 • Špecifický dizajn sa nemusí hodiť do každej kuchyne
 • Pri zvyšku vstavaných sa budete musieť držať rustikálneho dizajnu
Najlepšia cena

WHIRLPOOL AKZ9 6230 NB

Výkonná vstavaná rúra v energetickej triede A+ si vaše sympatie získa vďaka technológii 6. zmysel a objemom až 73 l.
Ukázať najlepšiu cenu

Tmavá a štýlová vstavaná rúra ponúka štedrý objem 73 l, ktorý je ideálny pre väčšiu rodinu či žienku, ktorá vypeká rada a často. Pri ovládaní rúry môžete využiť až 18 funkcií, medzi ktorými vyčnieva technológia 6. zmyslu. Vďaka nej, za pomoci senzorov, program v rúre nastaví jeden zo 6 programov, najviac vhodný pre detekovaný pokrm.

Jednoduché ovládanie umožňujú centrálne tlačidlá v kombinácii s malým displejom. Pri manipulácii oceníte výsuvné koľajničky na plech a aj funkciu chladenia dverí. Táto rúra je ideálnym pomocníkom do domácnosti, kde sa dbá na kvalitu.

Plusy:

 • Energetická trieda A+
 • Objem až 73 l
 • Technológia 6. zmyslu

Mínusy:

 • Vyššia cena
Vynikajúca voľba

Beko BIE 24301 B

Spoľahlivý výkon rúry doplní slušný objem 71 l za cenu menej ako 200€. Navyše, v pútavom výkone.
Ukázať najlepšiu cenu

Hoci vstavaná rúra Beko BIE 24301 B disponuje naproti iným modelom len 6-timi funkciami, plnohodnotne zastreší všetky aktivity, ktoré doma potrebujete. Ovládanie funguje prostredníctvom bezpečných gombíkov, ktoré jednoducho zatlačíte v kombinácii s elektronickým displejom.

Spotrebič patrí k objemnejším modelom v peknom čiernom dizajne s nerezovým madlom.

Plusy:

 • Objem 71 l
 • Cena (do 200 €)

Mínusy:

 • Niekomu môžu chýbať špeciálne funkcie

 

Najlepšie vstavané rúry – čo by ste mali vedieť

Samostatne stojaci sporák v kuchyni sa stáva pomaly, ale isto minulosťou. Nahrádza ho kombinácia varnej dosky a vstavanej rúry, ktorú si môžete vybrať a umiestniť do kuchynskej podľa  predstáv. Rúra spomedzi vstavaných spotrebičov v kuchynskej linke zaberá najväčší priestor. Jej výberom definujete vzhľad a v mnohých prípadoch aj značku ostatných spotrebičov. Nájsť tie najlepšie vstavané rúry nemusí byť v širokej ponuke jednoduché.

Umiestnenie

Vstavané rúry

Vstavaná rúra je najčastejšou voľbou pri zariaďovaní novej kuchyne vrátane kuchynskej linky. Do jej línie sadne nielen mechanicky, ale aj dizajnom. A svojimi funkciami prispeje jej účelu. Ich veľkou výhodou je možnosť rúru umiestniť vyššie a tak sa odbremeniť od častého skláňania pri pečení.

Voľne stojace rúry

Môžete ich kúpiť samostatne a položiť na kuchynskú linku, skrinku či na zem. Miesto by malo byť zaručene stabilné. Bohužiaľ samostatne stojaca trúba bude z dizajnu linky vytŕčať spoločne s káblom. Rúra môže byť aj súčasťou samostatne stojaceho sporáku, kde v kombinácii s varnou dosku na jednom mieste ponúka takisto komfortnú prípravu rôznych pokrmov.

Veľkosť

Najlepšie vstavané rúry sa pohybujú pri šírke spotrebiča 60 cm, avšak v predaji sa nachádzajú aj rozmery so šírkou menej  a okolo 45 cm. Modely môžeme podľa objemu rozdeliť do skupín vstavaných rúr s objemom menej ako 65 l, okolo 65 l, do 70l a rúry s objemom 73 l (prípadne ojedinele aj viac). Veľkosť by mala v prvom rade vyhovovať potrebe vašej kuchynskej linky, veľkosti a množstvu pripravovaných pokrmov.

Zdroj energie

Elektrika

Vstavaná rúra na pečenie s pripojením na elektriku patrí k prevažnej a častej voľbe pri výbere. Konkrétny elektrický model by mal byť vždy označený energetickým štítkom, kde nájdete aj zaradenie do elektrickej triedy (A +++ trieda – najúspornejšia). Nemal by chýbať ani údaj o spotrebe počas jedného cyklu.

Plyn

Pri vstavanej alternatíve je plyn v menšine, nakoľko je skôr typický pre samostatne stojace rúry na pečenie alebo ako súčasť kombinovaného sporáku. Ich nevýhodou oproti elektrickým je skutočnosť, že ponúkajú iba spodný a dolný ohrev (150 °C do 260 °C), ktorý pri niektorých pokrmoch nemusí zafungovať tak dobre, ako pri použití funkcií v elektrickej rúre.

Plynové rúry

Ak by ste sa presa len rozhodovali pre plynový variant, pri výbere si všímajte či je rúra vybavená:

 • regulátorom teploty,
 • elektrickým zapaľovaním,
 • automatickým vypnutím plynu,
 • či inteligentným programom pečenia.

Toto všetko v praxi oceníte. Popri fakte, že prípravou v plynovej rúre sa jedlá nevysúšajú.

Elektrické rúry

Elektrické rúry umožňujú reguláciu teploty pri pečení v rozsahu 35 °C až 350 °C. Podľa spôsobu ohrievania elektrické rúry rozdeľujeme na: rúry s klasickým ohrevom, parné rúry a teplovzdušné rúry.

Rúra s klasickým ohrevom

Pokrmy v nej môžete ohrievať vďaka hodnému a dolnému ohrevu, čím je veľmi podobná plynovej rúre. Vďaka statickému ohrevu v nej môžete aj grilovať.

Teplovzdušné rúry

V teplovzdušnej rúre sa o rovnomerný rozvod tepla stará buď kruhové vyhrievacie teleso alebo ventilátor. V prvom prípade je teplo udržiavané rovnomernejšie a má vplyv na kvalitnejší výsledok, no naproti variante s ventilátorom ide o drahšiu možnosť.

Parná rúra

Ide o skvelý spotrebič, ktorého technológia umožňuje ohrev a pečenie v rúre pomocou horúcej pary. Tá, v jedle – zanechá všetky živiny a vitamíny s minimálnymi stratami, ak vôbec. Za parnú rúru zaplatíte viac, ale chuť a výživový obsah pokrmov bude dostatočnou odmenou.

Ako najlepšie vstavané rúry čistiť?

Pravidelné pečenie mäsa či koláčov ľahko na rúre zanechá známky používania v podobe pripálenín a mastných škvŕn. Preto pri rozhodovaní sa medzi modelmi zohľadnite či má konkrétna rúra zabudovanú funkciu samočistenia. Môže ísť o:

 • čistenie prolýzou – rúra sa nahreje na teplotu 500 °C a doslova spáli všetky zbytky na svojom povrchu, ktoré po vychladnutí len zotriete,
 • čistenie katalýzou –  rúra je z vnútornej strany obložená špeciálnym smaltovaným materiálom – priťahuje na seba mastnotu, ktorá sa následne odparuje,
 • AquaClean, EcoClean – tieto programy uvoľnia nečistoty v rúre  pomocou pary (do rúry vložíte vopred nádobu s vodou) a uľahčia tak jej následné čistenie.

Cena za najlepšie vstavané rúry

Cena do 300 €

Produkty sú vybavené základnými funkciami, ktoré nenáročnej domácnosti, ktorá rúru potrebuje na pečenie klasických jedál – príležitostných koláčov, plne postačia (horný a dolný ohrev, cirkulácia horúceho vzduchu, ventilátor, ovládanie cez displej či gril). Pohybujú sa v objemoch medzi 58 – 67 litrov a v energetickej triede označenej A.

Cena od 300 € do 1000 €

V tejto hladine nájdete široké zastúpenie úspornejších rúru s mnohými, aj pokročilými funkciami s objemom presahujúcim hranicu 70 l. Spotrebiče sú navyše úspornejšie, o čom svedčí ich časté zaradenie do energetickej triedy od A + po A +++.

Cena nad 1000 €

Za viac peňazí dostanete viac muziky: Kúpou drahších rúr získate dobré funkcie, technologické vychytávky, vysoká kvalita pečenia, profesionálny výkon a nadčasový dizajn.

Funkcie, ktoré majú najlepšie vstavané rúry

Gril

Ideálna funkcia pre prípravu kurčaťa, mäsa či zeleniny.

Tradičné pečenie

Býva štandardom (spodný a horný ohrev), ktorý môžete použiť na všetky druhy jedál.

Rozmrazovanie

Rozmrazovanie v rúre je nastavené tak, aby potraviny neznehodnotilo a urýchlilo ich rozmrazenie na výšku izbovej teploty.

Horúci vzduch

Ventilátor cirkuluje horúci vzduch rovnomerne do priestoru rúry. Vďaka tejto funkcii bude mäsko nielen upečené, ale jeho aj chutne chrumkavé, nakoľko horúci vzduch a vysušuje. Do rúry môžete dať viac plechov naraz.

3D pečenie

Pri tomto programe môžete piecť 3 rôzne pokrmy počas jedného cyklu.

Pečenie v pare

Jedlo sa pečie v pare a tak si zanecháva dôležité vitamíny a cenné látky.

Mikrovlnný ohrev

Ide o šetrné rozmrazovanie alebo ohrievanie veľmi podobné ohrievaniu v mikrovlnke.

Časovač

Nastavenie doby pečenia, po ktorej sa rúra automaticky vypne.

Detská poistka

Ochráni rúru pred manipuláciou detí s jej nastaveniami.

Chladenie dvierok

Vďaka viacvrstvovému spracovaniu dvierok dochádza k jednoduchšej izolácii tepla vo vnútri a tým vás ochráni pred popálením. Izolácii účinne pomáha aj ventilátor.

Odnímateľné dvierka

Možnosť oceníte najmä pri údržbe a čistení rúry.

Teleskopické vysúvanie plechu

Výsuvné koľajničky umožňujú bezpečné a hlavne praktické vysúvanie plechu, ktoré oceníte najmä pri častom podlievaní.

Push gombíky

Zatláčacie gombíky umožňujú jednoduché ovládanie rúry, sú elegantné a aj ich čistenie je nenáročné.

Na záver

Zákonite nie všetky zo spomenutých parametrov, ale niektoré určite by mali spĺňať vaše nároky na najlepšie vstavané rúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najlepšia mikrovlnka – test a recenzie 2021

Simona Porubská

Aktualizované
7. júna 2021

Najlepšia

Samsung F300G MS23F301TAS

Elegantná mikrovlnka s antibakteriálnou technológiou a jednoduchým ovládaním umožňuje aj prípravu jednoduchých jedál.

Najlepšia cena

Philco PMD 2010 S

Šikovná mikrovlnka ponúka praktické programy za menej ako 100 € a nenáročnú údržba.

Najlepšia voľba

Beko MOB 20231 BG

Okrem užitočných funkcií a vysokého výkonu oceníte aj možnosť voliteľného rámčeku mikrovlnky.

Najlepšia cena

Sencor SMW 1817BK

Menšia mikrovlnka s dostatočným výkonom, v jednoduchom dizajne o svoju priazeň bojuje lákavou cenou menšou ako 50 €.

Vynikajúca voľba

Electrolux EMS 21400 W

Biela voľne stojaca mikrovlnka s objemom 18,5 l disponuje slušnou výbavou a výkonom. Navyše, za menej ako 100 €.

Ak vás zaujíma, ktorá je najlepšia mikrovlnka, potešíme vás. Zisťovali sme možnosti na trhu a vybrali za aj pre vás.

Mikrovlnka dokáže efektívne pomáhať pri každodennom zhone. Za pár minút, niekedy až sekúnd sa postará o ohriatie, ale i prípravu (nenáročného) jedla a udrží tak váš stravovací režim v teple.

V našom porovnaní prinášame plusy aj mínusy pekných, funkčných a lákavých mikrovlnných rúr.

Najlepšia mikrovlnka – Vyberte si ju

Najlepšia

Samsung F300G MS23F301TAS

Elegantná mikrovlnka s antibakteriálnou technológiou a jednoduchým ovládaním umožňuje aj prípravu jednoduchých jedál.
Zobraziť cenu

Mikrovlnka Samsung F300G MS23F301TAS je vyrobená z kvalitných materiálov. Udržiavanie jej vnútra je jednoduché, rovnako ako i zovňajšoku (matné madlo). Doma oceníte aj možnosť mikrovlnku na chvíľu vymeniť za sporák a uvariť si v nej jednoduché domáce jedlá.

Jej ovládanie je jednoduché, zvuky môžete vypnúť a plne si užívať jej výkon, tichý chod a kapacitu objemu 23 l.

Plusy:

 • Ľahko udržiavateľné keramické vnútro
 • Pekný dizajn
 • Tichý chod
 • Dobrý výkon

Mínusy:

 • Napájací kábel by mohol byť dlhší
 • Pri zapnutom programe nemožno meniť čas ohrievania
Najlepšia cena

Philco PMD 2010 S

Šikovná mikrovlnka ponúka praktické programy za menej ako 100 € a nenáročnú údržba.
Zobraziť cenu

Mikrovlnka ponúka 2 režimy kombinovaného varenia so 6-timi úrovňami výkonu. Ak máte radi zvukovú signalozáciou, tento model je ňou vybavený. Počas dňa oceníte program na prípravu kávy, grilovanie či rozmrazovanie.

Ak máte malé deti, určite vás poteší aj detská poistka.

Plusy:

 • Dobrý výkon
 • Cena do 100 €
 • Kompaktný dizajn

Mínusy:

 • Pre jednoduchšie ovládanie si prečítajte návod po zapojení
Najlepšia voľba

Beko MOB 20231 BG

Okrem užitočných funkcií a vysokého výkonu oceníte aj možnosť voliteľného rámčeku mikrovlnky.
Zobraziť cenu

Do špičkovej mikrovlnnej rúry od Beko môžete s prehľadom vložiť tanier s priemerom až 24,5 cm. S objemom 20 l a vybavením funkciami rozmrazovanie, grilovanie či varenie poskytne vaše domácnosti maximálne pohodlie. Jej ovládanie umožňuje jednoduché mechanické koliesko, ale aj elektronické tlačidlá v kombinácii s praktickým displejom.

Milovníka štýlových spotrebičov očarí hladký, jednoduchý no pritom efektný dizajn. Čierna vstavaná mikrovlnka pritom ladne zapadne do kuchynskej linky. V prípade potreby ju môžete vložiť do rámčeka, ktorý sa dá dokúpiť.

Plusy:

 • Štýlový dizajn
 • Dobrý výkon

Mínusy:

 • Vyššia cena
 • Strieborný rámček si treba dokúpiť
Najlepšia cena

Sencor SMW 1817BK

Menšia mikrovlnka s dostatočným výkonom, v jednoduchom dizajne o svoju priazeň bojuje lákavou cenou menšou ako 50 €.
Zobraziť cenu

Táto mikrovlnka disponuje objemom 17 l. Okrem ohrievania ponúka i možnosť rozmrazovať. Jej 700 W výkon pracuje v piatich úrovniačh. Pri ohrievaní jedál môžete navyše využiť aj časovač nastaviteľný na 30 minút.

Hoci má menší objem, takisto do nej zmestíte tanier s priemerom 24,5 cm. Dizajn je jednoduchý, príjemný, rovnako ako jej cena. Výrobok je vhodný do domácnosti seniorov.

Plusy:

 • Cena
 • Pekný dizajn
 • Jednoduchá manipulácia

Mínusy:

 • Menej pokročilé nastavenia
Vynikajúca voľba

Electrolux EMS 21400 W

Biela voľne stojaca mikrovlnka s objemom 18, 5 l disponuje slušnou výbavou a výkonom. Navyše, za menej ako 100 €.
Zobraziť cenu

Aj model Electrolux EMS 21400 W má menší objem ako 20 l (15,5 l), no disponuje vysokým výkonom, vďaka ktorému jedlo rýchlo zohreje. Za cenu menej ako 100 € môžete ohrievať aj rozmrazovať.

Ovládanie je jednoduché a bezpečné aj vďaka detskému zámku. Tentpo model je zhmotnením obľúbeného výrazu za málo peňazí veľa muziky.

Plusy:

 • Pekný a moderný dizajn
 • Dobrý pomer výkon cena
 • Funkčný chod a ekonomický režim

Mínusy:

 • Dvierka sa tvrdo otvárajú
 • Na dvierkach môžu ostávať odtlačky prstov

Najlepšia mikrovlnka a jej výber

Umiestnenie

Pri výbere mikrovlnky je dôležité zvážiť, kde mikrovlnku chcete umiestniť. Či zariaďujete novú kuchyňu a bude sa vám hodiť vstavaná mikrovlnka alebo vám jendoducho postačí voľne stojaca mikrovlnka. Takisto si treba premyslieť cenu, ktorú do nej chcete investovať, či aké očakávania budete mať od jej výkonu a funkcií. Pri výbere sa môžete rozhodovať medzi overenými značkam ako Sencor, Samsung, Gorenje, Beko, Amica, … .

Objem a priemer taniera

Rozdielnosť v týchto parametroch sa môže zdať minimálna, avšak každé buchnutie tanierom pri jeho výbere do dvierok alebo jeho LTT (len tak tak) vkladanie môže po dlhšom čase otravovať. Mikrovlnky sú v ponuke s tanierom o priemere

 • do 24,5 cm
 • medzi 24,5 cm – 25,4 cm
 • 25,5 – 30 cm
 • 31 – 31,5 cm
 • 32 cm a viac.

Objemy mikrovlniek sa pohybujú od 14 l do 40 l. Obľúbenými sú modely s objemom 20 l.

Výkon, príkon a spotreba

Čím bude výkon lepší, tým bude vaše jedlo rýchlejšie zohriate. Mikrovlnky ponúkajú štandardne výkon od 600 do 1200 W, avšak stretnete sa aj s hodnotou až 2000 W. Pri výbere odporúčame pozerať po modeloch s výkonom okolo 1000 W. Vyhnete sa tak zbytočnému frflaniu, že ste si mali kúpiť silnejšiu mikrovlnku.

Okrem výkonu je dôležitým údajom aj príkon, ktorý definuje celkovú spotrebu elektrickej energie. Hodnoty sa pri mikrovlnkách pohybujú medzi 1000 W – 3000 W. Pamätajte na to, že čím bude nižší, budde nižšia aj spotreba mikrovlnky.

Ovládanie a funkcie

Pri manipulácii oceníte mikrovlnku s dvierkami, ktoré sa otvárajú ľahko a potichu. Spotrebiče môžete ovládať pomocou klasického, zato jednoduchého mechanického kolieska (koliesok), elektrických tlačidiel v kombinácii s displejom.

Jednoducho si tak nastavíte čas, programy či funkcie, medzi ktoré patria napríklad Gril (grilovanie), Steam (šetrné varenie v pare), horúci vzduch (zabezpečí rýchle zohriatie) či 6.ty zmysel (automatické inteligentné nastavenie podľa stavu vloženého pokrmu). V domácnosti s deťmi je výhodou i detská zámka či zvuková signalizácia, ktorá upozorní na ukončenie ohrievania.

Cena

Ceny sa rôznia. Niektorý model kúpite za menej ako 50 €, iný môže stáť aj viac ako 400 €. Pred tým než zaplatíte, si poriadne zvážte či mikrovlnka bude slúžiť len ako príležitostný pomocník na ohriatie jedla, keď sa vrátite z práce alebo deti zo školy, alebo v nej budete chcieť jedlá aj pripravovať.

Do 100 €

V tejto cene môžete nájsť mikrovlnky s výkonom medzi 750 W až 1000 W v objeme, ktorý sa pohybuje okolo 20 l. Takisto, okrem ohrievania, môžete očakávať vo výbave aj grilovanie či varenie.

Do 400 €

Výkon nad 1000 W, štýlový dizajn a pokročilé funkcie sa pri tejto cenovej hladine stávajú samozrejmosťou.

Nad 400 €

Tu si už môžete vyberať s modelov ddokonca aj v kombinácii s rúrou. Dizajn je nadčasový, čistý, doplnený o dotykové ovládanie.

Aké riady nie sú vhodné do mikrovlnky?

Do mikrovlnky môžete bez obáv vkladať potraviny v silikónových nádobkach i mikroténových sáčkoch. Nikdy do nich však nevkladajte taniere, hrnce, príbory, ktoré obsahujú zlato alebo striebro. Rovnako ani hrnčeky bez glazúry či lacné plastové, alebo aj kovové nádoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *