Skladová hala ponúka tisíce riešení pre vašu firmu

Don Pablo / Shutterstock.com

Skladová hala je variabilnou formou budovy s množstvom konštrukčných riešení, ktorá sa môžu kompletne prispôsobiť vašim potrebám. Oceľové montované haly majú množstvo benefitov a preto ich obľubuje široké spektrum zákazníkov, nielen na slovenskom trhu. Na Slovensku sa realizáciou výstavieb montovaných hál s oceľovou konštrukciou zaoberá spoločnosť AVG group, ktorá je overená a spoľahlivá.

Základnou funkciou skladovej haly je sprostredkovanie priestoru pre vaše podnikanie. Skladové priestory s vynikajúcimi vlastnosťami môžete získať touto cestou extrémne rýchlo. Vďaka širokému spektru konštrukčných riešení si môžete halu prispôsobiť svojim požiadavkám a doplniť ju napríklad aj o kancelárie, či iné oddelené priestory. Pri realizácii projektu sa zohľadňujú predovšetkým požiadavky zákazníka s ohľadom na kvalitu konštrukcie samotnej montovanej haly.

Výhody skladových hál

  • Bezkonkurenčne najrýchlejšia výstavba.
  • Odolnosť haly voči vonkajším vplyvom.
  • Moderný exteriér a interiér.
  • Variabilita návrhu interiéru a možnosť tvorby viacerých priestorov.
  • Variabilita v rámci návrhu exteriéru, pre získanie čo najestetickejšieho vzhľadu.
  • Finančne výhodné projekty s dlhou životnosťou a minimálnou starostlivosťou.
  • Možnosť akejkoľvek dostavby haly pre zväčšenie priestoru.
  • Bezpečnosť stavieb.
  • Flexibilita úpravy projektu s dôrazom na kvalitu konštrukcie.

Výstavba skladovej haly

Výstavba skladovej haly prebieha pod drobnohľadom odborníkov, vďaka čomu sú prepracované do posledných detailov. Haly sú vhodné pre akékoľvek spoločnosti venujúce sa biznisu v akejkoľvek oblasti. Výstavba haly je vopred detailne plánovaná, vďaka čomu je technologický postup realizácie konštrukcie veľmi rýchly a tiež aj precízny.

Oceľová konštrukcia, ktorá tvorí základ haly je veľmi odolná a poskytuje skvelé vlastnosti pre budovy nadmerných rozmerov. Montáž prebieha podľa striktne určených technologických a konštrukčných postupov, preto je na jej realizáciu potrebný tím odborníkov znalých montážnej dokumentácie. Výstavba je veľmi rýchla a efektívna, pričom si nevyžaduje vysoké náklady na montážnu techniku.

Okrem konštrukčnej stránky je veľmi variabilná aj stránka estetická. V tejto oblasti má zákazník takmer úplne voľnú ruku. Veľmi moderné sú presklené fasády, ktoré sú náročné na výrobu a montáž. Medzi funkčné prvky fasád patria aj rôzne fasádne obklady, predsadené prvky, či hliníkové lamely, ktoré môžete do svojho projektu zakomponovať.

Skladové haly patria medzi moderné projekty s veľmi flexibilným využitím vo všetkých odvetviach priemyslu. Navyše poskytuje zákazníkom obrovskú flexibilitu a variabilitu samotného projektu a bezpečnosť stavby.

Bezbariérová kúpeľňa – bezpečné riešenie pre vašich blízkych

Bezbariérové kúpeľne nemusia nutne slúžiť len hendikepovaným ľuďom na invalidnom vozíku, ale napríklad aj seniorom. Zariadiť miestnosť, ktorá bude bezpečná a zároveň praktická, nemusí byť vôbec ťažké. Je však treba držať sa nepísaných pravidiel, ktoré vytvoria to správne komfortné miesto pre vašich blízkych.

Sprchový kút zaistí väčšie pohodlie aj bezpečnosť

Možno sa pýtate, prečo je sprchový kút lepší než vaňa. Dôvodov je hneď niekoľko. Samotná vaňa zaberá dosť miesta a v prípade, že sa osoba pohybuje na vozíku by sa jej po kúpeľni mohlo horšie pohybovať. Aby sa vám aj hendikepovanému do sprchového kúta lepšie dostávalo, inštaluje sa bez takzvanej sprchovej vaničky. Nezabudnite preto na výber kvalitných odtokových žľabov, vďaka ktorým sa voda na podlahe nebude hromadiť a nebude tak predstavovať riziko pošmyknutia. Sprchový kút tiež lepšie prispôsobíte individuálnych požiadavkám.

Výbava sprchového kúta

Do sprchového kúta by ste nemali zabudnúť nainštalovať sklopné sedadlo a rúčky. Tie by mali byť umiestnené vedľa sedadla a ideálne aj za ním. Sedadlo by malo byť prístupné z čo najviac strán a ručná sprcha musí byť naozaj na dosah ruky, aby sa postihnutý nemusel zbytočne naťahovať. Batériu do sprchového kúta zvoľte termostatickú, najlepšie pákovú. Tento typ batérie zaistí lepšie ovládanie a zníži riziko, že sa váš blízky popáli príliš teplou vodou. Do sprchového kúta tohto štýlu sa určite nehodí sprchový záves, preto tu nainštalujte zásteny s posuvnými dverami.

Nechajte umývadlo viať

Umývadlo by malo byť zavesené, variant s nohou alebo vyčnievajúcim sifónom totiž predstavuje hrozbu. Tiež sa vyvarujte ostrým hranám, preto pod neho neumiestňujte ani žiadnu skrinku a voľte skôr umývadlo so zaoblenými hranami. Najviac sa hodí to so špeciálnym vykrojením. Prístup k batérii je vďaka špeciálnemu profilu pre hendikepovaného omnoho jednoduchší.

S umiestnením držadiel nešetrite

Pomocné držadlá sú v kúpeľni potrebné takmer všade. Vašim blízkym pomáhajú s koordináciou pohybu, stabilitou a zaisťujú tak veľmi potrebnú oporu. Vždy pamätajte na to, aby boli držadlá vo výške, kam hendikepovaný bez problémov dočiahne. Vedľa záchodu sa inštalujú dve držadlá – z každej strany jedno, a mali by byť sklopné. Pri umývadle máte na výber z viacerých možností. Buď nainštalujete jedno väčšie vodorovné držadlo tesne pod umývadlo, alebo môžete tak ako pri toalete využiť dve držadlá, každé z jednej strany. V tomto prípade je však treba počítať s väčšou priestorovou rezervou, preto si nechajte okolo umývadla z každej strany dostatočné miesto.

Kúpeľne máme pod palcom

Ak si sami netrúfate na zariadenie kúpeľne pre hendikepovaného blízkeho, obráťte sa na nás. My v e-shope Sanitino.sk kúpeľniam rozumieme viac, než ktokoľvek iný. Radi vám pomôžeme, vaša spokojnosť je pre nás dôležitá.