Skladová hala ponúka tisíce riešení pre vašu firmu

Don Pablo / Shutterstock.com

Skladová hala je variabilnou formou budovy s množstvom konštrukčných riešení, ktorá sa môžu kompletne prispôsobiť vašim potrebám. Oceľové montované haly majú množstvo benefitov a preto ich obľubuje široké spektrum zákazníkov, nielen na slovenskom trhu. Na Slovensku sa realizáciou výstavieb montovaných hál s oceľovou konštrukciou zaoberá spoločnosť AVG group, ktorá je overená a spoľahlivá.

Základnou funkciou skladovej haly je sprostredkovanie priestoru pre vaše podnikanie. Skladové priestory s vynikajúcimi vlastnosťami môžete získať touto cestou extrémne rýchlo. Vďaka širokému spektru konštrukčných riešení si môžete halu prispôsobiť svojim požiadavkám a doplniť ju napríklad aj o kancelárie, či iné oddelené priestory. Pri realizácii projektu sa zohľadňujú predovšetkým požiadavky zákazníka s ohľadom na kvalitu konštrukcie samotnej montovanej haly.

Výhody skladových hál

  • Bezkonkurenčne najrýchlejšia výstavba.
  • Odolnosť haly voči vonkajším vplyvom.
  • Moderný exteriér a interiér.
  • Variabilita návrhu interiéru a možnosť tvorby viacerých priestorov.
  • Variabilita v rámci návrhu exteriéru, pre získanie čo najestetickejšieho vzhľadu.
  • Finančne výhodné projekty s dlhou životnosťou a minimálnou starostlivosťou.
  • Možnosť akejkoľvek dostavby haly pre zväčšenie priestoru.
  • Bezpečnosť stavieb.
  • Flexibilita úpravy projektu s dôrazom na kvalitu konštrukcie.

Výstavba skladovej haly

Výstavba skladovej haly prebieha pod drobnohľadom odborníkov, vďaka čomu sú prepracované do posledných detailov. Haly sú vhodné pre akékoľvek spoločnosti venujúce sa biznisu v akejkoľvek oblasti. Výstavba haly je vopred detailne plánovaná, vďaka čomu je technologický postup realizácie konštrukcie veľmi rýchly a tiež aj precízny.

Oceľová konštrukcia, ktorá tvorí základ haly je veľmi odolná a poskytuje skvelé vlastnosti pre budovy nadmerných rozmerov. Montáž prebieha podľa striktne určených technologických a konštrukčných postupov, preto je na jej realizáciu potrebný tím odborníkov znalých montážnej dokumentácie. Výstavba je veľmi rýchla a efektívna, pričom si nevyžaduje vysoké náklady na montážnu techniku.

Okrem konštrukčnej stránky je veľmi variabilná aj stránka estetická. V tejto oblasti má zákazník takmer úplne voľnú ruku. Veľmi moderné sú presklené fasády, ktoré sú náročné na výrobu a montáž. Medzi funkčné prvky fasád patria aj rôzne fasádne obklady, predsadené prvky, či hliníkové lamely, ktoré môžete do svojho projektu zakomponovať.

Skladové haly patria medzi moderné projekty s veľmi flexibilným využitím vo všetkých odvetviach priemyslu. Navyše poskytuje zákazníkom obrovskú flexibilitu a variabilitu samotného projektu a bezpečnosť stavby.

Ako vybrať vonkajšie a vnútorné okenné rolety pre vašu domácnosť?

rolety
shutterstock

Ak hľadáte riešenie ochrany pred slnečným žiarením a hlukom, určite ste uvažovali nad kúpou roliet, alebo vonkajších žalúzií. Pri výbere tých vhodných je však mnoho otázok, ktoré môžu odradiť od konečnej kúpy tohto ideálneho riešenia.

Prečo práve rolety?

Na ochranu pred zvedavými očami susedov nemusíte používať iba závesy. Práve rolety, alebo žalúzie sú praktickejším spôsobom. Okrem izolácie od hluku či svetla znižujú tepelné straty a v neposlednom rade sú hygienickejším riešením oproti závesom.

Zároveň sú jednoduchšie na údržbu a vášmu domu, alebo bytu, dodávajú moderný vzhľad. Môžeme ich preto považovať za elegantnú dekoráciu. Široká farebná škála roliet zaručí, že si vyberiete práve tie, ktoré vám najviac vyhovujú.

rolety

Ktoré sú tie správne?

Ešte pred výberom farby, alebo dizajnu, sa musíte rozhodnúť, na aký účel rolety potrebujete. Záleží na vašich potrebách. Ak má byť roleta len doplnkom, budete hľadať iné vlastnosti, ako v prípade, že od rolety očakávate aj funkciu zatemňovania. Úplne iné vlastnosti bude mať roleta, ktorá má plniť aj bezpečnostnú funkciu, teda ochranu pred nepovolanými osobami.

Z pohľadu miesta inštalácie môžeme rolety rozdeliť na interiérové a exteriérové rolety.

rolety

Interiérové rolety

Práve vnútorné rolety ponúkajú širokú škálu funkcií, ktoré plnia. Tou základnou je práve zatemňovanie. Pri týchto roletách nesmierne záleží na látke, z ktorej je roleta vyrobená. Musí ísť o nepriepustnú látku, ktorá zabraňuje akémukoľvek presvitaniu svetla.

V dnešnej dobe môžete siahnuť aj po roletách s reflexívnou vonkajšou vrstvou, ktorá sa postará o odrážanie svetla. To napomôže znižovaniu teploty v miestnosti počas horúcich letných dní. Po takýchto roletách siahnu užívatelia najmä v južne orientovaných miestnostiach.

Ovládanie interiérových roliet je zväčša prostredníctvom klasickej guľôčkovej retiazky, alebo prostredníctvom pružinového systému. Inštalujú sa priamo na okno, alebo nad okenný výklenok, vďaka čomu zakrývajú celý priestor okna.

Použitý materiál sa variuje. Predovšetkým ide o polyester, bavlnu, sklenené vlákno, viskózu alebo ľan. V rámci farebných variácií si môžete vybrať z jednofarebných, alebo môžete siahnuť po vzore, ktorý ideálne zapadne do dizajnu miestnosti.

rolety

Vonkajšie rolety

Predokenné rolety sú vyrobené z pevnejších a odolnejších materiálov, pretože sú vystavané vplyvom počasia. Na trhu nájdete plastové vonkajšie rolety, no lepšou voľbou sú tie hliníkové. Práve pre ich dlhšiu životnosť a väčšiu odolnosť voči počasiu. Keďže je ich konštrukcia pevnejšia, spája sa s nimi aj zložitejšia inštalácia, čo môže navýšiť ich cenu oproti interiérovým roletám.

externé žalúzie

Tieto vyššie náklady sa vám však vrátia v podobe lepšej úspory tepelnej energie. Vonkajšie rolety dokážu zabrániť úniku až 70 % energie, ktorá by inak cez okno unikla. Nehovoriac o izolácií hluku. Vonkajšie rolety totiž dokážu znížiť hlučnosť v miestnosti o 7dB.

Vonkajšie hliníkové rolety môžu plniť aj bezpečnostnú funkciu. Zabezpečíte tak váš domov pred zlodejmi, alebo vandalizmom. Ak sa rozhodnete pre podomietkovú inštaláciu, nenarušíte tak línie a krivky vašej novostavby. Ovládanie roliet môže byť manuálne, alebo elektrické. Ten druhý spôsob je iste komfortnejší. Nastavenie roliet totiž budete môcť meniť aj z pohodlia pohovky.

externé žalúzie

Hliníkové prevedenie vonkajších roliet je ideálnou voľbou z hľadiska životnosť, ako aj údržby. Eliminujú vniknutie UV žiarenia do interiéru budov. Oproti plastovej variante je aj samotná termoizolácia na vyšších hodnotách.

Výber roliet je neľahká úloha. Preto sa nezabudnite poradiť s odborníkom. Inštaláciou roliet však zabezpečíte vyššie pohodlie vašej domácnosti. V prípade vonkajších roliet tiež dokážte viac zabezpečiť váš domov a ochrániť vašich blízkych.

foto: pexels.com