Šperky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej šperkovnici

Diamantové napichovačky

Minimalistické náušnice, ktorých kúzlo spočíva v neopakovateľnom lesku. Napichovačky s diamantmi rozžiaria vašu tvár, pritom sú také ľahké a pohodlné, že ich pri nosení ani nepocítite. Prevedú vás náročným dňom v práci a oslnia na večernej párty. Skrátka univerzálny šperk, ktorý navyše pristane každej žene.

Kruhové náušnice

Medzi šperky, ktoré nikdy nevychádzajú z módy, patria určite zlaté kruhy. V okamihu nimi docielite elegantný vzhľad, ale dnes sa nosia aj k menej formálnemu alebo športovému outfitu. Stačí, keď si vyberiete tie, ktoré budú sedieť k vašej tvári a osobnosti najviac. Na výber máte rôznu veľkosť aj hrúbku, zvoliť si môžete aj kruhy ozdobené diamantmi pre extra luxusný vzhľad.

Krátky náhrdelník choker

Masívnejšia retiazka so štruktúrou alebo jemná retiazka s diamantom ku krku je typ šperku, ktorý padne do všetkých druhov výstrihov. Užijete ho predovšetkým v letných mesiacoch, ale skvele sa hodí aj ku korzetovým šatám alebo asymetrickým topom. Nestratí sa ani v kombinácii s obyčajným basic tričkom. Keď budete chcieť docieliť výraznejší look, navrstvite k nemu niekoľko ďalších retiazok v rôznych dĺžkach.

Retiazka s príveskom

Ku svetru, roláku alebo košeli je dlhšia retiazka so zlatým príveskom úplne nepostrádateľná. Pri výbere prívesku môžete siahnuť po symbolickom motíve, a získať tak svoj osobný talizman. K najobľúbenejším patria písmenká, medailóniky, prívesky s dizajnom mince, srdiečka alebo podkovy. Vyberte si taký, ktorý vás osloví na prvý pohľad a nebojte sa navrstviť viac retiazok pre ľahko bohémsky vzhľad.

Perlový šperk

Perlový šperk vás nezradí, keď potrebujete rýchlo ozvláštniť jednoduchý outfit a dodať mu prvok ženskosti. Či už siahnete po visiacich náušniciach s barokovou perlou alebo klasickom perlovom náramku, vždy budete za dámu, aj keď práve nosíte roztrhané džínsy.

Minimalistický náramok

Minimalistický náramok je klasický typ šperku, ktorý pôsobí veľmi štýlovo. Zvoliť môžete jemnejší retiazkový náramok alebo pevný kruhový náramok. Neodolateľne bude pôsobiť napríklad k oversized saku s vyhrnutými rukávmi.

Výrazný prsteň

Svoje stále miesto v šperkovnici si určite zaslúži aj jeden výraznejší šperk. Môže ním byť napríklad masívnejší prsteň s prírodným drahokamom alebo pečatný prsteň. Ak preferujete variabilitu a rada sa hráte s doplnkami, môžete si zaobstarať viac tzv. stackable rings, teda jednoduchších prstienkov s úzkou obrúčkou, ktoré môžete nosiť spoločne alebo ich rozhodiť po viacerých prstoch podľa momentálnej nálady.

Základné kúsky svojej šperkovnice si vyberajte tak, aby zodpovedali vášmu vkusu a životnému štýlu. Ak ste napríklad športovo založená, môžu sa vám hodiť namiesto kruhových náušníc napríklad jedny ďalšie napichovačky navyše. A ako spoznáte, že je šperk ten pravý pre vás? Urobí vás krajšou a podčiarkne vašu osobnosť, ale nemali by ste sa s ním cítiť ako niekto iný. Aby vám šperky robili radosť dlho, investujte do kvalitnejších materiálov, ako je 14k zlato, pravé perly alebo prírodné kamene.