Unikátne 3D podlahy si nachádzajú častejšie svoju cestu do kúpeľne a obývačky

3D optické ilúzie už dávno nenájdete len na filmovom plátne. Teraz ich nájdete aj v domácnostiach a v poslednej dobe obzvlášť na podlahách. Ak máte chuť na niečo iné ako korok, linoleum, dlažbu, drevo a iné povrchy, možno vás zaujmú práve 3D podlahy.

3D podlahy

3D podlahy sú vlastne liate podlahy, z ktorej do priestoru vystupujú delfíny, kvety, knihy, morské vlny a čokoľvek, čo si dokážete predstaviť.

Tieto podlahy sú vhodné aj pre interiér, aj pre exteriér, pretože sa vyznačujú vysokou životnosťou, vydržia aj vysoké teploty a dokonca dobre odolávajú aj chemikáliám. 3D podlahy sú pevné, neobjavujú sa na nich praskliny alebo iné defekty (a ak,tak toto riziko je veľmi nízke).

Možnosti 3D podláh sú široké

Vlastnosti 3D podlahy

Liata 3D podlaha sa vyznačuje vysokou pevnosťou, má dlhú životnosť, ľahko sa udržiava. Môžete ju umývať namokro. Ako sme už spomínali, je odolá vode, ale aj vysokým teplotám a chemikáliám. V miestnostiach s vyššou vlhkosťou a vysokými nárokmi na hygienu ako sú kúpeľne a kuchyne určite oceníte 3D podlahu. Ideálna je aj pre rodinu s alergikmi. Podlahové vykurovanie jej tiež nerobí problém, keďže má malú hrúbku.

Výhodu 3D epoxidovej podlahy je optické zväčšenie priestoru. Často sa používa do menších kúpeľní. 3D podlaha zväčší priestor do hĺbky (na rozdiel od bielych odtieňov stien, či priestranných zrkadiel na stenách).

Niektoré dizajny vyrážajú dych

Vzory

V prípade 3D podláh nie sú žiadne hranice a môžete si dať na podlahu motív podľa vašej najbláznivejšej fantázie. Ak máte nejakú krásnu fotografiu z dovolenky, výletu, môžete si ju dať zvečniť do 3D podlahy. Alebo si pozriete neuveriteľne obsiahly výber motívov. V ponuke sú abstraktné motívy, kvetinové, morské, nájdete tu prírodu, zvieratá, dokonca aj optické ilúzie, z ktorých sa vám zatočí hlava.

Najčastejšími motívmi sú však stále morské podlahy, ktoré majú prvenstvo v kúpeľniach. Morský svet je pre kúpeľne prirodzene stvorený. Hladký povrch bez škár sa výborne udržiava a na zobrazenie podmorského sveta, vodopádov či pláže je priam stvorený. Navyše vďaka epoxidovému laku získa voda tú správnu autenticitu a hĺbku.

Myslite však na to, že táto podlaha vám vydrží celý život, takže si skúste vybrať motív, ktorý sa vám bude páčiť aj o tridsať rokov. Detské izby s hravým veselým motívom na podlahe sú pekné pre malé dieťa, ale tínedžerovi sa už asi páčiť nebudú.

Pomocou 3D podláh môžete do domova vniesť kúsok prírody

Aplikácia 3D podlahy

3D podlaha je jednoduchá, rýchla a čistá, čo sa týka aplikácie. Na rovný a čistý podklad sa nanáša epoxidový penetračný náter, na ten sa následne položí fólia s vybratým obrázkom a zaleje sa čírym epoxidovým lakom.

Kým sa jednotlivé vrstvy nanesú, uschnú, a zatvrdnú, trvá to približne tri až päť dní.
Vďaka systému pokládky nanášaním je podlaha hladká ako sklo. Nenájdete tu žiadne škáry, medzery ani predely. Obraz je jednoliaty od rohu k rohu. Keď konečný lak zatvrdne, podlaha je pevná, hladká a obrázok je navyše chránený pred poškodením aj vyblednutím farieb.

Okrem obrázku je možné do podlahy zaliať i drobné predmety, napríklad mušle, kamienky, farebnú mozaiku. Pre milovníkov kníh existuje možnosť zaliať do podlahy knihy, pre zberateľov mincí je tu možnosť zaliať si do podlahy svoju zbierku (a máte istotu, že sa vám žiadna minca nestratí).

3D podlaha je finančne náročnejšia, no výsledok je fascinujúci

Cena 3D podlahy

Na túto podlahu budete potrebovať väčší obnos peňazí ako na laminát. Preto počítajte s cenou od 50 eur za meter štvorcový. Náklady sú vysoké, ale za tú cenu budete mať fascinujúcu podlahu s ľahkou údržbou na celý život.

Zdroj foto: pinterest

Doplnky do kúpeľne: 15 inšpirácií a nápadov, ktoré vám nesmú chýbať

shutterstock

Ak by sme hľadali miestnosť v byte, ktorá prešla v posledných rokoch najväčším prerodom, bola by to pravdepodobne kúpeľňa.

Z nudného priestoru vyhradeného len pre každodennú hygienu sa zrazu stala oáza relaxu a pohody odrážajúca osobnosť a životný štýl majiteľa bytu. Nevyhnutnou súčasťou takto dimenzovaného priestoru sú okrem obkladačiek a strohej sanity aj praktické a vkusné drobnosti.

Hladkajúce koberčeky

Kúpeľňa predstavuje priestor, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme bosí.

kupelna02kupelna01Dopad nahých, prípadne i mokrých chodidiel na studenú podlahu však býva veľmi nepríjemný. Základom pohodlia je preto príjemný koberček. Môžete staviť na mäkučké podložky alebo na moderné masážne koberčeky stimulujúce prekrvenie chodidiel. Použitím koberca dosiahnete nielen pohodlie, ale aj optické oteplenie a zútulnenie priestoru.

Štýlový úložný priestor

Dostatok políc, regálov a skriniek je nespornou nevyhnutnosťou praktického pohodlia v kúpeľni. Ak však pri ich výbere stavíte aj na štýlový dizajn, splní zariadenie aj úlohu vkusného doplnku dotvárajúceho priestor. Pri troche šťastia bude i obyčajný toaletný papier pôsobiť vo vašej kúpeľni ako kreatívny interiérový doplnok.

kupelna05kupelna04kupelna03Svietniky

Romantické svetlo sviečok je to najlepšie osvetlenie, ktoré môžete svojej kúpeľni dopriať.

kupelna07kupelna06Pri rannej hygiene ho pravdepodobne nevyužijete, ale  voňavý kúpeľ počas dlhých zimných večerov sa v blikotajúcom svetle ohňa zmení na skutočný relax. Vhodne zvolené svietniky navyše splnia účel interiérového doplnku aj v dennom svetle.

Dóza na mydielka

Pravdepodobne ste už pri svojom kúpeľňovom relaxe objavili čaro malých voňavých mydielok. Možno ste však pre ne dodnes nenašli štýlový spôsob uskladnenia.

kupelna08Aj tieto drobnosti môžu vašu kúpeľňu príjemne zútulniť, ak ich nasypete do priehľadnej sklenenej dózy. V podobných dózach však môžete štýlovo uskladniť aj kozmetické tampóny alebo inú drobnú kozmetiku.

Bežné doplnky do kúpeľne v modernom dizajne

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne je podložka na mydlo, pohárik na zubné kefky, prípadne nádoba s pumpičkou na tekuté mydlo. Aj tieto praktické doplnky môžu pôsobiť vkusne a štýlovo. Postačí ak zvolíte rovnaké sady z porcelánu, dreva alebo doplnky s prvkami kovu a s kovovými odleskami.

kupelna10kupelna09Kôš na uteráky

Uteráky a osušky je potrebné mať vždy po ruke. Ich uskladnenie priamo v kúpeľni je z tohto hľadiska najvýhodnejšie. Oveľa štýlovejšie ako štandardné naskladanie uterákov na police pôsobí ich uskladnenie v prútených alebo drôtených košoch.

kupelna12kupelna11Náš tip: Uteráky namiesto skladania rolujte. Zrolované pôsobia esteticky príťažlivejšie a mäkšie.

Špeciálne vychytávky

Ak chcete svoj kúpeľňový relax dotiahnuť do skutočnej dokonalosti, možno vás oslovia niektoré doplnky do kúpeľne, ktoré nebývajú práve bežnou súčasťou interiéru.

Čo by ste povedali na kúpeľ s pohárikom obľúbeného vínka? Alebo si budete k najbližším narodeninám priať radšej mäkučký vankúšik do vane? S týmito vychytávkami povýšite svoju kúpeľňu na skutočnú oázu relaxu a pokoja.

kupelna15kupelna14kupelna13

Zrkadlá do kúpeľne

Zrkadlo do kúpeľne nemusí plniť len praktickú funkciu, ale dekoratívnu.

Foto: Pinterest